Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. maj 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Fly Damer 11 år - Final |
|
|
A6 Cup |
26.18 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
24.71 |
|
|
Jeannette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
04-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
238 |
39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.41 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.91 |
178 |
43.30 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.24 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
152 |
45.68 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-24.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.58 |
148 |
46.05 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.39 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.83 |
109 |
51.00 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.57 |
(-15.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
98 |
52.86 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.71 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 10:32:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Fly Damer 12 år - Final |
|
|
A6 Cup |
26.18 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
24.71 |
|
|
Jeannette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
04-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
360 |
34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.68 |
299 |
36.45 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.96 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
275 |
37.47 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.31 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.53 |
217 |
40.52 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.65 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.64 |
201 |
41.60 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.81 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gry Ballin |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
171 |
43.88 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 10:32:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Fly Damer 13 år - Final |
|
|
A6 Cup |
26.18 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
24.71 |
|
|
Jeannette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
04-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.80 |
393 |
33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(-9.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.71 |
370 |
33.95 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.78 |
270 |
37.68 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.44 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
252 |
38.59 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.98 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.82 |
195 |
42.02 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.13 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
180 |
43.13 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.84 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.57 |
104 |
51.73 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.95 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.35 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 10:32:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Fly Damer 14 år - Final |
|
|
A6 Cup |
26.18 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
24.71 |
|
|
Jeannette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
04-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.72 |
434 |
32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.68 |
426 |
32.39 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Lykke Butzbacker |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.74 |
270 |
37.69 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.07 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.77 |
236 |
39.40 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.80 |
233 |
39.62 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.29 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
232 |
39.64 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.78 |
151 |
45.72 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.89 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 10:32:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Fly Damer 15-17 år - Final |
|
|
A6 Cup |
26.18 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
24.71 |
|
|
Jeannette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
04-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.75 |
582 |
29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
551 |
29.73 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
521 |
30.28 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.47 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
509 |
30.53 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
475 |
31.23 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.79 |
458 |
31.61 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.69 |
441 |
32.01 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Stoklund |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.72 |
413 |
32.73 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.76 |
409 |
32.83 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malou Danefred Nielsen |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.75 |
406 |
32.90 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.62 |
364 |
34.14 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Friis Laursen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.72 |
342 |
34.83 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maila Anker |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
341 |
34.89 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.43 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sigrid Pharsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.69 |
325 |
35.44 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Fafner |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.66 |
319 |
35.66 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Line Stærmose |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
204 |
41.41 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.84 |
(-9.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Kjer Rasmussen S19 |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
362 |
34.18 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 10:32:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Fly Damer 18 og ældre - Final |
|
|
A6 Cup |
26.18 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Jyllinge (DEN) |
28-05-2022 |
|
|
|
|
DK Senior |
24.71 |
|
|
Jeannette Ottesen |
1987 |
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
(DEN) |
Århus (DEN) |
04-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim |
+0.69 |
807 |
26.18 |
|
|
|
A6 Cup |
|
|
|
Entry time: 25.31 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI-Swim |
+0.75 |
656 |
28.05 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Gadegaard Shah |
1997 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
453 |
31.74 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.34 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christine Henriksen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
+0.67 |
445 |
31.92 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Briet Natalia Tomasdottir |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
292 |
36.73 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2022 10:32:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2022 11:26.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|
|
|