2022-08-11   08:12:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2022 [50 m], Varberg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Document
Resultat
UGP 2
Plats: Pingvinen Arrangör: VSSF & Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 9, 200m Medley Herrar A-E 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tim Nageus 2005 Simklubben Elfsborg +0.48 2:27.20
50m: 30.11
100m: 1:07.45
(37.34)
150m: 1:54.71
(47.26)
200m: 2:27.20
(32.49)
2 Albert Vestergren Lindroth 2005 Göteborg Sim +0.74 2:27.62 +0.42
50m: 30.60
100m: 1:09.37
(38.77)
150m: 1:54.48
(45.11)
200m: 2:27.62
(33.14)
3 Petter Bergdahl 2005 Simklubben Laxen +0.66 2:29.12 +1.92
50m: 32.15
100m: 1:10.13
(37.98)
150m: 1:55.52
(45.39)
200m: 2:29.12
(33.60)
4 Max Holmberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.68 2:31.25 +4.05
50m: 30.97
100m: 1:10.88
(39.91)
150m: 1:57.45
(46.57)
200m: 2:31.25
(33.80)
5 Willgot Malmström 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.73 2:38.19 +10.99
50m: 31.73
100m: 1:16.90
(45.17)
150m: 2:04.39
(47.49)
200m: 2:38.19
(33.80)
6 Alexander Nilsson 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.72 2:39.26 +12.06
50m: 31.01
100m: 1:14.64
(43.63)
150m: 2:03.83
(49.19)
200m: 2:39.26
(35.43)
7 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 +0.50 2:41.92 +14.72
50m: 32.74
100m: 1:16.35
(43.61)
150m: 2:06.11
(49.76)
200m: 2:41.92
(35.81)
- Petter Lundberg 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.69 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 17:09:00
Gren 9, 200m Medley Herrar A-E 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Wannem 2006 Simklubben Laxen +0.73 2:24.84
50m: 30.34
100m: 1:07.35
(37.01)
150m: 1:51.41
(44.06)
200m: 2:24.84
(33.43)
2 Måns Bengtsson 2006 Föreningen Varbergs Sim +0.73 2:25.08 +0.24
50m: 31.40
100m: 1:08.04
(36.64)
150m: 1:51.58
(43.54)
200m: 2:25.08
(33.50)
3 Jonah Hullegård 2006 Simklubben Laxen +0.61 2:28.98 +4.14
50m: 31.11
100m: 1:11.17
(40.06)
150m: 1:55.47
(44.30)
200m: 2:28.98
(33.51)
4 Anton Windeman 2006 Kungsbacka Simsällskap +0.60 2:29.58 +4.74
50m: 31.54
100m: 1:12.43
(40.89)
150m: 1:54.96
(42.53)
200m: 2:29.58
(34.62)
5 Jonathan Larsson 2006 Göteborg Sim +0.69 2:29.68 +4.84
50m: 33.42
100m: 1:14.33
(40.91)
150m: 1:55.56
(41.23)
200m: 2:29.68
(34.12)
6 Lucas Larsson 2006 Göteborg Sim +0.79 2:30.13 +5.29
50m: 32.40
100m: 1:13.23
(40.83)
150m: 1:56.73
(43.50)
200m: 2:30.13
(33.40)
7 Frej Andersson-Öberg 2006 Kungälvs Simsällskap +0.59 2:31.14 +6.30
50m: 32.31
100m: 1:13.36
(41.05)
150m: 1:56.60
(43.24)
200m: 2:31.14
(34.54)
8 Marcus Kvarnhäll 2006 Simklubben Laxen +0.71 2:31.94 +7.10
50m: 30.75
100m: 1:12.75
(42.00)
150m: 1:56.52
(43.77)
200m: 2:31.94
(35.42)
9 Elias Chawki 2006 Simklubben Laxen +0.67 2:32.09 +7.25
50m: 30.80
100m: 1:09.87
(39.07)
150m: 1:58.29
(48.42)
200m: 2:32.09
(33.80)
10 David Happe 2006 Föreningen Uddevalla Sim +0.59 2:32.32 +7.48
50m: 33.00
100m: 1:13.93
(40.93)
150m: 1:57.18
(43.25)
200m: 2:32.32
(35.14)
11 Albin Amrén 2006 Kungsbacka Simsällskap +0.57 2:35.69 +10.85
50m: 32.79
100m: 1:13.69
(40.90)
150m: 1:58.29
(44.60)
200m: 2:35.69
(37.40)
12 Ludvig Kobel 2006 Kungälvs Simsällskap +0.72 2:40.33 +15.49
50m: 32.29
100m: 1:15.78
(43.49)
150m: 2:03.53
(47.75)
200m: 2:40.33
(36.80)
13 Jonas Shafie 2006 Simklubben S02 +0.76 2:42.59 +17.75
50m: 35.06
100m: 1:19.69
(44.63)
150m: 2:05.98
(46.29)
200m: 2:42.59
(36.61)
14 Nils Lindblad 2006 Göteborg Sim +0.62 2:42.89 +18.05
50m: 34.90
100m: 1:17.32
(42.42)
150m: 2:05.45
(48.13)
200m: 2:42.89
(37.44)
15 Oliver Jedbratt 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.85 2:43.74 +18.90
50m: 31.97
100m: 1:16.52
(44.55)
150m: 2:08.61
(52.09)
200m: 2:43.74
(35.13)
- Leon Carlsson 2006 Strömstads Simförening +0.77 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 17:09:00
Gren 9, 200m Medley Herrar A-E 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Hedström 2007 Simklubben Laxen +0.72 2:23.74
50m: 30.90
100m: 1:09.95
(39.05)
150m: 1:50.95
(41.00)
200m: 2:23.74
(32.79)
2 Simon Meuller 2007 Simklubben Laxen +0.42 2:30.29 +6.55
50m: 31.15
100m: 1:09.83
(38.68)
150m: 1:56.13
(46.30)
200m: 2:30.29
(34.16)
3 Aaron Hullegård 2007 Simklubben Laxen +0.58 2:30.46 +6.72
50m: 31.74
100m: 1:13.49
(41.75)
150m: 1:57.91
(44.42)
200m: 2:30.46
(32.55)
4 Maximilian Thorsell 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.70 2:30.54 +6.80
50m: 31.24
100m: 1:10.01
(38.77)
150m: 1:57.00
(46.99)
200m: 2:30.54
(33.54)
5 William Hörgren 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.71 2:31.01 +7.27
50m: 31.95
100m: 1:10.95
(39.00)
150m: 1:54.43
(43.48)
200m: 2:31.01
(36.58)
6 Axel Rodin 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.55 2:31.17 +7.43
50m: 31.34
100m: 1:11.64
(40.30)
150m: 1:56.76
(45.12)
200m: 2:31.17
(34.41)
7 Max Andersson 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.65 2:39.16 +15.42
50m: 32.28
100m: 1:15.48
(43.20)
150m: 2:04.49
(49.01)
200m: 2:39.16
(34.67)
8 Jakub Bober 2007 Göteborg Sim +0.65 2:39.84 +16.10
50m: 33.30
100m: 1:16.43
(43.13)
150m: 2:02.26
(45.83)
200m: 2:39.84
(37.58)
9 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 +0.64 2:40.32 +16.58
50m: 34.81
100m: 1:17.79
(42.98)
150m: 2:04.60
(46.81)
200m: 2:40.32
(35.72)
10 Isac Dolck 2007 Simklubben Laxen +0.56 2:42.56 +18.82
50m: 32.90
100m: 1:17.35
(44.45)
150m: 2:07.55
(50.20)
200m: 2:42.56
(35.01)
11 Tom Larsson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.72 2:42.64 +18.90
50m: 32.39
100m: 1:10.95
(38.56)
150m: 2:05.82
(54.87)
200m: 2:42.64
(36.82)
12 Mio Hernandez 2007 Simklubben S02 +0.62 2:43.13 +19.39
50m: 33.83
100m: 1:15.07
(41.24)
150m: 2:06.09
(51.02)
200m: 2:43.13
(37.04)
13 Otto Lövdahl 2007 Simklubben Laxen +0.52 2:43.20 +19.46
50m: 35.87
100m: 1:20.13
(44.26)
150m: 2:06.42
(46.29)
200m: 2:43.20
(36.78)
14 Emrik Hammar 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.51 2:43.34 +19.60
50m: 33.34
100m: 1:17.71
(44.37)
200m: 2:43.34
(2:43.34)
15 Ludvig Henriksson 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.48 2:43.78 +20.04
50m: 33.62
100m: 1:17.24
(43.62)
150m: 2:09.33
(52.09)
200m: 2:43.78
(34.45)
16 Viktor Forsberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.80 2:49.85 +26.11
50m: 34.93
100m: 1:20.73
(45.80)
150m: 2:11.20
(50.47)
200m: 2:49.85
(38.65)
17 Vilgot Andersson 2007 Falkenbergs Simklubb +0.67 2:50.83 +27.09
50m: 35.44
100m: 1:18.67
(43.23)
150m: 2:10.79
(52.12)
200m: 2:50.83
(40.04)
18 Simon Tellander 2007 Simklubben Laxen +0.57 2:51.49 +27.75
50m: 36.85
100m: 1:22.79
(45.94)
150m: 2:13.29
(50.50)
200m: 2:51.49
(38.20)
19 Lucas Ottosson 2007 Föreningen Varbergs Sim +0.78 2:52.36 +28.62
50m: 36.88
100m: 1:18.49
(41.61)
150m: 2:16.90
(58.41)
200m: 2:52.36
(35.46)
20 Gustav Jacobsson 2007 Simklubben Laxen +0.70 2:52.58 +28.84
50m: 37.28
100m: 1:19.56
(42.28)
150m: 2:15.04
(55.48)
200m: 2:52.58
(37.54)
21 Axel Ekdala 2007 Kungälvs Simsällskap +0.49 2:52.88 +29.14
50m: 35.18
100m: 1:23.02
(47.84)
150m: 2:08.89
(45.87)
200m: 2:52.88
(43.99)
22 Elias Väinölä 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.61 2:54.02 +30.28
50m: 38.78
100m: 1:26.20
(47.42)
150m: 2:14.61
(48.41)
200m: 2:54.02
(39.41)
23 Anton Holmgren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.74 2:55.37 +31.63
50m: 37.47
100m: 1:22.93
(45.46)
150m: 2:17.84
(54.91)
200m: 2:55.37
(37.53)
24 Alexander Alvstrand 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.91 2:59.97 +36.23
50m: 39.74
100m: 1:26.73
(46.99)
150m: 2:19.96
(53.23)
200m: 2:59.97
(40.01)
25 Victor Lidman 2007 Göteborg Sim +0.68 3:06.05 +42.31
50m: 42.85
100m: 1:35.56
(52.71)
150m: 2:28.76
(53.20)
200m: 3:06.05
(37.29)
26 Erik Göransson Emgård 2007 Göteborg Sim 3:07.87 +44.13
50m: 40.03
100m: 1:28.61
(48.58)
150m: 2:25.40
(56.79)
200m: 3:07.87
(42.47)
- Luksa Krstulovic 2007 Göteborg Sim +0.82 DSQ
- Robin Lindström 2007 Kungälvs Simsällskap +0.57 DSQ
- Alejandro Poller 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.72 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 17:09:00
Gren 9, 200m Medley Herrar A-E 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hans Feng 2008 Göteborg Sim +0.77 2:30.12
50m: 31.95
100m: 1:13.89
(41.94)
150m: 1:55.83
(41.94)
200m: 2:30.12
(34.29)
2 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund +0.72 2:34.78 +4.66
50m: 31.91
100m: 1:13.83
(41.92)
150m: 1:59.89
(46.06)
200m: 2:34.78
(34.89)
3 Jakob Ingvarsson 2008 Kungälvs Simsällskap +0.65 2:38.48 +8.36
50m: 35.72
100m: 1:18.38
(42.66)
150m: 2:03.89
(45.51)
200m: 2:38.48
(34.59)
4 Axel Lambertsson 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.69 2:38.85 +8.73
50m: 33.33
100m: 1:13.59
(40.26)
150m: 2:06.29
(52.70)
200m: 2:38.85
(32.56)
5 Axel Hansson 2008 Föreningen Uddevalla Sim +0.61 2:39.06 +8.94
50m: 32.29
100m: 1:14.32
(42.03)
150m: 2:04.56
(50.24)
200m: 2:39.06
(34.50)
6 Noah Nilvé 2008 Simklubben Laxen +0.56 2:40.04 +9.92
50m: 2:03.99
100m: 1:15.76
()
200m: 2:40.04
(2:40.04)
7 Hugo Svensson 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.79 2:40.39 +10.27
50m: 36.28
100m: 1:16.65
(40.37)
150m: 2:06.00
(49.35)
200m: 2:40.39
(34.39)
8 Axel Wärja 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.67 2:53.45 +23.33
50m: 39.53
100m: 1:24.14
(44.61)
150m: 2:13.32
(49.18)
200m: 2:53.45
(40.13)
9 Oscar Heden Carlsson 2008 Göteborg Sim +0.62 2:54.99 +24.87
50m: 38.57
100m: 1:23.77
(45.20)
150m: 2:15.71
(51.94)
200m: 2:54.99
(39.28)
10 Vincent Rosholm 2008 Simklubben 1970 +0.54 2:55.06 +24.94
50m: 37.13
100m: 1:17.65
(40.52)
150m: 2:13.59
(55.94)
200m: 2:55.06
(41.47)
11 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås +0.52 2:57.28 +27.16
50m: 38.68
100m: 1:24.30
(45.62)
150m: 2:18.00
(53.70)
200m: 2:57.28
(39.28)
12 Tim Damber 2008 Göteborg Sim +0.81 2:58.86 +28.74
50m: 39.00
100m: 1:25.88
(46.88)
150m: 2:19.03
(53.15)
200m: 2:58.86
(39.83)
13 Adam Ellison 2008 Simklubben S02 +0.51 3:00.55 +30.43
50m: 41.01
100m: 1:27.58
(46.57)
150m: 2:21.31
(53.73)
200m: 3:00.55
(39.24)
14 Anton Ekstrand 2008 Simklubben Laxen +0.56 3:02.82 +32.70
50m: 38.79
100m: 1:26.60
(47.81)
150m: 2:20.41
(53.81)
200m: 3:02.82
(42.41)
15 Leonidas Tsoposidis 2008 Göteborg Sim +0.56 3:03.62 +33.50
50m: 42.41
100m: 1:27.07
(44.66)
150m: 2:24.98
(57.91)
200m: 3:03.62
(38.64)
16 Hassan Haydar 2008 Simklubben 1970 +0.61 3:10.82 +40.70
50m: 38.99
100m: 1:26.53
(47.54)
150m: 2:27.96
(1:01.43)
200m: 3:10.82
(42.86)
17 Max Johansson 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.74 3:13.64 +43.52
50m: 46.08
100m: 1:34.35
(48.27)
150m: 2:32.86
(58.51)
200m: 3:13.64
(40.78)
18 Hakob Hakopian 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.57 3:17.51 +47.39
50m: 44.01
100m: 1:34.68
(50.67)
150m: 2:34.86
(1:00.18)
200m: 3:17.51
(42.65)
Grenen officiell:  2022-03-12 17:09:00
Gren 9, 200m Medley Herrar A-E 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eddie Eriksson 2009 Simklubben 1970 +0.71 2:42.59
50m: 32.49
100m: 1:16.23
(43.74)
150m: 2:06.02
(49.79)
200m: 2:42.59
(36.57)
2 Mathias Behre 2009 Kungälvs Simsällskap +0.67 2:43.13 +0.54
50m: 35.96
100m: 1:18.31
(42.35)
150m: 2:05.67
(47.36)
200m: 2:43.13
(37.46)
3 Noah McAdam 2009 Falkenbergs Simklubb +0.44 2:44.67 +2.08
50m: 34.16
100m: 1:16.29
(42.13)
150m: 2:07.73
(51.44)
200m: 2:44.67
(36.94)
4 Alexander Ahlin 2009 Göteborg Sim 2:47.22 +4.63
50m: 36.57
100m: 1:21.21
(44.64)
150m: 2:08.90
(47.69)
200m: 2:47.22
(38.32)
5 Jakob Högstedt 2009 Göteborg Sim +0.67 2:55.18 +12.59
50m: 37.64
100m: 1:22.28
(44.64)
150m: 2:14.85
(52.57)
200m: 2:55.18
(40.33)
6 Aston Perry 2009 S 77 Stenungsund +0.73 2:55.77 +13.18
50m: 38.19
100m: 1:23.89
(45.70)
150m: 2:19.96
(56.07)
200m: 2:55.77
(35.81)
7 Isak Tullberg Ledel 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.67 2:58.51 +15.92
50m: 38.08
100m: 1:24.79
(46.71)
150m: 2:20.90
(56.11)
200m: 2:58.51
(37.61)
8 Vincent Stenroos 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.69 3:00.80 +18.21
50m: 40.31
100m: 1:28.01
(47.70)
150m: 2:22.25
(54.24)
200m: 3:00.80
(38.55)
9 Julius Röhrle 2009 Simklubben Laxen 3:03.67 +21.08
50m: 41.96
100m: 1:32.16
(50.20)
150m: 2:24.61
(52.45)
200m: 3:03.67
(39.06)
10 Olle Salomonsson 2009 Simklubben Laxen +0.51 3:06.98 +24.39
50m: 39.87
100m: 1:31.36
(51.49)
150m: 2:25.99
(54.63)
200m: 3:06.98
(40.99)
11 Angus Haag 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.81 3:07.76 +25.17
50m: 39.49
100m: 1:24.96
(45.47)
150m: 2:24.46
(59.50)
200m: 3:07.76
(43.30)
12 Nils Olsson 2009 Göteborg Sim +0.57 3:08.31 +25.72
50m: 42.50
100m: 1:31.68
(49.18)
150m: 2:29.90
(58.22)
200m: 3:08.31
(38.41)
13 David-Mihai Adamescu Radian 2009 Simklubben Laxen +0.83 3:08.48 +25.89
50m: 39.87
100m: 1:30.90
(51.03)
150m: 2:25.48
(54.58)
200m: 3:08.48
(43.00)
14 Sigge Fredriksson 2009 Simklubben Elfsborg +0.62 3:10.75 +28.16
50m: 42.17
100m: 1:31.08
(48.91)
150m: 2:29.11
(58.03)
200m: 3:10.75
(41.64)
15 Hugo Bergelin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.88 3:18.51 +35.92
50m: 41.21
100m: 1:35.23
(54.02)
150m: 2:34.49
(59.26)
200m: 3:18.51
(44.02)
16 Oliver Schlyter 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.63 3:20.06 +37.47
50m: 44.07
100m: 1:38.32
(54.25)
150m: 2:34.95
(56.63)
200m: 3:20.06
(45.11)
17 Sean Hjelm 2009 Simklubben Elfsborg +0.70 3:22.77 +40.18
50m: 42.24
100m: 1:35.93
(53.69)
150m: 2:34.57
(58.64)
200m: 3:22.77
(48.20)
18 Viktor Forsberg Funkquist 2009 Simklubben Laxen +0.66 3:23.34 +40.75
50m: 46.78
100m: 1:36.99
(50.21)
150m: 2:35.74
(58.75)
200m: 3:23.34
(47.60)
19 Alexander Bagge 2009 Simklubben Laxen 3:25.43 +42.84
50m: 47.65
100m: 1:39.72
(52.07)
150m: 2:42.04
(1:02.32)
200m: 3:25.43
(43.39)
20 Karim Kurdi 2009 Simklubben Laxen +0.69 3:25.67 +43.08
50m: 43.80
100m: 1:37.44
(53.64)
150m: 2:41.39
(1:03.95)
200m: 3:25.67
(44.28)
21 Oliver Axelsson 2009 Simklubben Elfsborg +0.63 3:38.76 +56.17
50m: 49.34
100m: 1:41.18
(51.84)
150m: 2:47.55
(1:06.37)
200m: 3:38.76
(51.21)
22 Antonio Poller 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.76 3:59.24 +1:16.65
50m: 52.69
100m: 1:47.41
(54.72)
150m: 3:10.85
(1:23.44)
200m: 3:59.24
(48.39)
- Jonas Bjerklund 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Isak Henley 2009 Simklubben Elfsborg +0.81 DSQ
- Vilhelm Wallroth 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.65 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 17:09:00
2022-03-13 11:00:52 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner