2022-08-10   06:41:50
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Hansens Flødeis A6 Cup 2022

Below are all results from the competition shown by session.

Lørdag

Document
Resultater
A6 Cup 2022
Placering: Jyllinge Svømmehal Arrangør A6
Svømmeh 25m Stævne dato: 28. maj  2022 to 29. maj  2022
Løb 15, 100m Medley Damer 10 og yngre - Final
A6 Cup 1:00.51 Julie Kepp Jensen 2000 A6 JGI-Swim (DEN) Jyllinge (DEN) 28-05-2022
DK Senior 59.34 Mie Østergaard Nielsen 1996 Rusland 05-10-2014
DK Junior 59.97 Mie Østergaard Nielsen 1996  (DEN) Thisted (DEN) 24-11-2011
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine Thielsen 2012 Ringsted Svømme Klub 2:18.34
50m: 1:08.32
100m: 2:18.34
(1:10.02)
Løb officielt kl.: 28-05-2022 14:05:24
Løb 15, 100m Medley Damer 11 år - Final
A6 Cup 1:00.51 Julie Kepp Jensen 2000 A6 JGI-Swim (DEN) Jyllinge (DEN) 28-05-2022
DK Senior 59.34 Mie Østergaard Nielsen 1996 Rusland 05-10-2014
DK Junior 59.97 Mie Østergaard Nielsen 1996  (DEN) Thisted (DEN) 24-11-2011
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Holstein Grynnerup 2011 A6 Slangerup Svømmeklub +0.70 1:24.52
Entry time: 1:27.48 (-2.96)
50m: 40.40
100m: 1:24.52
(44.12)
2 Lisbeth Kofoed Jensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:30.62 +6.10
Entry time: 1:30.56 (+0.06)
50m: 40.75
100m: 1:30.62
(49.87)
3 Alma C. Thaysen 2011 Ringsted Svømme Klub +0.78 1:36.93 +12.41
Entry time: 1:36.76 (+0.17)
50m: 47.00
100m: 1:36.93
(49.93)
4 Tilde Jespersen Trangbæk 2011 Vest-Brøndby +0.95 1:37.38 +12.86
Entry time: 1:34.37 (+3.01)
50m: 45.62
100m: 1:37.38
(51.76)
5 Frida Fobian Hvidberg 2011 Kalundborg SK 1:40.76 +16.24
Entry time: 1:42.02 (-1.26)
50m: 47.97
100m: 1:40.76
(52.79)
6 Ellen Drewsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 1:42.12 +17.60
Entry time: 1:48.17 (-6.05)
50m: 46.92
100m: 1:42.12
(55.20)
7 Sofia Poulsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.47 1:42.20 +17.68
Entry time: 1:49.64 (-7.44)
50m: 48.98
100m: 1:42.20
(53.22)
8 Filippa Bulow Larsen 2011 Vest-Brøndby +0.89 1:42.74 +18.22
50m: 50.19
100m: 1:42.74
(52.55)
9 Bodil Thomsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:46.84 +22.32
Entry time: 1:58.85 (-12.01)
50m: 50.28
100m: 1:46.84
(56.56)
10 Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:47.80 +23.28
Entry time: 1:59.00 (-11.20)
50m: 49.68
100m: 1:47.80
(58.12)
11 Gudrun Johansen 2011 Ringsted Svømme Klub +0.65 2:01.72 +37.20
50m: 54.27
100m: 2:01.72
(1:07.45)
- Vega Bisgaard Bang 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DNF
Løb officielt kl.: 28-05-2022 14:05:24
Løb 15, 100m Medley Damer 12 år - Final
A6 Cup 1:00.51 Julie Kepp Jensen 2000 A6 JGI-Swim (DEN) Jyllinge (DEN) 28-05-2022
DK Senior 59.34 Mie Østergaard Nielsen 1996 Rusland 05-10-2014
DK Junior 59.97 Mie Østergaard Nielsen 1996  (DEN) Thisted (DEN) 24-11-2011
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.71 1:17.12
Entry time: 1:18.26 (-1.14)
50m: 34.53
100m: 1:17.12
(42.59)
2 Ellen Juul-Andersen 2010 Ringsted Svømme Klub +0.65 1:22.56 +5.44
Entry time: 1:23.49 (-0.93)
50m: 39.22
100m: 1:22.56
(43.34)
3 Coco Cairo 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:27.45 +10.33
Entry time: 1:27.00 (+0.45)
50m: 41.55
100m: 1:27.45
(45.90)
4 Emma Smedegaard Hansson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.58 1:27.66 +10.54
Entry time: 1:28.71 (-1.05)
50m: 40.37
100m: 1:27.66
(47.29)
5 Elena Gurani 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.77 1:28.36 +11.24
Entry time: 1:34.18 (-5.82)
50m: 39.32
100m: 1:28.36
(49.04)
6 Louise Bilberg Lund 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 1:28.62 +11.50
Entry time: 1:27.09 (+1.53)
50m: 37.81
100m: 1:28.62
(50.81)
7 Lykke Sønderkær 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.76 1:30.45 +13.33
Entry time: 1:39.80 (-9.35)
50m: 41.29
100m: 1:30.45
(49.16)
8 Lissie Murphy 2010 Vest-Brøndby 1:32.40 +15.28
Entry time: 1:32.79 (-0.39)
50m: 43.66
100m: 1:32.40
(48.74)
9 Ina Højsteen 2010 Vest-Brøndby 1:33.27 +16.15
Entry time: 1:35.02 (-1.75)
50m: 42.93
100m: 1:33.27
(50.34)
10 Vera Vildrik Thougaard 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:37.04 +19.92
Entry time: 1:43.51 (-6.47)
50m: 46.36
100m: 1:37.04
(50.68)
11 Zenia Spence 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:38.54 +21.42
Entry time: 1:35.13 (+3.41)
50m: 45.24
100m: 1:38.54
(53.30)
12 Asanka Tissera 2010 Ringsted Svømme Klub 1:44.78 +27.66
Entry time: 1:51.56 (-6.78)
50m: 50.16
100m: 1:44.78
(54.62)
13 Sophia Erdmann Thiel 2010 Ringsted Svømme Klub +0.74 2:00.45 +43.33
50m: 1:00.58
100m: 2:00.45
(59.87)
Løb officielt kl.: 28-05-2022 14:05:24
Løb 15, 100m Medley Damer 13 år - Final
A6 Cup 1:00.51 Julie Kepp Jensen 2000 A6 JGI-Swim (DEN) Jyllinge (DEN) 28-05-2022
DK Senior 59.34 Mie Østergaard Nielsen 1996 Rusland 05-10-2014
DK Junior 59.97 Mie Østergaard Nielsen 1996  (DEN) Thisted (DEN) 24-11-2011
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Valeur Ladegaard 2009 Haslev Svømmeklub +0.72 1:23.64
Entry time: 1:26.27 (-2.63)
50m: 37.37
100m: 1:23.64
(46.27)
2 Dyveke Larsen 2009 A6 Slangerup Svømmeklub +0.53 1:24.05 +0.41
Entry time: 1:26.56 (-2.51)
50m: 40.34
100m: 1:24.05
(43.71)
3 Amalie Badensø 2009 Haslev Svømmeklub +0.76 1:28.55 +4.91
Entry time: 1:28.40 (+0.15)
50m: 41.24
100m: 1:28.55
(47.31)
4 Milla Engsted Larsen 2009 Haslev Svømmeklub +0.69 1:29.12 +5.48
Entry time: 1:30.85 (-1.73)
50m: 42.26
100m: 1:29.12
(46.86)
5 Karla Hemming Schaarup 2009 Ringsted Svømme Klub +0.67 1:32.28 +8.64
Entry time: 1:33.56 (-1.28)
50m: 44.67
100m: 1:32.28
(47.61)
6 Melissa Walther Capito 2009 A6 Slangerup Svømmeklub +0.96 1:32.72 +9.08
Entry time: 1:31.13 (+1.59)
50m: 44.00
100m: 1:32.72
(48.72)
7 Rosa Winther Gregersen 2009 Haslev Svømmeklub +0.71 1:36.40 +12.76
Entry time: 1:35.48 (+0.92)
50m: 40.81
100m: 1:36.40
(55.59)
8 Gine Juul Martins 2009 Vordingborg Svømme Klub 1:38.41 +14.77
Entry time: 1:33.23 (+5.18)
50m: 43.52
100m: 1:38.41
(54.89)
9 Karen Marie værnskjold Hede 2009 Haslev Svømmeklub +0.74 1:47.76 +24.12
Entry time: 1:48.44 (-0.68)
50m: 51.24
100m: 1:47.76
(56.52)
10 Emilia Vivian Guldbæk Granno 2009 Ringsted Svømme Klub 1:48.35 +24.71
50m: 50.53
100m: 1:48.35
(57.82)
Løb officielt kl.: 28-05-2022 14:05:24
Løb 15, 100m Medley Damer 14 år - Final
A6 Cup 1:00.51 Julie Kepp Jensen 2000 A6 JGI-Swim (DEN) Jyllinge (DEN) 28-05-2022
DK Senior 59.34 Mie Østergaard Nielsen 1996 Rusland 05-10-2014
DK Junior 59.97 Mie Østergaard Nielsen 1996  (DEN) Thisted (DEN) 24-11-2011
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thilde Thomsen 2008 Kalundborg SK +0.61 1:24.50
Entry time: 1:21.87 (+2.63)
50m: 38.39
100m: 1:24.50
(46.11)
2 Mathilde Lykke Butzbacker 2008 Haslev Svømmeklub +0.79 1:26.33 +1.83
Entry time: 1:32.30 (-5.97)
50m: 40.02
100m: 1:26.33
(46.31)
3 Caroline Fobian Hvidberg 2008 Kalundborg SK +0.73 1:26.55 +2.05
Entry time: 1:27.33 (-0.78)
50m: 40.04
100m: 1:26.55
(46.51)
4 Freja Schou Rybka 2008 Vordingborg Svømme Klub +0.80 1:33.72 +9.22
Entry time: 1:40.26 (-6.54)
50m: 44.01
100m: 1:33.72
(49.71)
- Liv Maria Febres Andersen 2008 Ringsted Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 28-05-2022 14:05:24
Løb 15, 100m Medley Damer 15-17 år - Final
A6 Cup 1:00.51 Julie Kepp Jensen 2000 A6 JGI-Swim (DEN) Jyllinge (DEN) 28-05-2022
DK Senior 59.34 Mie Østergaard Nielsen 1996 Rusland 05-10-2014
DK Junior 59.97 Mie Østergaard Nielsen 1996  (DEN) Thisted (DEN) 24-11-2011
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub +0.72 1:07.15
Entry time: 1:06.74 (+0.41)
50m: 30.64
100m: 1:07.15
(36.51)
2 Sif Bramm 2006 A6 JGI-Swim +0.68 1:07.96 +0.81
Entry time: 1:07.65 (+0.31)
50m: 30.95
100m: 1:07.96
(37.01)
3 Anna Blom Bygum 2006 Vest-Brøndby +0.73 1:09.25 +2.10
Entry time: 1:11.56 (-2.31)
50m: 32.16
100m: 1:09.25
(37.09)
4 Rikke Therp 2006 Vest-Brøndby 1:09.92 +2.77
Entry time: 1:08.51 (+1.41)
50m: 32.23
100m: 1:09.92
(37.69)
5 Emmeline S. Bertelsen 2005 Ringsted Svømme Klub +0.63 1:13.28 +6.13
Entry time: 1:10.53 (+2.75)
50m: 33.22
100m: 1:13.28
(40.06)
6 Sisse Berg Olesen 2005 Haslev Svømmeklub +0.72 1:14.12 +6.97
Entry time: 1:10.65 (+3.47)
50m: 32.69
100m: 1:14.12
(41.43)
7 Amanda F. Christiansen 2005 Vordingborg Svømme Klub +0.65 1:14.22 +7.07
Entry time: 1:13.01 (+1.21)
50m: 33.55
100m: 1:14.22
(40.67)
8 Mille-Mai Krog 2007 Vordingborg Svømme Klub +0.59 1:16.63 +9.48
Entry time: 1:18.18 (-1.55)
50m: 35.32
100m: 1:16.63
(41.31)
9 Amanda Fafner 2007 Kalundborg SK +0.31 1:18.12 +10.97
Entry time: 1:17.62 (+0.50)
50m: 35.33
100m: 1:18.12
(42.79)
10 Malou Danefred Nielsen 2007 Vordingborg Svømme Klub 1:18.83 +11.68
Entry time: 1:16.59 (+2.24)
50m: 36.17
100m: 1:18.83
(42.66)
11 Tia Sofie Majvig Mogensen 2007 Hillerød Svømmeklub 1:19.36 +12.21
Entry time: 1:21.50 (-2.14)
50m: 36.13
100m: 1:19.36
(43.23)
12 Anna Dicte Bøgeskov 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.72 1:20.34 +13.19
Entry time: 1:18.71 (+1.63)
50m: 37.90
100m: 1:20.34
(42.44)
13 Liva Poulsen 2007 Hillerød Svømmeklub +0.73 1:25.43 +18.28
Entry time: 1:26.34 (-0.91)
50m: 42.00
100m: 1:25.43
(43.43)
14 Lærke Andersen Haurslev 2007 Kalundborg SK 1:28.29 +21.14
Entry time: 1:28.76 (-0.47)
50m: 45.43
100m: 1:28.29
(42.86)
15 Line Stærmose 2006 Ringsted Svømme Klub +0.77 1:31.88 +24.73
Entry time: 1:34.58 (-2.70)
50m: 43.00
100m: 1:31.88
(48.88)
- Maria Kjer Rasmussen S19 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.58 1:20.16 +13.01
Entry time: 1:19.26 (+0.90)
50m: 37.08
100m: 1:20.16
(43.08)
Løb officielt kl.: 28-05-2022 14:05:24
Løb 15, 100m Medley Damer 18 og ældre - Final
A6 Cup 1:00.51 Julie Kepp Jensen 2000 A6 JGI-Swim (DEN) Jyllinge (DEN) 28-05-2022
DK Senior 59.34 Mie Østergaard Nielsen 1996 Rusland 05-10-2014
DK Junior 59.97 Mie Østergaard Nielsen 1996  (DEN) Thisted (DEN) 24-11-2011
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Kepp Jensen 2000 A6 JGI-Swim +0.68 1:00.51 A6 Cup
Entry time: 59.82 (+0.69)
50m: 27.75
100m: 1:00.51
(32.76)
2 Anna Brandt Nielsen 1998 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 1:07.48 +6.97
Entry time: 1:05.18 (+2.30)
50m: 30.92
100m: 1:07.48
(36.56)
3 Kamille Lundberg 2003 Dragsholm Svømmeklub +0.80 1:18.31 +17.80
Entry time: 1:16.55 (+1.76)
50m: 36.21
100m: 1:18.31
(42.10)
Løb officielt kl.: 28-05-2022 14:05:24
28-05-2022 14:21.06 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: A6 JGI-Swim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner