2022-07-02   18:46:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Øst Børnemedley 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 11.00

Document
Resultater
Øst børn Medley kombination 2022
Placering: Frederikssund Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og A6
Svømmeh 25m Stævne dato: 2. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 1, 100m Medley Damer Årg. 2011 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød +0.78 433 1:22.05
Entry time: 1:25.51 (-3.46)
50m: 38.11
100m: 1:22.05
(43.94)
2 Nikoline Bryde Nielsen 2011 Svøm Slagelse Korsør +0.73 422 1:22.77 +0.72
Entry time: 1:24.77 (-2.00)
50m: 38.54
100m: 1:22.77
(44.23)
3 Lucca Kiding 2011 Køge Svømmeklub +0.78 391 1:24.87 +2.82
Entry time: 1:30.41 (-5.54)
50m: 38.53
100m: 1:24.87
(46.34)
4 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød +0.76 383 1:25.51 +3.46
Entry time: 1:27.93 (-2.42)
50m: 38.17
100m: 1:25.51
(47.34)
=5 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.72 379 1:25.82 +3.77
Entry time: 1:32.00 (-6.18)
50m: 38.50
100m: 1:25.82
(47.32)
=5 Carmen Grønkjær Thomsen 2011 Glostrup Svømmeklub +0.67 379 1:25.82 +3.77
Entry time: 1:26.71 (-0.89)
50m: 39.98
100m: 1:25.82
(45.84)
7 Sofie Holstein Grynnerup 2011 A6 Slangerup Svømmeklub +0.78 357 1:27.48 +5.43
Entry time: 1:30.10 (-2.62)
50m: 39.43
100m: 1:27.48
(48.05)
8 Caroline M. Baustert 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 353 1:27.83 +5.78
Entry time: 1:37.51 (-9.68)
50m: 42.88
100m: 1:27.83
(44.95)
9 Alice Legarth Schmidt 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 333 1:29.59 +7.54
Entry time: 1:29.81 (-0.22)
50m: 41.97
100m: 1:29.59
(47.62)
10 Melina Ertman 2011 Køge Svømmeklub +0.83 331 1:29.70 +7.65
Entry time: 1:28.56 (+1.14)
50m: 40.61
100m: 1:29.70
(49.09)
11 Lisbeth Kofoed Jensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.83 322 1:30.56 +8.51
Entry time: 1:35.92 (-5.36)
50m: 40.57
100m: 1:30.56
(49.99)
12 Adele Svendsen 2011 Swim Team Taastrup +0.72 320 1:30.76 +8.71
Entry time: 1:35.98 (-5.22)
50m: 42.33
100m: 1:30.76
(48.43)
13 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.86 315 1:31.28 +9.23
Entry time: 1:30.79 (+0.49)
50m: 43.39
100m: 1:31.28
(47.89)
14 Lærke Kunoy Laugesen 2011 Glostrup Svømmeklub 308 1:31.89 +9.84
Entry time: 1:38.54 (-6.65)
50m: 41.39
100m: 1:31.89
(50.50)
15 Sarah Marie Andersen 2011 Søllerød Svømmeklub +0.87 308 1:31.93 +9.88
Entry time: 1:34.90 (-2.97)
50m: 39.27
100m: 1:31.93
(52.66)
16 Ella Janniche 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.70 307 1:31.98 +9.93
Entry time: 1:36.80 (-4.82)
50m: 41.72
100m: 1:31.98
(50.26)
17 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød +0.60 307 1:32.01 +9.96
Entry time: 1:32.56 (-0.55)
50m: 43.27
100m: 1:32.01
(48.74)
18 Maja Visbjerg Priskorn 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.81 293 1:33.51 +11.46
Entry time: 1:38.81 (-5.30)
50m: 42.00
100m: 1:33.51
(51.51)
19 Laura  Mahs 2011 Solrød Svømmeklub +0.87 289 1:33.85 +11.80
Entry time: 1:36.29 (-2.44)
50m: 43.00
100m: 1:33.85
(50.85)
20 Irma-Elvira Hempel 2011 Lyngby Svømmeklub +0.89 285 1:34.32 +12.27
Entry time: 1:36.79 (-2.47)
50m: 41.83
100m: 1:34.32
(52.49)
21 Ea Balder 2011 Lyngby Svømmeklub +0.83 283 1:34.58 +12.53
Entry time: 1:35.63 (-1.05)
50m: 43.75
100m: 1:34.58
(50.83)
22 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub +0.88 274 1:35.58 +13.53
Entry time: 1:37.80 (-2.22)
50m: 45.71
100m: 1:35.58
(49.87)
23 Alma C. Thaysen 2011 Ringsted Svømme Klub +0.76 264 1:36.76 +14.71
Entry time: 1:38.49 (-1.73)
50m: 45.17
100m: 1:36.76
(51.59)
24 Helena Falkensted 2011 Holbæk Svømme Klub +0.71 264 1:36.81 +14.76
Entry time: 1:36.59 (+0.22)
50m: 44.94
100m: 1:36.81
(51.87)
25 Filippa Transel 2011 Helsingør Svømmeklub +0.76 262 1:36.95 +14.90
Entry time: 1:38.36 (-1.41)
50m: 44.65
100m: 1:36.95
(52.30)
26 Teresa Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød +0.79 259 1:37.40 +15.35
Entry time: 1:38.97 (-1.57)
50m: 46.19
100m: 1:37.40
(51.21)
27 Dagmar Mulipola 2011 Sigma Swim Allerød +0.79 258 1:37.49 +15.44
Entry time: 1:36.16 (+1.33)
50m: 44.72
100m: 1:37.49
(52.77)
28 Katixa Gudme 2011 Helsingør Svømmeklub +0.64 248 1:38.83 +16.78
Entry time: 1:38.69 (+0.14)
50m: 43.51
100m: 1:38.83
(55.32)
29 Lara Viig Seitzberg 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.82 246 1:39.08 +17.03
Entry time: 1:36.87 (+2.21)
50m: 46.01
100m: 1:39.08
(53.07)
- Clara Nymark Føge 2011 Herlev Svømning +0.18 DSQ
SW 4.4 Tyvstart
- Sofie Kirkedal 2011 Hovedstadens Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning
- Vera Juel Øllgaard 2011 Glostrup Svømmeklub +0.80 DSQ
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 02-04-2022 11:51:57
Løb 1, 100m Medley Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Lund Kilen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.81 583 1:14.34
Entry time: 1:16.48 (-2.14)
50m: 34.69
100m: 1:14.34
(39.65)
2 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød +0.69 575 1:14.67 +0.33
Entry time: 1:16.72 (-2.05)
50m: 34.96
100m: 1:14.67
(39.71)
3 Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.63 538 1:16.35 +2.01
Entry time: 1:16.11 (+0.24)
50m: 33.94
100m: 1:16.35
(42.41)
4 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød +0.80 526 1:16.94 +2.60
Entry time: 1:21.39 (-4.45)
50m: 36.12
100m: 1:16.94
(40.82)
5 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.76 512 1:17.63 +3.29
Entry time: 1:18.39 (-0.76)
50m: 35.42
100m: 1:17.63
(42.21)
6 Asta Lukowski 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.81 510 1:17.71 +3.37
Entry time: 1:19.25 (-1.54)
50m: 35.24
100m: 1:17.71
(42.47)
7 Ella Kruse Enemærke 2010 Glostrup Svømmeklub +0.64 506 1:17.93 +3.59
Entry time: 1:22.75 (-4.82)
50m: 35.63
100m: 1:17.93
(42.30)
8 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.73 499 1:18.26 +3.92
Entry time: 1:20.89 (-2.63)
50m: 34.50
100m: 1:18.26
(43.76)
9 Asta Kruse Enemærke 2010 Glostrup Svømmeklub +0.67 470 1:19.88 +5.54
Entry time: 1:24.62 (-4.74)
50m: 38.63
100m: 1:19.88
(41.25)
10 Victoria Dolling 2010 Vallensbæk IF Af 1939 +0.69 466 1:20.10 +5.76
Entry time: 1:24.90 (-4.80)
50m: 37.74
100m: 1:20.10
(42.36)
11 Emilie Jakobsen 2010 Næstved Svømmeklub +0.77 455 1:20.70 +6.36
Entry time: 1:23.93 (-3.23)
50m: 36.40
100m: 1:20.70
(44.30)
12 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.66 453 1:20.82 +6.48
Entry time: 1:22.07 (-1.25)
50m: 37.85
100m: 1:20.82
(42.97)
13 Ingrid Zeller 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.90 450 1:21.02 +6.68
Entry time: 1:21.95 (-0.93)
50m: 30.84
100m: 1:21.02
(50.18)
14 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub +0.78 443 1:21.45 +7.11
Entry time: 1:22.01 (-0.56)
50m: 36.22
100m: 1:21.45
(45.23)
15 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. +0.85 422 1:22.74 +8.40
Entry time: 1:21.41 (+1.33)
50m: 37.48
100m: 1:22.74
(45.26)
16 Alba Kunak 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.78 421 1:22.85 +8.51
Entry time: 1:23.57 (-0.72)
50m: 38.02
100m: 1:22.85
(44.83)
17 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 +0.65 421 1:22.87 +8.53
Entry time: 1:27.11 (-4.24)
50m: 38.07
100m: 1:22.87
(44.80)
18 Caroline Marie Rosenmejer 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.85 419 1:22.98 +8.64
Entry time: 1:25.24 (-2.26)
50m: 39.48
100m: 1:22.98
(43.50)
19 Maria Gandrup Nygaard 2010 Svøm Slagelse Korsør +0.60 419 1:22.99 +8.65
Entry time: 1:23.48 (-0.49)
50m: 39.34
100m: 1:22.99
(43.65)
20 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.96 417 1:23.07 +8.73
Entry time: 1:25.12 (-2.05)
50m: 38.82
100m: 1:23.07
(44.25)
21 Emma Søgaard Pedersen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.76 417 1:23.09 +8.75
Entry time: 1:24.42 (-1.33)
50m: 36.27
100m: 1:23.09
(46.82)
22 Annika Skovgren 2010 Vallensbæk IF Af 1939 +0.84 414 1:23.28 +8.94
Entry time: 1:23.44 (-0.16)
50m: 38.53
100m: 1:23.28
(44.75)
23 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub +0.71 412 1:23.41 +9.07
Entry time: 1:26.10 (-2.69)
50m: 38.15
100m: 1:23.41
(45.26)
24 Ellen Juul-Andersen 2010 Ringsted Svømme Klub +0.74 411 1:23.49 +9.15
Entry time: 1:24.52 (-1.03)
50m: 38.71
100m: 1:23.49
(44.78)
25 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub +0.76 410 1:23.54 +9.20
Entry time: 1:22.43 (+1.11)
50m: 30.83
100m: 1:23.54
(52.71)
26 Liva Astrid Jørgensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.81 404 1:23.95 +9.61
Entry time: 1:27.65 (-3.70)
50m: 38.76
100m: 1:23.95
(45.19)
27 Nia Sommer 2010 Køge Svømmeklub +0.76 402 1:24.14 +9.80
Entry time: 1:28.96 (-4.82)
50m: 38.35
100m: 1:24.14
(45.79)
28 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve +0.76 397 1:24.44 +10.10
Entry time: 1:26.42 (-1.98)
50m: 38.48
100m: 1:24.44
(45.96)
29 Alva Wagner Toftdahl 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.60 392 1:24.85 +10.51
Entry time: 1:24.28 (+0.57)
50m: 37.39
100m: 1:24.85
(47.46)
30 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød +0.77 387 1:25.21 +10.87
Entry time: 1:28.10 (-2.89)
50m: 39.03
100m: 1:25.21
(46.18)
31 Amalie Vogt Monberg 2010 Solrød Svømmeklub +0.78 385 1:25.37 +11.03
Entry time: 1:24.49 (+0.88)
50m: 38.45
100m: 1:25.37
(46.92)
=32 Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj +0.64 383 1:25.46 +11.12
Entry time: 1:30.67 (-5.21)
50m: 39.90
100m: 1:25.46
(45.56)
=32 Rosalina M. Postgaard 2010 Vallensbæk IF Af 1939 +0.87 383 1:25.46 +11.12
Entry time: 1:28.53 (-3.07)
50m: 39.81
100m: 1:25.46
(45.65)
34 Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød +0.74 382 1:25.53 +11.19
Entry time: 1:28.64 (-3.11)
50m: 40.04
100m: 1:25.53
(45.49)
35 Ida Hansen 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.60 382 1:25.56 +11.22
Entry time: 1:28.10 (-2.54)
50m: 39.68
100m: 1:25.56
(45.88)
36 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.95 381 1:25.64 +11.30
Entry time: 1:27.18 (-1.54)
50m: 41.37
100m: 1:25.64
(44.27)
37 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub +0.91 381 1:25.65 +11.31
Entry time: 1:24.74 (+0.91)
50m: 37.90
100m: 1:25.65
(47.75)
38 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød +0.84 375 1:26.11 +11.77
Entry time: 1:30.69 (-4.58)
50m: 40.32
100m: 1:26.11
(45.79)
39 Naja Koch Heschel 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 372 1:26.32 +11.98
Entry time: 1:27.17 (-0.85)
50m: 40.56
100m: 1:26.32
(45.76)
40 Coco Cairo 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.91 363 1:27.00 +12.66
Entry time: 1:28.26 (-1.26)
50m: 41.82
100m: 1:27.00
(45.18)
41 Louise Bilberg Lund 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.75 362 1:27.09 +12.75
Entry time: 1:28.78 (-1.69)
50m: 36.77
100m: 1:27.09
(50.32)
42 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.88 361 1:27.20 +12.86
Entry time: 1:26.73 (+0.47)
50m: 40.60
100m: 1:27.20
(46.60)
43 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.85 360 1:27.26 +12.92
Entry time: 1:26.67 (+0.59)
50m: 41.27
100m: 1:27.26
(45.99)
44 Emilie Villadsen 2010 Næstved Svømmeklub +0.73 360 1:27.28 +12.94
Entry time: 1:29.54 (-2.26)
50m: 40.21
100m: 1:27.28
(47.07)
45 Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 359 1:27.35 +13.01
Entry time: 1:28.04 (-0.69)
50m: 39.59
100m: 1:27.35
(47.76)
46 Alberte Hjarbæk 2010 Svøm Slagelse Korsør +0.67 356 1:27.59 +13.25
Entry time: 1:24.11 (+3.48)
50m: 38.25
100m: 1:27.59
(49.34)
47 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.88 353 1:27.81 +13.47
Entry time: 1:26.11 (+1.70)
50m: 38.59
100m: 1:27.81
(49.22)
48 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød +0.67 351 1:27.98 +13.64
Entry time: 1:28.47 (-0.49)
50m: 40.62
100m: 1:27.98
(47.36)
49 Victoria Nørgaard 2010 Søllerød Svømmeklub +0.80 351 1:27.99 +13.65
Entry time: 1:28.09 (-0.10)
50m: 40.28
100m: 1:27.99
(47.71)
50 Nora Rosenkrantz 2010 Glostrup Svømmeklub +0.68 349 1:28.16 +13.82
Entry time: 1:28.35 (-0.19)
50m: 39.30
100m: 1:28.16
(48.86)
51 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.72 349 1:28.19 +13.85
Entry time: 1:31.36 (-3.17)
50m: 38.57
100m: 1:28.19
(49.62)
52 Caya Kvisgaard 2010 Køge Svømmeklub +0.80 347 1:28.36 +14.02
Entry time: 1:31.08 (-2.72)
50m: 42.09
100m: 1:28.36
(46.27)
53 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød +0.44 346 1:28.46 +14.12
Entry time: 1:25.19 (+3.27)
50m: 40.40
100m: 1:28.46
(48.06)
54 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub +0.72 343 1:28.70 +14.36
Entry time: 1:29.04 (-0.34)
50m: 40.87
100m: 1:28.70
(47.83)
55 Emma Smedegaard Hansson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.75 342 1:28.73 +14.39
Entry time: 1:28.71 (+0.02)
50m: 40.48
100m: 1:28.73
(48.25)
56 Elisabeth Thastum 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.80 340 1:28.94 +14.60
Entry time: 1:30.93 (-1.99)
50m: 39.26
100m: 1:28.94
(49.68)
57 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.88 340 1:28.95 +14.61
Entry time: 1:29.83 (-0.88)
50m: 41.25
100m: 1:28.95
(47.70)
58 Sara Gaudesen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.71 337 1:29.25 +14.91
Entry time: 1:27.36 (+1.89)
50m: 40.32
100m: 1:29.25
(48.93)
59 Julia Stanczyk 2010 Swim Team Taastrup +0.82 334 1:29.47 +15.13
Entry time: 1:27.81 (+1.66)
50m: 42.37
100m: 1:29.47
(47.10)
60 Anna Dencher Nielsen 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.79 331 1:29.70 +15.36
Entry time: 1:30.47 (-0.77)
50m: 40.37
100m: 1:29.70
(49.33)
61 Rosa Sørensen 2010 Køge Svømmeklub +0.67 331 1:29.71 +15.37
Entry time: 1:30.02 (-0.31)
50m: 42.60
100m: 1:29.71
(47.11)
62 Olivia Henriksen 2010 Køge Svømmeklub +0.83 330 1:29.86 +15.52
Entry time: 1:30.37 (-0.51)
50m: 40.95
100m: 1:29.86
(48.91)
63 Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve +0.71 329 1:29.90 +15.56
Entry time: 1:26.94 (+2.96)
50m: 40.82
100m: 1:29.90
(49.08)
64 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub +0.70 324 1:30.35 +16.01
Entry time: 1:29.85 (+0.50)
50m: 40.86
100m: 1:30.35
(49.49)
65 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 322 1:30.58 +16.24
Entry time: 1:30.80 (-0.22)
50m: 40.25
100m: 1:30.58
(50.33)
66 Frida Koch 2010 Køge Svømmeklub +0.72 316 1:31.15 +16.81
Entry time: 1:29.26 (+1.89)
50m: 42.55
100m: 1:31.15
(48.60)
=67 Maria Hou 2010 Sigma Swim Birkerød +0.84 311 1:31.67 +17.33
Entry time: 1:30.57 (+1.10)
50m: 40.90
100m: 1:31.67
(50.77)
=67 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. +0.87 311 1:31.67 +17.33
Entry time: 1:29.50 (+2.17)
50m: 42.20
100m: 1:31.67
(49.47)
69 Adrianna Isabel Romero 2010 Svømmeklubben MK31 +0.87 295 1:33.29 +18.95
Entry time: 1:30.67 (+2.62)
50m: 44.73
100m: 1:33.29
(48.56)
- Josefine Rodriguez Andersen 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.52 DSQ
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning
Løb officielt kl.: 02-04-2022 11:51:57
07-04-2022 22:55.30 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner