Resultat för DM JUNIOR LANGBANE 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Torsdag Indl. 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer - Indledende |
|
|
DR |
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense |
Barcelona (ESP) |
03-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
31.70 |
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest (HUN) |
20-08-2019 |
|
|
|
|
NR |
30.05 |
|
|
Jennie Johansson |
1988 |
|
Kazan (RUS) |
09-08-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
791 |
31.78 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.71 |
686 |
33.32 |
+1.54 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.76 |
673 |
33.54 |
+1.76 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.91 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
654 |
33.87 |
+2.09 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
624 |
34.39 |
+2.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke B. Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
621 |
34.46 |
+2.68 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.66 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
612 |
34.61 |
+2.83 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
604 |
34.78 |
+3.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.27 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
604 |
34.78 |
+3.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
603 |
34.79 |
+3.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
599 |
34.87 |
+3.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.58 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.69 |
596 |
34.93 |
+3.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Johanne Weber |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.72 |
596 |
34.93 |
+3.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.77 |
593 |
34.99 |
+3.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
591 |
35.02 |
+3.24 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
589 |
35.06 |
+3.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.81 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.62 |
583 |
35.19 |
+3.41 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.60 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
580 |
35.25 |
+3.47 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.71 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
574 |
35.36 |
+3.58 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.61 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
GTI - Greve |
+0.55 |
573 |
35.39 |
+3.61 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.99 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
569 |
35.47 |
+3.69 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
567 |
35.51 |
+3.73 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
567 |
35.52 |
+3.74 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.01 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Lyseng IF |
+0.69 |
563 |
35.59 |
+3.81 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
563 |
35.59 |
+3.81 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.78 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
558 |
35.69 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
553 |
35.80 |
+4.02 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
+0.74 |
550 |
35.88 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Astrid Nørgaard |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.64 |
537 |
36.16 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.99 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
536 |
36.19 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.64 |
536 |
36.19 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
533 |
36.24 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Iben Karlsmark |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
524 |
36.45 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.95 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
520 |
36.54 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.22 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sofie Larsen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.79 |
514 |
36.70 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.64 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.81 |
509 |
36.81 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.72 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
506 |
36.88 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.41 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
496 |
37.14 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.63 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
492 |
37.22 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Kalundborg Svømmeklub |
+0.73 |
490 |
37.28 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.02 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
479 |
37.57 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.92 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
478 |
37.60 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.09 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Lyseng IF |
+0.91 |
454 |
38.25 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.87 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Julie Kvolbæk Hedegaard |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
+0.86 |
444 |
38.51 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
442 |
38.57 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.99 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
432 |
38.87 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
418 |
39.30 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.60 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.74 |
410 |
39.56 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.14 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lara Ghizzaui |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-03-2022 11:55:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-03-2022 12:45.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|