2022-08-20   06:52:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for STT Taastrup Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

FREDAG

Document
Resultater
STT Taastrup Open 2022
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
Svømmeh 50m Stævne dato: 20. maj  2022 to 22. maj  2022
Løb 4, 200m Butterfly Herrer  - Indledende
16 år og  2:07.39 Kasper Bonnichsen 2002 Svømmeklubben Triton B Taastrup (DEN) 20-05-2022
14 til 15 å 2:22.39 Hólmar Grétarsson 2008 Iceland (ISL) Taastrup (DEN) 20-05-2022
0 til 13 år 2:51.56
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kasper Bonnichsen 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.67 2:07.39 Q 16 år og æld
Entry time: 1:58.21 (+9.18)
50m: 27.91
100m: 1:00.68
(32.77)
150m: 1:33.15
(32.47)
200m: 2:07.39
(34.24)
2 Christoffer Weiss 2002 Søllerød Svømmeklub +0.69 2:08.32 +0.93 Q 16 år og æld
Entry time: 2:04.16 (+4.16)
50m: 28.11
100m: 1:00.98
(32.87)
150m: 1:34.74
(33.76)
200m: 2:08.32
(33.58)
3 Lucas Bruun Strøbek 2001 Gentofte Svømme Klub +0.71 2:10.05 +2.66 Q
Entry time: 2:08.12 (+1.93)
50m: 28.15
100m: 1:01.45
(33.30)
150m: 1:35.80
(34.35)
200m: 2:10.05
(34.25)
4 Oliver Søgaard-Andersen 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 2:12.03 +4.64 Q
Entry time: 2:00.90 (+11.13)
50m: 28.93
100m: 1:02.78
(33.85)
150m: 1:37.36
(34.58)
200m: 2:12.03
(34.67)
5 Peter Bjerre Olsen 2006 Gentofte Svømme Klub +0.62 2:14.86 +7.47 Q
Entry time: 2:17.00 (-2.14)
50m: 28.65
100m: 1:02.28
(33.63)
150m: 1:38.16
(35.88)
200m: 2:14.86
(36.70)
6 Philip Rindum 2005 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.54 2:19.15 +11.76 Q
Entry time: 2:16.35 (+2.80)
50m: 30.69
100m: 1:05.98
(35.29)
150m: 1:42.77
(36.79)
200m: 2:19.15
(36.38)
7 Mads Lind 2002 Hvidovre Svømmeklub +0.63 2:19.69 +12.30 Q
Entry time: 2:14.87 (+4.82)
50m: 30.38
100m: 1:06.23
(35.85)
150m: 1:42.34
(36.11)
200m: 2:19.69
(37.35)
8 Philip Krogh Brønnicke 2000 Swim Team Taastrup +0.65 2:19.96 +12.57 Q
Entry time: 2:10.23 (+9.73)
50m: 29.62
100m: 1:04.04
(34.42)
150m: 1:41.22
(37.18)
200m: 2:19.96
(38.74)
9 Hólmar Grétarsson 2008 Iceland +0.71 2:22.39 +15.00 Q 14 til 15 år
Entry time: 2:23.92 (-1.53)
50m: 31.49
100m: 1:07.31
(35.82)
150m: 1:45.70
(38.39)
200m: 2:22.39
(36.69)
10 Frederik Taubert Løgager 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.76 2:25.45 +18.06 DI
Entry time: 2:12.40 (+13.05)
50m: 30.38
100m: 1:06.13
(35.75)
150m: 1:44.54
(38.41)
200m: 2:25.45
(40.91)
11 Sebastian Alexander West 2004 Søllerød Svømmeklub +0.72 2:29.82 +22.43 Q
Entry time: 2:22.81 (+7.01)
50m: 31.00
100m: 1:07.70
(36.70)
150m: 1:47.73
(40.03)
200m: 2:29.82
(42.09)
12 Bertram T. Aunsholm 2004 Hvidovre Svømmeklub +0.70 2:29.83 +22.44
Entry time: 2:29.88 (-0.05)
50m: 32.42
100m: 1:10.72
(38.30)
150m: 1:50.72
(40.00)
200m: 2:29.83
(39.11)
13 August Juel Bragge 2005 Svømmeklubben MK31 +0.76 2:30.61 +23.22
Entry time: 2:26.85 (+3.76)
50m: 32.55
100m: 1:11.20
(38.65)
150m: 1:50.84
(39.64)
200m: 2:30.61
(39.77)
14 Rasmus Hatting Petersen 2002 Svømmeklubben MK31 +0.71 2:31.30 +23.91 DI
Entry time: 2:20.34 (+10.96)
50m: 31.64
100m: 1:09.34
(37.70)
150m: 1:49.73
(40.39)
200m: 2:31.30
(41.57)
15 Malte Hjalholt 2003 Solrød Svømmeklub +0.71 2:31.50 +24.11
Entry time: 2:26.77 (+4.73)
50m: 32.16
100m: 1:09.32
(37.16)
150m: 1:49.75
(40.43)
200m: 2:31.50
(41.75)
16 Thor Andersen 2007 Søllerød Svømmeklub +0.71 2:35.33 +27.94
Entry time: 2:37.83 (-2.50)
50m: 33.71
100m: 1:12.37
(38.66)
150m: 1:53.42
(41.05)
200m: 2:35.33
(41.91)
17 Victor Buck 2007 Holbæk Svømme Klub +0.66 2:36.20 +28.81
Entry time: 2:29.16 (+7.04)
50m: 33.75
100m: 1:13.62
(39.87)
150m: 1:54.65
(41.03)
200m: 2:36.20
(41.55)
18 Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.89 2:41.07 +33.68
Entry time: 2:46.35 (-5.28)
50m: 34.19
100m: 1:14.93
(40.74)
150m: 1:57.68
(42.75)
200m: 2:41.07
(43.39)
19 Johan Paaske 2007 Søllerød Svømmeklub +0.65 2:42.72 +35.33
Entry time: 2:35.31 (+7.41)
50m: 34.91
100m: 1:17.23
(42.32)
150m: 1:59.87
(42.64)
200m: 2:42.72
(42.85)
20 Sebastian R. Bjerg 2007 Søllerød Svømmeklub +0.89 2:43.52 +36.13
Entry time: 2:35.00 (+8.52)
50m: 33.86
100m: 1:14.81
(40.95)
150m: 1:58.09
(43.28)
200m: 2:43.52
(45.43)
21 Hjalte Lildballe Møller 2007 Køge Svømmeklub +0.74 2:48.49 +41.10
Entry time: 2:38.41 (+10.08)
50m: 34.29
100m: 1:16.04
(41.75)
150m: 2:01.68
(45.64)
200m: 2:48.49
(46.81)
- Emil Weien Ege 2006 Søllerød Svømmeklub +0.76 DSQ
SW 8.3
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:25:13
20-05-2022 20:55.52 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Swim Team Taastrup

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner