2022-07-04   14:39:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Limfjords Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Limfjords Cup 2022
Placering: STRUER ENERGI PARK Arrangør Struer Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 29. jan  2022 to 30. jan  2022
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louie Lindblad 2010 Esbjerg Svømmeklub 1:12.94
50m: 35.10
100m: 1:12.94
(37.84)
2 Mikkel Guldager Stougaard 2010 Esbjerg Svømmeklub 1:22.38 +9.44
50m: 39.28
100m: 1:22.38
(43.10)
3 Bille Benjamin Drasbek 2011 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 1:22.48 +9.54
50m: 38.88
100m: 1:22.48
(43.60)
4 Eddie Berg 2010 Brædstrup Svømmeklub 1:22.77 +9.83
50m: 39.45
100m: 1:22.77
(43.32)
5 Hjalte Amtorp 2011 Lyseng IF 1:22.79 +9.85
50m: 39.67
100m: 1:22.79
(43.12)
6 Ethan Clausen Skov 2011 Aalborg Svømmeklub 1:24.19 +11.25
50m: 40.67
100m: 1:24.19
(43.52)
7 Frederik Lauritz Thomsen 2010 Aalborg Svømmeklub 1:24.65 +11.71
50m: 40.09
100m: 1:24.65
(44.56)
8 Jeppe Nyeboe Nørgaard 2010 Aalborg Svømmeklub 1:26.13 +13.19
50m: 41.69
100m: 1:26.13
(44.44)
9 Johan Kirkeby 2010 Herning Svømmeklub 1:28.42 +15.48
50m: 41.74
100m: 1:28.42
(46.68)
10 Marcus Bilgrau 2010 Aalborg Svømmeklub 1:30.21 +17.27
50m: 42.26
100m: 1:30.21
(47.95)
11 Egon Johan Dannesboe 2011 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 1:32.05 +19.11
50m: 43.94
100m: 1:32.05
(48.11)
12 Anton Bjørn 2010 Aalborg Svømmeklub 1:34.41 +21.47
50m: 46.11
100m: 1:34.41
(48.30)
13 Jakob Munk Barfod 2010 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 1:38.38 +25.44
50m: 46.79
100m: 1:38.38
(51.59)
14 Bertel Engholm Jøns Johansen 2012 Herning Svømmeklub 1:39.51 +26.57
50m: 46.42
100m: 1:39.51
(53.09)
- Lucas Bugtrup Timmerman 2010 Odder Svømmeklub DNS
- Mads Olesen 2010 Thisted Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 29-01-2022 15:46:09
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Demant Sørensen 2009 Aalborg Svømmeklub 58.44
50m: 28.13
100m: 58.44
(30.31)
2 Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub 1:05.34 +6.90
50m: 31.10
100m: 1:05.34
(34.24)
3 Edvin Smajic 2008 Aalborg Svømmeklub 1:05.67 +7.23
50m: 32.02
100m: 1:05.67
(33.65)
4 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub 1:06.08 +7.64
50m: 31.52
100m: 1:06.08
(34.56)
5 Magnus Wurtz Jensen 2008 Ikast Svømmeklub 1:06.20 +7.76
50m: 31.75
100m: 1:06.20
(34.45)
6 Noah Junior Grene 2008 Esbjerg Svømmeklub 1:06.82 +8.38
50m: 31.99
100m: 1:06.82
(34.83)
7 Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub 1:07.43 +8.99
50m: 32.44
100m: 1:07.43
(34.99)
8 Albert Olesen 2008 Ikast Svømmeklub 1:07.72 +9.28
50m: 32.09
100m: 1:07.72
(35.63)
9 Gustav Falk Olesen 2008 Herning Svømmeklub 1:08.85 +10.41
50m: 33.17
100m: 1:08.85
(35.68)
10 Jakob Rickers 2008 IHF Svømning 1:09.50 +11.06
50m: 32.80
100m: 1:09.50
(36.70)
11 Storm Sall Okkels 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 1:09.70 +11.26
50m: 33.07
100m: 1:09.70
(36.63)
12 Oscar Hågensen 2008 Esbjerg Svømmeklub 1:10.20 +11.76
50m: 34.01
100m: 1:10.20
(36.19)
13 Sebastian Drachmann 2008 Esbjerg Svømmeklub 1:11.41 +12.97
50m: 35.23
100m: 1:11.41
(36.18)
14 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub 1:11.59 +13.15
50m: 34.29
100m: 1:11.59
(37.30)
15 Emil Asger Møller 2009 Esbjerg Svømmeklub 1:13.45 +15.01
50m: 35.62
100m: 1:13.45
(37.83)
16 Gisli Magnusson 2008 Brædstrup Svømmeklub 1:13.66 +15.22
50m: 35.45
100m: 1:13.66
(38.21)
17 Søren B. Andersen 2009 Aalborg Svømmeklub 1:13.91 +15.47
50m: 35.98
100m: 1:13.91
(37.93)
18 Vitus Kirkegaard 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 1:14.13 +15.69
50m: 36.08
100m: 1:14.13
(38.05)
19 Albert Brandt-Petersen 2008 Aalborg Svømmeklub 1:15.09 +16.65
50m: 35.53
100m: 1:15.09
(39.56)
20 Herman Höhle Hjulskov 2009 Aalborg Svømmeklub 1:15.91 +17.47
50m: 36.14
100m: 1:15.91
(39.77)
21 Asbjørn Kousgaard 2008 Esbjerg Svømmeklub 1:16.87 +18.43
50m: 36.51
100m: 1:16.87
(40.36)
22 Malthe Petersen 2008 Frem Odense 1:19.38 +20.94
50m: 38.28
100m: 1:19.38
(41.10)
23 Kasper Larsen 2008 Thisted Svømmeklub 1:20.36 +21.92
50m: 39.26
100m: 1:20.36
(41.10)
24 Nikolaj Holst Gregersen 2009 Esbjerg Svømmeklub 1:21.41 +22.97
50m: 38.70
100m: 1:21.41
(42.71)
25 Storm Mandrup Ozimek 2009 Aalborg Svømmeklub 1:25.24 +26.80
50m: 39.13
100m: 1:25.24
(46.11)
26 Magnus Lindberg 2008 Lyseng IF 1:26.55 +28.11
50m: 40.83
100m: 1:26.55
(45.72)
27 William D. Lindberg 2009 Lyseng IF 1:29.71 +31.27
50m: 41.41
100m: 1:29.71
(48.30)
28 Jeppe Blach Damm 2009 Lyseng IF 1:30.80 +32.36
50m: 42.92
100m: 1:30.80
(47.88)
29 Konrad Nejmann-Holst 2009 Thisted Svømmeklub 1:31.64 +33.20
50m: 43.84
100m: 1:31.64
(47.80)
30 Herbert Redlich 2009 Lyseng IF 1:32.34 +33.90
50m: 42.99
100m: 1:32.34
(49.35)
- Julius Schumann Thrane 2008 Odder Svømmeklub DNS
- Christian Ekander 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin DNS
- Oliver Jørgensen 2008 Frem Odense DNS
Løb officielt kl.: 29-01-2022 15:46:09
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julian Vitus Pedersen 2007 Frem Odense 58.70
50m: 28.01
100m: 58.70
(30.69)
2 Lasse Hjorth Jørgensen 2006 Herning Svømmeklub 1:02.43 +3.73
50m: 29.86
100m: 1:02.43
(32.57)
3 Magne Andersen 2007 Brædstrup Svømmeklub 1:02.52 +3.82
50m: 30.08
100m: 1:02.52
(32.44)
4 Frederik N Jensen 2007 Holstebro Svømme Club 1:02.94 +4.24
50m: 30.09
100m: 1:02.94
(32.85)
5 Tobias Holt 2006 Svømmeklubben Grindsted 1:04.25 +5.55
50m: 30.19
100m: 1:04.25
(34.06)
6 Valdemar Theisen 2007 Ikast Svømmeklub 1:04.71 +6.01
50m: 31.57
100m: 1:04.71
(33.14)
7 Otto Wind Løssing 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 1:05.35 +6.65
50m: 31.34
100m: 1:05.35
(34.01)
8 Jonas Cheuk Lam Tse 2007 Esbjerg Svømmeklub 1:06.05 +7.35
50m: 32.11
100m: 1:06.05
(33.94)
9 Felix Piontkowitz 2007 Struer Svømmeklub 1:06.89 +8.19
50m: 31.42
100m: 1:06.89
(35.47)
10 Patrick Gadeberg 2007 Ikast Svømmeklub 1:07.14 +8.44
50m: 33.19
100m: 1:07.14
(33.95)
11 Jonas Golczyk Jensen 2007 Holstebro Svømme Club 1:07.86 +9.16
50m: 31.69
100m: 1:07.86
(36.17)
12 Karl Emil Stæhr Lose 2007 Herning Svømmeklub 1:08.35 +9.65
50m: 33.17
100m: 1:08.35
(35.18)
13 Magnus Karlberg 2007 Herning Svømmeklub 1:08.97 +10.27
50m: 33.17
100m: 1:08.97
(35.80)
14 Jacob Taudorf 2007 Skanderborg Svømmeklub 1:11.05 +12.35
50m: 33.65
100m: 1:11.05
(37.40)
- Dan Skov 2006 Holstebro Svømme Club DNS
- Lukas Bøgh Worup 2007 Aalborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 29-01-2022 15:46:09
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Søren Winther Hald 2005 Vejle Svømmeklub 57.87
50m: 27.39
100m: 57.87
(30.48)
2 Ejnar Truelsen 2002 Herning Svømmeklub 1:00.60 +2.73
50m: 29.15
100m: 1:00.60
(31.45)
3 Martin Lønstrup 1993 Struer Svømmeklub 1:09.03 +11.16
50m: 32.12
100m: 1:09.03
(36.91)
4 Christoffer Lüneborg 2005 Skanderborg Svømmeklub 1:09.44 +11.57
50m: 33.87
100m: 1:09.44
(35.57)
5 Søren Egedal 2005 Struer Svømmeklub 1:10.66 +12.79
50m: 33.72
100m: 1:10.66
(36.94)
- Simon Kruse Holm 2004 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 29-01-2022 15:46:09
29-01-2022 15:46.12 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Struer Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner