Resultat för NÅC - Nyborg Årgangs Cup 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
4.afsnit Søndag Formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
26.41 |
|
|
QF |
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
26.54 |
+0.13 |
|
QF |
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
27.28 |
+0.87 |
|
QF |
|
|
|
|
|
4 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
27.74 |
+1.33 |
|
QF |
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
28.40 |
+1.99 |
|
QF |
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
28.79 |
+2.38 |
|
QF |
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
29.34 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
29.62 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
30.18 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.62 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.41 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.42 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
33.65 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anders Beier |
2007 |
H2Odense |
|
|
34.34 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.01 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 10:35:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
H2Odense |
|
|
28.19 |
|
|
QE |
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
29.21 |
+1.02 |
|
QE |
|
|
|
|
|
3 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.32 |
+3.13 |
|
QE |
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.33 |
+4.14 |
|
QE |
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.42 |
+4.23 |
|
QE |
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.60 |
+4.41 |
|
QE |
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
33.18 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
H2Odense |
|
|
33.26 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
H2Odense |
|
|
34.30 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
34.86 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
34.87 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
35.26 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.62 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.37 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
37.05 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
H2Odense |
|
|
38.59 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.61 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.92 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.32 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 10:35:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
33.43 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
2 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.80 |
+1.37 |
|
QD |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
34.95 |
+1.52 |
|
QD |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.07 |
+2.64 |
|
QD |
|
|
|
|
|
5 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
37.14 |
+3.71 |
|
QD |
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.22 |
+8.79 |
|
QD |
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Stadnicki |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.38 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
51.65 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 10:35:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.05 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.13 |
+0.08 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
41.54 |
+6.49 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
41.71 |
+6.66 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.67 |
+7.62 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
45.42 |
+10.37 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
46.18 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
47.97 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
48.24 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
51.93 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Dahl Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:08.28 |
+33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 10:35:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 10:35:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
|
|
40.24 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 10:35:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 10:48.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|