2024-07-24   17:19:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Øst Børnemedley 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 11.00

Document
Resultater
Øst børn Medley kombination 2022
Placering: Frederikssund Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og A6
Svømmeh 25m Stævne dato: 2. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2011 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød +0.73 348 37.67
Entry time: 38.66 (-0.99)
2 Sofie Holstein Grynnerup 2011 A6 Slangerup Svømmeklub +0.68 348 37.68 +0.01
Entry time: 37.84 (-0.16)
3 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød +0.61 346 37.74 +0.07
Entry time: 39.08 (-1.34)
4 Sarah Marie Andersen 2011 Søllerød Svømmeklub +0.83 330 38.36 +0.69
Entry time: 41.87 (-3.51)
5 Carmen Grønkjær Thomsen 2011 Glostrup Svømmeklub +0.73 316 38.90 +1.23
Entry time: 44.15 (-5.25)
6 Lucca Kiding 2011 Køge Svømmeklub +0.77 304 39.44 +1.77
Entry time: 40.88 (-1.44)
7 Vera Juel Øllgaard 2011 Glostrup Svømmeklub +0.81 298 39.66 +1.99
8 Nikoline Bryde Nielsen 2011 Svøm Slagelse Korsør +0.70 285 40.26 +2.59
Entry time: 39.09 (+1.17)
9 Lisbeth Kofoed Jensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 282 40.41 +2.74
Entry time: 49.78 (-9.37)
10 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.73 276 40.72 +3.05
Entry time: 43.30 (-2.58)
11 Melina Ertman 2011 Køge Svømmeklub +0.86 267 41.17 +3.50
Entry time: 44.80 (-3.63)
12 Katixa Gudme 2011 Helsingør Svømmeklub +0.64 254 41.83 +4.16
Entry time: 49.67 (-7.84)
13 Laura  Mahs 2011 Solrød Svømmeklub +0.93 251 42.00 +4.33
Entry time: 43.12 (-1.12)
14 Alice Legarth Schmidt 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 248 42.17 +4.50
Entry time: 42.43 (-0.26)
15 Lærke Kunoy Laugesen 2011 Glostrup Svømmeklub +0.94 244 42.41 +4.74
16 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.80 236 42.87 +5.20
Entry time: 44.97 (-2.10)
17 Ea Balder 2011 Lyngby Svømmeklub +0.78 234 42.98 +5.31
Entry time: 40.76 (+2.22)
18 Irma-Elvira Hempel 2011 Lyngby Svømmeklub +0.68 218 44.03 +6.36
Entry time: 47.10 (-3.07)
19 Caroline M. Baustert 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 214 44.31 +6.64
Entry time: 44.17 (+0.14)
20 Ella Janniche 2011 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.73 206 44.89 +7.22
Entry time: 50.39 (-5.50)
21 Teresa Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 204 45.05 +7.38
Entry time: 42.96 (+2.09)
22 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød +0.57 200 45.29 +7.62
Entry time: 43.42 (+1.87)
23 Adele Svendsen 2011 Swim Team Taastrup +0.66 199 45.40 +7.73
Entry time: 45.88 (-0.48)
24 Sofie Kirkedal 2011 Hovedstadens Svømmeklub +0.93 185 46.54 +8.87
Entry time: 46.06 (+0.48)
25 Maja Visbjerg Priskorn 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.93 184 46.61 +8.94
Entry time: 52.39 (-5.78)
26 Alma C. Thaysen 2011 Ringsted Svømme Klub +0.74 160 48.75 +11.08
Entry time: 47.41 (+1.34)
27 Dagmar Mulipola 2011 Sigma Swim Allerød +0.77 152 49.66 +11.99
Entry time: 48.17 (+1.49)
28 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub +0.86 142 50.72 +13.05
Entry time: 52.28 (-1.56)
29 Lara Viig Seitzberg 2011 Gladsaxe Svømmeklub +0.77 141 50.88 +13.21
Entry time: 48.02 (+2.86)
- Filippa Transel 2011 Helsingør Svømmeklub +0.85 DSQ
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 02-04-2022 12:10:47
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød +0.72 535 32.66
Entry time: 33.32 (-0.66)
2 Frida Lund Kilen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.83 514 33.10 +0.44
Entry time: 36.21 (-3.11)
3 Emma Søgaard Pedersen 2010 Helsingør Svømmeklub 485 33.74 +1.08
Entry time: 33.84 (-0.10)
4 Ella Kruse Enemærke 2010 Glostrup Svømmeklub +0.67 481 33.84 +1.18
Entry time: 37.70 (-3.86)
5 Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.67 461 34.32 +1.66
Entry time: 33.93 (+0.39)
6 Asta Lukowski 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.88 442 34.79 +2.13
Entry time: 36.55 (-1.76)
7 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub +0.76 431 35.10 +2.44
Entry time: 34.42 (+0.68)
8 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 424 35.28 +2.62
Entry time: 36.21 (-0.93)
9 Emilie Jakobsen 2010 Næstved Svømmeklub +0.82 407 35.77 +3.11
Entry time: 38.43 (-2.66)
10 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub 401 35.95 +3.29
Entry time: 38.57 (-2.62)
11 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød +0.83 399 36.00 +3.34
Entry time: 36.15 (-0.15)
12 Louise Bilberg Lund 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.77 399 36.01 +3.35
Entry time: 38.03 (-2.02)
13 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.85 390 36.29 +3.63
Entry time: 35.67 (+0.62)
14 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. +0.85 373 36.81 +4.15
Entry time: 36.62 (+0.19)
15 Nia Sommer 2010 Køge Svømmeklub +0.71 372 36.85 +4.19
Entry time: 39.27 (-2.42)
16 Liva Astrid Jørgensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.82 370 36.92 +4.26
Entry time: 39.96 (-3.04)
17 Sara Gaudesen 2010 Helsingør Svømmeklub +0.75 365 37.08 +4.42
Entry time: 37.34 (-0.26)
18 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.74 365 37.09 +4.43
Entry time: 38.28 (-1.19)
19 Asta Kruse Enemærke 2010 Glostrup Svømmeklub +0.77 358 37.34 +4.68
Entry time: 39.55 (-2.21)
20 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve +0.77 356 37.40 +4.74
Entry time: 38.63 (-1.23)
21 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød +0.60 353 37.50 +4.84
Entry time: 35.92 (+1.58)
22 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub +0.66 352 37.55 +4.89
Entry time: 36.28 (+1.27)
23 Ingrid Zeller 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.89 350 37.63 +4.97
Entry time: 37.06 (+0.57)
24 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 349 37.64 +4.98
Entry time: 37.58 (+0.06)
25 Elisabeth Thastum 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.78 346 37.77 +5.11
Entry time: 37.80 (-0.03)
26 Maria Gandrup Nygaard 2010 Svøm Slagelse Korsør +0.70 339 38.02 +5.36
Entry time: 38.66 (-0.64)
27 Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.78 336 38.12 +5.46
Entry time: 37.31 (+0.81)
=28 Olivia Henriksen 2010 Køge Svømmeklub +0.83 331 38.30 +5.64
Entry time: 39.38 (-1.08)
=28 Caroline Marie Rosenmejer 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 331 38.30 +5.64
Entry time: 38.64 (-0.34)
30 Victoria Dolling 2010 Vallensbæk IF Af 1939 +0.71 329 38.39 +5.73
Entry time: 38.81 (-0.42)
31 Annika Skovgren 2010 Vallensbæk IF Af 1939 +0.80 328 38.42 +5.76
Entry time: 40.48 (-2.06)
32 Naja Koch Heschel 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 323 38.64 +5.98
Entry time: 41.00 (-2.36)
33 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub +0.51 321 38.70 +6.04
Entry time: 38.84 (-0.14)
34 Ellen Juul-Andersen 2010 Ringsted Svømme Klub +0.66 318 38.85 +6.19
Entry time: 36.96 (+1.89)
35 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 +0.63 317 38.88 +6.22
Entry time: 40.03 (-1.15)
36 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.86 316 38.92 +6.26
Entry time: 39.27 (-0.35)
37 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub +0.94 315 38.96 +6.30
Entry time: 42.13 (-3.17)
38 Alberte Hjarbæk 2010 Svøm Slagelse Korsør +0.60 315 38.97 +6.31
Entry time: 41.22 (-2.25)
39 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. +0.90 313 39.02 +6.36
Entry time: 39.39 (-0.37)
40 Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj +0.75 313 39.04 +6.38
Entry time: 43.15 (-4.11)
41 Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve +0.70 311 39.13 +6.47
Entry time: 41.80 (-2.67)
42 Nora Rosenkrantz 2010 Glostrup Svømmeklub +0.72 304 39.44 +6.78
Entry time: 39.18 (+0.26)
43 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød +0.79 303 39.46 +6.80
Entry time: 38.21 (+1.25)
44 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 300 39.58 +6.92
Entry time: 40.42 (-0.84)
45 Julia Stanczyk 2010 Swim Team Taastrup +0.86 297 39.72 +7.06
Entry time: 40.06 (-0.34)
46 Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød +0.63 297 39.73 +7.07
Entry time: 37.71 (+2.02)
47 Victoria Nørgaard 2010 Søllerød Svømmeklub +0.92 295 39.80 +7.14
Entry time: 38.76 (+1.04)
48 Amalie Vogt Monberg 2010 Solrød Svømmeklub +0.57 295 39.81 +7.15
49 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub +0.55 286 40.21 +7.55
Entry time: 39.51 (+0.70)
50 Rosalina M. Postgaard 2010 Vallensbæk IF Af 1939 +0.84 274 40.80 +8.14
Entry time: 45.76 (-4.96)
51 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub +0.73 274 40.81 +8.15
Entry time: 39.64 (+1.17)
52 Rosa Sørensen 2010 Køge Svømmeklub +0.93 266 41.22 +8.56
Entry time: 42.13 (-0.91)
=53 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød +0.72 264 41.31 +8.65
Entry time: 42.84 (-1.53)
=53 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.57 264 41.31 +8.65
Entry time: 41.24 (+0.07)
55 Amanda Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub +0.80 256 41.76 +9.10
Entry time: 44.28 (-2.52)
56 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.83 251 42.02 +9.36
Entry time: 40.93 (+1.09)
=57 Maria Hou 2010 Sigma Swim Birkerød +0.86 248 42.21 +9.55
Entry time: 42.90 (-0.69)
=57 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød +0.71 248 42.21 +9.55
Entry time: 40.64 (+1.57)
59 Frida Koch 2010 Køge Svømmeklub +0.85 239 42.68 +10.02
Entry time: 47.33 (-4.65)
60 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.89 238 42.75 +10.09
Entry time: 43.22 (-0.47)
61 Adrianna Isabel Romero 2010 Svømmeklubben MK31 +0.86 235 42.92 +10.26
Entry time: 41.38 (+1.54)
62 Emilie Villadsen 2010 Næstved Svømmeklub +0.71 230 43.24 +10.58
Entry time: 43.09 (+0.15)
63 Coco Cairo 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.71 227 43.44 +10.78
Entry time: 42.74 (+0.70)
64 Ida Hansen 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.80 225 43.59 +10.93
Entry time: 45.12 (-1.53)
65 Emma Smedegaard Hansson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.77 218 44.06 +11.40
Entry time: 43.69 (+0.37)
66 Anna Dencher Nielsen 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.82 209 44.63 +11.97
67 Caya Kvisgaard 2010 Køge Svømmeklub +0.75 208 44.74 +12.08
Entry time: 45.54 (-0.80)
68 Josefine Rodriguez Andersen 2010 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 188 46.22 +13.56
Entry time: 50.02 (-3.80)
- Alba Kunak 2010 Frederikssund Svømmeklub +0.81 DSQ
SW 4.4 Tyvstart
- Alva Wagner Toftdahl 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.75 DSQ
SW 4.4 Tyvstart
Løb officielt kl.: 02-04-2022 12:10:47
07-04-2022 22:59.31 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner