2022-07-04   13:29:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM JUNIOR LANGBANE 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
DM Junior Langbane
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og H2Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. mar  2022 to 27. mar  2022
Løb 1, 400m Medley Damer - Indledende
DR 4:38.20 Julie Hjorth-Hansen 1984 Birkerød Rom (ITA) 02-08-2009
DJR 4:48.17 Katrine BUKH Villesen 2000 Wien (AUT) 26-05-2017
NR 4:38.20 Julie Hjorth-Hansen 1984  (DEN) Rom (ITA) 02-08-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kristine Nilsson Norby 2005 Gentofte Svømme Klub +0.66 698 5:00.26 QA
Entry time: 4:52.07 (+8.19)
50m: 30.90
100m: 1:06.15
(35.25)
150m: 1:43.30
(37.15)
200m: 2:19.87
(36.57)
250m: 3:06.83
(46.96)
300m: 3:52.83
(46.00)
350m: 4:27.20
(34.37)
400m: 5:00.26
(33.06)
2 Ofelia Vejsager Nøddekær 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.80 665 5:05.11 +4.85 QA
Entry time: 5:04.22 (+0.89)
50m: 32.51
100m: 1:09.91
(37.40)
150m: 1:49.47
(39.56)
200m: 2:29.77
(40.30)
250m: 3:09.16
(39.39)
300m: 3:51.88
(42.72)
350m: 4:28.93
(37.05)
400m: 5:05.11
(36.18)
3 Alba Mantoni 2006 Gentofte Svømme Klub +0.69 639 5:09.17 +8.91 QA
Entry time: 5:00.10 (+9.07)
50m: 32.81
100m: 1:10.25
(37.44)
150m: 1:48.80
(38.55)
200m: 2:27.57
(38.77)
250m: 3:11.29
(43.72)
300m: 3:56.96
(45.67)
350m: 4:33.46
(36.50)
400m: 5:09.17
(35.71)
4 Karoline Kjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.80 637 5:09.48 +9.22 QA
Entry time: 4:59.71 (+9.77)
50m: 32.75
100m: 1:11.04
(38.29)
150m: 1:53.09
(42.05)
200m: 2:33.26
(40.17)
250m: 3:15.76
(42.50)
300m: 3:59.36
(43.60)
350m: 4:34.81
(35.45)
400m: 5:09.48
(34.67)
5 Falka Tind 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 633 5:10.12 +9.86 QA
Entry time: 5:11.58 (-1.46)
50m: 32.51
100m: 1:10.70
(38.19)
150m: 1:49.18
(38.48)
200m: 2:28.24
(39.06)
250m: 3:14.22
(45.98)
300m: 3:59.85
(45.63)
350m: 4:35.33
(35.48)
400m: 5:10.12
(34.79)
6 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub +0.79 613 5:13.52 +13.26 QA
Entry time: 5:08.08 (+5.44)
50m: 32.14
150m: 1:52.88
(1:52.88)
200m: 2:34.92
(42.04)
250m: 3:18.16
(43.24)
300m: 4:01.51
(43.35)
350m: 4:37.77
(36.26)
400m: 5:13.52
(35.75)
7 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub +0.75 612 5:13.68 +13.42 QA
Entry time: 4:55.32 (+18.36)
50m: 31.54
100m: 1:09.53
(37.99)
150m: 1:48.54
(39.01)
200m: 2:26.86
(38.32)
250m: 3:13.39
(46.53)
300m: 4:00.85
(47.46)
350m: 4:37.34
(36.49)
400m: 5:13.68
(36.34)
8 Liva Gottorp Sørensen 2006 Svømmeklubben Vest/Brøndby +0.63 599 5:15.96 +15.70 QA
Entry time: 5:06.22 (+9.74)
50m: 32.27
100m: 1:09.73
(37.46)
150m: 1:52.39
(42.66)
200m: 2:32.92
(40.53)
250m: 3:18.45
(45.53)
300m: 4:03.45
(45.00)
350m: 4:40.97
(37.52)
400m: 5:15.96
(34.99)
=9 Anne Katrine Dige 2006 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.75 584 5:18.55 +18.29 QB
Entry time: 5:16.00 (+2.55)
50m: 33.06
100m: 1:11.02
(37.96)
150m: 1:53.03
(42.01)
200m: 2:34.51
(41.48)
250m: 3:19.16
(44.65)
300m: 4:06.05
(46.89)
350m: 4:42.78
(36.73)
400m: 5:18.55
(35.77)
=9 Liv Waag Kallesøe 2006 Herlev Svømning +0.88 584 5:18.55 +18.29 QB
Entry time: 5:10.42 (+8.13)
50m: 33.54
100m: 1:12.33
(38.79)
150m: 1:53.64
(41.31)
250m: 3:17.97
(3:17.97)
300m: 4:04.17
(46.20)
350m: 4:42.25
(38.08)
400m: 5:18.55
(36.30)
11 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub +0.78 574 5:20.38 +20.12 DI
Entry time: 5:03.93 (+16.45)
50m: 31.25
100m: 1:08.88
(37.63)
150m: 1:51.61
(42.73)
200m: 2:34.06
(42.45)
250m: 3:18.19
(44.13)
300m: 4:04.64
(46.45)
350m: 4:43.12
(38.48)
400m: 5:20.38
(37.26)
12 Caroline Lærke Hyltoft 2006 Aalborg Svømmeklub +0.83 574 5:20.41 +20.15 QB
Entry time: 5:13.78 (+6.63)
50m: 32.05
100m: 1:09.96
(37.91)
150m: 1:52.57
(42.61)
200m: 2:34.96
(42.39)
250m: 3:20.65
(45.69)
300m: 4:07.62
(46.97)
350m: 4:44.90
(37.28)
400m: 5:20.41
(35.51)
13 Charlotte Dreyer Riis 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.77 557 5:23.58 +23.32 QB
Entry time: 5:22.70 (+0.88)
50m: 33.75
100m: 1:14.11
(40.36)
150m: 1:55.68
(41.57)
200m: 2:37.82
(42.14)
250m: 3:22.00
(44.18)
300m: 4:08.38
(46.38)
350m: 4:46.13
(37.75)
400m: 5:23.58
(37.45)
14 Juliane Sarauw Lundsgaard 2006 Hvidovre Svømmeklub +0.69 553 5:24.42 +24.16 QB
Entry time: 5:20.84 (+3.58)
50m: 33.58
100m: 1:14.45
(40.87)
150m: 1:57.49
(43.04)
200m: 2:40.31
(42.82)
250m: 3:22.69
(42.38)
300m: 4:07.59
(44.90)
350m: 4:46.42
(38.83)
400m: 5:24.42
(38.00)
15 Caroline Rygaard Hansen 2006 Solrød Svømmeklub +0.81 547 5:25.50 +25.24 QB
Entry time: 5:18.98 (+6.52)
50m: 32.83
100m: 1:11.75
(38.92)
150m: 1:56.07
(44.32)
200m: 2:39.96
(43.89)
250m: 3:25.09
(45.13)
300m: 4:11.81
(46.72)
350m: 4:49.15
(37.34)
400m: 5:25.50
(36.35)
16 Silja Brage 2005 A6 JGI-Swim +0.80 546 5:25.73 +25.47 QB
Entry time: 5:11.11 (+14.62)
50m: 33.23
100m: 1:13.13
(39.90)
150m: 1:57.81
(44.68)
200m: 2:41.80
(43.99)
250m: 3:26.45
(44.65)
300m: 4:13.73
(47.28)
350m: 4:50.61
(36.88)
400m: 5:25.73
(35.12)
17 Erica Veggerby Grønlund 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup 542 5:26.54 +26.28 QB
Entry time: 5:29.41 (-2.87)
50m: 32.79
100m: 1:11.87
(39.08)
150m: 1:53.18
(41.31)
200m: 2:35.02
(41.84)
300m: 0.36
(0.36)
350m: 4:48.77
(4:48.41)
400m: 5:26.54
(37.77)
18 Katrine Stoltenhoff 2006 Horsens Svømmeklub +0.68 531 5:28.73 +28.47 DI
Entry time: 5:16.03 (+12.70)
50m: 32.74
100m: 1:12.35
(39.61)
150m: 1:58.02
(45.67)
200m: 2:43.77
(45.75)
250m: 3:26.99
(43.22)
300m: 4:12.34
(45.35)
350m: 4:51.02
(38.68)
400m: 5:28.73
(37.71)
19 Julie Hovmand 2007 Sigma Swim Birkerød +0.66 524 5:30.25 +29.99 DI
Entry time: 5:17.20 (+13.05)
50m: 33.51
100m: 1:12.48
(38.97)
150m: 1:55.51
(43.03)
200m: 2:38.41
(42.90)
250m: 3:24.19
(45.78)
300m: 4:12.43
(48.24)
350m: 4:51.51
(39.08)
400m: 5:30.25
(38.74)
20 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub +0.73 519 5:31.34 +31.08 QC
Entry time: 5:25.87 (+5.47)
50m: 32.75
100m: 1:12.22
(39.47)
150m: 1:56.47
(44.25)
200m: 2:39.72
(43.25)
250m: 3:26.28
(46.56)
300m: 4:13.63
(47.35)
350m: 4:52.41
(38.78)
400m: 5:31.34
(38.93)
21 Freja Krøjgaard Olesen 2005 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.69 519 5:31.36 +31.10 QC
Entry time: 5:23.12 (+8.24)
50m: 34.71
100m: 1:16.08
(41.37)
150m: 1:59.16
(43.08)
200m: 2:42.42
(43.26)
250m: 3:27.41
(44.99)
300m: 4:13.77
(46.36)
350m: 4:53.37
(39.60)
400m: 5:31.36
(37.99)
22 Rebekka Roed 2007 Køge Svømmeklub +0&31 505 5:34.43 +34.17 QC
Entry time: 5:37.58 (-3.15)
50m: 35.20
150m: 2:00.72
(2:00.72)
200m: 2:43.13
(42.41)
250m: 3:31.00
(47.87)
300m: 4:19.19
(48.19)
350m: 4:58.19
(39.00)
400m: 5:34.43
(36.24)
23 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub +0.79 504 5:34.61 +34.35 QC
Entry time: 5:28.77 (+5.84)
50m: 36.19
100m: 1:20.86
(44.67)
150m: 1:58.40
(37.54)
200m: 2:37.53
(39.13)
250m: 3:27.69
(50.16)
300m: 4:19.55
(51.86)
350m: 4:57.34
(37.79)
400m: 5:34.61
(37.27)
24 Jaqueline Haack 2006 Solrød Svømmeklub 491 5:37.42 +37.16 QC
Entry time: 5:31.07 (+6.35)
150m: 1:56.47
(1:56.47)
250m: 3:25.70
(3:25.70)
300m: 4:17.42
(51.72)
350m: 5:01.81
(44.39)
400m: 5:37.42
(35.61)
25 Line Gjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub 491 5:37.46 +37.20 QC
Entry time: 5:31.93 (+5.53)
50m: 33.01
100m: 1:12.37
(39.36)
150m: 1:56.81
(44.44)
200m: 2:42.24
(45.43)
250m: 3:30.12
(47.88)
300m: 4:18.97
(48.85)
350m: 4:58.71
(39.74)
400m: 5:37.46
(38.75)
26 Josephine N. Østergaard 2005 Svømmeklubben Syd +0.73 488 5:38.13 +37.87 QC
Entry time: 5:25.15 (+12.98)
50m: 34.04
100m: 1:15.05
(41.01)
150m: 2:01.17
(46.12)
200m: 2:46.87
(45.70)
250m: 3:33.55
(46.68)
300m: 4:21.17
(47.62)
350m: 5:00.35
(39.18)
400m: 5:38.13
(37.78)
27 Ane Christensen 2006 Kolding Svømmeklub 488 5:38.26 +38.00 QC
Entry time: 5:32.68 (+5.58)
50m: 33.85
100m: 1:13.00
(39.15)
150m: 1:58.06
(45.06)
200m: 2:42.58
(44.52)
250m: 3:30.20
(47.62)
300m: 4:20.00
(49.80)
350m: 5:00.37
(40.37)
400m: 5:38.26
(37.89)
28 Tilde N. H. Sørensen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.80 482 5:39.59 +39.33
Entry time: 5:40.11 (-0.52)
100m: 1:14.22
(1:14.22)
150m: 1:57.69
(43.47)
200m: 2:40.37
(42.68)
250m: 3:29.34
(48.97)
300m: 4:19.96
(50.62)
350m: 5:00.16
(40.20)
400m: 5:39.59
(39.43)
29 Karen Markussen 2007 Sigma Swim Allerød 481 5:39.74 +39.48
Entry time: 5:33.24 (+6.50)
50m: 34.10
100m: 1:14.21
(40.11)
150m: 1:59.77
(45.56)
200m: 2:00.49
(0.72)
250m: 3:31.90
(1:31.41)
300m: 4:22.09
(50.19)
400m: 5:39.74
(5:39.74)
30 Bianca Roos 2006 Gladsaxe Svømmeklub 463 5:44.15 +43.89
Entry time: 5:31.30 (+12.85)
50m: 35.94
150m: 2:03.00
(2:03.00)
250m: 3:37.11
(3:37.11)
350m: 5:05.17
(5:05.17)
400m: 5:44.15
(38.98)
31 Andrea Strandby 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup 462 5:44.50 +44.24
Entry time: 5:33.24 (+11.26)
50m: 37.49
100m: 1:23.22
(45.73)
150m: 2:07.78
(44.56)
200m: 52.88
()
250m: 3:39.12
(2:46.24)
350m: 5:06.13
(5:06.13)
400m: 5:44.50
(38.37)
32 Leonora M Postgaard 2006 Glostrup Svømmeklub 460 5:45.03 +44.77
Entry time: 5:28.52 (+16.51)
50m: 34.61
100m: 1:19.51
(44.90)
150m: 2:05.71
(46.20)
200m: 2:50.06
(44.35)
250m: 3:38.90
(48.84)
300m: 4:30.96
(52.06)
350m: 5:08.41
(37.45)
400m: 5:45.03
(36.62)
33 Alma Bach Larsen 2006 Aalborg Svømmeklub +0.74 455 5:46.21 +45.95
Entry time: 5:38.12 (+8.09)
50m: 33.74
100m: 1:14.69
(40.95)
150m: 1:58.82
(44.13)
200m: 2:42.53
(43.71)
250m: 3:32.45
(49.92)
300m: 4:25.19
(52.74)
350m: 5:06.00
(40.81)
400m: 5:46.21
(40.21)
34 Anna Blom Bygum 2006 Svømmeklubben Vest/Brøndby +0.77 436 5:51.12 +50.86
Entry time: 5:27.81 (+23.31)
50m: 33.07
100m: 1:14.65
(41.58)
150m: 2:00.82
(46.17)
200m: 2:47.46
(46.64)
250m: 3:37.46
(50.00)
300m: 4:30.28
(52.82)
350m: 5:10.68
(40.40)
400m: 5:51.12
(40.44)
35 Lærke Kristensen 2007 Silkeborg Svømmeklub +0.70 423 5:54.76 +54.50
Entry time: 5:47.71 (+7.05)
100m: 1:20.73
(1:20.73)
150m: 2:09.54
(48.81)
200m: 2:56.17
(46.63)
250m: 3:44.00
(47.83)
300m: 4:32.81
(48.81)
350m: 5:15.06
(42.25)
400m: 5:54.76
(39.70)
36 Mira Capito 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 411 5:58.17 +57.91
Entry time: 5:36.66 (+21.51)
50m: 34.62
100m: 18.05
()
150m: 2:05.61
(1:47.56)
200m: 2:54.46
(48.85)
250m: 3:42.26
(47.80)
300m: 4:34.29
(52.03)
350m: 5:16.27
(41.98)
400m: 5:58.17
(41.90)
37 Liv Hjorth Jørgensen 2007 Herning Svømmeklub +0.72 388 6:05.13 +1:04.87
Entry time: 5:39.16 (+25.97)
50m: 37.30
100m: 1:25.31
(48.01)
150m: 2:10.93
(45.62)
200m: 2:55.90
(44.97)
250m: 3:46.43
(50.53)
350m: 5:22.76
(5:22.76)
400m: 6:05.13
(42.37)
Løb officielt kl.: 24-03-2022 10:23:18
24-03-2022 12:28.24 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: H2Odense
Document
Heat resultat
DM Junior Langbane
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og H2Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. mar  2022 to 27. mar  2022
Løb 1, 400m Medley Damer - A Finale
DR 4:38.20 Julie Hjorth-Hansen 1984 Birkerød Rom (ITA) 02-08-2009
DJR 4:48.17 Katrine BUKH Villesen 2000 Wien (AUT) 26-05-2017
NR 4:38.20 Julie Hjorth-Hansen 1984  (DEN) Rom (ITA) 02-08-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kristine Nilsson Norby 2005 Gentofte Svømme Klub +0.67 708 4:58.78
Entry time: 5:00.26 (-1.48)
50m: 30.80
100m: 1:06.33
(35.53)
150m: 1:43.39
(37.06)
200m: 2:19.96
(36.57)
250m: 3:05.46
(45.50)
300m: 3:50.83
(45.37)
350m: 4:25.57
(34.74)
400m: 4:58.78
(33.21)
2 Karoline Kjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.80 685 5:02.05 +3.27
Entry time: 5:09.48 (-7.43)
50m: 31.20
100m: 1:09.09
(37.89)
150m: 1:49.80
(40.71)
200m: 2:29.66
(39.86)
250m: 3:10.99
(41.33)
300m: 3:53.55
(42.56)
350m: 4:27.29
(33.74)
400m: 5:02.05
(34.76)
3 Alba Mantoni 2006 Gentofte Svømme Klub +0.70 685 5:02.06 +3.28
Entry time: 5:09.17 (-7.11)
50m: 32.31
100m: 1:09.05
(36.74)
150m: 1:47.15
(38.10)
200m: 2:24.94
(37.79)
250m: 3:09.46
(44.52)
300m: 3:53.52
(44.06)
350m: 4:28.73
(35.21)
400m: 5:02.06
(33.33)
4 Ofelia Vejsager Nøddekær 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.78 662 5:05.60 +6.82
Entry time: 5:05.11 (+0.49)
50m: 32.34
100m: 1:09.77
(37.43)
150m: 1:49.31
(39.54)
200m: 2:30.14
(40.83)
250m: 3:10.16
(40.02)
300m: 3:52.19
(42.03)
350m: 4:28.93
(36.74)
400m: 5:05.60
(36.67)
5 Falka Tind 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 634 5:09.95 +11.17
Entry time: 5:10.12 (-0.17)
50m: 33.18
100m: 1:11.11
(37.93)
150m: 1:50.12
(39.01)
200m: 2:27.80
(37.68)
250m: 3:15.22
(47.42)
300m: 4:00.81
(45.59)
350m: 4:36.37
(35.56)
400m: 5:09.95
(33.58)
6 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub +0.72 633 5:10.20 +11.42
Entry time: 5:13.68 (-3.48)
50m: 32.29
100m: 1:10.69
(38.40)
150m: 1:50.66
(39.97)
200m: 2:29.01
(38.35)
250m: 3:12.96
(43.95)
300m: 3:58.89
(45.93)
350m: 4:35.63
(36.74)
400m: 5:10.20
(34.57)
7 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub +0.86 603 5:15.28 +16.50
Entry time: 5:13.52 (+1.76)
50m: 31.49
100m: 1:09.10
(37.61)
150m: 1:52.08
(42.98)
200m: 2:35.90
(43.82)
250m: 3:17.76
(41.86)
300m: 4:01.76
(44.00)
350m: 4:39.03
(37.27)
400m: 5:15.28
(36.25)
8 Liva Gottorp Sørensen 2006 Svømmeklubben Vest/Brøndby +0.57 585 5:18.31 +19.53
Entry time: 5:15.96 (+2.35)
50m: 31.65
150m: 1:52.55
(1:52.55)
200m: 2:33.59
(41.04)
250m: 3:18.68
(45.09)
300m: 4:05.74
(47.06)
350m: 4:42.65
(36.91)
400m: 5:18.31
(35.66)
Løb officielt kl.: 24-03-2022 18:11:20
Løb 1, 400m Medley Damer - B Finale
DR 4:38.20 Julie Hjorth-Hansen 1984 Birkerød Rom (ITA) 02-08-2009
DJR 4:48.17 Katrine BUKH Villesen 2000 Wien (AUT) 26-05-2017
NR 4:38.20 Julie Hjorth-Hansen 1984  (DEN) Rom (ITA) 02-08-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Waag Kallesøe 2006 Herlev Svømning +0.87 603 5:15.28
Entry time: 5:18.55 (-3.27)
50m: 32.68
100m: 1:11.76
(39.08)
150m: 1:51.11
(39.35)
200m: 2:30.58
(39.47)
250m: 3:15.11
(44.53)
300m: 4:01.21
(46.10)
350m: 4:39.04
(37.83)
400m: 5:15.28
(36.24)
2 Caroline Lærke Hyltoft 2006 Aalborg Svømmeklub +0.80 589 5:17.58 +2.30
Entry time: 5:20.41 (-2.83)
50m: 32.10
100m: 1:09.61
(37.51)
150m: 1:51.88
(42.27)
200m: 2:33.49
(41.61)
250m: 3:19.20
(45.71)
300m: 4:05.45
(46.25)
350m: 4:42.36
(36.91)
400m: 5:17.58
(35.22)
3 Anne Katrine Dige 2006 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.78 580 5:19.38 +4.10
Entry time: 5:18.55 (+0.83)
50m: 32.42
100m: 1:10.33
(37.91)
150m: 1:52.09
(41.76)
200m: 2:34.10
(42.01)
250m: 3:19.05
(44.95)
300m: 4:06.87
(47.82)
350m: 4:43.52
(36.65)
400m: 5:19.38
(35.86)
4 Erica Veggerby Grønlund 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.65 568 5:21.52 +6.24
Entry time: 5:26.54 (-5.02)
50m: 32.56
100m: 1:12.35
(39.79)
150m: 1:52.06
(39.71)
200m: 2:32.98
(40.92)
250m: 3:19.69
(46.71)
300m: 4:07.56
(47.87)
350m: 4:44.27
(36.71)
400m: 5:21.52
(37.25)
5 Silja Brage 2005 A6 JGI-Swim +0.80 564 5:22.27 +6.99
Entry time: 5:25.73 (-3.46)
50m: 33.53
100m: 1:11.85
(38.32)
150m: 1:55.82
(43.97)
200m: 2:39.18
(43.36)
250m: 3:24.05
(44.87)
300m: 4:09.56
(45.51)
350m: 4:47.04
(37.48)
400m: 5:22.27
(35.23)
6 Charlotte Dreyer Riis 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 560 5:23.02 +7.74
Entry time: 5:23.58 (-0.56)
50m: 34.70
100m: 1:15.51
(40.81)
150m: 1:56.56
(41.05)
200m: 2:39.96
(43.40)
250m: 3:23.08
(43.12)
300m: 4:08.65
(45.57)
350m: 4:46.75
(38.10)
400m: 5:23.02
(36.27)
7 Caroline Rygaard Hansen 2006 Solrød Svømmeklub +0.82 556 5:23.81 +8.53
Entry time: 5:25.50 (-1.69)
50m: 32.35
100m: 1:11.07
(38.72)
150m: 1:55.94
(44.87)
200m: 2:40.34
(44.40)
250m: 3:24.75
(44.41)
300m: 4:10.88
(46.13)
350m: 4:47.88
(37.00)
400m: 5:23.81
(35.93)
8 Juliane Sarauw Lundsgaard 2006 Hvidovre Svømmeklub +0.67 535 5:27.99 +12.71
Entry time: 5:24.42 (+3.57)
50m: 34.59
100m: 1:16.46
(41.87)
150m: 2:00.76
(44.30)
200m: 2:43.86
(43.10)
250m: 3:27.46
(43.60)
300m: 4:12.58
(45.12)
350m: 4:51.22
(38.64)
400m: 5:27.99
(36.77)
Løb officielt kl.: 24-03-2022 18:11:20
Løb 1, 400m Medley Damer - C Finale
DR 4:38.20 Julie Hjorth-Hansen 1984 Birkerød Rom (ITA) 02-08-2009
DJR 4:48.17 Katrine BUKH Villesen 2000 Wien (AUT) 26-05-2017
NR 4:38.20 Julie Hjorth-Hansen 1984  (DEN) Rom (ITA) 02-08-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub +0.72 541 5:26.83
Entry time: 5:31.34 (-4.51)
50m: 31.83
100m: 1:09.15
(37.32)
150m: 1:52.31
(43.16)
200m: 2:34.44
(42.13)
250m: 3:21.33
(46.89)
300m: 4:09.47
(48.14)
350m: 4:48.40
(38.93)
400m: 5:26.83
(38.43)
2 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub +0.78 531 5:28.75 +1.92
Entry time: 5:34.61 (-5.86)
50m: 35.67
100m: 1:18.93
(43.26)
150m: 1:56.93
(38.00)
200m: 2:35.62
(38.69)
250m: 3:24.34
(48.72)
300m: 4:14.32
(49.98)
350m: 4:52.03
(37.71)
400m: 5:28.75
(36.72)
3 Jaqueline Haack 2006 Solrød Svømmeklub +0.78 512 5:32.94 +6.11
Entry time: 5:37.42 (-4.48)
50m: 33.64
100m: 1:15.60
(41.96)
150m: 1:56.98
(41.38)
200m: 2:39.01
(42.03)
250m: 3:26.79
(47.78)
300m: 4:14.38
(47.59)
350m: 4:54.19
(39.81)
400m: 5:32.94
(38.75)
4 Ane Christensen 2006 Kolding Svømmeklub +0.82 509 5:33.46 +6.63
Entry time: 5:38.26 (-4.80)
50m: 33.68
100m: 1:14.47
(40.79)
150m: 1:58.09
(43.62)
200m: 2:42.96
(44.87)
250m: 3:29.04
(46.08)
300m: 4:18.97
(49.93)
350m: 4:56.68
(37.71)
400m: 5:33.46
(36.78)
5 Josephine N. Østergaard 2005 Svømmeklubben Syd +0.77 499 5:35.74 +8.91
Entry time: 5:38.13 (-2.39)
50m: 33.55
100m: 1:13.63
(40.08)
150m: 1:59.71
(46.08)
200m: 2:45.13
(45.42)
250m: 3:32.35
(47.22)
300m: 4:19.77
(47.42)
350m: 4:58.89
(39.12)
400m: 5:35.74
(36.85)
6 Freja Krøjgaard Olesen 2005 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.77 497 5:36.13 +9.30
Entry time: 5:31.36 (+4.77)
50m: 34.16
100m: 1:15.23
(41.07)
150m: 1:59.23
(44.00)
200m: 2:43.65
(44.42)
250m: 3:27.56
(43.91)
300m: 4:15.05
(47.49)
350m: 4:55.29
(40.24)
400m: 5:36.13
(40.84)
7 Rebekka Roed 2007 Køge Svømmeklub +0.69 497 5:36.18 +9.35
Entry time: 5:34.43 (+1.75)
50m: 35.21
100m: 1:17.36
(42.15)
150m: 2:01.28
(43.92)
200m: 2:44.15
(42.87)
250m: 3:32.08
(47.93)
300m: 4:20.99
(48.91)
350m: 4:59.57
(38.58)
400m: 5:36.18
(36.61)
8 Line Gjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.77 483 5:39.36 +12.53
Entry time: 5:37.46 (+1.90)
50m: 33.30
100m: 1:12.90
(39.60)
150m: 1:57.35
(44.45)
200m: 2:42.61
(45.26)
250m: 3:30.11
(47.50)
300m: 4:19.35
(49.24)
350m: 4:59.53
(40.18)
400m: 5:39.36
(39.83)
Løb officielt kl.: 24-03-2022 18:11:20
24-03-2022 18:11.26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: H2Odense
Document
Resultater
DM Junior Langbane
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og H2Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. mar  2022 to 27. mar  2022
Løb 2, 400m Medley Herrer - Indledende
DR 4:16.34 Anton Ørskov Ipsen 1994 Taastrup (DEN) 07-04-2019
DJR 4:25.23 Jacob Carstensen 1978 Geneve (SUI) 20-07-1995
NR 4:13.29 Jani Sievinen 1974  (FIN) Rom (ITA) 08-09-1994
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Heorhij Lukashev 2004 Vejle Svømmeklub +0.82 729 4:30.82 QA
Entry time: 4:23.68 (+7.14)
50m: 28.00
100m: 59.57
(31.57)
150m: 1:35.74
(36.17)
200m: 2:10.84
(35.10)
250m: 2:49.79
(38.95)
300m: 3:27.42
(37.63)
350m: 4:00.42
(33.00)
400m: 4:30.82
(30.40)
2 Mathias Christensen 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.72 670 4:38.63 +7.81 QA
Entry time: 4:25.18 (+13.45)
50m: 27.51
100m: 59.29
(31.78)
150m: 1:37.35
(38.06)
200m: 2:15.21
(37.86)
250m: 2:52.02
(36.81)
300m: 3:30.38
(38.36)
350m: 4:04.89
(34.51)
400m: 4:38.63
(33.74)
=3 Mikkel Andersen 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 619 4:46.01 +15.19 QA
Entry time: 4:45.09 (+0.92)
50m: 30.16
100m: 1:05.61
(35.45)
150m: 1:42.25
(36.64)
200m: 2:19.07
(36.82)
250m: 2:59.48
(40.41)
300m: 3:41.69
(42.21)
350m: 4:14.07
(32.38)
400m: 4:46.01
(31.94)
=3 Christian Thorhauge 2005 Aalborg Svømmeklub +0.65 619 4:46.01 +15.19 QA
Entry time: 4:33.78 (+12.23)
50m: 28.73
100m: 1:02.61
(33.88)
150m: 1:39.16
(36.55)
200m: 2:15.47
(36.31)
250m: 2:55.69
(40.22)
300m: 3:38.26
(42.57)
350m: 4:13.76
(35.50)
400m: 4:46.01
(32.25)
5 Karl Anton Kristensen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.71 614 4:46.77 +15.95 QA
Entry time: 4:46.83 (-0.06)
50m: 29.35
100m: 1:03.89
(34.54)
150m: 1:41.74
(37.85)
200m: 2:19.76
(38.02)
250m: 2:59.03
(39.27)
300m: 3:41.30
(42.27)
350m: 4:14.76
(33.46)
400m: 4:46.77
(32.01)
6 Viktor Lei Lamberg 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.65 594 4:49.95 +19.13 QA
Entry time: 4:50.51 (-0.56)
50m: 30.33
100m: 1:07.01
(36.68)
150m: 1:44.54
(37.53)
200m: 2:20.98
(36.44)
250m: 3:00.97
(39.99)
300m: 3:42.13
(41.16)
350m: 4:16.53
(34.40)
400m: 4:49.95
(33.42)
7 William Bendix Schmidt 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.74 569 4:54.16 +23.34 QA
Entry time: 4:57.01 (-2.85)
50m: 29.02
100m: 1:02.30
(33.28)
150m: 1:40.29
(37.99)
200m: 2:17.06
(36.77)
250m: 3:02.31
(45.25)
300m: 3:47.56
(45.25)
350m: 4:21.62
(34.06)
400m: 4:54.16
(32.54)
8 Anders Gaard 2006 Vallensbæk IF Af 1939 +0.64 567 4:54.52 +23.70 QA
Entry time: 4:40.41 (+14.11)
50m: 28.45
100m: 1:01.81
(33.36)
150m: 1:39.49
(37.68)
200m: 2:18.48
(38.99)
250m: 2:58.69
(40.21)
300m: 3:42.04
(43.35)
350m: 4:18.64
(36.60)
400m: 4:54.52
(35.88)
9 Thor Majgård 2005 Vejle Svømmeklub +0.71 567 4:54.55 +23.73 QB
Entry time: 4:51.40 (+3.15)
50m: 30.18
100m: 1:03.93
(33.75)
150m: 1:43.84
(39.91)
200m: 2:22.72
(38.88)
250m: 3:04.18
(41.46)
300m: 3:47.40
(43.22)
350m: 4:21.84
(34.44)
400m: 4:54.55
(32.71)
10 Aksel Thuesen Güsmer 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 546 4:58.27 +27.45 QB
Entry time: 4:52.02 (+6.25)
50m: 31.67
100m: 1:09.79
(38.12)
150m: 1:50.10
(40.31)
250m: 3:08.85
(3:08.85)
300m: 3:50.37
(41.52)
350m: 4:24.93
(34.56)
400m: 4:58.27
(33.34)
11 Rodi Cetinkaya 2006 Svømmeklubben Vest/Brøndby +0.66 541 4:59.09 +28.27 QB
Entry time: 5:00.52 (-1.43)
50m: 29.79
100m: 1:04.23
(34.44)
150m: 1:44.48
(40.25)
200m: 2:23.57
(39.09)
250m: 3:07.74
(44.17)
300m: 3:51.94
(44.20)
350m: 4:26.07
(34.13)
400m: 4:59.09
(33.02)
12 Asger Mathiasen 2004 Thisted Svømmeklub +0.75 536 5:00.02 +29.20 QB
Entry time: 4:54.88 (+5.14)
50m: 30.04
100m: 1:05.89
(35.85)
150m: 1:43.42
(37.53)
200m: 2:20.62
(37.20)
250m: 3:03.79
(43.17)
300m: 3:48.49
(44.70)
350m: 4:24.40
(35.91)
400m: 5:00.02
(35.62)
13 Philip Rindum 2005 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.67 522 5:02.68 +31.86 QB
Entry time: 4:54.50 (+8.18)
50m: 29.88
100m: 1:05.35
(35.47)
150m: 1:44.90
(39.55)
200m: 2:23.14
(38.24)
250m: 3:07.24
(44.10)
300m: 3:54.18
(46.94)
350m: 4:28.80
(34.62)
400m: 5:02.68
(33.88)
14 Carl Johan Møllenbach 2006 Gentofte Svømme Klub +0.72 518 5:03.61 +32.79 QB
Entry time: 5:07.76 (-4.15)
50m: 32.06
100m: 1:09.33
(37.27)
150m: 1:50.53
(41.20)
200m: 2:29.27
(38.74)
250m: 3:12.09
(42.82)
300m: 3:54.70
(42.61)
350m: 4:30.55
(35.85)
400m: 5:03.61
(33.06)
15 Andreas Nikolajsen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.72 516 5:03.94 +33.12 QB
Entry time: 4:54.46 (+9.48)
50m: 29.78
100m: 1:06.11
(36.33)
150m: 1:46.64
(40.53)
200m: 2:26.86
(40.22)
250m: 3:08.89
(42.03)
300m: 3:53.69
(44.80)
350m: 4:29.40
(35.71)
400m: 5:03.94
(34.54)
16 Malthe Funk Larsen 2005 Sigma Swim Allerød +0.63 514 5:04.29 +33.47 QB
Entry time: 5:00.65 (+3.64)
50m: 32.38
100m: 1:10.73
(38.35)
150m: 1:51.04
(40.31)
200m: 2:30.51
(39.47)
250m: 3:13.65
(43.14)
300m: 3:57.37
(43.72)
350m: 4:31.40
(34.03)
400m: 5:04.29
(32.89)
17 Malthe Elias Wolgast 2006 Vejle Svømmeklub +0.76 511 5:04.85 +34.03 QC
Entry time: 5:04.57 (+0.28)
50m: 30.89
100m: 1:08.59
(37.70)
150m: 1:49.81
(41.22)
200m: 2:29.53
(39.72)
250m: 3:12.89
(43.36)
300m: 3:58.06
(45.17)
350m: 4:31.72
(33.66)
400m: 5:04.85
(33.13)
18 Lasse Hjorth Jørgensen 2006 Herning Svømmeklub +0.69 489 5:09.40 +38.58 QC
Entry time: 5:03.85 (+5.55)
50m: 32.01
100m: 1:11.11
(39.10)
150m: 1:50.29
(39.18)
200m: 2:30.71
(40.42)
250m: 3:12.50
(41.79)
300m: 3:56.52
(44.02)
350m: 4:33.39
(36.87)
400m: 5:09.40
(36.01)
19 Alexander Poesche 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.67 486 5:10.10 +39.28 QC
Entry time: 5:10.27 (-0.17)
50m: 31.87
100m: 1:09.57
(37.70)
150m: 1:49.81
(40.24)
200m: 2:29.30
(39.49)
250m: 3:13.55
(44.25)
300m: 3:59.31
(45.76)
350m: 4:34.99
(35.68)
400m: 5:10.10
(35.11)
20 Magnus Steen Andersen 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 486 5:10.14 +39.32 QC
Entry time: 5:09.92 (+0.22)
50m: 33.04
100m: 1:09.94
(36.90)
150m: 1:49.46
(39.52)
200m: 2:27.11
(37.65)
250m: 3:13.93
(46.82)
300m: 4:01.30
(47.37)
350m: 4:36.14
(34.84)
400m: 5:10.14
(34.00)
21 Mads Emil Wohlfahrt 2006 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.65 429 5:23.12 +52.30 QC
Entry time: 5:06.61 (+16.51)
50m: 30.97
100m: 1:07.34
(36.37)
150m: 1:51.15
(43.81)
200m: 2:34.38
(43.23)
250m: 3:19.98
(45.60)
300m: 4:07.84
(47.86)
350m: 4:45.51
(37.67)
400m: 5:23.12
(37.61)
Løb officielt kl.: 24-03-2022 10:31:37
24-03-2022 10:31.51 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: H2Odense
Document
Heat resultat
DM Junior Langbane
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og H2Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. mar  2022 to 27. mar  2022
Løb 2, 400m Medley Herrer - A Finale
DR 4:16.34 Anton Ørskov Ipsen 1994 Taastrup (DEN) 07-04-2019
DJR 4:25.23 Jacob Carstensen 1978 Geneve (SUI) 20-07-1995
NR 4:13.29 Jani Sievinen 1974  (FIN) Rom (ITA) 08-09-1994
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Heorhij Lukashev 2004 Vejle Svømmeklub +0.76 744 4:29.08
Entry time: 4:30.82 (-1.74)
50m: 27.95
100m: 1:00.23
(32.28)
150m: 1:36.36
(36.13)
200m: 2:11.89
(35.53)
250m: 2:49.75
(37.86)
300m: 3:27.71
(37.96)
350m: 3:59.30
(31.59)
400m: 4:29.08
(29.78)
2 Mathias Christensen 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.71 726 4:31.27 +2.19
Entry time: 4:38.63 (-7.36)
50m: 27.37
100m: 59.29
(31.92)
150m: 1:35.66
(36.37)
250m: 2:49.02
(2:49.02)
300m: 3:27.42
(38.40)
350m: 3:59.73
(32.31)
400m: 4:31.27
(31.54)
3 Christian Thorhauge 2005 Aalborg Svømmeklub +0.64 661 4:39.80 +10.72
Entry time: 4:46.01 (-6.21)
50m: 29.22
100m: 1:02.50
(33.28)
150m: 1:39.31
(36.81)
200m: 2:14.86
(35.55)
250m: 2:55.59
(40.73)
300m: 3:37.02
(41.43)
350m: 4:09.19
(32.17)
400m: 4:39.80
(30.61)
4 Karl Anton Kristensen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.77 619 4:46.08 +17.00
Entry time: 4:46.77 (-0.69)
50m: 29.76
100m: 1:03.76
(34.00)
150m: 1:42.38
(38.62)
200m: 2:18.91
(36.53)
250m: 2:59.32
(40.41)
300m: 3:40.33
(41.01)
350m: 4:14.19
(33.86)
400m: 4:46.08
(31.89)
5 Viktor Lei Lamberg 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.67 617 4:46.38 +17.30
Entry time: 4:49.95 (-3.57)
50m: 29.98
100m: 1:06.35
(36.37)
150m: 1:42.90
(36.55)
200m: 2:18.78
(35.88)
250m: 2:59.07
(40.29)
300m: 3:40.72
(41.65)
350m: 4:14.16
(33.44)
400m: 4:46.38
(32.22)
6 Mikkel Andersen 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 609 4:47.59 +18.51
Entry time: 4:46.01 (+1.58)
50m: 30.39
100m: 1:05.54
(35.15)
150m: 1:42.02
(36.48)
200m: 2:18.58
(36.56)
250m: 2:59.78
(41.20)
300m: 3:42.06
(42.28)
350m: 4:14.65
(32.59)
400m: 4:47.59
(32.94)
7 Anders Gaard 2006 Vallensbæk IF Af 1939 +0.68 607 4:47.91 +18.83
Entry time: 4:54.52 (-6.61)
50m: 27.89
100m: 1:00.97
(33.08)
150m: 1:38.31
(37.34)
200m: 2:16.99
(38.68)
250m: 2:56.50
(39.51)
300m: 3:39.55
(43.05)
350m: 4:14.16
(34.61)
400m: 4:47.91
(33.75)
8 William Bendix Schmidt 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.75 570 4:54.00 +24.92
Entry time: 4:54.16 (-0.16)
50m: 29.46
100m: 1:02.94
(33.48)
150m: 1:41.20
(38.26)
200m: 2:17.51
(36.31)
250m: 3:02.38
(44.87)
300m: 3:47.20
(44.82)
350m: 4:21.41
(34.21)
400m: 4:54.00
(32.59)
Løb officielt kl.: 24-03-2022 18:25:36
Løb 2, 400m Medley Herrer - B Finale
DR 4:16.34 Anton Ørskov Ipsen 1994 Taastrup (DEN) 07-04-2019
DJR 4:25.23 Jacob Carstensen 1978 Geneve (SUI) 20-07-1995
NR 4:13.29 Jani Sievinen 1974  (FIN) Rom (ITA) 08-09-1994
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thor Majgård 2005 Vejle Svømmeklub +0.70 578 4:52.60
Entry time: 4:54.55 (-1.95)
50m: 29.94
100m: 1:03.89
(33.95)
150m: 1:43.49
(39.60)
200m: 2:22.52
(39.03)
250m: 3:04.29
(41.77)
300m: 3:46.59
(42.30)
350m: 4:21.00
(34.41)
400m: 4:52.60
(31.60)
2 Aksel Thuesen Güsmer 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 550 4:57.45 +4.85
Entry time: 4:58.27 (-0.82)
50m: 30.66
100m: 1:08.33
(37.67)
150m: 1:47.45
(39.12)
250m: 3:07.52
(3:07.52)
300m: 3:50.43
(42.91)
350m: 4:24.23
(33.80)
400m: 4:57.45
(33.22)
3 Asger Mathiasen 2004 Thisted Svømmeklub +0.77 548 4:57.94 +5.34
Entry time: 5:00.02 (-2.08)
50m: 30.47
100m: 1:07.60
(37.13)
150m: 1:45.33
(37.73)
200m: 2:22.78
(37.45)
250m: 3:05.51
(42.73)
300m: 3:49.81
(44.30)
350m: 4:24.33
(34.52)
400m: 4:57.94
(33.61)
4 Rodi Cetinkaya 2006 Svømmeklubben Vest/Brøndby +0.70 543 4:58.72 +6.12
Entry time: 4:59.09 (-0.37)
50m: 30.01
100m: 1:04.74
(34.73)
150m: 1:44.82
(40.08)
200m: 2:24.54
(39.72)
250m: 3:08.77
(44.23)
300m: 3:52.94
(44.17)
350m: 4:26.22
(33.28)
400m: 4:58.72
(32.50)
5 Carl Johan Møllenbach 2006 Gentofte Svømme Klub +0.75 530 5:01.13 +8.53
Entry time: 5:03.61 (-2.48)
50m: 31.33
100m: 1:08.91
(37.58)
150m: 1:48.33
(39.42)
200m: 2:27.23
(38.90)
250m: 3:09.08
(41.85)
300m: 3:52.46
(43.38)
350m: 4:27.41
(34.95)
400m: 5:01.13
(33.72)
6 Philip Rindum 2005 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.68 524 5:02.41 +9.81
Entry time: 5:02.68 (-0.27)
50m: 30.73
100m: 1:06.00
(35.27)
150m: 1:46.27
(40.27)
200m: 2:25.05
(38.78)
250m: 3:09.56
(44.51)
300m: 3:54.33
(44.77)
350m: 4:29.07
(34.74)
400m: 5:02.41
(33.34)
7 Malthe Funk Larsen 2005 Sigma Swim Allerød +0.67 523 5:02.53 +9.93
Entry time: 5:04.29 (-1.76)
50m: 32.16
150m: 1:50.03
(1:50.03)
200m: 2:29.65
(39.62)
250m: 3:11.86
(42.21)
300m: 3:56.50
(44.64)
350m: 4:29.81
(33.31)
400m: 5:02.53
(32.72)
8 Andreas Nikolajsen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.66 509 5:05.26 +12.66
Entry time: 5:03.94 (+1.32)
50m: 30.84
100m: 1:07.35
(36.51)
150m: 1:47.84
(40.49)
200m: 2:26.62
(38.78)
250m: 3:09.81
(43.19)
300m: 3:53.57
(43.76)
350m: 4:29.80
(36.23)
400m: 5:05.26
(35.46)
Løb officielt kl.: 24-03-2022 18:25:36
24-03-2022 18:25.47 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: H2Odense
Document
Resultater
DM Junior Langbane
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og H2Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. mar  2022 to 27. mar  2022
Løb 3, 100m Frisvømning Damer - Indledende
DR 52.69 Pernille Blume 1994 Gladsaxe Budapest (HUN) 17-02-2022
DJR 55.10 Mie Østergaard Nielsen 1996 Bellahøj (DEN) 23-03-2012
NR 51.71 Sarah Sjöström 1993  (SWE) Budapest (HUN) 23-07-2017
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup +0.66 734 57.30 QA
Entry time: 57.52 (-0.22)
50m: 27.68
100m: 57.30
(29.62)
2 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 680 58.78 +1.48 QA
Entry time: 58.88 (-0.10)
50m: 28.53
100m: 58.78
(30.25)
3 Anna Rønn 2005 Ringe Svømme Klub +0.65 675 58.92 +1.62 QA
Entry time: 58.54 (+0.38)
50m: 28.20
100m: 58.92
(30.72)
4 Anne Thastrup-Hansen 2006 Haderslev Svømme Klub +0.70 670 59.08 +1.78 QA
Entry time: 59.58 (-0.50)
50m: 28.09
100m: 59.08
(30.99)
5 Cecilie Carøe Helmark 2005 Gentofte Svømme Klub +0.70 661 59.34 +2.04 QA
Entry time: 58.81 (+0.53)
50m: 28.18
100m: 59.34
(31.16)
6 Isabella Pedersen 2007 Herlev Svømning +0.70 660 59.37 +2.07 DI
Entry time: 58.35 (+1.02)
50m: 28.43
100m: 59.37
(30.94)
7 Coco Li Fuhrmann 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.81 660 59.39 +2.09 QA
Entry time: 58.02 (+1.37)
50m: 28.76
100m: 59.39
(30.63)
8 Sofie Ravn Herche 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 647 59.77 +2.47 QA
Entry time: 59.19 (+0.58)
50m: 28.55
100m: 59.77
(31.22)
9 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.73 641 59.96 +2.66 QA
Entry time: 59.98 (-0.02)
50m: 28.88
100m: 59.96
(31.08)
10 Maja Johanne Pedersen 2005 Nyborg Svømmeklub +0.66 641 59.97 +2.67 QB
Entry time: 59.05 (+0.92)
50m: 28.61
100m: 59.97
(31.36)
11 Mikkeline Steen Stokkebro 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.88 634 1:00.18 +2.88 QB
Entry time: 59.29 (+0.89)
50m: 28.70
100m: 1:00.18
(31.48)
12 Andrea Lindberg Vedøe 2006 Sigma Swim Allerød +0.74 633 1:00.21 +2.91 DI
Entry time: 59.56 (+0.65)
50m: 29.07
100m: 1:00.21
(31.14)
13 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub +0.76 623 1:00.54 +3.24 DI
Entry time: 58.31 (+2.23)
50m: 28.55
100m: 1:00.54
(31.99)
14 Amalie Wichmann Larsen 2005 Køge Svømmeklub +0.74 620 1:00.61 +3.31 QB
Entry time: 59.98 (+0.63)
50m: 29.35
100m: 1:00.61
(31.26)
15 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 620 1:00.63