2024-06-17   03:36:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Talviuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamu

Document
Tulokset
Talviuinnit
Paikka: Myyrmäki Järjestäjä: Vanders
Allas: 25m Päivämäärä: 05 02 2022 - 05 02 2022
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Linda Hämäläinen 2010 Uimaseura Helsinki +0.94 1:18.45
Entry time: 1:18.10 (+0.35)
50m: 38.47
100m: 1:18.45
(39.98)
2 Venla Salminen 2010 Simmis Wanda ry +0.89 1:21.15 +2.70
Entry time: 1:23.93 (-2.78)
50m: 39.67
100m: 1:21.15
(41.48)
3 Eva Matrosova 2010 Uimaseura Helsinki +0.82 1:26.49 +8.04
Entry time: 1:25.24 (+1.25)
50m: 41.00
100m: 1:26.49
(45.49)
4 Jemina Suomela 2010 Simmis Wanda ry +0.89 1:26.93 +8.48
Entry time: 1:29.53 (-2.60)
50m: 43.09
100m: 1:26.93
(43.84)
5 Aino Pirkkalainen 2010 Cetus Espoo +0.75 1:27.54 +9.09
Entry time: 1:29.56 (-2.02)
50m: 42.58
100m: 1:27.54
(44.96)
6 Iitu Olbert 2010 Nurmijärven Uinti +0.87 1:29.70 +11.25
Entry time: 1:33.25 (-3.55)
50m: 44.67
100m: 1:29.70
(45.03)
7 Emelia Jormanainen 2010 Cetus Espoo +0.91 1:29.96 +11.51
Entry time: 1:29.01 (+0.95)
50m: 42.80
100m: 1:29.96
(47.16)
8 Mea Ovaska 2010 Nurmijärven Uinti +0.76 1:30.26 +11.81
Entry time: 1:31.60 (-1.34)
50m: 44.36
100m: 1:30.26
(45.90)
9 Ronja Usmi 2010 Simmis Wanda ry +0.81 1:30.49 +12.04
Entry time: 1:31.23 (-0.74)
50m: 44.07
100m: 1:30.49
(46.42)
10 Vilhelmiina Vainoniemi 2011 Vanders +0.73 1:31.02 +12.57
Entry time: 1:42.16 (-11.14)
50m: 44.18
100m: 1:31.02
(46.84)
11 Emilia Lindroos 2011 Simmis Wanda ry +0.84 1:32.32 +13.87
Entry time: 1:35.60 (-3.28)
50m: 45.01
100m: 1:32.32
(47.31)
12 Venla Kiviaho 2011 Simmis Wanda ry +0.80 1:32.46 +14.01
Entry time: 1:34.07 (-1.61)
50m: 45.20
100m: 1:32.46
(47.26)
13 Lilli Lehto 2010 Simmis Grani +0.85 1:32.68 +14.23
50m: 46.12
100m: 1:32.68
(46.56)
14 Karoliina Patosaari 2010 Vanders +0.75 1:33.40 +14.95
Entry time: 1:36.80 (-3.40)
50m: 45.35
100m: 1:33.40
(48.05)
15 Iisa Kallio 2012 Vanders +0.78 1:35.67 +17.22
Entry time: 1:50.25 (-14.58)
50m: 45.87
100m: 1:35.67
(49.80)
16 Lila Rantsi 2010 Vanders +0.86 1:36.37 +17.92
Entry time: 1:36.91 (-0.54)
50m: 46.06
100m: 1:36.37
(50.31)
17 Isla Ovaskainen 2011 ORCA Helsinki +0.79 1:36.90 +18.45
Entry time: 1:40.67 (-3.77)
50m: 46.90
100m: 1:36.90
(50.00)
18 Aina-Taika Piminäinen 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.82 1:37.80 +19.35
Entry time: 1:39.57 (-1.77)
50m: 46.73
100m: 1:37.80
(51.07)
19 Anni Koljonen 2012 Vanders +1.08 1:38.59 +20.14
50m: 46.21
100m: 1:38.59
(52.38)
20 Vilja Koskinen 2011 Vanders +0.88 1:39.78 +21.33
50m: 49.59
100m: 1:39.78
(50.19)
21 Peppi Tuomainen 2011 Vanders +0.96 1:42.03 +23.58
50m: 50.29
100m: 1:42.03
(51.74)
22 Emma Hakala 2011 Simmis Wanda ry +0.73 1:42.24 +23.79
50m: 48.74
100m: 1:42.24
(53.50)
23 Fanni Olbert 2012 Nurmijärven Uinti +0.83 1:44.68 +26.23
Entry time: 1:47.53 (-2.85)
50m: 49.28
100m: 1:44.68
(55.40)
24 Anni Tuomisto 2012 Vanders +0.69 1:45.31 +26.86
50m: 50.57
100m: 1:45.31
(54.74)
25 Laura Julia Reinikka 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.65 1:45.39 +26.94
Entry time: 2:00.75 (-15.36)
50m: 51.04
100m: 1:45.39
(54.35)
26 Nerea Simanen 2010 Vanders +0.88 1:45.68 +27.23
Entry time: 1:46.14 (-0.46)
50m: 50.58
100m: 1:45.68
(55.10)
27 Enna Järvinen 2011 Vanders +0.78 1:46.31 +27.86
50m: 51.38
100m: 1:46.31
(54.93)
28 Selja Takamäki 2012 Vanders +0.78 1:49.40 +30.95
50m: 51.88
100m: 1:49.40
(57.52)
29 Elle Soukka 2011 Simmis Wanda ry +0.80 1:50.93 +32.48
50m: 55.87
100m: 1:50.93
(55.06)
30 Tamina Weißenborn 2011 Vanders +0.77 1:53.83 +35.38
50m: 54.55
100m: 1:53.83
(59.28)
31 Janika Parkkila 2010 Simmis Wanda ry +0.88 2:06.46 +48.01
50m: 1:01.24
100m: 2:06.46
(1:05.22)
- Milja Parkkamäki 2013 Simmis Wanda ry +1.08 DSQ
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen
Laji virallinen: 5.2.2022 11.11.30
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset 13-14 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Erica Kovanen 2009 Vanders +0.81 1:15.78
Entry time: 1:15.56 (+0.22)
50m: 36.38
100m: 1:15.78
(39.40)
2 Auli Hakkarainen 2009 Vanders +0.69 1:18.58 +2.80
Entry time: 1:18.96 (-0.38)
50m: 37.01
100m: 1:18.58
(41.57)
3 Alisa Myllykoski 2009 Vanders +0.69 1:19.24 +3.46
Entry time: 1:22.36 (-3.12)
50m: 39.62
100m: 1:19.24
(39.62)
4 Armi Hakkarainen 2008 Vanders +1.04 1:19.46 +3.68
Entry time: 1:18.36 (+1.10)
50m: 38.56
100m: 1:19.46
(40.90)
5 Aino Isrikki 2009 Vanders +0.90 1:22.57 +6.79
Entry time: 1:25.97 (-3.40)
50m: 40.20
100m: 1:22.57
(42.37)
6 Veera Tawast 2009 Simmis Grani +0.87 1:22.68 +6.90
Entry time: 1:23.03 (-0.35)
50m: 40.70
100m: 1:22.68
(41.98)
7 Vanessa Nylund 2009 Simmis Grani +0.79 1:23.10 +7.32
Entry time: 1:20.64 (+2.46)
50m: 40.32
100m: 1:23.10
(42.78)
8 Hanna-Mari Kuisma 2009 Nurmijärven Uinti +0.77 1:23.21 +7.43
Entry time: 1:23.39 (-0.18)
50m: 40.48
100m: 1:23.21
(42.73)
9 Aleksandra Lopatina 2009 Vanders +0.83 1:24.58 +8.80
Entry time: 1:26.76 (-2.18)
50m: 41.27
100m: 1:24.58
(43.31)
10 Anna Pohjosenperä 2009 Cetus Espoo +0.78 1:27.67 +11.89
Entry time: 1:29.99 (-2.32)
50m: 42.34
100m: 1:27.67
(45.33)
11 Sana Kanerva 2009 Nurmijärven Uinti +0.94 1:34.54 +18.76
Entry time: 1:34.05 (+0.49)
50m: 46.00
100m: 1:34.54
(48.54)
12 Seela Saario 2009 ORCA Helsinki +0.79 1:35.43 +19.65
Entry time: 1:43.67 (-8.24)
50m: 46.22
100m: 1:35.43
(49.21)
13 Sofia Lam 2009 Cetus Espoo +0.96 1:35.59 +19.81
Entry time: 1:34.61 (+0.98)
50m: 46.89
100m: 1:35.59
(48.70)
14 Alla Voronchikhina 2008 Cetus Espoo +0.77 1:39.58 +23.80
Entry time: 1:40.44 (-0.86)
50m: 47.31
100m: 1:39.58
(52.27)
Laji virallinen: 5.2.2022 11.11.30
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset 15-16 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Louna Kasvio 2006 Simmis Grani +0.70 1:04.20
Entry time: 1:03.80 (+0.40)
50m: 31.27
100m: 1:04.20
(32.93)
2 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry +0.72 1:08.29 +4.09
Entry time: 1:07.07 (+1.22)
50m: 33.62
100m: 1:08.29
(34.67)
3 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani +0.80 1:09.09 +4.89
Entry time: 1:08.30 (+0.79)
50m: 34.16
100m: 1:09.09
(34.93)
4 Enni Tammilehto 2006 Simmis Grani +0.74 1:09.45 +5.25
Entry time: 1:08.58 (+0.87)
50m: 34.02
100m: 1:09.45
(35.43)
5 Veera Oila 2007 Vanders +0.81 1:11.91 +7.71
Entry time: 1:13.65 (-1.74)
50m: 35.04
100m: 1:11.91
(36.87)
6 Milla Kiviranta 2006 Vanders +0.87 1:13.42 +9.22
Entry time: 1:10.88 (+2.54)
50m: 35.45
100m: 1:13.42
(37.97)
7 Lumi Öller 2006 Helsingin Uimarit +0.80 1:20.01 +15.81
Entry time: 1:17.69 (+2.32)
50m: 38.69
100m: 1:20.01
(41.32)
8 Andrea Rokkanen 2007 Simmis Grani +0.76 1:23.07 +18.87
Entry time: 1:24.80 (-1.73)
50m: 40.25
100m: 1:23.07
(42.82)
9 Kiti Konttinen 2006 Helsingin Uimarit +1.17 1:27.42 +23.22
Entry time: 1:24.07 (+3.35)
50m: 41.27
100m: 1:27.42
(46.15)
10 Riina Jungell 2006 Octopus Lohja +0.81 1:39.59 +35.39
Entry time: 1:41.53 (-1.94)
50m: 47.40
100m: 1:39.59
(52.19)
Laji virallinen: 5.2.2022 11.11.30
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset 17 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Iina Rissanen 2005 Vanders +0.82 1:10.40
Entry time: 1:07.14 (+3.26)
50m: 33.65
100m: 1:10.40
(36.75)
2 Tatiana Sukhareva 2005 Vanders +0.85 1:12.27 +1.87
Entry time: 1:17.40 (-5.13)
50m: 34.35
100m: 1:12.27
(37.92)
3 Anna Mattila 2004 Helsingin Uimarit +0.71 1:13.44 +3.04
Entry time: 1:13.07 (+0.37)
50m: 35.06
100m: 1:13.44
(38.38)
4 Ronja Kero 2005 ORCA Helsinki +0.80 1:13.51 +3.11
Entry time: 1:16.26 (-2.75)
50m: 35.26
100m: 1:13.51
(38.25)
5 Milla Paavola 2005 Helsingin Uimarit +0.71 1:20.00 +9.60
Entry time: 1:22.26 (-2.26)
50m: 38.48
100m: 1:20.00
(41.52)
6 Ella Palovaara 2005 Octopus Lohja +0.86 1:25.16 +14.76
Entry time: 1:26.07 (-0.91)
50m: 41.48
100m: 1:25.16
(43.68)
Laji virallinen: 5.2.2022 11.11.30
05-02-2022 11.13.49 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Vanders

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner