Resultater for Kronborg Open 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag eftermiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Damer 2007 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
REMA1000 Helsingør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
551 |
2:33.76 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.50 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
530 |
2:35.79 |
+2.03 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.82 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
521 |
2:36.70 |
+2.94 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:39.19 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
513 |
2:37.45 |
+3.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.22 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
509 |
2:37.88 |
+4.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.49 |
(+7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
494 |
2:39.53 |
+5.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:37.94 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Malmgren |
2007 |
S 71 |
|
489 |
2:39.99 |
+6.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:38.44 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabel Smideberg |
2004 |
Landskrona Simsällskap |
|
486 |
2:40.39 |
+6.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:38.49 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Stausholm |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
468 |
2:42.39 |
+8.63 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 3:10.97 |
(-28.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sally Emilie Bill |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
461 |
2:43.20 |
+9.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(-6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
My Pettersson |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
443 |
2:45.33 |
+11.57 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:37.99 |
(+7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malene Dithmar |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
443 |
2:45.38 |
+11.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:46.94 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Højlund |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
433 |
2:46.68 |
+12.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:43.51 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
402 |
2:50.76 |
+17.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:50.73 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
401 |
2:50.90 |
+17.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:51.26 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maja Zastrojevic |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
400 |
2:51.08 |
+17.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:50.78 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
399 |
2:51.21 |
+17.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:52.67 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
393 |
2:52.07 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.06 |
(+12.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
371 |
2:55.39 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.93 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
331 |
3:02.32 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.09 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
297 |
3:08.83 |
+35.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.68 |
(-24.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Augusta Anemone Friis |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
260 |
3:17.47 |
+43.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 16:17:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 10:35.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|