2022-09-27   07:42:03
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Oulun Uinnit

Below are all results from the competition shown by session.

2. jakso sunnuntai

Document
Tulokset
Oulun Uinnit
Paikka: Järjestäjä: Oulun Uinti
Allas: 50m Päivämäärä: 26 02 2022 - 26 02 2022
Laji 35, 6x100m Freestyle Women 15 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Vieskan Uimarit Marliinit 15 Vieskan Uimarit 6:39.91
Malla Hämäläinen 2008 08A079 30.96 1:03.89 1:03.89
Elsa Pelkonen 2007 07A207 32.78 1:07.75 2:11.64
Malla Hämäläinen 2008 08A079 31.77 1:06.15 3:17.79
Elsa Pelkonen 2007 07A207 32.96 1:08.39 4:26.18
Malla Hämäläinen 2008 08A079 31.10 1:05.50 5:31.68
Elsa Pelkonen 2007 07A207 33.07 1:08.23 6:39.91
2 VUS 1 15 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 6:48.77 +8.86
Aina Keiski 2007 07A565 32.78 1:07.79 1:07.79
Michelle Fellman 2007 07A738 33.15 1:10.49 2:18.28
Aina Keiski 2007 07A565 32.16 1:06.13 3:24.41
Michelle Fellman 2007 07A738 33.20 1:10.24 4:34.65
Aina Keiski 2007 07A565 31.34 1:05.23 5:39.88
Michelle Fellman 2007 07A738 32.67 1:08.89 6:48.77
3 VUS 2 15 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 6:55.90 +15.99
Tiia Reini 2007 07A736 32.35 1:07.25 1:07.25
Kristina Helsing 2007 07A424 33.84 1:10.90 2:18.15
Tiia Reini 2007 07A736 33.08 1:07.72 3:25.87
Kristina Helsing 2007 07A424 35.29 1:12.00 4:37.87
Tiia Reini 2007 07A736 32.26 1:06.90 5:44.77
Kristina Helsing 2007 07A424 33.99 1:11.13 6:55.90
4 Suolasilakat 15 Salon Uimarit 6:56.35 +16.44
Aurora Änäkkälä 2007 07A287 31.31 1:08.50 1:08.50
Aliisa Soini 2007 07A282 30.58 1:04.20 2:12.70
Aurora Änäkkälä 2007 07A287 34.68 1:14.92 3:27.62
Aliisa Soini 2007 07A282 32.08 1:06.76 4:34.38
Aurora Änäkkälä 2007 07A287 35.62 35.62 5:10.00
Aliisa Soini 2007 07A282 1:12.61 1:46.35 6:56.35
5 OuLo Vauhtimursut 15 Oulun Lohet 7:00.73 +20.82
Kaisa Keränen 2007 07A021 32.57 1:08.04 1:08.04
Aava Näykki 2007 07A180 33.18 1:10.70 2:18.74
Kaisa Keränen 2007 07A021 32.61 1:08.56 3:27.30
Aava Näykki 2007 07A180 34.15 1:12.25 4:39.55
Kaisa Keränen 2007 07A021 32.65 1:09.18 5:48.73
Aava Näykki 2007 07A180 34.90 1:12.00 7:00.73
6 Vikkelät Valkohait 14 Salon Uimarit 7:45.81 +1:05.9
Emma Laaksonen 2009 09A340 36.55 1:16.75 1:16.75
Ella Lindholm 2008 08A163 35.50 1:17.39 2:34.14
Emma Laaksonen 2009 09A340 38.04 1:20.21 3:54.35
Ella Lindholm 2008 08A163 36.13 1:16.76 5:11.11
Emma Laaksonen 2009 09A340 38.29 1:20.14 6:31.25
Ella Lindholm 2008 08A163 35.96 1:14.56 7:45.81
7 TaTU Tampere 14 TaTu Tampere 8:45.02 +2:05.1
Paju Mäkihannu 2012 12A229 40.10 40.10 40.10
Minttu Mäkihannu 2008 08A388 1:24.61 2:10.93 2:51.03
Paju Mäkihannu 2012 12A229 42.39 42.39 3:33.42
Minttu Mäkihannu 2008 08A388 1:28.96 2:15.81 5:49.23
Paju Mäkihannu 2012 12A229 43.16 1:31.02 7:20.25
Minttu Mäkihannu 2008 08A388 37.89 1:24.77 8:45.02
- OuLo Pinjaatta 15 Oulun Lohet DNS
Pinja Niskanen 2007 07A270
Lotta Janhunen 2007 07A395
Pinja Niskanen 2007 07A270
Lotta Janhunen 2007 07A395
Pinja Niskanen 2007 07A270
Lotta Janhunen 2007 07A395
Laji virallinen: 27.2.2022 17.12.28
Laji 35, 6x100m Freestyle Women 16 ja vanhemmat - Finaali
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 OU ER2 19 Oulun Uinti 1906 6:20.89
Viivi Säntti 2005 05A161 28.48 1:00.02 1:00.02
Venla Säntti 2003 03A589 29.04 1:01.27 2:01.29
Viivi Säntti 2005 05A161 29.49 1:02.89 3:04.18
Venla Säntti 2003 03A589 30.52 1:04.32 4:08.50
Viivi Säntti 2005 05A161 30.55 1:05.06 5:13.56
Venla Säntti 2003 03A589 30.86 1:07.33 6:20.89
2 OU ER1 20 Oulun Uinti 1906 6:24.29 +3.40
Petra Ansaranta 2004 04A064 30.18 1:03.06 1:03.06
Petra Heikkinen 2002 02A103 30.41 1:04.38 2:07.44
Petra Ansaranta 2004 04A064 30.19 1:03.09 3:10.53
Petra Heikkinen 2002 02A103 31.76 1:06.29 4:16.82
Petra Ansaranta 2004 04A064 30.14 1:02.84 5:19.66
Petra Heikkinen 2002 02A103 30.61 1:04.63 6:24.29
3 Oulun Lohet 1 (Muhos) 21 Oulun Lohet 6:25.60 +4.71
Iida-Maria Laine 2001 01A626 30.16 1:03.33 1:03.33
Ellen Laine 2008 08A302 30.20 1:03.64 2:06.97
Iida-Maria Laine 2001 01A626 30.42 1:03.03 3:10.00
Ellen Laine 2008 08A302 31.96 1:06.38 4:16.38
Iida-Maria Laine 2001 01A626 30.60 1:03.55 5:19.93
Ellen Laine 2008 08A302 31.66 1:05.67 6:25.60
4 OU ER5 19 Oulun Uinti 1906 6:31.74 +10.85
Martta Nygård 2003 03A230 30.83 1:04.83 1:04.83
Madeleine Hiltunen 2003 03A214 29.56 1:03.10 2:07.93
Martta Nygård 2003 03A230 32.19 1:07.16 3:15.09
Madeleine Hiltunen 2003 03A214 30.94 1:04.74 4:19.83
Martta Nygård 2003 03A230 31.75 1:06.70 5:26.53
Madeleine Hiltunen 2003 03A214 30.59 1:05.21 6:31.74
5 OU ER3 18 Oulun Uinti 1906 6:34.78 +13.89
Pinja Taskila 2004 04A073 30.86 1:05.20 1:05.20
Saara Niemi 2005 05A356 31.01 1:04.84 2:10.04
Pinja Taskila 2004 04A073 32.07 1:07.45 3:17.49
Saara Niemi 2005 05A356 31.56 1:05.46 4:22.95
Pinja Taskila 2004 04A073 31.65 1:06.67 5:29.62
Saara Niemi 2005 05A356 31.50 1:05.16 6:34.78
6 OU ER6 18 Oulun Uinti 1906 6:49.95 +29.06
Laura Helena Markuksela 2004 04A336 31.04 1:06.08 1:06.08
Inka Elamaa 2004 04A328 31.68 1:06.40 2:12.48
Laura Helena Markuksela 2004 04A336 32.85 1:10.11 3:22.59
Inka Elamaa 2004 04A328 32.29 1:07.60 4:30.19
Laura Helena Markuksela 2004 04A336 33.96 1:12.43 5:42.62
Inka Elamaa 2004 04A328 32.30 1:07.33 6:49.95
7 OU NER 1 17 Oulun Uinti 1906 6:53.87 +32.98
Aada Hirvasoja 2005 05A577 32.03 1:07.20 1:07.20
Edith Ervasti 2007 07A587 32.04 1:08.99 2:16.19
Aada Hirvasoja 2005 05A577 33.23 1:08.94 3:25.13
Edith Ervasti 2007 07A587 32.91 1:09.71 4:34.84
Aada Hirvasoja 2005 05A577 32.70 1:08.61 5:43.45
Edith Ervasti 2007 07A587 33.87 1:10.42 6:53.87
8 Haudutetut turskat 17 Salon Uimarit 7:00.82 +39.93
Kiia Metsäkonkola 2005 05A633 30.72 1:06.02 1:06.02
Essi Pyykkö 2006 06A100 32.47 1:08.69 2:14.71
Kiia Metsäkonkola 2005 05A633 32.81 1:08.99 3:23.70
Essi Pyykkö 2006 06A100 35.84 1:14.36 4:38.06
Kiia Metsäkonkola 2005 05A633 32.95 1:08.86 5:46.92
Essi Pyykkö 2006 06A100 35.60 1:13.90 7:00.82
9 OU ER4 23 Oulun Uinti 1906 7:29.25 +1:08.3
Kaisa Kariniemi 1999 99A156 31.10 1:06.09 1:06.09
Milka Aaltomaa 2000 00A016 33.20 1:12.15 2:18.24
Kaisa Kariniemi 1999 99A156 33.41 1:12.28 3:30.52
Milka Aaltomaa 2000 00A016 37.45 1:21.04 4:51.56
Kaisa Kariniemi 1999 99A156 33.98 1:14.29 6:05.85
Milka Aaltomaa 2000 00A016 38.98 1:23.40 7:29.25
10 Kemin Uimaseura 18 Kemin Uimaseura 7:37.51 +1:16.6
Heini Kela 2009 09A683 34.35 1:13.96 1:13.96
Saana Näsi 2004 04A952 33.15 1:12.42 2:26.38
Heini Kela 2009 09A683 36.03 1:16.64 3:43.02
Saana Näsi 2004 04A952 36.66 1:18.47 5:01.49
Heini Kela 2009 09A683 36.45 1:16.30 6:17.79
Saana Näsi 2004 04A952 36.67 1:19.72 7:37.51
11 Kr1V 16 Oulun Uinti 1906 7:46.14 +1:25.2
Iida Ryhänen 2006 06A769 36.44 1:18.79 1:18.79
ANNI BACKMAN 2006 06B002 36.35 1:16.43 2:35.22
Iida Ryhänen 2006 06A769 37.48 1:20.00 3:55.22
ANNI BACKMAN 2006 06B002 37.56 1:18.16 5:13.38
Iida Ryhänen 2006 06A769 36.99 1:19.25 6:32.63
ANNI BACKMAN 2006 06B002 35.38 1:13.51 7:46.14
- Vieskan Uimarit Marliinit 15 Vieskan Uimarit 6:39.91 +19.02
Malla Hämäläinen 2008 08A079 30.96 1:03.89 1:03.89
Elsa Pelkonen 2007 07A207 32.78 1:07.75 2:11.64
Malla Hämäläinen 2008 08A079 31.77 1:06.15 3:17.79
Elsa Pelkonen 2007 07A207 32.96 1:08.39 4:26.18
Malla Hämäläinen 2008 08A079 31.10 1:05.50 5:31.68
Elsa Pelkonen 2007 07A207 33.07 1:08.23 6:39.91
- VUS 1 15 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 6:48.77 +27.88
Aina Keiski 2007 07A565 32.78 1:07.79 1:07.79
Michelle Fellman 2007 07A738 33.15 1:10.49 2:18.28
Aina Keiski 2007 07A565 32.16 1:06.13 3:24.41
Michelle Fellman 2007 07A738 33.20 1:10.24 4:34.65
Aina Keiski 2007 07A565 31.34 1:05.23 5:39.88
Michelle Fellman 2007 07A738 32.67 1:08.89 6:48.77
- VUS 2 15 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 6:55.90 +35.01
Tiia Reini 2007 07A736 32.35 1:07.25 1:07.25
Kristina Helsing 2007 07A424 33.84 1:10.90 2:18.15
Tiia Reini 2007 07A736 33.08 1:07.72 3:25.87
Kristina Helsing 2007 07A424 35.29 1:12.00 4:37.87
Tiia Reini 2007 07A736 32.26 1:06.90 5:44.77
Kristina Helsing 2007 07A424 33.99 1:11.13 6:55.90
- Suolasilakat 15 Salon Uimarit 6:56.35 +35.46
Aurora Änäkkälä 2007 07A287 31.31 1:08.50 1:08.50
Aliisa Soini 2007 07A282 30.58 1:04.20 2:12.70
Aurora Änäkkälä 2007 07A287 34.68 1:14.92 3:27.62
Aliisa Soini 2007 07A282 32.08 1:06.76 4:34.38
Aurora Änäkkälä 2007 07A287 35.62 35.62 5:10.00
Aliisa Soini 2007 07A282 1:12.61 1:46.35 6:56.35
- Vikkelät Valkohait 14 Salon Uimarit 7:45.81 +1:24.9
Emma Laaksonen 2009 09A340 36.55 1:16.75 1:16.75
Ella Lindholm 2008 08A163 35.50 1:17.39 2:34.14
Emma Laaksonen 2009 09A340 38.04 1:20.21 3:54.35
Ella Lindholm 2008 08A163 36.13 1:16.76 5:11.11
Emma Laaksonen 2009 09A340 38.29 1:20.14 6:31.25
Ella Lindholm 2008 08A163 35.96 1:14.56 7:45.81
- TaTU Tampere 14 TaTu Tampere 8:45.02 +2:24.1
Paju Mäkihannu 2012 12A229 40.10 40.10 40.10
Minttu Mäkihannu 2008 08A388 1:24.61 2:10.93 2:51.03
Paju Mäkihannu 2012 12A229 42.39 42.39 3:33.42
Minttu Mäkihannu 2008 08A388 1:28.96 2:15.81 5:49.23
Paju Mäkihannu 2012 12A229 43.16 1:31.02 7:20.25
Minttu Mäkihannu 2008 08A388 37.89 1:24.77 8:45.02
Laji virallinen: 27.2.2022 17.12.28
27-02-2022 17.12.46 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner