2022-09-27   14:17:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for STT Taastrup Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

FREDAG

Document
Resultater
STT Taastrup Open 2022
Placering: Taastrup Svømmehal Hal 2 Arrangør Swim Team Taastrup
Svømmeh 50m Stævne dato: 20. maj  2022 to 22. maj  2022
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer  - Indledende
15 år og  2:44.97
13 til 14 å 2:50.90 Lilly Frost 2008 Vellinge-Näsets Simklubb  Taastrup (DEN) 20-05-2022
0 til 12 år 3:17.83 Mille Stokholm 2010 Holbæk Svømme Klub (DE Taastrup (DEN) 20-05-2022
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Maagøe 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.71 2:47.14 Q
Entry time: 2:40.98 (+6.16)
50m: 38.16
100m: 1:20.80
(42.64)
150m: 2:03.90
(43.10)
200m: 2:47.14
(43.24)
2 Mathilde Hager 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.75 2:48.43 +1.29 Q
Entry time: 2:45.38 (+3.05)
50m: 38.31
100m: 1:21.32
(43.01)
150m: 2:05.02
(43.70)
200m: 2:48.43
(43.41)
3 Lilly Frost 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.76 2:50.90 +3.76 Q 13 til 14 år
Entry time: 2:48.34 (+2.56)
50m: 39.34
100m: 1:22.85
(43.51)
150m: 2:06.93
(44.08)
200m: 2:50.90
(43.97)
4 Alba Mantoni 2006 Gentofte Svømme Klub +0.76 2:52.31 +5.17 DI
Entry time: 2:51.17 (+1.14)
50m: 39.96
100m: 1:24.19
(44.23)
150m: 2:08.19
(44.00)
200m: 2:52.31
(44.12)
5 Sofie Bak 2003 Hvidovre Svømmeklub +0.69 2:56.34 +9.20 Q
Entry time: 2:48.66 (+7.68)
50m: 40.29
100m: 1:25.39
(45.10)
150m: 2:11.41
(46.02)
200m: 2:56.34
(44.93)
6 Klara Rasmussen 2008 Swim Team Taastrup +0.78 2:59.13 +11.99 Q
Entry time: 2:49.50 (+9.63)
50m: 39.46
100m: 1:24.87
(45.41)
150m: 2:11.50
(46.63)
200m: 2:59.13
(47.63)
7 Helene Heegaard 2007 Søllerød Svømmeklub +0.55 2:59.85 +12.71 Q
Entry time: 2:59.43 (+0.42)
50m: 41.57
100m: 1:27.90
(46.33)
150m: 2:14.40
(46.50)
200m: 2:59.85
(45.45)
8 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub +0.62 3:02.28 +15.14 Q
Entry time: 3:45.15 (-42.87)
50m: 39.31
100m: 1:25.80
(46.49)
150m: 2:14.08
(48.28)
200m: 3:02.28
(48.20)
9 Henriette Roos 2006 Gladsaxe Svømmeklub +0.70 3:03.00 +15.86 Q
Entry time: 2:53.24 (+9.76)
50m: 41.37
100m: 1:28.42
(47.05)
150m: 2:15.37
(46.95)
200m: 3:03.00
(47.63)
10 Augusta Bollmann 2009 Køge Svømmeklub +0.63 3:04.35 +17.21 Q
Entry time: 3:03.47 (+0.88)
50m: 41.31
100m: 1:28.37
(47.06)
150m: 2:16.92
(48.55)
200m: 3:04.35
(47.43)
11 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub +0.78 3:04.79 +17.65 DI
Entry time: 2:59.51 (+5.28)
50m: 42.13
100m: 1:29.30
(47.17)
150m: 2:16.91
(47.61)
200m: 3:04.79
(47.88)
12 Wilma E L Raagefelt 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.70 3:05.01 +17.87 DI
Entry time: 3:34.57 (-29.56)
50m: 42.94
100m: 1:30.43
(47.49)
150m: 2:17.37
(46.94)
200m: 3:05.01
(47.64)
13 Anna Piao Bergendorff 2007 Svømmeklubben MK31 +0.79 3:05.49 +18.35 Q
Entry time: 3:13.18 (-7.69)
50m: 41.84
100m: 1:28.93
(47.09)
150m: 2:16.99
(48.06)
200m: 3:05.49
(48.50)
14 Asta Hänel Christensen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.74 3:06.29 +19.15
Entry time: 3:02.95 (+3.34)
50m: 41.64
100m: 1:29.54
(47.90)
150m: 2:17.96
(48.42)
200m: 3:06.29
(48.33)
15 Andrea Strandby 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.73 3:06.72 +19.58
Entry time: 3:00.72 (+6.00)
50m: 42.88
100m: 1:30.47
(47.59)
150m: 2:19.29
(48.82)
200m: 3:06.72
(47.43)
16 Anna Sofie Skov 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.70 3:06.80 +19.66
Entry time: 3:05.42 (+1.38)
50m: 42.50
100m: 1:29.43
(46.93)
150m: 2:18.22
(48.79)
200m: 3:06.80
(48.58)
17 Mia Halskov 2009 Søllerød Svømmeklub +0.74 3:07.01 +19.87
Entry time: 3:01.56 (+5.45)
50m: 43.49
100m: 1:31.61
(48.12)
150m: 2:20.25
(48.64)
200m: 3:07.01
(46.76)
18 Emilie Larsen 2005 SvømmeKlubben SYD +0.81 3:07.34 +20.20
Entry time: 2:59.96 (+7.38)
50m: 41.13
100m: 1:28.29
(47.16)
150m: 2:17.71
(49.42)
200m: 3:07.34
(49.63)
19 Clara Vestergaard 2008 Solrød Svømmeklub +0.72 3:09.43 +22.29
Entry time: 3:07.60 (+1.83)
50m: 42.16
100m: 1:31.49
(49.33)
150m: 2:21.22
(49.73)
200m: 3:09.43
(48.21)
20 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub +0.71 3:09.99 +22.85
Entry time: 3:01.97 (+8.02)
50m: 43.35
100m: 1:33.00
(49.65)
150m: 2:22.02
(49.02)
200m: 3:09.99
(47.97)
21 Marie Munk 2008 Swim Team Taastrup +0.74 3:10.83 +23.69
Entry time: 3:02.11 (+8.72)
50m: 43.87
100m: 1:32.71
(48.84)
150m: 2:21.28
(48.57)
200m: 3:10.83
(49.55)
22 Emma Haagen 2006 Swim Team Taastrup +0.76 3:11.29 +24.15
Entry time: 3:00.29 (+11.00)
50m: 43.40
100m: 1:31.68
(48.28)
150m: 2:21.98
(50.30)
200m: 3:11.29
(49.31)
23 Caroline Munkholm 2009 Holbæk Svømme Klub +0.75 3:17.07 +29.93
Entry time: 3:20.00 (-2.93)
50m: 45.22
100m: 1:34.87
(49.65)
150m: 2:27.05
(52.18)
200m: 3:17.07
(50.02)
24 Mille Stokholm 2010 Holbæk Svømme Klub +0.79 3:17.83 +30.69 0 til 12 år
Entry time: 3:20.00 (-2.17)
50m: 45.67
100m: 1:36.01
(50.34)
150m: 2:28.24
(52.23)
200m: 3:17.83
(49.59)
25 Mathilde Rygaard Hansen 2008 Solrød Svømmeklub +0.79 3:17.97 +30.83
Entry time: 3:07.48 (+10.49)
50m: 44.04
100m: 1:33.22
(49.18)
150m: 2:25.86
(52.64)
200m: 3:17.97
(52.11)
26 Maria Gandrup Nygaard 2010 Svøm Slagelse Korsør +0.70 3:18.75 +31.61
Entry time: 3:20.98 (-2.23)
50m: 45.27
100m: 1:37.32
(52.05)
150m: 2:28.79
(51.47)
200m: 3:18.75
(49.96)
27 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub 3:19.53 +32.39 0 til 12 år
Entry time: 3:28.94 (-9.41)
50m: 44.93
100m: 1:36.49
(51.56)
150m: 2:28.27
(51.78)
200m: 3:19.53
(51.26)
28 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.78 3:20.39 +33.25
Entry time: 3:24.30 (-3.91)
50m: 44.93
100m: 1:35.90
(50.97)
150m: 2:29.31
(53.41)
200m: 3:20.39
(51.08)
29 Ebba Prössel 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +0.88 3:21.45 +34.31
Entry time: 3:34.29 (-12.84)
50m: 46.44
100m: 1:37.82
(51.38)
150m: 2:30.22
(52.40)
200m: 3:21.45
(51.23)
30 Louisa Kjerulf 2009 Svømmeklubben MK31 +0.76 3:21.71 +34.57
Entry time: 3:32.38 (-10.67)
50m: 45.49
100m: 1:38.15
(52.66)
150m: 2:30.45
(52.30)
200m: 3:21.71
(51.26)
31 Silke Andersen 2009 Køge Svømmeklub +0.78 3:22.48 +35.34
Entry time: 3:24.71 (-2.23)
50m: 46.63
100m: 1:38.70
(52.07)
150m: 2:31.91
(53.21)
200m: 3:22.48
(50.57)
32 Nikoline Bryde Nielsen 2011 Svøm Slagelse Korsør +0.78 3:22.49 +35.35
Entry time: 3:22.28 (+0.21)
50m: 46.95
100m: 1:40.20
(53.25)
150m: 2:32.84
(52.64)
200m: 3:22.49
(49.65)
33 Caroline Milling 2009 Solrød Svømmeklub +0.84 3:22.91 +35.77
Entry time: 3:22.97 (-0.06)
50m: 44.59
100m: 1:37.49
(52.90)
150m: 2:29.52
(52.03)
200m: 3:22.91
(53.39)
34 Monique Haack 2009 Solrød Svømmeklub +0.84 3:24.09 +36.95
Entry time: 3:15.72 (+8.37)
50m: 44.52
100m: 1:36.90
(52.38)
150m: 2:31.67
(54.77)
200m: 3:24.09
(52.42)
35 Caroline Møller 2002 Swim Team Taastrup +0.74 3:27.87 +40.73
Entry time: 3:24.81 (+3.06)
50m: 48.44
100m: 1:40.92
(52.48)
150m: 2:34.77
(53.85)
200m: 3:27.87
(53.10)
36 Frederikke Rasmussen 2009 Albertslund IF +0.91 3:32.80 +45.66
Entry time: 4:20.00 (-47.20)
50m: 46.99
100m: 1:42.12
(55.13)
150m: 2:37.02
(54.90)
200m: 3:32.80
(55.78)
37 Mia H Schnabelrauch 2009 Swim Team Taastrup +0.70 3:35.95 +48.81
Entry time: 3:31.53 (+4.42)
50m: 48.73
100m: 1:43.89
(55.16)
150m: 2:40.39
(56.50)
200m: 3:35.95
(55.56)
38 Ella Janniche 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.65 3:39.72 +52.58
Entry time: 3:40.99 (-1.27)
50m: 47.34
100m: 1:43.66
(56.32)
150m: 2:41.54
(57.88)
200m: 3:39.72
(58.18)
39 Smilla Brandt-Brofeldt 2010 Svømmeklubben MK31 +0.84 3:41.10 +53.96
Entry time: 3:50.00 (-8.90)
50m: 50.19
100m: 1:46.55
(56.36)
150m: 2:43.53
(56.98)
200m: 3:41.10
(57.57)
40 Lea Pedersen 2011 Holbæk Svømme Klub +0.82 3:44.11 +56.97
Entry time: 3:30.99 (+13.12)
50m: 53.56
100m: 1:50.80
(57.24)
150m: 2:49.10
(58.30)
200m: 3:44.11
(55.01)
41 Anja Munkebjerg 2009 Næstved Svømmeklub 3:49.65 +1:02.51
Entry time: 3:47.74 (+1.91)
50m: 51.29
100m: 1:50.46
(59.17)
150m: 2:50.67
(1:00.21)
200m: 3:49.65
(58.98)
42 Felicia Lenart 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.72 3:50.85 +1:03.71
Entry time: 3:00.00 (+50.85)
50m: 51.14
100m: 1:51.46
(1:00.32)
150m: 2:51.72
(1:00.26)
200m: 3:50.85
(59.13)
43 Sofie Nygaard Kofoed 2010 Albertslund IF +0.86 3:51.90 +1:04.76
Entry time: 4:30.00 (-38.10)
50m: 53.74
100m: 1:53.99
(1:00.25)
150m: 2:54.85
(1:00.86)
200m: 3:51.90
(57.05)
44 Natasja Hornuff 2010 Hvidovre Svømmeklub +0.86 3:52.43 +1:05.29
Entry time: 3:56.88 (-4.45)
50m: 52.57
100m: 1:51.98
(59.41)
150m: 2:53.21
(1:01.23)
200m: 3:52.43
(59.22)
45 Selma Nilsson 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.83 3:53.13 +1:05.99
Entry time: 4:15.46 (-22.33)
50m: 49.10
100m: 1:48.64
(59.54)
150m: 2:51.49
(1:02.85)
200m: 3:53.13
(1:01.64)
46 Helena Falkensted 2011 Holbæk Svømme Klub +0.83 3:57.16 +1:10.02
Entry time: 3:30.99 (+26.17)
50m: 51.56
100m: 1:53.29
(1:01.73)
150m: 2:54.08
(1:00.79)
200m: 3:57.16
(1:03.08)
- Saga Evenås 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.69 DSQ
SW 4.4
- Erica Veggerby Grønlund 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup DNS
Løb officielt kl.: 20-05-2022 19:18:03
21-05-2022 08:47.03 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Swim Team Taastrup

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner