2024-07-22   06:48:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Document
Resultater
ØstJunior/Senior Langbane
Placering: East Kilbride Badet Arrangør Dansk Svømmeunion og Triton
Svømmeh 50m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer - Finale
NR 7:50.24 Landsholdet Kazan (RUS) 06-08-2015
DR 8:08.65 Sigma NS Sigma NS Esbjerg (DEN) 08-04-2009
DJR 8:28.49 Sigma Esbjerg (DEN) 28-03-2010
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Kvik Piger 1 22 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 701 8:39.45
Sara Sylvest 2000 0086AD 31.56 1:04.72 2:10.95 2:10.95
Sofie Hansen 2002 0202AI 30.13 1:02.85 2:08.18 4:19.13
Sofie Ravn Herche 2007 0766AE 31.84 1:05.68 2:12.78 6:31.91
Martine Damborg 2007 0742AF 29.10 1:02.13 2:07.54 8:39.45
2 Søllerød Sharks 28 Søllerød Svømmeklub 670 8:47.38 +7.93
Alba Lyhne Weiner 2004 0486AT 31.71 1:05.75 2:15.94 2:15.94
Marina Heller Hansen 1994 9404AL 28.80 1:00.47 2:04.33 4:20.27
Helena Hvid Hansen 2001 0186AR 31.20 1:04.50 2:12.02 6:32.29
Mathilde Kristensen 2007 0744AG 30.18 1:04.12 2:15.09 8:47.38
3 A6 damer 1 17 A6 650 8:52.57 +13.12
Ida Skov Kragh 2006 0698AG 30.82 1:03.97 2:09.15 2:09.15
Silja Brage 2005 0544AL 31.28 1:05.59 2:16.01 4:25.16
Naya Høi Greve 2007 0796AE 30.17 1:04.78 2:14.89 6:40.05
Sif Bramm 2006 0624AE 29.57 1:02.92 2:12.52 8:52.57
4 MK Piger 1 23 Svømmeklubben MK31 634 8:57.19 +17.74
Lærke Rask Sander 2002 0212AL 31.06 1:04.86 2:12.45 2:12.45
Sofie Bruun Høvring 2004 0408AB 29.66 1:02.51 2:10.23 4:22.68
Josefine B. Pedersen 1999 9928AB 30.40 1:04.83 2:14.44 6:37.12
Ella Emilia Soelberg 2007 0708AF 30.93 1:06.52 2:20.07 8:57.19
5 Lyngby Damer 1 19 Lyngby Svømmeklub 591 9:09.82 +30.37
Frederikke Elster 2004 0404AY 33.17 1:09.45 2:19.33 2:19.33
Sofia Norre Bendt 2003 0316AG 30.89 1:04.73 2:13.99 4:33.32
Alma Olivarius 2005 0532AF 33.31 1:09.10 2:21.17 6:54.49
Mathilde Severs 2006 0648AE 31.28 1:05.07 2:15.33 9:09.82
6 Køge Damer 1 19 Køge Svømmeklub 586 9:11.47 +32.02
Naya Modin Thomsen 2003 0374AA 29.08 1:01.62 2:08.42 2:08.42
Amalie Wichmann Larsen 2005 0564AB 30.94 1:05.89 2:18.20 4:26.62
Rebekka Roed 2007 0732AA 31.78 1:08.23 2:21.37 6:47.99
Mathilde Pedersen 2007 0796AO 31.44 1:07.85 2:23.48 9:11.47
7 Solrød junior 16 Solrød Svømmeklub 561 9:19.30 +39.85
Caroline Rygaard Hansen 2006 0632AL 31.88 1:07.86 2:20.49 2:20.49
Jaqueline Haack 2006 0672AN 31.08 1:06.74 2:20.83 4:41.32
Nynne Zandra Opperfelt 2006 0678AP 32.35 1:09.31 2:22.28 7:03.60
Charlotte Hjortshøj 2006 0658AP 30.11 1:05.01 2:15.70 9:19.30
8 MK Piger 2 17 Svømmeklubben MK31 553 9:21.93 +42.48
Cille Kirketerp 2005 0526AK 31.65 1:06.55 2:16.46 2:16.46
Nadia Walløe 2007 0702AD 31.62 1:07.97 2:22.22 4:38.68
Caroline Hansen 2007 0784AG 31.16 1:06.72 2:19.95 6:58.63
Emma Kestenholz 2007 0798AO 32.91 1:09.79 2:23.30 9:21.93
9 MK Piger 3 16 Svømmeklubben MK31 512 9:36.72 +57.27
Maya Jacobsen 2007 0754AQ 34.15 1:10.70 2:24.50 2:24.50
Freja Rosenlund Menné 2007 0758AO 32.36 1:08.97 2:24.67 4:49.17
Maja Zastrojevic 2006 0646AE 32.07 1:08.12 2:23.38 7:12.55
Sally Emilie Bill 2007 0722AU 32.72 1:10.00 2:24.17 9:36.72
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:17:28
04-03-2022 22:56.22 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner