2024-07-12   23:57:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Document
Resultater
ØstJunior/Senior Langbane
Placering: East Kilbride Badet Arrangør Dansk Svømmeunion og Triton
Svømmeh 50m Stævne dato: 4. mar  2022 to 6. mar  2022
Løb 3, 50m Frisvømning Damer - Indledende heat
NR 23.67 Sarah Sjöström 1993  (SWE) Budapest (HUN) 29-07-2017
DR 23.75 Pernille Blume 1994 Holbæk Glasgow (GBR) 04-08-2018
DJR 25.19 Julie Kepp Jensen 2000 Indianapolis (USA) 28-08-2017
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Kepp Jensen 2000 A6 JGI-Swim 829 25.19 DI
Entry time: 24.68 (+0.51)
2 Julie Krøyer Svendsen 2002 GTI - Ishøj 712 26.50 +1.31 QA
Entry time: 25.56 (+0.94)
3 Karoline Barrett 2002 GTI - Greve 695 26.71 +1.52 QA
Entry time: 25.92 (+0.79)
4 Frida Caroline Knudsen 2007 GTI - Greve 685 26.84 +1.65 QA
Entry time: 26.31 (+0.53)
5 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup 673 27.00 +1.81 DI
Entry time: 26.43 (+0.57)
=6 Sofia Altoft 1998 Hørsholm Svømmeforening 667 27.08 +1.89 QA
Entry time: 26.68 (+0.40)
=6 Marina Nissen Jakobsen 2000 Hørsholm Svømmeforening 667 27.08 +1.89 QA
Entry time: 26.35 (+0.73)
8 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 666 27.10 +1.91 QA
Entry time: 26.66 (+0.44)
9 Liva Stjernholm 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 662 27.15 +1.96 QA
Entry time: 26.90 (+0.25)
10 Sofie Hansen 2002 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 658 27.21 +2.02 DI
Entry time: 26.97 (+0.24)
11 Isabella Pedersen 2007 Herlev Svømning 654 27.26 +2.07 QA
Entry time: 26.92 (+0.34)
12 Johanne Hingebjerg 2002 Hovedstadens Svømmeklub 644 27.40 +2.21 QB
Entry time: 26.46 (+0.94)
13 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub 642 27.43 +2.24 QB
Entry time: 26.76 (+0.67)
14 Julie Liv Madsen 2006 GTI - Greve 635 27.53 +2.34 QB
Entry time: 27.03 (+0.50)
=15 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 634 27.54 +2.35 DI
Entry time: 26.90 (+0.64)
=15 Sofie Ravn Herche 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 634 27.54 +2.35 DI
Entry time: 27.23 (+0.31)
17 Lærke Rask Sander 2002 Svømmeklubben MK31 631 27.59 +2.40 QB
Entry time: 27.68 (-0.09)
18 Stine Saaby Schmidt 2002 Farum Svømmeklub 617 27.79 +2.60 QB
Entry time: 27.79 (=)
19 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub 611 27.89 +2.70 QB
Entry time: 27.83 (+0.06)
20 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 606 27.97 +2.78 QB
Entry time: 27.35 (+0.62)
21 Athena Haugsted Pihl 2006 Hillerød Svømmeklub 602 28.02 +2.83 DI
Entry time: 27.79 (+0.23)
=22 Sofie Maagøe 2003 Hovedstadens Svømmeklub 598 28.08 +2.89 QB
Entry time: 27.49 (+0.59)
=22 Ida Villemoes Poulsen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 598 28.08 +2.89 DI
Entry time: 27.52 (+0.56)
24 Josefine Nielsen 2005 Frederiksværk Svømmeklub 594 28.15 +2.96
Entry time: 28.55 (-0.40)
25 Sara Sylvest 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 590 28.21 +3.02 DI
Entry time: 27.33 (+0.88)
26 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 588 28.25 +3.06
Entry time: 27.91 (+0.34)
27 Marie Louise B Andersen 2005 Svøm Slagelse Korsør 582 28.34 +3.15
Entry time: 28.56 (-0.22)
28 Kamma Rasmussen 2006 Gladsaxe Svømmeklub 569 28.56 +3.37
Entry time: 27.73 (+0.83)
29 Amalie Rose Søndergaard 2006 Hørsholm Svømmeforening 568 28.58 +3.39
Entry time: 28.63 (-0.05)
=30 Clara Dam Lukowski 2007 Hovedstadens Svømmeklub 567 28.59 +3.40
Entry time: 28.65 (-0.06)
=30 Ella Korre Stenholt 2003 Hovedstadens Svømmeklub 567 28.59 +3.40
Entry time: 27.97 (+0.62)
32 Julie Eriksen Tankmar 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 566 28.60 +3.41
Entry time: 28.79 (-0.19)
33 Frida Gram Peters 2007 Helsinge Svømmeklub 565 28.63 +3.44
Entry time: 28.50 (+0.13)
=34 Signe Eie 2005 Herlev Svømning 563 28.65 +3.46
Entry time: 27.84 (+0.81)
=34 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup 563 28.65 +3.46
Entry time: 27.80 (+0.85)
36 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub 555 28.80 +3.61
Entry time: 27.66 (+1.14)
=37 Silje Mathiasen 2006 Svøm Slagelse Korsør 552 28.85 +3.66
Entry time: 28.85 (=)
=37 Mathilde Severs 2006 Lyngby Svømmeklub 552 28.85 +3.66
Entry time: 28.10 (+0.75)
39 Agnete Boelt 2006 Sigma Swim Allerød 551 28.87 +3.68
Entry time: 28.87 (=)
40 Mie Bidsted Hansen 2003 Hvidovre Svømmeklub 550 28.88 +3.69
Entry time: 28.85 (+0.03)
41 Helene Friis Fanø 2007 Farum Svømmeklub 548 28.91 +3.72
Entry time: 29.60 (-0.69)
42 Anna Nørskov 2004 Søllerød Svømmeklub 547 28.94 +3.75
Entry time: 28.87 (+0.07)
43 Katrine Hansen 2006 Holbæk Svømme Klub 546 28.95 +3.76
Entry time: 28.67 (+0.28)
44 Maya Amstrup Riis 2007 Svømmeklubben Vest/Brøndby 539 29.07 +3.88
Entry time: 28.83 (+0.24)
45 Liva Gottorp Sørensen 2006 Svømmeklubben Vest/Brøndby 535 29.14 +3.95
Entry time: 29.14 (=)
46 Frederikke Elster 2004 Lyngby Svømmeklub 534 29.17 +3.98
Entry time: 27.99 (+1.18)
47 Seline Nielsen 2007 Svømmeklubben Syd 532 29.20 +4.01
Entry time: 29.49 (-0.29)
48 Nynne Zandra Opperfelt 2006 Solrød Svømmeklub 531 29.23 +4.04
Entry time: 28.94 (+0.29)
49 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 527 29.30 +4.11
Entry time: 28.68 (+0.62)
50 Anna Powers 2007 Herlev Svømning 526 29.32 +4.13
Entry time: 29.20 (+0.12)
51 Nadia Walløe 2007 Svømmeklubben MK31 525 29.33 +4.14
Entry time: 29.10 (+0.23)
52 Ella Emilia Soelberg 2007 Svømmeklubben MK31 525 29.34 +4.15
Entry time: 29.19 (+0.15)
53 Sisse Berg Olesen 2005 Haslev Svømmeklub 524 29.35 +4.16
Entry time: 28.27 (+1.08)
54 Emma Kestenholz 2007 Svømmeklubben MK31 521 29.41 +4.22
Entry time: 29.26 (+0.15)
55 Amalie Mønster Birk 2007 Køge Svømmeklub 519 29.44 +4.25
Entry time: 29.65 (-0.21)
56 Mathilde Holm Villadsen 2006 Solrød Svømmeklub 518 29.47 +4.28
Entry time: 29.74 (-0.27)
57 Josephine N. Østergaard 2005 Svømmeklubben Syd 513 29.55 +4.36
Entry time: 29.64 (-0.09)
58 Olivia Lildballe Møller 2004 Køge Svømmeklub 512 29.57 +4.38
Entry time: 28.91 (+0.66)
59 Julie Hovmand 2007 Sigma Swim Birkerød 512 29.58 +4.39
Entry time: 28.89 (+0.69)
60 Rikke Therp 2006 Svømmeklubben Vest/Brøndby 511 29.59 +4.40
Entry time: 29.06 (+0.53)
61 Rebecca Bell 2007 Lyngby Svømmeklub 510 29.61 +4.42
Entry time: 29.82 (-0.21)
62 Fiona Jensen 2006 Værløse Svømmeklub 509 29.64 +4.45
Entry time: 29.21 (+0.43)
63 Naja O. K. Neergaard 2007 GTI - Tune I.F. 508 29.65 +4.46
Entry time: 28.63 (+1.02)
=64 Erica Veggerby Grønlund 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup 505 29.71 +4.52
Entry time: 29.35 (+0.36)
=64 Hannah Rørbech 2006 Swim Team Taastrup 505 29.71 +4.52
Entry time: 29.13 (+0.58)
66 Rebecca Skov Vinding 2007 Kalundborg Svømmeklub 500 29.81 +4.62
Entry time: 29.60 (+0.21)
67 Beatrice Buhr Müller 2006 Kalundborg Svømmeklub 495 29.91 +4.72
Entry time: 29.75 (+0.16)
68 Anna Blom Bygum 2006 Svømmeklubben Vest/Brøndby 482 30.17 +4.98
Entry time: 29.49 (+0.68)
69 Mie Ankersen 2006 Køge Svømmeklub 480 30.23 +5.04
Entry time: 28.72 (+1.51)
70 Mille-Mai Krog 2007 Vordingborg Svømme Klub 451 30.85 +5.66
Entry time: 30.91 (-0.06)
- Klara Fris Ottosen 2007 Frederikssund Svømmeklub DSQ DI
SW4.4
Løb officielt kl.: 04-03-2022 17:45:41
05-03-2022 10:06.09 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner