2022-06-30   19:08:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Gentofte Open 2022 - Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Gentofte Open Langbane 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 22. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 1, 1500m Frisvømning Damer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub 20:42.64
50m: 35.13
100m: 1:14.15
(39.02)
150m: 1:54.24
(40.09)
200m: 2:34.42
(40.18)
250m: 3:15.56
(41.14)
300m: 3:56.69
(41.13)
350m: 4:37.88
(41.19)
400m: 5:19.22
(41.34)
450m: 6:00.38
(41.16)
500m: 6:41.72
(41.34)
550m: 7:23.61
(41.89)
600m: 8:05.48
(41.87)
650m: 8:47.36
(41.88)
700m: 9:29.36
(42.00)
750m: 10:11.04
(41.68)
800m: 10:53.34
(42.30)
850m: 11:35.10
(41.76)
900m: 12:17.62
(42.52)
950m: 12:59.87
(42.25)
1000m: 13:41.93
(42.06)
1050m: 14:24.48
(42.55)
1100m: 15:06.69
(42.21)
1150m: 15:49.42
(42.73)
1200m: 16:31.56
(42.14)
1250m: 17:13.86
(42.30)
1300m: 17:56.51
(42.65)
1350m: 18:38.94
(42.43)
1400m: 19:21.26
(42.32)
1450m: 20:01.81
(40.55)
1500m: 20:42.64
(40.83)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 17:22:14
22-04-2022 17:30.12 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Gentofte Open Langbane 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 22. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 16-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Rybak-Andersen 2005 Gentofte Svømme Klub 4:18.57
50m: 29.57
100m: 1:02.15
(32.58)
150m: 1:34.42
(32.27)
200m: 2:07.35
(32.93)
250m: 2:40.02
(32.67)
300m: 3:13.38
(33.36)
350m: 3:46.44
(33.06)
400m: 4:18.57
(32.13)
2 Laurits Boserup 2005 Gentofte Svømme Klub 4:29.83 +11.26
50m: 30.51
100m: 1:04.99
(34.48)
150m: 1:39.85
(34.86)
200m: 2:14.69
(34.84)
250m: 2:48.84
(34.15)
300m: 3:22.98
(34.14)
350m: 3:56.67
(33.69)
400m: 4:29.83
(33.16)
3 Emil Szipli Pedersen 2006 GTI - Greve 4:52.17 +33.60
50m: 32.29
100m: 1:07.93
(35.64)
150m: 1:44.93
(37.00)
200m: 2:22.58
(37.65)
250m: 2:59.66
(37.08)
300m: 3:37.76
(38.10)
350m: 4:15.53
(37.77)
400m: 4:52.17
(36.64)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 17:39:35
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Walter N Falborg Pedersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 4:26.77
50m: 30.03
100m: 1:02.55
(32.52)
150m: 1:36.06
(33.51)
200m: 2:10.43
(34.37)
250m: 2:45.02
(34.59)
300m: 3:19.54
(34.52)
350m: 3:53.85
(34.31)
400m: 4:26.77
(32.92)
2 Rio Halawi 2008 Herlev Svømning 4:37.07 +10.30
50m: 31.38
100m: 1:06.07
(34.69)
150m: 1:41.79
(35.72)
200m: 2:17.86
(36.07)
250m: 2:53.35
(35.49)
300m: 3:29.01
(35.66)
350m: 4:04.26
(35.25)
400m: 4:37.07
(32.81)
3 Mark Nielsen 2007 Gentofte Svømme Klub 4:39.29 +12.52
50m: 32.85
100m: 1:09.67
(36.82)
150m: 1:46.05
(36.38)
200m: 2:23.18
(37.13)
250m: 2:58.63
(35.45)
300m: 3:33.31
(34.68)
350m: 4:06.57
(33.26)
400m: 4:39.29
(32.72)
4 Nicolaj Cortsen 2007 Herlev Svømning 4:41.29 +14.52
50m: 31.78
100m: 1:08.22
(36.44)
150m: 1:43.35
(35.13)
200m: 2:19.71
(36.36)
250m: 2:55.39
(35.68)
300m: 3:31.92
(36.53)
350m: 4:06.44
(34.52)
400m: 4:41.29
(34.85)
5 Oscar David Morthorst 2007 Herlev Svømning 4:41.82 +15.05
50m: 32.37
100m: 1:07.87
(35.50)
150m: 1:43.75
(35.88)
200m: 2:19.98
(36.23)
250m: 2:55.89
(35.91)
300m: 3:32.40
(36.51)
350m: 4:06.87
(34.47)
400m: 4:41.82
(34.95)
6 Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 Gentofte Svømme Klub 4:46.16 +19.39
50m: 30.96
100m: 1:06.18
(35.22)
150m: 1:42.68
(36.50)
200m: 2:20.24
(37.56)
250m: 2:56.52
(36.28)
300m: 3:33.49
(36.97)
350m: 4:09.51
(36.02)
400m: 4:46.16
(36.65)
7 Storm Bargmann 2007 Herlev Svømning 4:54.88 +28.11
50m: 32.68
100m: 1:09.97
(37.29)
150m: 1:47.39
(37.42)
200m: 2:25.72
(38.33)
250m: 3:02.80
(37.08)
300m: 3:40.71
(37.91)
350m: 4:18.41
(37.70)
400m: 4:54.88
(36.47)
8 Gustav Hørlykke 2008 Gentofte Svømme Klub 5:01.66 +34.89
50m: 33.50
100m: 1:11.25
(37.75)
150m: 1:50.08
(38.83)
200m: 2:29.14
(39.06)
250m: 3:07.53
(38.39)
300m: 3:46.81
(39.28)
350m: 4:24.55
(37.74)
400m: 5:01.66
(37.11)
9 Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub 5:11.83 +45.06
50m: 33.77
100m: 1:12.83
(39.06)
150m: 1:52.44
(39.61)
200m: 2:33.28
(40.84)
250m: 3:13.20
(39.92)
300m: 3:53.25
(40.05)
350m: 4:32.79
(39.54)
400m: 5:11.83
(39.04)
10 Clint Schrøder 2008 GTI - Greve 5:28.69 +1:01.92
50m: 38.95
100m: 1:21.25
(42.30)
150m: 2:05.65
(44.40)
200m: 2:47.33
(41.68)
250m: 3:27.22
(39.89)
300m: 4:08.59
(41.37)
350m: 4:49.38
(40.79)
400m: 5:28.69
(39.31)
11 Jens Nielsen 2008 A6 JGI-Swim 5:29.46 +1:02.69
50m: 37.40
100m: 1:19.99
(42.59)
150m: 2:01.97
(41.98)
200m: 2:43.82
(41.85)
250m: 3:26.88
(43.06)
300m: 4:08.56
(41.68)
350m: 4:49.77
(41.21)
400m: 5:29.46
(39.69)
12 Magne Waag Kallesøe 2008 Herlev Svømning 5:36.68 +1:09.91
50m: 38.17
100m: 1:22.17
(44.00)
150m: 2:05.46
(43.29)
200m: 2:48.93
(43.47)
250m: 3:30.87
(41.94)
300m: 4:14.11
(43.24)
350m: 4:56.39
(42.28)
400m: 5:36.68
(40.29)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 17:39:35
22-04-2022 17:45.07 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Gentofte Open Langbane 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 22. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 3, 800m Frisvømning Damer 17-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Augustinus 2004 Gentofte Svømme Klub 10:05.35
50m: 33.22
100m: 1:10.70
(37.48)
150m: 1:48.89
(38.19)
200m: 2:27.34
(38.45)
250m: 3:05.68
(38.34)
300m: 3:44.35
(38.67)
350m: 4:22.85
(38.50)
400m: 5:01.29
(38.44)
450m: 5:39.83
(38.54)
500m: 6:18.57
(38.74)
550m: 6:57.18
(38.61)
600m: 7:35.76
(38.58)
650m: 8:13.78
(38.02)
700m: 8:52.20
(38.42)
750m: 9:30.14
(37.94)
800m: 10:05.35
(35.21)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:04:37
Løb 3, 800m Frisvømning Damer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub 10:12.31
50m: 33.77
100m: 1:10.62
(36.85)
150m: 1:48.37
(37.75)
200m: 2:27.14
(38.77)
250m: 3:05.76
(38.62)
300m: 3:44.74
(38.98)
350m: 4:23.73
(38.99)
400m: 5:02.83
(39.10)
450m: 5:41.69
(38.86)
500m: 6:21.23
(39.54)
550m: 7:00.03
(38.80)
600m: 7:39.03
(39.00)
650m: 8:18.06
(39.03)
700m: 8:57.31
(39.25)
750m: 9:36.00
(38.69)
800m: 10:12.31
(36.31)
2 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 10:55.65 +43.34
50m: 35.29
100m: 1:14.84
(39.55)
150m: 1:54.93
(40.09)
200m: 2:35.85
(40.92)
250m: 3:16.03
(40.18)
300m: 3:57.68
(41.65)
350m: 4:38.70
(41.02)
400m: 5:20.76
(42.06)
450m: 6:02.46
(41.70)
500m: 6:45.26
(42.80)
550m: 7:27.19
(41.93)
600m: 8:10.07
(42.88)
650m: 8:52.13
(42.06)
700m: 9:35.26
(43.13)
750m: 10:16.33
(41.07)
800m: 10:55.65
(39.32)
3 Maria Kjer Rasmussen 2007 Hovedstadens Svømmeklub 11:26.64 +1:14.33
50m: 36.48
100m: 1:18.85
(42.37)
150m: 2:03.01
(44.16)
200m: 2:46.37
(43.36)
250m: 3:30.43
(44.06)
300m: 4:13.29
(42.86)
350m: 4:56.90
(43.61)
400m: 5:40.00
(43.10)
450m: 6:24.10
(44.10)
500m: 7:07.70
(43.60)
550m: 7:51.55
(43.85)
600m: 8:34.66
(43.11)
650m: 9:18.36
(43.70)
700m: 10:01.72
(43.36)
750m: 10:44.92
(43.20)
800m: 11:26.64
(41.72)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:04:37
Løb 3, 800m Frisvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 9:48.76
50m: 32.91
100m: 1:09.15
(36.24)
150m: 1:46.22
(37.07)
200m: 2:23.50
(37.28)
250m: 3:00.83
(37.33)
300m: 3:38.59
(37.76)
350m: 4:16.48
(37.89)
400m: 4:53.85
(37.37)
450m: 5:31.38
(37.53)
500m: 6:08.75
(37.37)
550m: 6:46.12
(37.37)
600m: 7:23.70
(37.58)
650m: 8:01.33
(37.63)
700m: 8:38.81
(37.48)
750m: 9:14.35
(35.54)
800m: 9:48.76
(34.41)
2 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 10:04.68 +15.92
50m: 33.47
100m: 1:10.73
(37.26)
150m: 1:48.35
(37.62)
200m: 2:26.71
(38.36)
250m: 3:05.20
(38.49)
300m: 3:43.89
(38.69)
350m: 4:22.67
(38.78)
400m: 5:00.80
(38.13)
450m: 5:39.02
(38.22)
500m: 6:17.21
(38.19)
550m: 6:56.23
(39.02)
600m: 7:34.90
(38.67)
650m: 8:13.23
(38.33)
700m: 8:51.38
(38.15)
750m: 9:28.43
(37.05)
800m: 10:04.68
(36.25)
3 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 10:11.59 +22.83
50m: 33.78
100m: 1:11.20
(37.42)
150m: 1:49.47
(38.27)
200m: 2:29.04
(39.57)
250m: 3:08.07
(39.03)
300m: 3:46.54
(38.47)
350m: 4:25.35
(38.81)
400m: 5:04.68
(39.33)
450m: 5:43.60
(38.92)
500m: 6:22.08
(38.48)
550m: 7:00.71
(38.63)
600m: 7:39.26
(38.55)
650m: 8:17.98
(38.72)
700m: 8:56.53
(38.55)
750m: 9:34.59
(38.06)
800m: 10:11.59
(37.00)
4 Clara Scheibye 2008 A6 JGI-Swim 10:52.98 +1:04.22
50m: 35.54
100m: 1:16.17
(40.63)
150m: 1:57.85
(41.68)
200m: 2:39.73
(41.88)
250m: 3:21.84
(42.11)
300m: 4:03.93
(42.09)
350m: 4:45.61
(41.68)
400m: 5:27.91
(42.30)
450m: 6:09.69
(41.78)
500m: 6:51.44
(41.75)
550m: 7:33.32
(41.88)
600m: 8:14.76
(41.44)
650m: 8:55.76
(41.00)
700m: 9:35.63
(39.87)
750m: 10:14.69
(39.06)
800m: 10:52.98
(38.29)
5 Karoline Drescher 2008 Gentofte Svømme Klub 10:53.19 +1:04.43
50m: 34.05
100m: 1:12.57
(38.52)
150m: 1:53.43
(40.86)
200m: 2:35.47
(42.04)
250m: 3:16.95
(41.48)
300m: 3:58.90
(41.95)
350m: 4:41.15
(42.25)
400m: 5:23.68
(42.53)
450m: 6:06.37
(42.69)
500m: 6:48.87
(42.50)
550m: 7:31.08
(42.21)
600m: 8:12.34
(41.26)
650m: 8:53.25
(40.91)
700m: 9:33.54
(40.29)
750m: 10:13.24
(39.70)
800m: 10:53.19
(39.95)
6 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub 11:55.12 +2:06.36
50m: 35.96
100m: 1:17.93
(41.97)
150m: 2:02.72
(44.79)
200m: 2:46.89
(44.17)
250m: 3:31.73
(44.84)
300m: 4:16.78
(45.05)
350m: 5:02.48
(45.70)
400m: 5:48.55
(46.07)
450m: 6:35.47
(46.92)
500m: 7:21.07
(45.60)
550m: 8:07.55
(46.48)
600m: 8:53.49
(45.94)
650m: 9:39.40
(45.91)
700m: 10:26.04
(46.64)
750m: 11:11.58
(45.54)
800m: 11:55.12
(43.54)
7 Dyveke Larsen 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 11:56.59 +2:07.83
50m: 39.81
100m: 1:23.85
(44.04)
150m: 2:09.02
(45.17)
200m: 2:54.90
(45.88)
250m: 3:40.32
(45.42)
300m: 4:26.06
(45.74)
350m: 5:11.21
(45.15)
400m: 5:56.83
(45.62)
450m: 6:42.07
(45.24)
500m: 7:28.11
(46.04)
550m: 8:13.44
(45.33)
600m: 8:59.33
(45.89)
650m: 9:44.68
(45.35)
700m: 10:29.84
(45.16)
750m: 11:13.08
(43.24)
800m: 11:56.59
(43.51)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:04:37
22-04-2022 18:11.00 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Gentofte Open Langbane 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 22. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 4, 400m Medley Herrer 16-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Schmidt 2005 Gentofte Svømme Klub 4:55.63
50m: 30.09
100m: 1:04.81
(34.72)
150m: 1:43.45
(38.64)
200m: 2:20.41
(36.96)
250m: 3:03.94
(43.53)
300m: 3:47.43
(43.49)
350m: 4:21.43
(34.00)
400m: 4:55.63
(34.20)
2 David Johannes Dahl 2006 Gentofte Svømme Klub 5:14.93 +19.30
50m: 32.84
100m: 1:11.17
(38.33)
150m: 1:52.74
(41.57)
200m: 2:34.59
(41.85)
250m: 3:16.82
(42.23)
300m: 4:00.05
(43.23)
350m: 4:37.97
(37.92)
400m: 5:14.93
(36.96)
3 Oliver Holst Bøgeskov 2006 GTI - Tune I.F. 5:20.68 +25.05
50m: 31.99
100m: 1:08.72
(36.73)
150m: 1:51.19
(42.47)
200m: 2:33.16
(41.97)
250m: 3:20.65
(47.49)
300m: 4:08.58
(47.93)
350m: 4:45.60
(37.02)
400m: 5:20.68
(35.08)
4 Mathias Toft Cortsen 2005 Herlev Svømning 5:26.53 +30.90
50m: 32.08
100m: 1:09.98
(37.90)
150m: 1:54.71
(44.73)
200m: 2:37.15
(42.44)
250m: 3:23.86
(46.71)
300m: 4:12.70
(48.84)
350m: 4:49.27
(36.57)
400m: 5:26.53
(37.26)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:17:59
Løb 4, 400m Medley Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor Nymark Føge 2008 Herlev Svømning 5:22.13
50m: 32.11
100m: 1:10.48
(38.37)
150m: 1:50.52
(40.04)
200m: 2:30.11
(39.59)
250m: 3:17.76
(47.65)
300m: 4:06.15
(48.39)
350m: 4:44.26
(38.11)
400m: 5:22.13
(37.87)
2 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub 5:30.67 +8.54
50m: 32.21
100m: 1:11.89
(39.68)
150m: 1:56.46
(44.57)
200m: 2:40.25
(43.79)
250m: 3:26.18
(45.93)
300m: 4:13.23
(47.05)
350m: 4:53.23
(40.00)
400m: 5:30.67
(37.44)
3 August Bülow Sandersen 2007 Gentofte Svømme Klub 5:41.55 +19.42
50m: 31.68
100m: 1:09.23
(37.55)
150m: 1:55.11
(45.88)
200m: 2:39.70
(44.59)
250m: 3:31.45
(51.75)
300m: 4:22.28
(50.83)
350m: 5:01.94
(39.66)
400m: 5:41.55
(39.61)
4 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub 5:49.11 +26.98
50m: 34.21
100m: 1:15.24
(41.03)
150m: 2:00.71
(45.47)
200m: 2:44.80
(44.09)
250m: 3:35.22
(50.42)
300m: 4:27.33
(52.11)
350m: 5:09.46
(42.13)
400m: 5:49.11
(39.65)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:17:59
22-04-2022 18:19.46 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Gentofte Open Langbane 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 22. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 5, 400m Medley Damer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 5:30.21
50m: 33.12
100m: 1:12.16
(39.04)
150m: 1:55.44
(43.28)
200m: 2:38.75
(43.31)
250m: 3:25.83
(47.08)
300m: 4:14.13
(48.30)
350m: 4:52.30
(38.17)
400m: 5:30.21
(37.91)
2 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub 5:33.55 +3.34
50m: 33.70
100m: 1:12.23
(38.53)
150m: 1:55.06
(42.83)
200m: 2:37.40
(42.34)
250m: 3:26.04
(48.64)
300m: 4:16.25
(50.21)
350m: 4:55.37
(39.12)
400m: 5:33.55
(38.18)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:38:58
Løb 5, 400m Medley Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Petrea Asferg Larsson 2008 Gladsaxe Svømmeklub 5:43.58
50m: 36.59
100m: 1:20.60
(44.01)
150m: 2:04.54
(43.94)
200m: 2:47.58
(43.04)
250m: 3:39.40
(51.82)
300m: 4:29.65
(50.25)
350m: 5:07.00
(37.35)
400m: 5:43.58
(36.58)
2 Laura Klug Christensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 5:50.18 +6.60
50m: 36.85
100m: 1:21.28
(44.43)
150m: 2:05.41
(44.13)
200m: 2:50.81
(45.40)
250m: 3:40.47
(49.66)
300m: 4:29.64
(49.17)
350m: 5:09.95
(40.31)
400m: 5:50.18
(40.23)
3 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub 5:51.86 +8.28
50m: 36.54
100m: 1:20.29
(43.75)
150m: 2:04.79
(44.50)
200m: 2:50.50
(45.71)
250m: 3:40.17
(49.67)
300m: 4:31.05
(50.88)
350m: 5:12.11
(41.06)
400m: 5:51.86
(39.75)
4 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 5:52.44 +8.86
50m: 35.03
100m: 1:19.39
(44.36)
150m: 2:03.98
(44.59)
200m: 2:45.81
(41.83)
250m: 3:39.07
(53.26)
300m: 4:30.85
(51.78)
350m: 5:12.60
(41.75)
400m: 5:52.44
(39.84)
5 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 5:57.30 +13.72
50m: 35.12
100m: 1:17.20
(42.08)
150m: 2:04.23
(47.03)
200m: 2:49.80
(45.57)
250m: 3:42.71
(52.91)
300m: 4:36.29
(53.58)
350m: 5:17.52
(41.23)
400m: 5:57.30
(39.78)
6 Nikoline Joy Gringer 2009 Herlev Svømning 6:04.12 +20.54
50m: 36.51
100m: 1:19.50
(42.99)
150m: 2:09.35
(49.85)
200m: 2:57.81
(48.46)
250m: 3:48.04
(50.23)
300m: 4:40.04
(52.00)
350m: 5:22.89
(42.85)
400m: 6:04.12
(41.23)
7 Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub 6:09.61 +26.03
50m: 35.95
100m: 1:19.55
(43.60)
150m: 2:06.80
(47.25)
200m: 2:53.38
(46.58)
250m: 3:46.93
(53.55)
300m: 4:40.83
(53.90)
350m: 5:25.34
(44.51)
400m: 6:09.61
(44.27)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:38:58
22-04-2022 18:46.08 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Gentofte Open Langbane 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 22. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 6, 800m Frisvømning Herrer 18-19 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 William Leth 2004 Gladsaxe Svømmeklub 9:26.28
50m: 30.40
100m: 1:04.81
(34.41)
150m: 1:40.51
(35.70)
200m: 2:16.11
(35.60)
250m: 2:52.36
(36.25)
300m: 3:28.39
(36.03)
350m: 4:04.46
(36.07)
400m: 4:40.20
(35.74)
450m: 5:16.28
(36.08)
500m: 5:52.09
(35.81)
550m: 6:28.22
(36.13)
600m: 7:04.41
(36.19)
650m: 7:40.81
(36.40)
700m: 8:16.58
(35.77)
750m: 8:52.42
(35.84)
800m: 9:26.28
(33.86)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:53:58
Løb 6, 800m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Misander 2007 Gentofte Svømme Klub 9:29.44
50m: 29.91
100m: 1:03.18
(33.27)
150m: 1:37.51
(34.33)
200m: 2:13.02
(35.51)
250m: 2:49.01
(35.99)
300m: 3:25.89
(36.88)
350m: 4:02.45
(36.56)
400m: 4:38.81
(36.36)
450m: 5:15.67
(36.86)
500m: 5:52.71
(37.04)
550m: 6:29.17
(36.46)
600m: 7:05.87
(36.70)
650m: 7:42.26
(36.39)
700m: 8:19.13
(36.87)
750m: 8:55.15
(36.02)
800m: 9:29.44
(34.29)
2 Theodor Nytoft Bergmann 2007 Gentofte Svømme Klub 9:58.07 +28.63
50m: 31.28
100m: 1:07.75
(36.47)
150m: 1:45.21
(37.46)
200m: 2:22.31
(37.10)
250m: 2:59.87
(37.56)
300m: 3:38.42
(38.55)
350m: 4:17.40
(38.98)
400m: 4:55.44
(38.04)
450m: 5:33.47
(38.03)
500m: 6:11.99
(38.52)
550m: 6:50.70
(38.71)
600m: 7:29.04
(38.34)
650m: 8:07.57
(38.53)
700m: 8:45.70
(38.13)
750m: 9:22.79
(37.09)
800m: 9:58.07
(35.28)
3 Oscar Robinson 2007 Gentofte Svømme Klub 10:16.07 +46.63
50m: 34.28
100m: 1:12.67
(38.39)
150m: 1:51.31
(38.64)
200m: 2:30.58
(39.27)
250m: 3:09.86
(39.28)
300m: 3:49.66
(39.80)
350m: 4:29.10
(39.44)
400m: 5:08.20
(39.10)
450m: 5:46.30
(38.10)
500m: 6:25.78
(39.48)
550m: 7:04.53
(38.75)
600m: 7:43.60
(39.07)
650m: 8:22.31
(38.71)
700m: 9:00.83
(38.52)
750m: 9:39.10
(38.27)
800m: 10:16.07
(36.97)
4 Anton Kasten 2008 Gentofte Svømme Klub 12:19.84 +2:50.40
50m: 38.36
100m: 1:21.76
(43.40)
150m: 2:07.37
(45.61)
200m: 2:54.43
(47.06)
250m: 3:42.12
(47.69)
300m: 4:28.98
(46.86)
350m: 5:16.45
(47.47)
400m: 6:04.54
(48.09)
450m: 6:53.06
(48.52)
500m: 7:40.09
(47.03)
550m: 8:27.53
(47.44)
600m: 9:14.92
(47.39)
650m: 10:02.13
(47.21)
700m: 10:49.10
(46.97)
750m: 11:34.98
(45.88)
800m: 12:19.84
(44.86)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:53:58
22-04-2022 18:56.53 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Gentofte Open Langbane 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 22. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 7, 400m Frisvømning Damer 17-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub 4:47.45
50m: 32.31
100m: 1:07.56
(35.25)
150m: 1:42.85
(35.29)
200m: 2:18.98
(36.13)
250m: 2:55.56
(36.58)
300m: 3:32.80
(37.24)
350m: 4:10.26
(37.46)
400m: 4:47.45
(37.19)
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:19:30
Løb 7, 400m Frisvømning Damer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Popp-Madsen 2007 GTI - Tune I.F. 5:22.83
50m: 33.67
100m: 1:13.42
(39.75)
150m: 1:53.89
(40.47)
200m: 2:34.25
(40.36)
250m: 3:15.58
(41.33)
300m: 3:58.65
(43.07)
350m: 4:40.98
(42.33)
400m: 5:22.83
(41.85)
- Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:19:30
Løb 7, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Boisen Tvermoes 2008 Gladsaxe Svømmeklub 5:05.60
50m: 34.41
100m: 1:14.17
(39.76)
150m: 1:54.03
(39.86)
200m: 2:33.00
(38.97)
250m: 3:12.21
(39.21)
300m: 3:51.30
(39.09)
350m: 4:29.44
(38.14)
400m: 5:05.60
(36.16)
2 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim 5:09.77 +4.17
50m: 34.85
100m: 1:14.46
(39.61)
150m: 1:54.33
(39.87)
200m: 2:34.09
(39.76)
250m: 3:13.65
(39.56)
300m: 3:52.81
(39.16)
350m: 4:31.81
(39.00)
400m: 5:09.77
(37.96)
3 Amalie Lykke Madsen 2008 GTI - Greve 5:09.88 +4.28
50m: 35.74
100m: 1:14.72
(38.98)
150m: 1:54.72
(40.00)
200m: 2:34.85
(40.13)
250m: 3:14.37
(39.52)
300m: 3:54.02
(39.65)
350m: 4:33.36
(39.34)
400m: 5:09.88
(36.52)
4 Jasmin A. Didriksen 2009 GTI - Tune I.F. 5:10.44 +4.84
50m: 34.72
100m: 1:14.97
(40.25)
150m: 1:54.57
(39.60)
200m: 2:34.14
(39.57)
250m: 3:13.79
(39.65)
300m: 3:53.70
(39.91)
350m: 4:32.68
(38.98)
400m: 5:10.44
(37.76)
5 Eleonora Marsner 2009 Herlev Svømning 5:10.72 +5.12
50m: 34.78
100m: 1:13.67
(38.89)
150m: 1:53.21
(39.54)
200m: 2:33.69
(40.48)
250m: 3:14.02
(40.33)
300m: 3:54.02
(40.00)
350m: 4:33.49
(39.47)
400m: 5:10.72
(37.23)
6 Katrine Schou Jagd 2008 Gladsaxe Svømmeklub 5:15.64 +10.04
50m: 35.87
100m: 1:15.15
(39.28)
150m: 1:54.46
(39.31)
200m: 2:33.96
(39.50)
250m: 3:14.38
(40.42)
300m: 3:54.69
(40.31)
350m: 4:36.16
(41.47)
400m: 5:15.64
(39.48)
7 Victoria Mainz 2009 Herlev Svømning 5:24.06 +18.46
50m: 35.22
100m: 1:15.30
(40.08)
150m: 1:56.24
(40.94)
200m: 2:38.26
(42.02)
250m: 3:20.77
(42.51)
300m: 4:03.63
(42.86)
350m: 4:45.48
(41.85)
400m: 5:24.06
(38.58)
8 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub 5:24.31 +18.71
50m: 35.95
100m: 1:17.08
(41.13)
150m: 1:59.31
(42.23)
200m: 2:40.98
(41.67)
250m: 3:22.70
(41.72)
300m: 4:04.03
(41.33)
350m: 4:45.02
(40.99)
400m: 5:24.31
(39.29)
9 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 5:27.89 +22.29
50m: 35.27
100m: 1:16.78
(41.51)
150m: 1:59.23
(42.45)
200m: 2:42.20
(42.97)
250m: 3:24.08
(41.88)
300m: 4:06.38
(42.30)
350m: 4:47.70
(41.32)
400m: 5:27.89
(40.19)
10 Karoline Koch Juhl 2009 Herlev Svømning 5:33.37 +27.77
50m: 37.41
100m: 1:20.25
(42.84)
150m: 2:03.41
(43.16)
200m: 2:46.35
(42.94)
250m: 3:29.81
(43.46)
300m: 4:12.58
(42.77)
350m: 4:54.83
(42.25)
400m: 5:33.37
(38.54)
11 Liv Frost Juhler 2008 A6 JGI-Swim 5:37.73 +32.13
50m: 37.02
100m: 1:20.81
(43.79)
150m: 2:04.30
(43.49)
200m: 2:47.95
(43.65)
250m: 3:31.48
(43.53)
300m: 4:14.43
(42.95)
350m: 4:56.94
(42.51)
400m: 5:37.73
(40.79)
12 Silke Svendsen 2009 Herlev Svømning 5:44.46 +38.86
50m: 38.66
100m: 1:22.69
(44.03)
150m: 2:08.59
(45.90)
200m: 2:53.73
(45.14)
250m: 3:38.81
(45.08)
300m: 4:22.48
(43.67)
350m: 5:05.70
(43.22)
400m: 5:44.46
(38.76)
13 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 5:56.97 +51.37
50m: 38.96
100m: 1:22.55
(43.59)
150m: 2:06.57
(44.02)
200m: 2:51.86
(45.29)
250m: 3:37.68
(45.82)
300m: 4:24.92
(47.24)
350m: 5:10.42
(45.50)
400m: 5:56.97
(46.55)
14 Melissa Walther Capito 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 6:11.81 +1:06.21
50m: 38.78
100m: 1:24.78
(46.00)
150m: 2:12.87
(48.09)
200m: 3:01.00
(48.13)
250m: 3:48.63
(47.63)
300m: 4:37.20
(48.57)
350m: 5:24.64
(47.44)
400m: 6:11.81
(47.17)
15 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 6:17.13 +1:11.53
50m: 39.96
100m: 1:25.45
(45.49)
150m: 2:13.61
(48.16)
200m: 3:02.91
(49.30)
250m: 3:52.08
(49.17)
300m: 4:40.71
(48.63)
350m: 5:29.68
(48.97)
400m: 6:17.13
(47.45)
- Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:19:30
22-04-2022 19:26.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Gentofte Open Langbane 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 22. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 8, 1500m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Mindegaard 2007 Gentofte Svømme Klub 19:35.18
50m: 33.76
100m: 1:12.49
(38.73)
150m: 1:51.21
(38.72)
200m: 2:30.95
(39.74)
250m: 3:10.53
(39.58)
300m: 3:51.18
(40.65)
350m: 4:30.70
(39.52)
400m: 5:10.31
(39.61)
450m: 5:50.49
(40.18)
500m: 6:30.40
(39.91)
550m: 7:09.98
(39.58)
600m: 7:49.44
(39.46)
650m: 8:28.97
(39.53)
700m: 9:08.39
(39.42)
750m: 9:48.92
(40.53)
800m: 10:28.31
(39.39)
850m: 11:06.59
(38.28)
900m: 11:46.30
(39.71)
950m: 12:25.68
(39.38)
1000m: 13:04.00
(38.32)
1050m: 13:43.21
(39.21)
1100m: 14:22.32
(39.11)
1150m: 15:00.33
(38.01)
1200m: 15:40.01
(39.68)
1250m: 16:19.75
(39.74)
1300m: 16:59.84
(40.09)
1350m: 17:39.87
(40.03)
1400m: 18:20.11
(40.24)
1450m: 18:57.26
(37.15)
1500m: 19:35.18
(37.92)
2 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 21:50.90 +2:15.72
50m: 36.25
100m: 1:18.45
(42.20)
150m: 2:01.80
(43.35)
200m: 2:44.88
(43.08)
250m: 3:28.03
(43.15)
300m: 4:10.63
(42.60)
350m: 4:54.32
(43.69)
400m: 5:36.58
(42.26)
450m: 6:20.47
(43.89)
500m: 7:04.35
(43.88)
550m: 7:48.47
(44.12)
600m: 8:32.24
(43.77)
650m: 9:17.55
(45.31)
700m: 10:00.90
(43.35)
750m: 10:45.17
(44.27)
800m: 11:29.90
(44.73)
850m: 12:14.59
(44.69)
900m: 12:59.26
(44.67)
950m: 13:44.10
(44.84)
1000m: 14:29.77
(45.67)
1050m: 15:14.33
(44.56)
1100m: 16:00.07
(45.74)
1150m: 16:43.00
(42.93)
1200m: 17:27.74
(44.74)
1250m: 18:14.54
(46.80)
1300m: 18:59.61
(45.07)
1350m: 19:44.01
(44.40)
1400m: 20:26.62
(42.61)
1450m: 21:11.06
(44.44)
1500m: 21:50.90
(39.84)
- Aksel Møllenbach 2008 Gentofte Svømme Klub DNF
- Magne Waag Kallesøe 2008 Herlev Svømning DNS
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:42:40
22-04-2022 19:48.38 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Gentofte Open Langbane 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 22. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 19-99 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Martha Vitus Tversted 2002 Hørsholm Svømmeforening 611 27.88 Q
2 Elisabeth Sabroe Ebbesen 2002 Gentofte Svømme Klub 595 28.13 +0.25 Q
3 Maria Bøgh 2002 Hørsholm Svømmeforening 529 29.25 +1.37 Q
Løb officielt kl.: 23-04-2022 09:11:18
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 17-18 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Augustinus 2004 Gentofte Svømme Klub 519 29.45 Q
2 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub 515 29.52 +0.07 Q
3 Alba Vendelboe-Schack 2005 Hørsholm Svømmeforening 504 29.74 +0.29 DI Deltager ikke i final
Løb officielt kl.: 23-04-2022 09:11:18
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 15-16 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sif Bramm 2006 A6 JGI-Swim 592 28.18 Q
2 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 518 29.46 +1.28 Q
3 Louise Popp-Madsen 2007 GTI - Tune I.F. 485 30.12 +1.94 Q
4 Anna Dietrichsen 2006 A6 Slangerup Svømmeklub 473 30.37 +2.19 Q
5 Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub 472 30.39 +2.21 Q
6 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 456 30.73 +2.55 Q
=7 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub 450 30.88 +2.70
=7 Anna Merl Larsen 2006 A6 JGI-Swim 450 30.88 +2.70
9 Anna Dicte Bøgeskov 2007 Gladsaxe Svømmeklub 432 31.30 +3.12
10 Laura Kaysfeld 2007 Gladsaxe Svømmeklub 405 31.99 +3.81
11 Kamilla Elisabeth Thorsen 2007 Helsingør Svømmeklub 392 32.32 +4.14
- Kristine Dupont 2007 Herlev Svømning DNS
Løb officielt kl.: 23-04-2022 09:11:18
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Eleonora Marsner 2009 Herlev Svømning 540 29.06 Q
2 Asta Krumm Knuhtsen 2008 Helsingør Svømmeklub 520 29.42 +0.36 Q
3 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 493 29.95 +0.89 Q
4 Jasmin A. Didriksen 2009 GTI - Tune I.F. 490 30.01 +0.95 Q
=5 Laura Klug Christensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 489 30.03 +0.97 Q
=5 Thilde Ethelberg 2009 Helsingør Svømmeklub 489 30.03 +0.97 DI Deltager ikke i final
7 Amalie Lykke Madsen 2008 GTI - Greve 485 30.12 +1.06 Q
8 Ingrid Kaas Permin 2008 Gentofte Svømme Klub 464 30.56 +1.50
=9 Isabella Høj Johansen 2008 GTI - Greve 425 31.46 +2.40
=9 Clara Scheibye 2008 A6 JGI-Swim 425 31.46 +2.40
11 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 423 31.51 +2.45
12 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 417 31.68 +2.62
13 Victoria Mainz 2009 Herlev Svømning 406 31.94 +2.88
14 Liv Frost Juhler 2008 A6 JGI-Swim 395 32.25 +3.19
15 Ella Boisen Tvermoes 2008 Gladsaxe Svømmeklub 394 32.27 +3.21
16 Karoline Koch Juhl 2009 Herlev Svømning 392 32.33 +3.27
=17 Julie Bruun 2008 GTI - Greve 390 32.39 +3.33
=17 Sigrid Mygind 2008 Gladsaxe Svømmeklub 390 32.39 +3.33
19 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 385 32.52 +3.46
20 Karla Korsgaard Gudme 2009 Helsingør Svømmeklub 358 33.33 +4.27
21 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub 348 33.62 +4.56
22 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 312 34.87 +5.81
23 Dyveke Larsen 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 310 34.96 +5.90
24 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 309 35.00 +5.94
25 Melissa Walther Capito 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 281 36.10 +7.04
Løb officielt kl.: 23-04-2022 09:11:18
23-04-2022 15:22.37 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document
Resultater
Gentofte Open Langbane 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 22. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 19-99 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elisabeth Sabroe Ebbesen 2002 Gentofte Svømme Klub 798 25.51
2 Martha Vitus Tversted 2002 Hørsholm Svømmeforening 643 27.42 +1.91
3 Maria Bøgh 2002 Hørsholm Svømmeforening 535 29.14 +3.63
Løb officielt kl.: 23-04-2022 16:51:43
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 17-18 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Augustinus 2004 Gentofte Svømme Klub 536 29.13
2 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub 528 29.28 +0.15
Løb officielt kl.: 23-04-2022 16:51:43
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 15-16 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sif Bramm 2006 A6 JGI-Swim 591 28.19
2 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 546 28.96 +0.77
3 Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub 499 29.83 +1.64
4 Louise Popp-Madsen 2007 GTI - Tune I.F. 495 29.91 +1.72
5 Anna Dietrichsen 2006 A6 Slangerup Svømmeklub 485 30.11 +1.92
6 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 473 30.36 +2.17
Løb officielt kl.: 23-04-2022 16:51:43
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 544 28.99
2 Asta Krumm Knuhtsen 2008 Helsingør Svømmeklub 537 29.11 +0.12
3 Eleonora Marsner 2009 Herlev Svømning 529 29.26 +0.27
4 Jasmin A. Didriksen 2009 GTI - Tune I.F. 506 29.69 +0.70
5 Laura Klug Christensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 503 29.75 +0.76
6 Amalie Lykke Madsen 2008 GTI - Greve 502 29.77 +0.78
Løb officielt kl.: 23-04-2022 16:51:43
23-04-2022 16:58.02 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub
Document <
Resultater
Gentofte Open Langbane 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 22. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 20-99 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Malthe Lindeblad 2001 Vejle Svømmeklub 719 23.34 DI Deltager ikke i final
2 Frederik Riedel Lentz 2001 Gladsaxe Svømmeklub 717 23.36 +0.02 DI Deltager ikke i final
Løb officielt kl.: 23-04-2022 09:18:24
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 16-17 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Peter Bjerre Olsen 2006 Gentofte Svømme Klub 578 25.10 Q
2 Erik Schmidt 2005 Gentofte Svømme Klub 527 25.88 +0.78 Q
3 Emil Szipli Pedersen 2006 GTI - Greve 452 27.24 +2.14 Q
4 Jonas Holm Clausen 2006 Helsingør Svømmeklub 441 27.47 +2.37 DI Deltager ikke i final
5 Jens Christian Koefoed 2006 Helsingør Svømmeklub 413 28.06 +2.96 Q
Løb officielt kl.: 23-04-2022 09:18:24
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff