2024-07-18   21:37:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
ØstJunior/Senior Langbane
Placering: East Kilbride Badet Arrangør Dansk Svømmeunion og Triton
Svømmeh 50m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 1, 400m Frisvømning Damer Junior - Finale
NR 4:03.98 Lotte Friis 1988  (DEN) London (GBR) 29-07-2012
DR 4:03.98 Lotte Friis 1988 Herlev London (GBR) 29-07-2012
DJR 4:14.61 Amalie Emma Thomsen 1994 Helsinki (FIN) 15-07-2010
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub 614 4:38.17
Entry time: 4:28.05 (+10.12)
50m: 31.05
100m: 1:06.65
(35.60)
150m: 1:41.64
(34.99)
200m: 2:17.30
(35.66)
250m: 2:52.58
(35.28)
300m: 3:28.44
(35.86)
350m: 4:03.47
(35.03)
400m: 4:38.17
(34.70)
2 Sif Bramm 2006 A6 JGI-Swim 603 4:39.81 +1.64
Entry time: 4:35.17 (+4.64)
50m: 31.14
100m: 1:05.28
(34.14)
150m: 1:40.87
(35.59)
200m: 2:16.82
(35.95)
250m: 2:53.43
(36.61)
300m: 3:29.52
(36.09)
350m: 4:05.84
(36.32)
400m: 4:39.81
(33.97)
3 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub 565 4:46.00 +7.83
Entry time: 4:42.71 (+3.29)
50m: 33.23
100m: 1:09.26
(36.03)
150m: 1:45.21
(35.95)
200m: 2:21.72
(36.51)
250m: 2:57.50
(35.78)
300m: 3:34.15
(36.65)
350m: 4:10.05
(35.90)
400m: 4:46.00
(35.95)
4 Lærke Dann-Nielsen 2005 Hvidovre Svømmeklub 554 4:47.79 +9.62
Entry time: 4:42.41 (+5.38)
50m: 32.73
100m: 1:08.04
(35.31)
150m: 1:44.41
(36.37)
200m: 2:21.41
(37.00)
250m: 2:57.98
(36.57)
300m: 3:35.27
(37.29)
350m: 4:12.09
(36.82)
400m: 4:47.79
(35.70)
5 Silja Brage 2005 A6 JGI-Swim 552 4:48.25 +10.08
Entry time: 4:38.59 (+9.66)
50m: 32.81
100m: 1:08.27
(35.46)
150m: 1:44.89
(36.62)
200m: 2:21.17
(36.28)
250m: 2:57.83
(36.66)
300m: 3:35.11
(37.28)
350m: 4:11.87
(36.76)
400m: 4:48.25
(36.38)
6 Annabella Nathansen 2007 Søllerød Svømmeklub 545 4:49.41 +11.24
Entry time: 4:54.43 (-5.02)
50m: 32.86
100m: 1:08.36
(35.50)
150m: 1:45.60
(37.24)
200m: 2:22.62
(37.02)
250m: 2:59.80
(37.18)
300m: 3:36.75
(36.95)
350m: 4:13.46
(36.71)
400m: 4:49.41
(35.95)
7 Rebekka Roed 2007 Køge Svømmeklub 540 4:50.20 +12.03
Entry time: 4:51.15 (-0.95)
50m: 33.58
100m: 1:10.25
(36.67)
150m: 1:47.82
(37.57)
200m: 2:25.09
(37.27)
250m: 3:02.67
(37.58)
300m: 3:38.83
(36.16)
350m: 4:15.38
(36.55)
400m: 4:50.20
(34.82)
8 Mathilde Kristensen 2007 Søllerød Svømmeklub 536 4:51.02 +12.85
Entry time: 4:47.74 (+3.28)
50m: 32.45
100m: 1:08.35
(35.90)
150m: 1:45.39
(37.04)
200m: 2:22.93
(37.54)
250m: 3:00.47
(37.54)
300m: 3:37.84
(37.37)
350m: 4:15.49
(37.65)
400m: 4:51.02
(35.53)
9 Ella Emilia Soelberg 2007 Svømmeklubben MK31 526 4:52.84 +14.67
Entry time: 4:50.76 (+2.08)
50m: 32.35
100m: 1:08.70
(36.35)
150m: 1:45.80
(37.10)
200m: 2:23.81
(38.01)
250m: 3:01.31
(37.50)
300m: 3:39.29
(37.98)
350m: 4:16.98
(37.69)
400m: 4:52.84
(35.86)
10 Silje Nygaard Engedal 2007 Gladsaxe Svømmeklub 525 4:52.98 +14.81
Entry time: 4:47.09 (+5.89)
50m: 33.79
100m: 1:10.78
(36.99)
150m: 1:47.39
(36.61)
200m: 2:24.54
(37.15)
250m: 3:01.07
(36.53)
300m: 3:38.59
(37.52)
350m: 4:16.04
(37.45)
400m: 4:52.98
(36.94)
11 Caroline Hansen 2007 Svømmeklubben MK31 518 4:54.33 +16.16
Entry time: 4:49.34 (+4.99)
50m: 33.50
100m: 1:10.17
(36.67)
150m: 1:47.81
(37.64)
200m: 2:25.40
(37.59)
250m: 3:03.49
(38.09)
300m: 3:40.79
(37.30)
350m: 4:18.62
(37.83)
400m: 4:54.33
(35.71)
12 Caroline Rygaard Hansen 2006 Solrød Svømmeklub 511 4:55.74 +17.57
Entry time: 4:48.68 (+7.06)
50m: 33.10
100m: 1:09.44
(36.34)
150m: 1:46.75
(37.31)
200m: 2:24.92
(38.17)
250m: 3:02.80
(37.88)
300m: 3:41.26
(38.46)
350m: 4:19.15
(37.89)
400m: 4:55.74
(36.59)
13 Leonora M Postgaard 2006 Glostrup Svømmeklub 497 4:58.47 +20.30
Entry time: 4:51.89 (+6.58)
50m: 32.60
100m: 1:10.57
(37.97)
150m: 1:48.16
(37.59)
200m: 2:26.27
(38.11)
250m: 3:04.37
(38.10)
300m: 3:43.01
(38.64)
350m: 4:21.49
(38.48)
400m: 4:58.47
(36.98)
14 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub 474 5:03.26 +25.09
Entry time: 4:56.01 (+7.25)
50m: 33.20
100m: 1:10.82
(37.62)
150m: 1:48.15
(37.33)
200m: 2:27.25
(39.10)
250m: 3:05.55
(38.30)
300m: 3:45.26
(39.71)
350m: 4:24.15
(38.89)
400m: 5:03.26
(39.11)
15 Silje Egeberg Nordhald 2007 Vordingborg Svømme Klub 434 5:12.30 +34.13
Entry time: 5:00.99 (+11.31)
50m: 33.56
100m: 1:12.07
(38.51)
150m: 1:51.21
(39.14)
200m: 2:31.34
(40.13)
250m: 3:11.20
(39.86)
300m: 3:51.55
(40.35)
350m: 4:31.59
(40.04)
400m: 5:12.30
(40.71)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 17:18:47
Løb 1, 400m Frisvømning Damer Senior - Finale
NR 4:03.98 Lotte Friis 1988  (DEN) London (GBR) 29-07-2012
DR 4:03.98 Lotte Friis 1988 Herlev London (GBR) 29-07-2012
DJR 4:14.61 Amalie Emma Thomsen 1994 Helsinki (FIN) 15-07-2010
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marina Heller Hansen 1994 Søllerød Svømmeklub 707 4:25.35
Entry time: 4:15.34 (+10.01)
50m: 31.26
100m: 1:05.38
(34.12)
150m: 1:39.53
(34.15)
200m: 2:14.07
(34.54)
250m: 2:47.66
(33.59)
300m: 3:21.31
(33.65)
350m: 3:54.37
(33.06)
400m: 4:25.35
(30.98)
2 Viktoria Freja Sørensen 2004 Gladsaxe Svømmeklub 684 4:28.34 +2.99
Entry time: 4:18.98 (+9.36)
50m: 30.83
100m: 1:04.90
(34.07)
150m: 1:38.50
(33.60)
200m: 2:12.62
(34.12)
250m: 2:46.10
(33.48)
300m: 3:20.56
(34.46)
350m: 3:54.69
(34.13)
400m: 4:28.34
(33.65)
3 Sofie Maagøe 2003 Hovedstadens Svømmeklub 679 4:29.01 +3.66
Entry time: 4:27.10 (+1.91)
50m: 31.91
100m: 1:06.34
(34.43)
150m: 1:40.69
(34.35)
200m: 2:14.88
(34.19)
250m: 2:48.70
(33.82)
300m: 3:22.89
(34.19)
350m: 3:56.65
(33.76)
400m: 4:29.01
(32.36)
4 Naya Modin Thomsen 2003 Køge Svømmeklub 675 4:29.55 +4.20
Entry time: 4:17.81 (+11.74)
50m: 31.70
100m: 1:06.00
(34.30)
150m: 1:40.51
(34.51)
200m: 2:15.03
(34.52)
250m: 2:49.01
(33.98)
300m: 3:23.36
(34.35)
350m: 3:57.48
(34.12)
400m: 4:29.55
(32.07)
5 Helena Hvid Hansen 2001 Søllerød Svømmeklub 616 4:37.85 +12.50
Entry time: 4:28.65 (+9.20)
50m: 31.92
100m: 1:07.23
(35.31)
150m: 1:42.22
(34.99)
200m: 2:17.60
(35.38)
250m: 2:52.56
(34.96)
300m: 3:28.27
(35.71)
350m: 4:03.78
(35.51)
400m: 4:37.85
(34.07)
6 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub 614 4:38.17 +12.82
Entry time: 4:28.05 (+10.12)
50m: 31.05
100m: 1:06.65
(35.60)
150m: 1:41.64
(34.99)
200m: 2:17.30
(35.66)
250m: 2:52.58
(35.28)
300m: 3:28.44
(35.86)
350m: 4:03.47
(35.03)
400m: 4:38.17
(34.70)
7 Sif Bramm 2006 A6 JGI-Swim 603 4:39.81 +14.46
Entry time: 4:35.17 (+4.64)
50m: 31.14
100m: 1:05.28
(34.14)
150m: 1:40.87
(35.59)
200m: 2:16.82
(35.95)
250m: 2:53.43
(36.61)
300m: 3:29.52
(36.09)
350m: 4:05.84
(36.32)
400m: 4:39.81
(33.97)
8 Clara Hartvig-Olsen 2004 Glostrup Svømmeklub 581 4:43.31 +17.96
Entry time: 4:43.08 (+0.23)
50m: 31.94
100m: 1:06.88
(34.94)
150m: 1:43.01
(36.13)
200m: 2:18.88
(35.87)
250m: 2:55.21
(36.33)
300m: 3:31.50
(36.29)
350m: 4:08.24
(36.74)
400m: 4:43.31
(35.07)
9 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub 565 4:46.00 +20.65
Entry time: 4:42.71 (+3.29)
50m: 33.23
100m: 1:09.26
(36.03)
150m: 1:45.21
(35.95)
200m: 2:21.72
(36.51)
250m: 2:57.50
(35.78)
300m: 3:34.15
(36.65)
350m: 4:10.05
(35.90)
400m: 4:46.00
(35.95)
10 Amalie Brammer Kærgaard 2004 Gladsaxe Svømmeklub 560 4:46.76 +21.41
Entry time: 4:41.51 (+5.25)
50m: 33.11
100m: 1:08.95
(35.84)
150m: 1:45.34
(36.39)
200m: 2:22.07
(36.73)
250m: 2:58.41
(36.34)
300m: 3:35.26
(36.85)
350m: 4:11.45
(36.19)
400m: 4:46.76
(35.31)
11 Lærke Dann-Nielsen 2005 Hvidovre Svømmeklub 554 4:47.79 +22.44
Entry time: 4:42.41 (+5.38)
50m: 32.73
100m: 1:08.04
(35.31)
150m: 1:44.41
(36.37)
200m: 2:21.41
(37.00)
250m: 2:57.98
(36.57)
300m: 3:35.27
(37.29)
350m: 4:12.09
(36.82)
400m: 4:47.79
(35.70)
12 Silja Brage 2005 A6 JGI-Swim 552 4:48.25 +22.90
Entry time: 4:38.59 (+9.66)
50m: 32.81
100m: 1:08.27
(35.46)
150m: 1:44.89
(36.62)
200m: 2:21.17
(36.28)
250m: 2:57.83
(36.66)
300m: 3:35.11
(37.28)
350m: 4:11.87
(36.76)
400m: 4:48.25
(36.38)
13 Alba Lyhne Weiner 2004 Søllerød Svømmeklub 548 4:48.81 +23.46
Entry time: 4:28.38 (+20.43)
50m: 33.28
100m: 1:08.75
(35.47)
150m: 1:45.01
(36.26)
200m: 2:21.57
(36.56)
250m: 2:58.47
(36.90)
300m: 3:35.17
(36.70)
350m: 4:12.16
(36.99)
400m: 4:48.81
(36.65)
14 Annabella Nathansen 2007 Søllerød Svømmeklub 545 4:49.41 +24.06
Entry time: 4:54.43 (-5.02)
50m: 32.86
100m: 1:08.36
(35.50)
150m: 1:45.60
(37.24)
200m: 2:22.62
(37.02)
250m: 2:59.80
(37.18)
300m: 3:36.75
(36.95)
350m: 4:13.46
(36.71)
400m: 4:49.41
(35.95)
15 Rebekka Roed 2007 Køge Svømmeklub 540 4:50.20 +24.85
Entry time: 4:51.15 (-0.95)
50m: 33.58
100m: 1:10.25
(36.67)
150m: 1:47.82
(37.57)
200m: 2:25.09
(37.27)
250m: 3:02.67
(37.58)
300m: 3:38.83
(36.16)
350m: 4:15.38
(36.55)
400m: 4:50.20
(34.82)
16 Mathilde Nielsen 2003 Holbæk Svømme Klub 537 4:50.87 +25.52
Entry time: 4:40.53 (+10.34)
50m: 33.09
100m: 1:08.95
(35.86)
150m: 1:45.53
(36.58)
200m: 2:22.14
(36.61)
250m: 2:59.31
(37.17)
300m: 3:36.72
(37.41)
350m: 4:13.85
(37.13)
400m: 4:50.87
(37.02)
17 Mathilde Kristensen 2007 Søllerød Svømmeklub 536 4:51.02 +25.67
Entry time: 4:47.74 (+3.28)
50m: 32.45
100m: 1:08.35
(35.90)
150m: 1:45.39
(37.04)
200m: 2:22.93
(37.54)
250m: 3:00.47
(37.54)
300m: 3:37.84
(37.37)
350m: 4:15.49
(37.65)
400m: 4:51.02
(35.53)
18 Ella Emilia Soelberg 2007 Svømmeklubben MK31 526 4:52.84 +27.49
Entry time: 4:50.76 (+2.08)
50m: 32.35
100m: 1:08.70
(36.35)
150m: 1:45.80
(37.10)
200m: 2:23.81
(38.01)
250m: 3:01.31
(37.50)
300m: 3:39.29
(37.98)
350m: 4:16.98
(37.69)
400m: 4:52.84
(35.86)
19 Silje Nygaard Engedal 2007 Gladsaxe Svømmeklub 525 4:52.98 +27.63
Entry time: 4:47.09 (+5.89)
50m: 33.79
100m: 1:10.78
(36.99)
150m: 1:47.39
(36.61)
200m: 2:24.54
(37.15)
250m: 3:01.07
(36.53)
300m: 3:38.59
(37.52)
350m: 4:16.04
(37.45)
400m: 4:52.98
(36.94)
20 Caroline Hansen 2007 Svømmeklubben MK31 518 4:54.33 +28.98
Entry time: 4:49.34 (+4.99)
50m: 33.50
100m: 1:10.17
(36.67)
150m: 1:47.81
(37.64)
200m: 2:25.40
(37.59)
250m: 3:03.49
(38.09)
300m: 3:40.79
(37.30)
350m: 4:18.62
(37.83)
400m: 4:54.33
(35.71)
21 Caroline Rygaard Hansen 2006 Solrød Svømmeklub 511 4:55.74 +30.39
Entry time: 4:48.68 (+7.06)
50m: 33.10
100m: 1:09.44
(36.34)
150m: 1:46.75
(37.31)
200m: 2:24.92
(38.17)
250m: 3:02.80
(37.88)
300m: 3:41.26
(38.46)
350m: 4:19.15
(37.89)
400m: 4:55.74
(36.59)
22 Leonora M Postgaard 2006 Glostrup Svømmeklub 497 4:58.47 +33.12
Entry time: 4:51.89 (+6.58)
50m: 32.60
100m: 1:10.57
(37.97)
150m: 1:48.16
(37.59)
200m: 2:26.27
(38.11)
250m: 3:04.37
(38.10)
300m: 3:43.01
(38.64)
350m: 4:21.49
(38.48)
400m: 4:58.47
(36.98)
23 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub 474 5:03.26 +37.91
Entry time: 4:56.01 (+7.25)
50m: 33.20
100m: 1:10.82
(37.62)
150m: 1:48.15
(37.33)
200m: 2:27.25
(39.10)
250m: 3:05.55
(38.30)
300m: 3:45.26
(39.71)
350m: 4:24.15
(38.89)
400m: 5:03.26
(39.11)
24 Silje Egeberg Nordhald 2007 Vordingborg Svømme Klub 434 5:12.30 +46.95
Entry time: 5:00.99 (+11.31)
50m: 33.56
100m: 1:12.07
(38.51)
150m: 1:51.21
(39.14)
200m: 2:31.34
(40.13)
250m: 3:11.20
(39.86)
300m: 3:51.55
(40.35)
350m: 4:31.59
(40.04)
400m: 5:12.30
(40.71)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 17:18:47
04-03-2022 23:45.40 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup
Document
Resultater
ØstJunior/Senior Langbane
Placering: East Kilbride Badet Arrangør Dansk Svømmeunion og Triton
Svømmeh 50m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer Junior - Finale
NR 3:44.40 Mads Glæsner 1988  (DEN) Rom (ITA) 26-07-2009
DR 3:44.40 Mads Glæsner 1988 Rom (ITA) 26-07-2009
DJR 3:53.78 Alexander Aslak Nørgaa 2000 Helsinki, Finland (FIN) 04-07-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Isberg 2004 GTI - Tune I.F. 675 4:10.83
Entry time: 4:01.82 (+9.01)
50m: 28.39
100m: 1:00.25
(31.86)
150m: 1:32.83
(32.58)
200m: 2:05.52
(32.69)
250m: 2:37.76
(32.24)
300m: 3:09.76
(32.00)
350m: 3:41.45
(31.69)
400m: 4:10.83
(29.38)
2 Mikkel Roed 2004 Køge Svømmeklub 667 4:11.75 +0.92
Entry time: 4:07.39 (+4.36)
50m: 28.17
100m: 1:00.26
(32.09)
150m: 1:32.98
(32.72)
200m: 2:05.96
(32.98)
250m: 2:38.13
(32.17)
300m: 3:10.18
(32.05)
350m: 3:41.76
(31.58)
400m: 4:11.75
(29.99)
3 Carl Krabbe Heldgaard 2004 Gladsaxe Svømmeklub 662 4:12.45 +1.62
Entry time: 4:00.33 (+12.12)
50m: 28.79
100m: 1:00.53
(31.74)
150m: 1:32.75
(32.22)
200m: 2:04.82
(32.07)
250m: 2:37.95
(33.13)
300m: 3:09.32
(31.37)
350m: 3:41.58
(32.26)
400m: 4:12.45
(30.87)
4 Oscar Kroos 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 632 4:16.37 +5.54
Entry time: 4:10.58 (+5.79)
50m: 29.04
100m: 1:01.26
(32.22)
150m: 1:33.71
(32.45)
200m: 2:06.93
(33.22)
250m: 2:39.50
(32.57)
300m: 3:12.41
(32.91)
350m: 3:44.62
(32.21)
400m: 4:16.37
(31.75)
5 Viktor Junker Neldeberg 2004 Helsinge Svømmeklub 593 4:21.92 +11.09
Entry time: 4:22.91 (-0.99)
50m: 31.20
100m: 1:04.03
(32.83)
150m: 1:37.58
(33.55)
200m: 2:10.85
(33.27)
250m: 2:44.84
(33.99)
300m: 3:17.26
(32.42)
350m: 3:49.97
(32.71)
400m: 4:21.92
(31.95)
6 Andreas Stampe Dalgaard 2004 Swim Team Taastrup 589 4:22.50 +11.67
Entry time: 4:14.90 (+7.60)
50m: 30.93
100m: 1:04.13
(33.20)
150m: 1:37.81
(33.68)
200m: 2:11.34
(33.53)
250m: 2:44.82
(33.48)
300m: 3:18.59
(33.77)
350m: 3:51.97
(33.38)
400m: 4:22.50
(30.53)
7 Oscar Rybak-Andersen 2005 Gentofte Svømme Klub 577 4:24.22 +13.39
Entry time: 4:19.32 (+4.90)
50m: 29.88
100m: 1:03.24
(33.36)
150m: 1:37.33
(34.09)
200m: 2:11.36
(34.03)
250m: 2:45.67
(34.31)
300m: 3:19.29
(33.62)
350m: 3:51.93
(32.64)
400m: 4:24.22
(32.29)
8 Mikkel Andersen 2005 Hovedstadens Svømmeklub 573 4:24.82 +13.99
Entry time: 4:25.58 (-0.76)
50m: 30.19
100m: 1:02.81
(32.62)
150m: 1:36.12
(33.31)
200m: 2:09.45
(33.33)
250m: 2:43.54
(34.09)
300m: 3:17.69
(34.15)
350m: 3:51.59
(33.90)
400m: 4:24.82
(33.23)
9 Viktor Bernstein 2006 Hvidovre Svømmeklub 573 4:24.88 +14.05
Entry time: 4:20.74 (+4.14)
50m: 30.14
100m: 1:03.46
(33.32)
150m: 1:37.56
(34.10)
200m: 2:11.22
(33.66)
250m: 2:45.24
(34.02)
300m: 3:18.74
(33.50)
350m: 3:52.77
(34.03)
400m: 4:24.88
(32.11)
10 Calvin Konge Neess 2005 Holbæk Svømme Klub 572 4:25.01 +14.18
Entry time: 4:16.68 (+8.33)
50m: 29.71
100m: 1:03.70
(33.99)
150m: 1:37.53
(33.83)
200m: 2:11.88
(34.35)
250m: 2:45.54
(33.66)
300m: 3:19.61
(34.07)
350m: 3:52.44
(32.83)
400m: 4:25.01
(32.57)
11 Philip H. Christensen 2004 Køge Svømmeklub 571 4:25.24 +14.41
Entry time: 4:24.07 (+1.17)
50m: 28.21
100m: 59.71
(31.50)
150m: 1:32.46
(32.75)
200m: 2:06.58
(34.12)
250m: 2:41.37
(34.79)
300m: 3:16.24
(34.87)
350m: 3:51.08
(34.84)
400m: 4:25.24
(34.16)
12 Gustav Steen Andersen 2006 Hovedstadens Svømmeklub 566 4:26.02 +15.19
Entry time: 4:22.88 (+3.14)
50m: 30.05
100m: 1:03.28
(33.23)
150m: 1:37.85
(34.57)
200m: 2:11.66
(33.81)
250m: 2:45.41
(33.75)
300m: 3:19.30
(33.89)
350m: 3:53.16
(33.86)
400m: 4:26.02
(32.86)
13 Tobias Melhede 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 562 4:26.65 +15.82
Entry time: 4:37.27 (-10.62)
50m: 30.48
100m: 1:04.29
(33.81)
150m: 1:38.55
(34.26)
200m: 2:12.87
(34.32)
250m: 2:46.90
(34.03)
300m: 3:21.05
(34.15)
350m: 3:54.47
(33.42)
400m: 4:26.65
(32.18)
14 Philip Rindum 2005 Svømmeklubben Triton Ballerup 558 4:27.23 +16.40
Entry time: 4:21.84 (+5.39)
50m: 30.73
100m: 1:04.08
(33.35)
150m: 1:37.78
(33.70)
200m: 2:11.47
(33.69)
250m: 2:45.49
(34.02)
300m: 3:19.74
(34.25)
350m: 3:53.94
(34.20)
400m: 4:27.23
(33.29)
15 Erik Schmidt 2005 Gentofte Svømme Klub 552 4:28.19 +17.36
Entry time: 4:28.21 (-0.02)
50m: 30.20
100m: 1:03.47
(33.27)
150m: 1:37.41
(33.94)
200m: 2:11.53
(34.12)
250m: 2:46.35
(34.82)
300m: 3:20.72
(34.37)
350m: 3:54.92
(34.20)
400m: 4:28.19
(33.27)
16 Emil Olsen 2006 Swim Team Taastrup 552 4:28.26 +17.43
Entry time: 4:32.29 (-4.03)
50m: 30.35
100m: 1:04.77
(34.42)
150m: 1:39.35
(34.58)
200m: 2:13.70
(34.35)
250m: 2:48.01
(34.31)
300m: 3:22.40
(34.39)
350m: 3:56.20
(33.80)
400m: 4:28.26
(32.06)
17 Frederik Gersby 2006 Sigma Swim Allerød 552 4:28.27 +17.44
Entry time: 4:14.75 (+13.52)
50m: 29.14
100m: 1:02.40
(33.26)
150m: 1:36.29
(33.89)
200m: 2:10.69
(34.40)
250m: 2:44.76
(34.07)
300m: 3:19.35
(34.59)
350m: 3:54.07
(34.72)
400m: 4:28.27
(34.20)
18 Malthe Funk Larsen 2005 Sigma Swim Allerød 551 4:28.31 +17.48
Entry time: 4:27.45 (+0.86)
50m: 28.74
100m: 1:01.61
(32.87)
150m: 1:35.29
(33.68)
200m: 2:10.60
(35.31)
250m: 2:45.27
(34.67)
300m: 3:20.82
(35.55)
350m: 3:54.99
(34.17)
400m: 4:28.31
(33.32)
19 Sebastian Alexander West 2004 Søllerød Svømmeklub 550 4:28.55 +17.72
Entry time: 4:21.29 (+7.26)
50m: 29.31
100m: 1:02.40
(33.09)
150m: 1:36.70
(34.30)
200m: 2:11.85
(35.15)
250m: 2:46.34
(34.49)
300m: 3:21.02
(34.68)
350m: 3:54.32
(33.30)
400m: 4:28.55
(34.23)
20 Carl Johan Møllenbach 2006 Gentofte Svømme Klub 540 4:30.13 +19.30
Entry time: 4:36.67 (-6.54)
50m: 31.38
100m: 1:05.42
(34.04)
150m: 1:39.97
(34.55)
200m: 2:13.78
(33.81)
250m: 2:48.07
(34.29)
300m: 3:22.10
(34.03)
350m: 3:56.45
(34.35)
400m: 4:30.13
(33.68)
21 August Juel Bragge 2005 Svømmeklubben MK31 499 4:37.40 +26.57
Entry time: 4:45.57 (-8.17)
50m: 31.19
100m: 1:06.10
(34.91)
150m: 1:41.85
(35.75)
250m: 2:52.71
(2:52.71)
300m: 3:28.51
(35.80)
350m: 4:04.08
(35.57)
400m: 4:37.40
(33.32)
22 Calvin Christian Axen 2006 Køge Svømmeklub 483 4:40.35 +29.52
Entry time: 4:49.31 (-8.96)
50m: 30.58
100m: 1:06.58
(36.00)
150m: 1:42.26
(35.68)
200m: 2:18.94
(36.68)
250m: 2:55.13
(36.19)
300m: 3:31.60
(36.47)
350m: 4:07.38
(35.78)
400m: 4:40.35
(32.97)
23 Frederik Rasmussen 2005 Swim Team Taastrup 480 4:41.05 +30.22
Entry time: 4:39.94 (+1.11)
50m: 31.49
100m: 1:06.58
(35.09)
150m: 1:42.12
(35.54)
200m: 2:18.29
(36.17)
250m: 2:54.46
(36.17)
300m: 3:30.79
(36.33)
350m: 4:06.48
(35.69)
400m: 4:41.05
(34.57)
24 Oliver Holst Bøgeskov 2006 GTI - Tune I.F. 460 4:45.01 +34.18
Entry time: 4:32.53 (+12.48)
50m: 31.90
100m: 1:06.91
(35.01)
150m: 1:42.57
(35.66)
200m: 2:19.40
(36.83)
250m: 2:55.98
(36.58)
300m: 3:32.66
(36.68)
350m: 4:09.15
(36.49)
400m: 4:45.01
(35.86)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 17:23:20
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer Senior - Finale
NR 3:44.40 Mads Glæsner 1988  (DEN) Rom (ITA) 26-07-2009
DR 3:44.40 Mads Glæsner 1988 Rom (ITA) 26-07-2009
DJR 3:53.78 Alexander Aslak Nørgaa 2000 Helsinki, Finland (FIN) 04-07-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Valdemar Kristensen 2003 Søllerød Svømmeklub 722 4:05.22
Entry time: 4:03.95 (+1.27)
50m: 27.66
100m: 58.00
(30.34)
150m: 1:28.80
(30.80)
200m: 1:59.77
(30.97)
250m: 2:30.96
(31.19)
300m: 3:02.32
(31.36)
350m: 3:34.23
(31.91)
400m: 4:05.22
(30.99)
2 Christopher H. Brown 2002 Holbæk Svømme Klub 694 4:08.45 +3.23
Entry time: 4:01.64 (+6.81)
50m: 28.57
100m: 59.82
(31.25)
150m: 1:31.52
(31.70)
200m: 2:03.12
(31.60)
250m: 2:34.24
(31.12)
300m: 3:05.60
(31.36)
350m: 3:37.04
(31.44)
400m: 4:08.45
(31.41)
3 Oscar Isberg 2004 GTI - Tune I.F. 675 4:10.83 +5.61
Entry time: 4:01.82 (+9.01)
50m: 28.39
100m: 1:00.25
(31.86)
150m: 1:32.83
(32.58)
200m: 2:05.52
(32.69)
250m: 2:37.76
(32.24)
300m: 3:09.76
(32.00)
350m: 3:41.45
(31.69)
400m: 4:10.83
(29.38)
4 Mikkel Roed 2004 Køge Svømmeklub 667 4:11.75 +6.53
Entry time: 4:07.39 (+4.36)
50m: 28.17
100m: 1:00.26
(32.09)
150m: 1:32.98
(32.72)
200m: 2:05.96
(32.98)
250m: 2:38.13
(32.17)
300m: 3:10.18
(32.05)
350m: 3:41.76
(31.58)
400m: 4:11.75
(29.99)
5 David Arneskov 2002 Holbæk Svømme Klub 664 4:12.20 +6.98
Entry time: 4:08.72 (+3.48)
50m: 28.09
100m: 59.15
(31.06)
150m: 1:31.22
(32.07)
200m: 2:03.23
(32.01)
250m: 2:35.66
(32.43)
300m: 3:07.96
(32.30)
350m: 3:40.42
(32.46)
400m: 4:12.20
(31.78)
6 Carl Krabbe Heldgaard 2004 Gladsaxe Svømmeklub 662 4:12.45 +7.23
Entry time: 4:00.33 (+12.12)
50m: 28.79
100m: 1:00.53
(31.74)
150m: 1:32.75
(32.22)
200m: 2:04.82
(32.07)
250m: 2:37.95
(33.13)
300m: 3:09.32
(31.37)
350m: 3:41.58
(32.26)
400m: 4:12.45
(30.87)
7 Oscar Kroos 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 632 4:16.37 +11.15
Entry time: 4:10.58 (+5.79)
50m: 29.04
100m: 1:01.26
(32.22)
150m: 1:33.71
(32.45)
200m: 2:06.93
(33.22)
250m: 2:39.50
(32.57)
300m: 3:12.41
(32.91)
350m: 3:44.62
(32.21)
400m: 4:16.37
(31.75)
8 Viktor Junker Neldeberg 2004 Helsinge Svømmeklub 593 4:21.92 +16.70
Entry time: 4:22.91 (-0.99)
50m: 31.20
100m: 1:04.03
(32.83)
150m: 1:37.58
(33.55)
200m: 2:10.85
(33.27)
250m: 2:44.84
(33.99)
300m: 3:17.26
(32.42)
350m: 3:49.97
(32.71)
400m: 4:21.92
(31.95)
9 Andreas Stampe Dalgaard 2004 Swim Team Taastrup 589 4:22.50 +17.28
Entry time: 4:14.90 (+7.60)
50m: 30.93
100m: 1:04.13
(33.20)
150m: 1:37.81
(33.68)
200m: 2:11.34
(33.53)
250m: 2:44.82
(33.48)
300m: 3:18.59
(33.77)
350m: 3:51.97
(33.38)
400m: 4:22.50
(30.53)
10 Oscar Rybak-Andersen 2005 Gentofte Svømme Klub 577 4:24.22 +19.00
Entry time: 4:19.32 (+4.90)
50m: 29.88
100m: 1:03.24
(33.36)
150m: 1:37.33
(34.09)
200m: 2:11.36
(34.03)
250m: 2:45.67
(34.31)
300m: 3:19.29
(33.62)
350m: 3:51.93
(32.64)
400m: 4:24.22
(32.29)
11 Mikkel Andersen 2005 Hovedstadens Svømmeklub 573 4:24.82 +19.60
Entry time: 4:25.58 (-0.76)
50m: 30.19
100m: 1:02.81
(32.62)
150m: 1:36.12
(33.31)
200m: 2:09.45
(33.33)
250m: 2:43.54
(34.09)
300m: 3:17.69
(34.15)
350m: 3:51.59
(33.90)
400m: 4:24.82
(33.23)
=12 Viktor Bernstein 2006 Hvidovre Svømmeklub 573 4:24.88 +19.66
Entry time: 4:20.74 (+4.14)
50m: 30.14
100m: 1:03.46
(33.32)
150m: 1:37.56
(34.10)
200m: 2:11.22
(33.66)
250m: 2:45.24
(34.02)
300m: 3:18.74
(33.50)
350m: 3:52.77
(34.03)
400m: 4:24.88
(32.11)
=12 Ulrik Blach Petersen 2001 Hørsholm Svømmeforening 573 4:24.88 +19.66
Entry time: 4:13.32 (+11.56)
50m: 29.37
100m: 1:01.94
(32.57)
150m: 1:35.06
(33.12)
200m: 2:09.08
(34.02)
250m: 2:43.06
(33.98)
300m: 3:17.03
(33.97)
350m: 3:51.17
(34.14)
400m: 4:24.88
(33.71)
14 Calvin Konge Neess 2005 Holbæk Svømme Klub 572 4:25.01 +19.79
Entry time: 4:16.68 (+8.33)
50m: 29.71
100m: 1:03.70
(33.99)
150m: 1:37.53
(33.83)
200m: 2:11.88
(34.35)
250m: 2:45.54
(33.66)
300m: 3:19.61
(34.07)
350m: 3:52.44
(32.83)
400m: 4:25.01
(32.57)
15 Philip H. Christensen 2004 Køge Svømmeklub 571 4:25.24 +20.02
Entry time: 4:24.07 (+1.17)
50m: 28.21
100m: 59.71
(31.50)
150m: 1:32.46
(32.75)
200m: 2:06.58
(34.12)
250m: 2:41.37
(34.79)
300m: 3:16.24
(34.87)
350m: 3:51.08
(34.84)
400m: 4:25.24
(34.16)
16 Gustav Steen Andersen 2006 Hovedstadens Svømmeklub 566 4:26.02 +20.80
Entry time: 4:22.88 (+3.14)
50m: 30.05
100m: 1:03.28
(33.23)
150m: 1:37.85
(34.57)
200m: 2:11.66
(33.81)
250m: 2:45.41
(33.75)
300m: 3:19.30
(33.89)
350m: 3:53.16
(33.86)
400m: 4:26.02
(32.86)
17 Philip Krogh Brønnicke 2000 Swim Team Taastrup 565 4:26.14 +20.92
Entry time: 4:18.11 (+8.03)
50m: 30.14
100m: 1:02.34
(32.20)
150m: 1:36.06
(33.72)
200m: 2:09.48
(33.42)
250m: 2:43.56
(34.08)
300m: 3:17.47
(33.91)
350m: 3:52.43
(34.96)
400m: 4:26.14
(33.71)
18 Tobias Melhede 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 562 4:26.65 +21.43
Entry time: 4:37.27 (-10.62)
50m: 30.48
100m: 1:04.29
(33.81)
150m: 1:38.55
(34.26)
200m: 2:12.87
(34.32)
250m: 2:46.90
(34.03)
300m: 3:21.05
(34.15)
350m: 3:54.47
(33.42)
400m: 4:26.65
(32.18)
19 Philip Rindum 2005 Svømmeklubben Triton Ballerup 558 4:27.23 +22.01
Entry time: 4:21.84 (+5.39)
50m: 30.73
100m: 1:04.08
(33.35)
150m: 1:37.78
(33.70)
200m: 2:11.47
(33.69)
250m: 2:45.49
(34.02)
300m: 3:19.74
(34.25)
350m: 3:53.94
(34.20)
400m: 4:27.23
(33.29)
20 Erik Schmidt 2005 Gentofte Svømme Klub 552 4:28.19 +22.97
Entry time: 4:28.21 (-0.02)
50m: 30.20
100m: 1:03.47
(33.27)
150m: 1:37.41
(33.94)
200m: 2:11.53
(34.12)
250m: 2:46.35
(34.82)
300m: 3:20.72
(34.37)
350m: 3:54.92
(34.20)
400m: 4:28.19
(33.27)
21 Emil Olsen 2006 Swim Team Taastrup 552 4:28.26 +23.04
Entry time: 4:32.29 (-4.03)
50m: 30.35
100m: 1:04.77
(34.42)
150m: 1:39.35
(34.58)
200m: 2:13.70
(34.35)
250m: 2:48.01
(34.31)
300m: 3:22.40
(34.39)
350m: 3:56.20
(33.80)
400m: 4:28.26
(32.06)
22 Frederik Gersby 2006 Sigma Swim Allerød 552 4:28.27 +23.05
Entry time: 4:14.75 (+13.52)
50m: 29.14
100m: 1:02.40
(33.26)
150m: 1:36.29
(33.89)
200m: 2:10.69
(34.40)
250m: 2:44.76
(34.07)
300m: 3:19.35
(34.59)
350m: 3:54.07
(34.72)
400m: 4:28.27
(34.20)
23 Malthe Funk Larsen 2005 Sigma Swim Allerød 551 4:28.31 +23.09
Entry time: 4:27.45 (+0.86)
50m: 28.74
100m: 1:01.61
(32.87)
150m: 1:35.29
(33.68)
200m: 2:10.60
(35.31)
250m: 2:45.27
(34.67)
300m: 3:20.82
(35.55)
350m: 3:54.99
(34.17)
400m: 4:28.31
(33.32)
24 Sebastian Alexander West 2004 Søllerød Svømmeklub 550 4:28.55 +23.33
Entry time: 4:21.29 (+7.26)
50m: 29.31
100m: 1:02.40
(33.09)
150m: 1:36.70
(34.30)
200m: 2:11.85
(35.15)
250m: 2:46.34
(34.49)
300m: 3:21.02
(34.68)
350m: 3:54.32
(33.30)
400m: 4:28.55
(34.23)
25 Carl Johan Møllenbach 2006 Gentofte Svømme Klub 540 4:30.13 +24.91
Entry time: 4:36.67 (-6.54)
50m: 31.38
100m: 1:05.42
(34.04)
150m: 1:39.97
(34.55)
200m: 2:13.78
(33.81)
250m: 2:48.07
(34.29)
300m: 3:22.10
(34.03)
350m: 3:56.45
(34.35)
400m: 4:30.13
(33.68)
26 August Juel Bragge 2005 Svømmeklubben MK31 499 4:37.40 +32.18
Entry time: 4:45.57 (-8.17)
50m: 31.19
100m: 1:06.10
(34.91)
150m: 1:41.85
(35.75)
250m: 2:52.71
(2:52.71)
300m: 3:28.51
(35.80)
350m: 4:04.08
(35.57)
400m: 4:37.40
(33.32)
27 Calvin Christian Axen 2006 Køge Svømmeklub 483 4:40.35 +35.13
Entry time: 4:49.31 (-8.96)
50m: 30.58
100m: 1:06.58
(36.00)
150m: 1:42.26
(35.68)
200m: 2:18.94
(36.68)
250m: 2:55.13
(36.19)
300m: 3:31.60
(36.47)
350m: 4:07.38
(35.78)
400m: 4:40.35
(32.97)
28 Frederik Rasmussen 2005 Swim Team Taastrup 480 4:41.05 +35.83
Entry time: 4:39.94 (+1.11)
50m: 31.49
100m: 1:06.58
(35.09)
150m: 1:42.12
(35.54)
200m: 2:18.29
(36.17)
250m: 2:54.46
(36.17)
300m: 3:30.79
(36.33)
350m: 4:06.48
(35.69)
400m: 4:41.05
(34.57)
29 Oliver Holst Bøgeskov 2006 GTI - Tune I.F. 460 4:45.01 +39.79
Entry time: 4:32.53 (+12.48)
50m: 31.90
100m: 1:06.91
(35.01)
150m: 1:42.57
(35.66)
200m: 2:19.40
(36.83)
250m: 2:55.98
(36.58)
300m: 3:32.66
(36.68)
350m: 4:09.15
(36.49)
400m: 4:45.01
(35.86)
Løb officielt kl.: 04-03-2022 17:23:20
04-03-2022 23:47.35 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup
Document
Resultater
ØstJunior/Senior Langbane
Placering: East Kilbride Badet Arrangør Dansk Svømmeunion og Triton
Svømmeh 50m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 3, 50m Frisvømning Damer - Indledende heat
NR 23.67 Sarah Sjöström 1993  (SWE) Budapest (HUN) 29-07-2017
DR 23.75 Pernille Blume 1994 Holbæk Glasgow (GBR) 04-08-2018
DJR 25.19 Julie Kepp Jensen 2000 Indianapolis (USA) 28-08-2017
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Kepp Jensen 2000 A6 JGI-Swim 829 25.19 DI
Entry time: 24.68 (+0.51)
2 Julie Krøyer Svendsen 2002 GTI - Ishøj 712 26.50 +1.31 QA
Entry time: 25.56 (+0.94)
3 Karoline Barrett 2002 GTI - Greve 695 26.71 +1.52 QA
Entry time: 25.92 (+0.79)
4 Frida Caroline Knudsen 2007 GTI - Greve 685 26.84 +1.65 QA
Entry time: 26.31 (+0.53)
5 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup 673 27.00 +1.81 DI
Entry time: 26.43 (+0.57)
=6 Sofia Altoft 1998 Hørsholm Svømmeforening 667 27.08 +1.89 QA
Entry time: 26.68 (+0.40)
=6 Marina Nissen Jakobsen 2000 Hørsholm Svømmeforening 667 27.08 +1.89 QA
Entry time: 26.35 (+0.73)
8 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 666 27.10 +1.91 QA
Entry time: 26.66 (+0.44)
9 Liva Stjernholm 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 662 27.15 +1.96 QA
Entry time: 26.90 (+0.25)
10 Sofie Hansen 2002 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 658 27.21 +2.02 DI
Entry time: 26.97 (+0.24)
11 Isabella Pedersen 2007 Herlev Svømning 654 27.26 +2.07 QA
Entry time: 26.92 (+0.34)
12 Johanne Hingebjerg 2002 Hovedstadens Svømmeklub 644 27.40 +2.21 QB
Entry time: 26.46 (+0.94)
13 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub 642 27.43 +2.24 QB
Entry time: 26.76 (+0.67)
14 Julie Liv Madsen 2006 GTI - Greve 635 27.53 +2.34 QB
Entry time: 27.03 (+0.50)
=15 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 634 27.54 +2.35 DI
Entry time: 26.90 (+0.64)
=15 Sofie Ravn Herche 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 634 27.54 +2.35 DI
Entry time: 27.23 (+0.31)
17 Lærke Rask Sander 2002 Svømmeklubben MK31 631 27.59 +2.40 QB
Entry time: 27.68 (-0.09)
18 Stine Saaby Schmidt 2002 Farum Svømmeklub 617 27.79 +2.60 QB
Entry time: 27.79 (=)
19 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub 611 27.89 +2.70 QB
Entry time: 27.83 (+0.06)
20 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 606 27.97 +2.78 QB
Entry time: 27.35 (+0.62)
21 Athena Haugsted Pihl 2006 Hillerød Svømmeklub 602 28.02 +2.83 DI
Entry time: 27.79 (+0.23)
=22 Sofie Maagøe 2003 Hovedstadens Svømmeklub 598 28.08 +2.89 QB
Entry time: 27.49 (+0.59)
=22 Ida Villemoes Poulsen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 598 28.08 +2.89 DI
Entry time: 27.52 (+0.56)
24 Josefine Nielsen 2005 Frederiksværk Svømmeklub 594 28.15 +2.96
Entry time: 28.55 (-0.40)
25 Sara Sylvest 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 590 28.21 +3.02 DI
Entry time: 27.33 (+0.88)
26 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 588 28.25 +3.06
Entry time: 27.91 (+0.34)
27 Marie Louise B Andersen 2005 Svøm Slagelse Korsør 582 28.34 +3.15
Entry time: 28.56 (-0.22)
28 Kamma Rasmussen 2006 Gladsaxe Svømmeklub 569 28.56 +3.37
Entry time: 27.73 (+0.83)
29 Amalie Rose Søndergaard 2006 Hørsholm Svømmeforening 568 28.58 +3.39
Entry time: 28.63 (-0.05)
=30 Clara Dam Lukowski 2007 Hovedstadens Svømmeklub 567 28.59 +3.40
Entry time: 28.65 (-0.06)
=30 Ella Korre Stenholt 2003 Hovedstadens Svømmeklub 567 28.59 +3.40
Entry time: 27.97 (+0.62)
32 Julie Eriksen Tankmar 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 566 28.60 +3.41
Entry time: 28.79 (-0.19)
33 Frida Gram Peters 2007 Helsinge Svømmeklub 565 28.63 +3.44
Entry time: 28.50 (+0.13)
=34 Signe Eie 2005 Herlev Svømning 563 28.65 +3.46
Entry time: 27.84 (+0.81)
=34 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup 563 28.65 +3.46
Entry time: 27.80 (+0.85)
36 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub 555 28.80 +3.61
Entry time: 27.66 (+1.14)
=37 Silje Mathiasen 2006 Svøm Slagelse Korsør 552 28.85 +3.66
Entry time: 28.85 (=)
=37 Mathilde Severs 2006 Lyngby Svømmeklub 552 28.85 +3.66
Entry time: 28.10 (+0.75)
39 Agnete Boelt 2006 Sigma Swim Allerød 551 28.87 +3.68
Entry time: 28.87 (=)
40 Mie Bidsted Hansen 2003 Hvidovre Svømmeklub 550 28.88 +3.69
Entry time: 28.85 (+0.03)
41 Helene Friis Fanø 2007 Farum Svømmeklub 548 28.91 +3.72
Entry time: 29.60 (-0.69)
42 Anna Nørskov 2004 Søllerød Svømmeklub 547 28.94 +3.75
Entry time: 28.87 (+0.07)
43 Katrine Hansen 2006 Holbæk Svømme Klub 546 28.95 +3.76
Entry time: 28.67 (+0.28)
44 Maya Amstrup Riis 2007 Svømmeklubben Vest/Brøndby 539 29.07 +3.88
Entry time: 28.83 (+0.24)
45 Liva Gottorp Sørensen 2006 Svømmeklubben Vest/Brøndby 535 29.14 +3.95
Entry time: 29.14 (=)
46 Frederikke Elster 2004 Lyngby Svømmeklub 534 29.17 +3.98
Entry time: 27.99 (+1.18)
47 Seline Nielsen 2007 Svømmeklubben Syd 532 29.20 +4.01
Entry time: 29.49 (-0.29)
48 Nynne Zandra Opperfelt 2006 Solrød Svømmeklub 531 29.23 +4.04
Entry time: 28.94 (+0.29)
49 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 527 29.30 +4.11
Entry time: 28.68 (+0.62)
50 Anna Powers 2007 Herlev Svømning 526 29.32 +4.13
Entry time: 29.20 (+0.12)
51 Nadia Walløe 2007 Svømmeklubben MK31 525 29.33 +4.14
Entry time: 29.10 (+0.23)
52 Ella Emilia Soelberg 2007 Svømmeklubben MK31 525 29.34 +4.15
Entry time: 29.19 (+0.15)
53 Sisse Berg Olesen 2005 Haslev Svømmeklub 524 29.35 +4.16
Entry time: 28.27 (+1.08)
54 Emma Kestenholz 2007 Svømmeklubben MK31 521 29.41 +4.22
Entry time: 29.26 (+0.15)
55 Amalie Mønster Birk 2007 Køge Svømmeklub 519 29.44 +4.25
Entry time: 29.65 (-0.21)
56 Mathilde Holm Villadsen 2006 Solrød Svømmeklub 518 29.47 +4.28
Entry time: 29.74 (-0.27)
57 Josephine N. Østergaard 2005 Svømmeklubben Syd 513 29.55 +4.36
Entry time: 29.64 (-0.09)
58 Olivia Lildballe Møller 2004 Køge Svømmeklub 512 29.57 +4.38
Entry time: 28.91 (+0.66)
59 Julie Hovmand 2007 Sigma Swim Birkerød 512 29.58 +4.39
Entry time: 28.89 (+0.69)
60 Rikke Therp 2006 Svømmeklubben Vest/Brøndby 511 29.59 +4.40
Entry time: 29.06 (+0.53)
61 Rebecca Bell 2007 Lyngby Svømmeklub 510 29.61 +4.42
Entry time: 29.82 (-0.21)
62 Fiona Jensen 2006 Værløse Svømmeklub 509 29.64 +4.45
Entry time: 29.21 (+0.43)
63 Naja O. K. Neergaard 2007 GTI - Tune I.F. 508 29.65 +4.46
Entry time: 28.63 (+1.02)