2024-07-24   04:27:36
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Talviuinnit

Below are all results from the competition shown by session.

Aamu

Document
Tulokset
Talviuinnit
Paikka: Myyrmäki Järjestäjä: Vanders
Allas: 25m Päivämäärä: 05 02 2022 - 05 02 2022
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet 12 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Vadim Nikolashin 2010 Uimaseura Helsinki +0.89 1:21.08
Entry time: 1:21.66 (-0.58)
50m: 38.91
100m: 1:21.08
(42.17)
2 Nikita Dzura 2010 Uimaseura Helsinki +0.71 1:22.67 +1.59
Entry time: 1:27.77 (-5.10)
50m: 40.04
100m: 1:22.67
(42.63)
3 Leo-Daniel Varvas 2011 Uimaseura Helsinki +0.93 1:25.09 +4.01
Entry time: 1:32.76 (-7.67)
50m: 41.52
100m: 1:25.09
(43.57)
4 Axel Mara 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.85 1:27.70 +6.62
Entry time: 1:30.12 (-2.42)
50m: 42.59
100m: 1:27.70
(45.11)
5 Wilhelm Rasinmäki 2010 Cetus Espoo +0.65 1:30.41 +9.33
Entry time: 1:34.74 (-4.33)
50m: 42.86
100m: 1:30.41
(47.55)
6 Aaron Helander 2011 Simmis Wanda ry +0.72 1:30.76 +9.68
Entry time: 1:36.43 (-5.67)
50m: 44.71
100m: 1:30.76
(46.05)
7 Laban Kiuru 2010 Nurmijärven Uinti +0.80 1:31.40 +10.32
Entry time: 1:29.34 (+2.06)
50m: 44.22
100m: 1:31.40
(47.18)
8 Roope Tikkanen 2010 Simmis Wanda ry +0.88 1:31.48 +10.40
Entry time: 1:31.70 (-0.22)
50m: 44.83
100m: 1:31.48
(46.65)
9 Hugo Virtanen 2010 Nurmijärven Uinti +0.80 1:32.53 +11.45
Entry time: 1:34.11 (-1.58)
50m: 44.16
100m: 1:32.53
(48.37)
10 Urho Leppälä 2010 Vanders +0.94 1:34.89 +13.81
Entry time: 1:31.29 (+3.60)
50m: 46.40
100m: 1:34.89
(48.49)
11 Ilari Ellonen 2011 Vanders +0.96 1:39.45 +18.37
50m: 48.96
100m: 1:39.45
(50.49)
12 Niklas Lindroth 2011 Vanders +0.95 1:43.48 +22.40
Entry time: 1:52.91 (-9.43)
50m: 48.93
100m: 1:43.48
(54.55)
13 Ivan Logvin 2012 Vanders +0.94 1:43.86 +22.78
50m: 49.78
100m: 1:43.86
(54.08)
14 Johannes Lipiäinen 2011 Vanders +0.83 1:51.11 +30.03
50m: 51.83
100m: 1:51.11
(59.28)
15 Joel Laakso 2012 Vanders +0.75 1:54.18 +33.10
50m: 54.75
100m: 1:54.18
(59.43)
- Toivo Karinen 2010 Simmis Wanda ry +0.79 DSQ
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään
Laji virallinen: 5.2.2022 11.26.04
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Elias Nord 2008 Vanders +0.76 1:11.56
Entry time: 1:11.33 (+0.23)
50m: 34.85
100m: 1:11.56
(36.71)
2 Ukko-Pekka Tuomainen 2008 Vanders +0.63 1:12.03 +0.47
Entry time: 1:19.75 (-7.72)
50m: 35.16
100m: 1:12.03
(36.87)
3 Niklas Ugolnikov 2008 Vanders +0.69 1:13.04 +1.48
Entry time: 1:12.46 (+0.58)
50m: 35.06
100m: 1:13.04
(37.98)
4 Eero Hedemäki 2008 Simmis Grani +0.84 1:14.21 +2.65
Entry time: 1:11.34 (+2.87)
50m: 36.31
100m: 1:14.21
(37.90)
5 Alex Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti +0.75 1:16.65 +5.09
Entry time: 1:15.11 (+1.54)
50m: 37.51
100m: 1:16.65
(39.14)
6 Max Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti +0.80 1:17.31 +5.75
Entry time: 1:15.76 (+1.55)
50m: 37.79
100m: 1:17.31
(39.52)
7 Lauri Rantsi 2008 Vanders +0.80 1:17.40 +5.84
Entry time: 1:19.03 (-1.63)
50m: 37.91
100m: 1:17.40
(39.49)
8 Andrei Teittinen 2008 Vanders +0.90 1:19.19 +7.63
Entry time: 1:21.53 (-2.34)
50m: 38.88
100m: 1:19.19
(40.31)
9 Konstantin Terekhov 2008 Vanders +0.84 1:22.33 +10.77
Entry time: 1:22.51 (-0.18)
50m: 40.19
100m: 1:22.33
(42.14)
10 Albin Antas 2008 Simmis Grani +0.76 1:23.94 +12.38
Entry time: 1:23.29 (+0.65)
50m: 40.58
100m: 1:23.94
(43.36)
11 Onni Österberg 2009 Cetus Espoo +0.67 1:24.74 +13.18
Entry time: 1:24.54 (+0.20)
50m: 41.38
100m: 1:24.74
(43.36)
12 Oiva Numminen 2009 Nurmijärven Uinti +0.78 1:26.18 +14.62
Entry time: 1:27.93 (-1.75)
50m: 41.79
100m: 1:26.18
(44.39)
13 Artemiy Andreev 2009 Cetus Espoo +0.82 1:26.32 +14.76
Entry time: 1:24.91 (+1.41)
50m: 42.50
100m: 1:26.32
(43.82)
14 Eemeli Kuusisto 2009 Nurmijärven Uinti +1.11 1:29.74 +18.18
Entry time: 1:30.59 (-0.85)
50m: 44.17
100m: 1:29.74
(45.57)
15 Jalo Rakemaa 2008 Helsingin Uimarit +0.88 1:30.95 +19.39
Entry time: 1:47.65 (-16.70)
50m: 43.91
100m: 1:30.95
(47.04)
16 Moritz Kull 2009 Cetus Espoo +0.75 1:31.02 +19.46
Entry time: 1:28.61 (+2.41)
50m: 44.18
100m: 1:31.02
(46.84)
17 Ilkka Rantanen 2008 Cetus Espoo +0.68 1:34.98 +23.42
Entry time: 1:33.47 (+1.51)
50m: 44.30
100m: 1:34.98
(50.68)
18 Noel Masalin 2008 Helsingin Uimarit +0.86 1:35.20 +23.64
Entry time: 1:41.56 (-6.36)
50m: 45.86
100m: 1:35.20
(49.34)
Laji virallinen: 5.2.2022 11.26.04
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet 15-16 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Johan Hujanen 2006 Simmis Grani +0.68 1:04.90
Entry time: 1:04.94 (-0.04)
50m: 31.42
100m: 1:04.90
(33.48)
2 Onni Rahkonen 2007 Simmis Grani +0.69 1:10.56 +5.66
Entry time: 1:10.60 (-0.04)
50m: 34.49
100m: 1:10.56
(36.07)
3 Tino Rantamäki 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.71 1:13.49 +8.59
Entry time: 1:18.80 (-5.31)
50m: 36.12
100m: 1:13.49
(37.37)
4 Leo Nieminen 2007 ORCA Helsinki +1.24 1:17.89 +12.99
Entry time: 1:28.38 (-10.49)
50m: 37.51
100m: 1:17.89
(40.38)
5 Eerik Välipakka 2007 ORCA Helsinki +0.81 1:18.91 +14.01
Entry time: 1:25.78 (-6.87)
50m: 38.94
100m: 1:18.91
(39.97)
6 Eskil Ehnholm 2007 Simmis Grani +0.85 1:26.05 +21.15
Entry time: 1:27.73 (-1.68)
50m: 41.44
100m: 1:26.05
(44.61)
Laji virallinen: 5.2.2022 11.26.04
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Antti Musikka 2005 Vanders +0.70 1:04.38
Entry time: 1:04.87 (-0.49)
50m: 30.69
100m: 1:04.38
(33.69)
2 Arttu Valonen 2004 ORCA Helsinki +0.66 1:07.86 +3.48
50m: 32.42
100m: 1:07.86
(35.44)
Laji virallinen: 5.2.2022 11.26.04
05-02-2022 11.28.00 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Vanders

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner