2022-08-11   07:37:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2022 [50 m], Varberg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Document
Resultat
UGP 2
Plats: Pingvinen Arrangör: VSSF & Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 13, 100m Frisim Herrar A-E 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Petter Bergdahl 2005 Simklubben Laxen +0.66 56.91
50m: 27.61
100m: 56.91
(29.30)
2 Tim Nageus 2005 Simklubben Elfsborg +0.58 57.69 +0.78
50m: 27.70
100m: 57.69
(29.99)
3 Kailan Jimenez Olmedo 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.64 57.82 +0.91
50m: 27.51
100m: 57.82
(30.31)
4 Alexander Nilsson 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.69 59.02 +2.11
50m: 28.76
100m: 59.02
(30.26)
5 Marcus Östblom 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.73 59.04 +2.13
50m: 28.16
100m: 59.04
(30.88)
6 Oliver Andersson 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.71 59.96 +3.05
50m: 29.04
100m: 59.96
(30.92)
7 Albert Vestergren Lindroth 2005 Göteborg Sim +0.74 1:00.35 +3.44
50m: 28.84
100m: 1:00.35
(31.51)
8 Max Holmberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.69 1:00.70 +3.79
50m: 29.28
100m: 1:00.70
(31.42)
9 Jakob Simonsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.54 1:00.79 +3.88
50m: 28.55
100m: 1:00.79
(32.24)
10 Petter Lundberg 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.64 1:01.29 +4.38
50m: 28.82
100m: 1:01.29
(32.47)
11 Willgot Malmström 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.65 1:01.76 +4.85
50m: 28.77
100m: 1:01.76
(32.99)
12 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 +0.66 1:02.47 +5.56
50m: 29.44
100m: 1:02.47
(33.03)
13 Alexander Hellqvist 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.69 1:03.03 +6.12
50m: 30.08
100m: 1:03.03
(32.95)
14 Wille Damber 2005 Göteborg Sim +0.70 1:05.10 +8.19
50m: 30.10
100m: 1:05.10
(35.00)
Grenen officiell:  2022-03-12 18:38:04
Gren 13, 100m Frisim Herrar A-E 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Windeman 2006 Kungsbacka Simsällskap +0.59 57.71
50m: 27.43
100m: 57.71
(30.28)
2 Emil Wannem 2006 Simklubben Laxen +0.72 57.78 +0.07
50m: 27.66
100m: 57.78
(30.12)
3 Elias Chawki 2006 Simklubben Laxen +0.68 59.78 +2.07
50m: 28.84
100m: 59.78
(30.94)
4 Jonah Hullegård 2006 Simklubben Laxen +0.59 59.85 +2.14
50m: 28.68
100m: 59.85
(31.17)
5 David Happe 2006 Föreningen Uddevalla Sim +0.59 1:00.05 +2.34
50m: 29.26
100m: 1:00.05
(30.79)
6 Albin Amrén 2006 Kungsbacka Simsällskap +0.61 1:00.95 +3.24
50m: 28.87
100m: 1:00.95
(32.08)
7 Ludvig Kobel 2006 Kungälvs Simsällskap +0.61 1:01.22 +3.51
50m: 28.79
100m: 1:01.22
(32.43)
8 Frej Andersson-Öberg 2006 Kungälvs Simsällskap +0.70 1:02.06 +4.35
50m: 29.83
100m: 1:02.06
(32.23)
9 Oscar Andersson 2006 Föreningen Uddevalla Sim +0.71 1:02.83 +5.12
50m: 29.87
100m: 1:02.83
(32.96)
10 Oliver Jedbratt 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.82 1:02.84 +5.13
50m: 30.53
100m: 1:02.84
(32.31)
11 Lucas Larsson 2006 Göteborg Sim +0.75 1:03.71 +6.00
50m: 30.35
100m: 1:03.71
(33.36)
12 Erik Paulin 2006 Simklubben S02 +0.65 1:04.82 +7.11
50m: 31.41
100m: 1:04.82
(33.41)
13 Nils Lindblad 2006 Göteborg Sim +0.55 1:06.42 +8.71
50m: 31.64
100m: 1:06.42
(34.78)
14 Jonas Shafie 2006 Simklubben S02 +0.72 1:07.45 +9.74
50m: 32.08
100m: 1:07.45
(35.37)
15 Jonatan Mattiasson 2006 Kungsbacka Simsällskap +0.65 1:07.62 +9.91
50m: 32.07
100m: 1:07.62
(35.55)
16 Max Ha 2006 Göteborg Sim +0.68 1:12.20 +14.49
50m: 33.09
100m: 1:12.20
(39.11)
17 Leon Carlsson 2006 Strömstads Simförening +0.79 1:13.69 +15.98
50m: 35.36
100m: 1:13.69
(38.33)
Grenen officiell:  2022-03-12 18:38:04
Gren 13, 100m Frisim Herrar A-E 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alejandro Poller 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.65 56.47
50m: 28.05
100m: 56.47
(28.42)
2 Maximilian Thorsell 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.69 58.75 +2.28
50m: 28.08
100m: 58.75
(30.67)
3 Linus Hedström 2007 Simklubben Laxen +0.64 59.51 +3.04
50m: 28.70
100m: 59.51
(30.81)
4 Max Andersson 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.63 59.72 +3.25
50m: 27.78
100m: 59.72
(31.94)
5 Erik Bailey 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.74 59.99 +3.52
50m: 29.23
100m: 59.99
(30.76)
6 Svante Tjernström 2007 Kungälvs Simsällskap +0.55 1:00.19 +3.72
50m: 28.84
100m: 1:00.19
(31.35)
7 Simon Meuller 2007 Simklubben Laxen +0.42 1:00.69 +4.22
50m: 28.87
100m: 1:00.69
(31.82)
8 Isac Dolck 2007 Simklubben Laxen +0.66 1:01.21 +4.74
50m: 29.41
100m: 1:01.21
(31.80)
9 Axel Rodin 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.54 1:01.27 +4.80
50m: 29.23
100m: 1:01.27
(32.04)
10 Emrik Hammar 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.65 1:01.29 +4.82
50m: 29.56
100m: 1:01.29
(31.73)
11 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 +0.60 1:01.52 +5.05
50m: 29.57
100m: 1:01.52
(31.95)
12 Jakub Bober 2007 Göteborg Sim +0.65 1:02.00 +5.53
50m: 29.65
100m: 1:02.00
(32.35)
13 Lukas Hedberg 2007 Föreningen Varbergs Sim +0.71 1:02.68 +6.21
50m: 29.66
100m: 1:02.68
(33.02)
14 Kevin Hallgren 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.68 1:03.44 +6.97
50m: 29.71
100m: 1:03.44
(33.73)
15 Gustaf Dalqvist 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.58 1:03.50 +7.03
50m: 30.81
100m: 1:03.50
(32.69)
16 Ludvig Henriksson 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.52 1:03.67 +7.20
50m: 30.73
100m: 1:03.67
(32.94)
17 Tom Larsson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.75 1:03.78 +7.31
50m: 30.53
100m: 1:03.78
(33.25)
18 Otto Lövdahl 2007 Simklubben Laxen +0.64 1:05.98 +9.51
50m: 31.84
100m: 1:05.98
(34.14)
19 Mio Hernandez 2007 Simklubben S02 +0.53 1:06.84 +10.37
50m: 31.85
100m: 1:06.84
(34.99)
20 Anton Holmgren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.64 1:06.96 +10.49
50m: 32.05
100m: 1:06.96
(34.91)
21 Daniel Nurislamov 2007 Falkenbergs Simklubb +0.66 1:07.03 +10.56
50m: 31.60
100m: 1:07.03
(35.43)
22 Philip Hansson 2007 Simklubben Elfsborg +0.60 1:07.34 +10.87
50m: 32.60
100m: 1:07.34
(34.74)
23 Leo Blomberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.65 1:07.74 +11.27
50m: 32.17
100m: 1:07.74
(35.57)
24 Elias Väinölä 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.66 1:08.16 +11.69
50m: 31.69
100m: 1:08.16
(36.47)
25 Simon Tellander 2007 Simklubben Laxen +0.53 1:08.54 +12.07
50m: 32.96
100m: 1:08.54
(35.58)
26 Vilgot Andersson 2007 Falkenbergs Simklubb +0.69 1:08.67 +12.20
50m: 32.89
100m: 1:08.67
(35.78)
27 Viktor Forsberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.77 1:08.72 +12.25
50m: 33.56
100m: 1:08.72
(35.16)
28 Luksa Krstulovic 2007 Göteborg Sim +0.79 1:12.15 +15.68
50m: 35.51
100m: 1:12.15
(36.64)
29 Erik Göransson Emgård 2007 Göteborg Sim +0.65 1:13.25 +16.78
50m: 35.13
100m: 1:13.25
(38.12)
30 Victor Lidman 2007 Göteborg Sim +0.68 1:13.71 +17.24
50m: 34.53
100m: 1:13.71
(39.18)
31 Robin Lindström 2007 Kungälvs Simsällskap +0.68 1:14.36 +17.89
50m: 34.83
100m: 1:14.36
(39.53)
32 Axel Ekdala 2007 Kungälvs Simsällskap +0.59 1:15.19 +18.72
50m: 35.69
100m: 1:15.19
(39.50)
Grenen officiell:  2022-03-12 18:38:04
Gren 13, 100m Frisim Herrar A-E 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hans Feng 2008 Göteborg Sim +0.65 1:00.51
50m: 28.69
100m: 1:00.51
(31.82)
2 Axel Lambertsson 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.52 1:01.47 +0.96
50m: 29.92
100m: 1:01.47
(31.55)
3 Axel Hansson 2008 Föreningen Uddevalla Sim +0.61 1:02.46 +1.95
50m: 30.36
100m: 1:02.46
(32.10)
4 Jakob Ingvarsson 2008 Kungälvs Simsällskap +0.72 1:02.53 +2.02
50m: 30.44
100m: 1:02.53
(32.09)
5 Noah Nilvé 2008 Simklubben Laxen +0.60 1:04.88 +4.37
50m: 30.91
100m: 1:04.88
(33.97)
6 Axel Wigstrand 2008 Kungälvs Simsällskap 1:07.10 +6.59
50m: 32.45
100m: 1:07.10
(34.65)
7 Oscar Heden Carlsson 2008 Göteborg Sim +0.66 1:07.38 +6.87
50m: 32.04
100m: 1:07.38
(35.34)
8 Victor Elfving 2008 Varabygdens Simsällskap +0.74 1:08.07 +7.56
50m: 33.04
100m: 1:08.07
(35.03)
9 Leonidas Tsoposidis 2008 Göteborg Sim +0.65 1:08.54 +8.03
50m: 33.06
100m: 1:08.54
(35.48)
10 Tim Damber 2008 Göteborg Sim +0.55 1:09.38 +8.87
50m: 33.48
100m: 1:09.38
(35.90)
11 Axel Wärja 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.57 1:09.54 +9.03
50m: 32.76
100m: 1:09.54
(36.78)
12 Linus Framme 2008 Kungälvs Simsällskap +0.61 1:09.81 +9.30
50m: 33.08
100m: 1:09.81
(36.73)
13 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås 1:10.14 +9.63
50m: 33.52
100m: 1:10.14
(36.62)
14 Adam Ellison 2008 Simklubben S02 +0.46 1:10.52 +10.01
50m: 33.48
100m: 1:10.52
(37.04)
15 Vincent Rosholm 2008 Simklubben 1970 +0.54 1:12.48 +11.97
50m: 33.92
100m: 1:12.48
(38.56)
16 Max Johansson 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.73 1:13.19 +12.68
50m: 35.08
100m: 1:13.19
(38.11)
17 Nils Dahlberg 2008 Göteborg Sim +0.65 1:15.68 +15.17
50m: 35.13
100m: 1:15.68
(40.55)
18 Hakob Hakopian 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.61 1:16.02 +15.51
50m: 36.14
100m: 1:16.02
(39.88)
19 Hassan Haydar 2008 Simklubben 1970 +0.75 1:16.08 +15.57
50m: 34.16
100m: 1:16.08
(41.92)
20 Liam Brolin 2008 Göteborg Sim 1:36.32 +35.81
50m: 45.51
100m: 1:36.32
(50.81)
Grenen officiell:  2022-03-12 18:38:04
Gren 13, 100m Frisim Herrar A-E 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eddie Eriksson 2009 Simklubben 1970 +0.57 1:01.48
50m: 29.69
100m: 1:01.48
(31.79)
2 Mathias Behre 2009 Kungälvs Simsällskap +0.58 1:03.48 +2.00
50m: 30.39
100m: 1:03.48
(33.09)
3 Angus Haag 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.73 1:07.16 +5.68
50m: 32.31
100m: 1:07.16
(34.85)
4 Vincent Stenroos 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.65 1:08.11 +6.63
50m: 33.98
100m: 1:08.11
(34.13)
5 Aston Perry 2009 S 77 Stenungsund +0.75 1:08.68 +7.20
50m: 32.76
100m: 1:08.68
(35.92)
6 Alexander Ahlin 2009 Göteborg Sim +0.60 1:09.22 +7.74
50m: 33.14
100m: 1:09.22
(36.08)
7 Noah McAdam 2009 Falkenbergs Simklubb +0.61 1:09.38 +7.90
50m: 33.80
100m: 1:09.38
(35.58)
8 Isak Tullberg Ledel 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.69 1:11.44 +9.96
50m: 34.23
100m: 1:11.44
(37.21)
9 David-Mihai Adamescu Radian 2009 Simklubben Laxen +0.84 1:11.64 +10.16
50m: 34.13
100m: 1:11.64
(37.51)
10 Joel Stenström 2009 Föreningen Varbergs Sim +0.49 1:11.88 +10.40
50m: 36.29
100m: 1:11.88
(35.59)
11 Nabil Kayal 2009 Föreningen Varbergs Sim 1:12.09 +10.61
50m: 34.23
100m: 1:12.09
(37.86)
12 Måns Bergdahl 2009 Simklubben Laxen +0.74 1:12.18 +10.70
50m: 33.90
100m: 1:12.18
(38.28)
13 Olle Salomonsson 2009 Simklubben Laxen +0.56 1:12.86 +11.38
50m: 35.17
100m: 1:12.86
(37.69)
14 Julius Röhrle 2009 Simklubben Laxen 1:13.37 +11.89
50m: 35.51
100m: 1:13.37
(37.86)
15 Nils Olsson 2009 Göteborg Sim 1:13.75 +12.27
50m: 34.99
100m: 1:13.75
(38.76)
16 Sigge Fredriksson 2009 Simklubben Elfsborg 1:13.98 +12.50
50m: 35.58
100m: 1:13.98
(38.40)
17 Elliot Back 2009 S 77 Stenungsund 1:17.70 +16.22
50m: 37.87
100m: 1:17.70
(39.83)
18 Isak Henley 2009 Simklubben Elfsborg 1:18.44 +16.96
50m: 37.20
100m: 1:18.44
(41.24)
19 Tor Andersson-Öberg 2009 Kungälvs Simsällskap +0.58 1:18.66 +17.18
50m: 37.64
100m: 1:18.66
(41.02)
20 Hugo Bergelin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.86 1:20.01 +18.53
50m: 37.76
100m: 1:20.01
(42.25)
21 Alexander Bagge 2009 Simklubben Laxen +0.76 1:20.25 +18.77
50m: 37.32
100m: 1:20.25
(42.93)
22 Oliver Schlyter 2009 Kungsbacka Simsällskap 1:20.90 +19.42
50m: 37.93
100m: 1:20.90
(42.97)
23 Karim Kurdi 2009 Simklubben Laxen 1:22.04 +20.56
50m: 39.51
100m: 1:22.04
(42.53)
24 Jonas Bjerklund 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.56 1:25.24 +23.76
50m: 37.94
100m: 1:25.24
(47.30)
25 Oliver Axelsson 2009 Simklubben Elfsborg +0.55 1:26.53 +25.05
50m: 41.85
100m: 1:26.53
(44.68)
26 Vilhelm Wallroth 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.72 1:31.41 +29.93
50m: 41.68
100m: 1:31.41
(49.73)
Grenen officiell:  2022-03-12 18:38:04
2022-03-12 18:38:14 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner