2022-07-04   08:30:53
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Kungsbacka Spring Meet

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Resultat
Kungsbacka Spring Meet
Plats: Arrangör: Kungsbacka Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022
Gren 1, 200m Medley Damer 13-14 år - Final
Sponsor: Hot Screen
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Ahlstedt 2008 Simklubben S02 +0.75 532 2:35.58
50m: 33.11
100m: 1:14.66
(41.55)
150m: 2:00.73
(46.07)
200m: 2:35.58
(34.85)
2 Emelina Bech 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.81 510 2:37.80 +2.22
50m: 33.93
100m: 1:14.30
(40.37)
150m: 2:01.16
(46.86)
200m: 2:37.80
(36.64)
3 Isabell Wertheim 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.64 494 2:39.47 +3.89
50m: 33.45
100m: 1:18.14
(44.69)
150m: 2:05.01
(46.87)
200m: 2:39.47
(34.46)
4 Alicia Olsson 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.74 451 2:44.36 +8.78
50m: 34.21
100m: 1:15.24
(41.03)
150m: 2:08.05
(52.81)
200m: 2:44.36
(36.31)
5 Aisling O`Connell 2008 Göteborg Sim +0.66 446 2:45.03 +9.45
50m: 35.02
100m: 1:16.58
(41.56)
150m: 2:06.85
(50.27)
200m: 2:45.03
(38.18)
6 Lova Rubensson 2008 Jönköpings Simsällskap +0.64 444 2:45.22 +9.64
50m: 34.21
100m: 1:15.69
(41.48)
150m: 2:06.56
(50.87)
200m: 2:45.22
(38.66)
7 Signe Malmeling 2008 Föreningen Uddevalla Sim +0.60 440 2:45.75 +10.17
50m: 34.89
100m: 1:17.08
(42.19)
150m: 2:08.03
(50.95)
200m: 2:45.75
(37.72)
8 Fanny Falk 2008 S 77 Stenungsund +0.72 436 2:46.32 +10.74
50m: 34.33
100m: 1:17.74
(43.41)
150m: 2:06.56
(48.82)
200m: 2:46.32
(39.76)
9 Elin Billström 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.68 431 2:46.96 +11.38
50m: 36.64
100m: 1:22.60
(45.96)
150m: 2:08.67
(46.07)
200m: 2:46.96
(38.29)
10 Celina Seuranen 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 409 2:49.89 +14.31
50m: 35.88
100m: 1:19.25
(43.37)
150m: 2:10.05
(50.80)
200m: 2:49.89
(39.84)
11 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap +0.64 406 2:50.22 +14.64
50m: 34.12
100m: 1:17.89
(43.77)
150m: 2:08.66
(50.77)
200m: 2:50.22
(41.56)
12 Olivia Brantmark 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.80 401 2:50.89 +15.31
50m: 36.65
100m: 1:23.38
(46.73)
150m: 2:10.79
(47.41)
200m: 2:50.89
(40.10)
13 Angeliki Marinidis 2009 Malmö Kappsimningsklubb +0.74 393 2:52.13 +16.55
50m: 37.90
100m: 1:21.34
(43.44)
150m: 2:13.15
(51.81)
200m: 2:52.13
(38.98)
14 Tilda Sahlsten 2009 Föreningen Uddevalla Sim 390 2:52.61 +17.03
200m: 2:52.61
(2:52.61)
15 Estelle Davis 2008 Jönköpings Simsällskap 380 2:54.02 +18.44
200m: 2:54.02
(2:54.02)
16 Ester Sainz 2008 Jönköpings Simsällskap +0.70 379 2:54.21 +18.63
50m: 35.54
100m: 1:21.37
(45.83)
150m: 2:16.36
(54.99)
200m: 2:54.21
(37.85)
17 Leah Ljungberg 2008 Jönköpings Simsällskap +0.69 379 2:54.22 +18.64
50m: 35.62
100m: 1:19.14
(43.52)
150m: 2:15.69
(56.55)
200m: 2:54.22
(38.53)
18 Hilda Boman 2008 Simklubben 1970 +0.78 377 2:54.46 +18.88
50m: 36.76
100m: 1:25.13
(48.37)
150m: 2:15.17
(50.04)
200m: 2:54.46
(39.29)
=19 Nicole Persson 2008 Kristianstads SLS +0.70 371 2:55.37 +19.79
50m: 36.57
100m: 1:21.85
(45.28)
150m: 2:15.78
(53.93)
200m: 2:55.37
(39.59)
=19 Beatrice Stendahl 2008 Simklubben Hajen 371 2:55.37 +19.79
200m: 2:55.37
(2:55.37)
21 Isabelle Andersson 2008 Jönköpings Simsällskap +0.71 369 2:55.79 +20.21
50m: 38.30
100m: 1:23.54
(45.24)
150m: 2:14.93
(51.39)
200m: 2:55.79
(40.86)
22 Liv Olesen 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.72 365 2:56.38 +20.80
50m: 34.88
100m: 1:21.39
(46.51)
150m: 2:15.85
(54.46)
200m: 2:56.38
(40.53)
=23 Anna Gutenwik 2008 Simklubben Hajen 365 2:56.46 +20.88
200m: 2:56.46
(2:56.46)
=23 Ellen-Grete Reinap 2008 Simklubben Poseidon +0.72 365 2:56.46 +20.88
50m: 34.12
100m: 1:20.80
(46.68)
150m: 2:14.52
(53.72)
200m: 2:56.46
(41.94)
25 Lily Viberg 2008 Jönköpings Simsällskap +0.76 364 2:56.48 +20.90
50m: 37.31
100m: 1:23.68
(46.37)
150m: 2:18.14
(54.46)
200m: 2:56.48
(38.34)
26 Elma Irewährn 2009 Föreningen Uddevalla Sim 361 2:57.03 +21.45
200m: 2:57.03
(2:57.03)
27 Frida Nielsen 2008 Föreningen Uddevalla Sim +0.68 359 2:57.32 +21.74
50m: 37.11
100m: 1:22.83
(45.72)
150m: 2:18.69
(55.86)
200m: 2:57.32
(38.63)
28 Siri Lindblom 2008 Jönköpings Simsällskap 355 2:58.03 +22.45
200m: 2:58.03
(2:58.03)
29 Amanda Nordberg 2008 Simklubben S02 354 2:58.22 +22.64
200m: 2:58.22
(2:58.22)
30 Julie Capkova 2008 Göteborg Sim +0.64 353 2:58.43 +22.85
50m: 35.84
100m: 1:22.77
(46.93)
150m: 2:18.90
(56.13)
200m: 2:58.43
(39.53)
31 Edith Skogh 2008 Simklubben 1970 +0.82 349 2:59.07 +23.49
50m: 38.31
100m: 1:26.45
(48.14)
150m: 2:17.56
(51.11)
200m: 2:59.07
(41.51)
32 Ingrid Öhman 2008 Föreningen Uddevalla Sim +0.68 340 3:00.60 +25.02
50m: 37.86
100m: 1:24.09
(46.23)
150m: 2:18.20
(54.11)
200m: 3:00.60
(42.40)
33 Nike Rakowska 2009 Malmö Kappsimningsklubb +0.82 333 3:01.83 +26.25
50m: 38.07
100m: 1:24.54
(46.47)
150m: 2:18.61
(54.07)
200m: 3:01.83
(43.22)
34 Patricia Pitula 2008 Klippans Simsällskap +0.71 320 3:04.29 +28.71
50m: 37.30
100m: 1:27.14
(49.84)
150m: 2:22.08
(54.94)
200m: 3:04.29
(42.21)
35 Tindra Magnusson 2009 Malmö Kappsimningsklubb 308 3:06.66 +31.08
200m: 3:06.66
(3:06.66)
- Hennie Bergquist 2008 Simklubben Poseidon +0.72 DSQ
- Tyra Sannehed 2008 Föreningen Uddevalla Sim DSQ
Grenen officiell:  2022-04-08 18:15:51
Gren 1, 200m Medley Damer 15-16 år - Final
Sponsor: Hot Screen
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vicky Luc 2007 Kristianstads SLS +0.73 566 2:32.45
50m: 31.97
100m: 1:11.53
(39.56)
150m: 1:55.45
(43.92)
200m: 2:32.45
(37.00)
2 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 +0.72 555 2:33.41 +0.96
50m: 33.91
100m: 1:14.44
(40.53)
150m: 1:58.52
(44.08)
200m: 2:33.41
(34.89)
3 Febe Westerdahl 2006 Kungsbacka Simsällskap +0.64 549 2:33.99 +1.54
50m: 32.38
100m: 1:12.09
(39.71)
150m: 1:55.97
(43.88)
200m: 2:33.99
(38.02)
4 Alva Rohman 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.71 541 2:34.78 +2.33
50m: 32.46
100m: 1:14.98
(42.52)
150m: 1:58.71
(43.73)
200m: 2:34.78
(36.07)
5 Sofie Jönsson 2007 Sjöbo Simsällskap +0.72 521 2:36.67 +4.22
50m: 32.36
100m: 1:13.73
(41.37)
150m: 1:58.35
(44.62)
200m: 2:36.67
(38.32)
6 Isa Ståhl 2006 Simklubben Poseidon +0.65 514 2:37.37 +4.92
50m: 33.28
100m: 1:14.73
(41.45)
150m: 2:00.38
(45.65)
200m: 2:37.37
(36.99)
7 Frida Jansson 2006 Simklubben Poseidon +0.77 514 2:37.41 +4.96
50m: 32.71
100m: 1:13.16
(40.45)
150m: 2:00.26
(47.10)
200m: 2:37.41
(37.15)
8 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.67 509 2:37.93 +5.48
50m: 32.47
100m: 1:15.17
(42.70)
150m: 2:00.16
(44.99)
200m: 2:37.93
(37.77)
9 Saga Sillerström 2006 Simklubben S02 +0.65 508 2:38.06 +5.61
50m: 33.56
100m: 1:13.04
(39.48)
150m: 2:01.42
(48.38)
200m: 2:38.06
(36.64)
10 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg +0.64 502 2:38.61 +6.16
50m: 31.56
100m: 1:13.08
(41.52)
150m: 2:01.00
(47.92)
200m: 2:38.61
(37.61)
11 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS +0.79 499 2:38.96 +6.51
50m: 34.29
100m: 1:13.86
(39.57)
150m: 2:01.66
(47.80)
200m: 2:38.96
(37.30)
12 Zoe Kanen 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.74 494 2:39.51 +7.06
50m: 34.48
100m: 1:19.32
(44.84)
150m: 2:04.44
(45.12)
200m: 2:39.51
(35.07)
13 Ella Andersson 2006 Eslövs Simsällskap +0.79 483 2:40.73 +8.28
50m: 34.69
100m: 1:18.32
(43.63)
150m: 2:02.53
(44.21)
200m: 2:40.73
(38.20)
14 Freja Malmgren 2007 S 71 +0.65 479 2:41.11 +8.66
50m: 33.24
100m: 1:13.98
(40.74)
150m: 2:02.98
(49.00)
200m: 2:41.11
(38.13)
15 Boglarka Kovacs 2006 Värnamo Simsällskap +0.76 472 2:41.95 +9.50
50m: 33.08
100m: 1:18.23
(45.15)
150m: 2:03.85
(45.62)
200m: 2:41.95
(38.10)
16 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 Simklubben Poseidon +0.66 459 2:43.42 +10.97
50m: 32.59
100m: 1:18.41
(45.82)
150m: 2:04.24
(45.83)
200m: 2:43.42
(39.18)
17 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg +0.75 456 2:43.75 +11.30
50m: 34.36
100m: 1:15.52
(41.16)
150m: 2:04.87
(49.35)
200m: 2:43.75
(38.88)
18 Alice Wickberg 2007 Simklubben S02 +0.75 450 2:44.46 +12.01
50m: 34.75
100m: 1:16.90
(42.15)
150m: 2:06.68
(49.78)
200m: 2:44.46
(37.78)
19 Hedda Toth 2007 Simklubben Poseidon +0.69 449 2:44.61 +12.16
50m: 32.52
100m: 1:13.87
(41.35)
150m: 2:07.59
(53.72)
200m: 2:44.61
(37.02)
20 Sigrid Hildebrand 2006 Kungsbacka Simsällskap +0.61 438 2:45.97 +13.52
50m: 34.83
100m: 1:19.40
(44.57)
150m: 2:07.14
(47.74)
200m: 2:45.97
(38.83)
21 Matilda  Wassblad 2006 Föreningen Uddevalla Sim +0.68 438 2:46.00 +13.55
50m: 31.50
100m: 1:16.06
(44.56)
150m: 2:05.43
(49.37)
200m: 2:46.00
(40.57)
22 Saga Eriksson 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.70 435 2:46.35 +13.90
50m: 35.95
100m: 1:19.45
(43.50)
150m: 2:08.07
(48.62)
200m: 2:46.35
(38.28)
23 Gilma Janesjö 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.89 431 2:46.84 +14.39
50m: 35.43
100m: 1:20.52
(45.09)
150m: 2:09.95
(49.43)
200m: 2:46.84
(36.89)
24 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap +0.71 431 2:46.88 +14.43
50m: 34.05
100m: 1:16.06
(42.01)
150m: 2:08.58
(52.52)
200m: 2:46.88
(38.30)
25 Maja Borg 2006 Föreningen Uddevalla Sim +0.70 428 2:47.33 +14.88
50m: 34.78
100m: 1:20.74
(45.96)
150m: 2:07.59
(46.85)
200m: 2:47.33
(39.74)
26 Alice Olsson 2006 S 77 Stenungsund +0.79 425 2:47.73 +15.28
50m: 35.37
100m: 1:18.69
(43.32)
150m: 2:08.67
(49.98)
200m: 2:47.73
(39.06)
27 Hanna Masoumi 2007 Simklubben Poseidon +0.82 423 2:47.90 +15.45
50m: 37.81
100m: 1:22.96
(45.15)
150m: 2:06.53
(43.57)
200m: 2:47.90
(41.37)
28 Emma Bergqvist 2007 Jönköpings Simsällskap +0.75 421 2:48.19 +15.74
50m: 34.17
100m: 1:19.48
(45.31)
150m: 2:08.73
(49.25)
200m: 2:48.19
(39.46)
29 Elsa Vikarand 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.75 419 2:48.48 +16.03
50m: 34.72
100m: 1:18.51
(43.79)
150m: 2:08.80
(50.29)
200m: 2:48.48
(39.68)
30 Lovisa Stokke Eriksson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.81 412 2:49.37 +16.92
50m: 33.74
100m: 1:20.23
(46.49)
150m: 2:09.83
(49.60)
200m: 2:49.37
(39.54)
31 Julia Bruér 2007 Simklubben Hajen +0.68 411 2:49.57 +17.12
50m: 37.75
100m: 1:20.42
(42.67)
150m: 2:07.63
(47.21)
200m: 2:49.57
(41.94)
32 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 Simklubben Elfsborg +0.79 402 2:50.77 +18.32
50m: 35.32
100m: 1:21.46
(46.14)
150m: 2:07.75
(46.29)
200m: 2:50.77
(43.02)
33 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap +0.69 384 2:53.46 +21.01
50m: 39.55
100m: 1:26.65
(47.10)
150m: 2:13.70
(47.05)
200m: 2:53.46
(39.76)
34 Tilde Haugsnes 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.74 378 2:54.36 +21.91
50m: 36.69
100m: 1:23.60
(46.91)
150m: 2:13.84
(50.24)
200m: 2:54.36
(40.52)
35 Ronja Johansson Magnusson 2007 Jönköpings Simsällskap +0.79 375 2:54.79 +22.34
50m: 37.07
100m: 1:23.96
(46.89)
150m: 2:16.25
(52.29)
200m: 2:54.79
(38.54)
36 Filippa Sundqvist 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.65 348 2:59.20 +26.75
50m: 38.73
100m: 1:26.01
(47.28)
150m: 2:17.10
(51.09)
200m: 2:59.20
(42.10)
- Nellie Björkqvist 2007 Sjöbo Simsällskap +0.60 DSQ
- Tyra Ekeberg 2007 Simklubben Poseidon +0.82 DSQ
Grenen officiell:  2022-04-08 18:15:51
Gren 1, 200m Medley Damer 17 och äldre - Final
Sponsor: Hot Screen
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Steen 2003 Simklubben Poseidon +0.70 598 2:29.68
50m: 30.12
100m: 1:09.65
(39.53)
150m: 1:54.52
(44.87)
200m: 2:29.68
(35.16)
2 Sara Nyqvist 2003 Kungsbacka Simsällskap +0.74 585 2:30.78 +1.10
50m: 32.33
100m: 1:12.15
(39.82)
150m: 1:56.53
(44.38)
200m: 2:30.78
(34.25)
3 Boel Bergquist 2003 Simklubben Poseidon +0.79 567 2:32.29 +2.61
50m: 31.79
100m: 1:12.17
(40.38)
150m: 1:56.54
(44.37)
200m: 2:32.29
(35.75)
4 Pernilla Lindberg 1994 Simklubben S02 +0.74 538 2:35.03 +5.35 SM14
50m: 33.03
100m: 1:14.16
(41.13)
150m: 1:59.96
(45.80)
200m: 2:35.03
(35.07)
5 Ebba Holmdahl 2003 Göteborg Sim +0.69 534 2:35.45 +5.77
50m: 32.02
100m: 1:14.48
(42.46)
150m: 2:00.23
(45.75)
200m: 2:35.45
(35.22)
6 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen +0.73 532 2:35.57 +5.89
50m: 32.69
100m: 1:14.94
(42.25)
150m: 1:57.91
(42.97)
200m: 2:35.57
(37.66)
7 Matilda Nilsson 2004 Jönköpings Simsällskap +0.70 510 2:37.78 +8.10
50m: 32.93
100m: 1:12.63
(39.70)
150m: 2:00.37
(47.74)
200m: 2:37.78
(37.41)
8 Hanna Persson 2004 Jönköpings Simsällskap +0.80 494 2:39.44 +9.76
50m: 35.02
100m: 1:21.40
(46.38)
150m: 2:01.62
(40.22)
200m: 2:39.44
(37.82)
9 Nora Olsson 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.69 492 2:39.74 +10.06
50m: 35.03
100m: 1:18.21
(43.18)
150m: 2:03.10
(44.89)
200m: 2:39.74
(36.64)
10 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap +0.75 490 2:39.89 +10.21
50m: 33.00
100m: 1:15.72
(42.72)
150m: 2:02.67
(46.95)
200m: 2:39.89
(37.22)
11 Rebecka Berlin 2005 Kungsbacka Simsällskap +0.70 482 2:40.77 +11.09
50m: 34.52
100m: 1:18.10
(43.58)
150m: 2:04.79
(46.69)
200m: 2:40.77
(35.98)
12 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.69 475 2:41.61 +11.93
50m: 31.77
100m: 1:13.23
(41.46)
150m: 2:04.65
(51.42)
200m: 2:41.61
(36.96)
13 Frida Rångeby 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.60 472 2:41.88 +12.20
50m: 32.42
100m: 1:15.55
(43.13)
150m: 2:02.77
(47.22)
200m: 2:41.88
(39.11)
14 Olivia Olsson 2004 Simklubben Poseidon +0.73 462 2:43.09 +13.41
50m: 33.30
100m: 1:16.58
(43.28)
150m: 2:03.11
(46.53)
200m: 2:43.09
(39.98)
15 Linnea Högstedt 2004 Göteborg Sim +0.74 458 2:43.61 +13.93
50m: 31.70
100m: 1:17.18
(45.48)
150m: 2:06.40
(49.22)
200m: 2:43.61
(37.21)
16 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 +0.70 455 2:43.93 +14.25
50m: 33.46
100m: 1:17.03
(43.57)
150m: 2:05.77
(48.74)
200m: 2:43.93
(38.16)
17 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 454 2:44.09 +14.41
50m: 34.91
100m: 1:19.12
(44.21)
150m: 2:06.33
(47.21)
200m: 2:44.09
(37.76)
18 Tyra Hjorth 2005 Klippans Simsällskap +0.75 452 2:44.30 +14.62
50m: 33.50
100m: 1:15.18
(41.68)
150m: 2:05.53
(50.35)
200m: 2:44.30
(38.77)
19 Emmie Andersson 2003 Ängelholms Simsällskap +0.64 449 2:44.61 +14.93
50m: 35.03
100m: 1:19.95
(44.92)
150m: 2:04.53
(44.58)
200m: 2:44.61
(40.08)
20 Natalie Stjärnås 2003 Jönköpings Simsällskap +0.67 446 2:44.96 +15.28
50m: 34.60
100m: 1:19.14
(44.54)
150m: 2:04.90
(45.76)
200m: 2:44.96
(40.06)
21 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 +0.69 416 2:48.88 +19.20
50m: 33.85
100m: 1:17.04
(43.19)
150m: 2:09.95
(52.91)
200m: 2:48.88
(38.93)
22 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg 400 2:51.17 +21.49
200m: 2:51.17
(2:51.17)
23 Maja Kruse 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.79 366 2:56.24 +26.56
50m: 37.29
100m: 1:25.79
(48.50)
150m: 2:17.92
(52.13)
200m: 2:56.24
(38.32)
24 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 +0.66 355 2:58.03 +28.35
50m: 36.16
100m: 1:24.69
(48.53)
150m: 2:16.25
(51.56)
200m: 2:58.03
(41.78)
25 Gabriella Rolf 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.78 316 3:05.12 +35.44
50m: 35.45
100m: 1:25.62
(50.17)
150m: 2:22.36
(56.74)
200m: 3:05.12
(42.76)
Grenen officiell:  2022-04-08 18:15:51
2022-04-08 20:15:25 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap
Document
Resultat
Kungsbacka Spring Meet
Plats: Arrangör: Kungsbacka Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022
Gren 2, 200m Medley Herrar 13-14 år - Final
Sponsor: Kungsblomman
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Brylski 2008 Kristianstads SLS +0.71 440 2:29.88
50m: 31.18
100m: 1:09.74
(38.56)
150m: 1:55.17
(45.43)
200m: 2:29.88
(34.71)
2 Hans Feng 2008 Göteborg Sim +0.80 434 2:30.57 +0.69
50m: 32.11
100m: 1:11.77
(39.66)
150m: 1:54.98
(43.21)
200m: 2:30.57
(35.59)
3 Markus Thorsson 2008 Simklubben Hajen +0.72 410 2:33.38 +3.50
50m: 32.42
100m: 1:14.21
(41.79)
150m: 1:57.92
(43.71)
200m: 2:33.38
(35.46)
4 Axel Hansson 2008 Föreningen Uddevalla Sim +0.61 404 2:34.11 +4.23
50m: 30.61
100m: 1:11.01
(40.40)
150m: 2:00.47
(49.46)
200m: 2:34.11
(33.64)
5 Axel Lambertsson 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.69 390 2:35.95 +6.07
50m: 31.72
100m: 1:12.64
(40.92)
150m: 2:01.43
(48.79)
200m: 2:35.95
(34.52)
6 Theodor Grinnemo 2008 Jönköpings Simsällskap +0.63 387 2:36.42 +6.54
50m: 33.46
100m: 1:13.14
(39.68)
150m: 2:01.34
(48.20)
200m: 2:36.42
(35.08)
7 Theo Ekblad 2008 Jönköpings Simsällskap +0.67 383 2:36.95 +7.07
50m: 33.90
100m: 1:15.51
(41.61)
150m: 2:01.41
(45.90)
200m: 2:36.95
(35.54)
8 Hugo Svensson 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.75 369 2:38.84 +8.96
50m: 34.90
100m: 1:15.14
(40.24)
150m: 2:04.37
(49.23)
200m: 2:38.84
(34.47)
9 Olof Johansson 2009 Jönköpings Simsällskap +0.64 333 2:44.44 +14.56
50m: 34.07
100m: 1:15.62
(41.55)
150m: 2:07.38
(51.76)
200m: 2:44.44
(37.06)
10 Sam Askari Louyeh 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.59 328 2:45.25 +15.37
50m: 34.63
100m: 1:16.51
(41.88)
150m: 2:09.70
(53.19)
200m: 2:45.25
(35.55)
11 Alexander Ahlin 2009 Göteborg Sim +0.61 324 2:45.86 +15.98
50m: 35.32
100m: 1:20.37
(45.05)
150m: 2:07.96
(47.59)
200m: 2:45.86
(37.90)
12 Melker Thalin 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.80 322 2:46.30 +16.42
50m: 34.30
100m: 1:19.36
(45.06)
150m: 2:06.11
(46.75)
200m: 2:46.30
(40.19)
13 Axel Wärja 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.68 320 2:46.65 +16.77
50m: 34.76
100m: 1:18.61
(43.85)
150m: 2:07.51
(48.90)
200m: 2:46.65
(39.14)
14 Ruben Kramer 2009 Jönköpings Simsällskap +0.65 288 2:52.47 +22.59
50m: 37.08
100m: 1:24.82
(47.74)
150m: 2:13.77
(48.95)
200m: 2:52.47
(38.70)
15 Noah Zhang 2008 Simklubben Poseidon +0.68 288 2:52.61 +22.73
50m: 35.25
100m: 1:20.83
(45.58)
150m: 2:11.37
(50.54)
200m: 2:52.61
(41.24)
16 Rasmus Jensen 2009 Malmö Kappsimningsklubb +0.63 284 2:53.39 +23.51
50m: 36.64
100m: 1:21.99
(45.35)
150m: 2:14.69
(52.70)
200m: 2:53.39
(38.70)
17 Jakob Högstedt 2009 Göteborg Sim +0.72 283 2:53.52 +23.64
50m: 36.93
100m: 1:21.29
(44.36)
150m: 2:14.28
(52.99)
200m: 2:53.52
(39.24)
18 Samuel Ask 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.54 280 2:54.18 +24.30
50m: 35.45
100m: 1:19.69
(44.24)
150m: 2:14.46
(54.77)
200m: 2:54.18
(39.72)
19 Oscar Heden Carlsson 2008 Göteborg Sim +0.69 267 2:56.91 +27.03
50m: 38.04
100m: 1:22.34
(44.30)
150m: 2:17.16
(54.82)
200m: 2:56.91
(39.75)
20 Melvin Lutgård 2008 Jönköpings Simsällskap +0.63 262 2:58.00 +28.12
50m: 34.02
100m: 1:18.29
(44.27)
150m: 2:17.99
(59.70)
200m: 2:58.00
(40.01)
21 Tim Damber 2008 Göteborg Sim +0.81 256 2:59.52 +29.64
50m: 39.71
100m: 1:26.78
(47.07)
150m: 2:19.48
(52.70)
200m: 2:59.52
(40.04)
22 Joshua Norrfjärd 2009 Jönköpings Simsällskap +0.68 255 2:59.71 +29.83
50m: 40.81
100m: 1:26.21
(45.40)
150m: 2:21.34
(55.13)
200m: 2:59.71
(38.37)
23 Isak Tullberg Ledel 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.70 252 3:00.47 +30.59
50m: 36.65
100m: 1:23.23
(46.58)
150m: 2:19.98
(56.75)
200m: 3:00.47
(40.49)
24 Leonidas Tsoposidis 2008 Göteborg Sim +0.68 240 3:03.40 +33.52
50m: 40.55
100m: 1:25.66
(45.11)
150m: 2:25.22
(59.56)
200m: 3:03.40
(38.18)
25 Nils Olsson 2009 Göteborg Sim +0.72 233 3:05.10 +35.22
50m: 41.95
100m: 1:27.78
(45.83)
150m: 2:25.74
(57.96)
200m: 3:05.10
(39.36)
26 Oliver Schlyter 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.70 200 3:14.87 +44.99
50m: 40.27
100m: 1:32.39
(52.12)
150m: 2:29.28
(56.89)
200m: 3:14.87
(45.59)
27 Eric Fredgren 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.80 154 3:32.33 +1:02.45
50m: 44.92
100m: 1:40.01
(55.09)
150m: 2:45.62
(1:05.61)
200m: 3:32.33
(46.71)
- Melvin Falk 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.69 DSQ
- Axel Nihlén Miheller 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.87 DSQ
- Jon Zeqiraj 2008 Göteborg Sim DNS
Grenen officiell:  2022-04-08 18:45:47
Gren 2, 200m Medley Herrar 15-16 år - Final
Sponsor: Kungsblomman
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theo Nordholm 2006 Jönköpings Simsällskap +0.78 507 2:22.90
50m: 31.49
100m: 1:07.37
(35.88)
150m: 1:49.19
(41.82)
200m: 2:22.90
(33.71)
2 Elias Albrektsson 2006 Simklubben Poseidon +0.69 503 2:23.31 +0.41
50m: 29.21
100m: 1:05.73
(36.52)
150m: 1:47.51
(41.78)
200m: 2:23.31
(35.80)
3 Emil Flodmark 2006 Ängelholms Simsällskap +0.74 498 2:23.81 +0.91
50m: 30.01
100m: 1:07.56
(37.55)
150m: 1:49.22
(41.66)
200m: 2:23.81
(34.59)
4 Filip Lönnerfors 2006 Simklubben Poseidon +0.73 492 2:24.38 +1.48
50m: 29.58
100m: 1:07.11
(37.53)
150m: 1:51.27
(44.16)
200m: 2:24.38
(33.11)
5 William Hörgren 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.66 485 2:25.07 +2.17
50m: 30.01
100m: 1:06.41
(36.40)
150m: 1:48.47
(42.06)
200m: 2:25.07
(36.60)
6 Måns Bengtsson 2006 Föreningen Varbergs Sim +0.71 480 2:25.54 +2.64
50m: 30.75
100m: 1:07.33
(36.58)
150m: 1:51.24
(43.91)
200m: 2:25.54
(34.30)
7 Felix Sandstedt 2007 Jönköpings Simsällskap +0.63 476 2:25.95 +3.05
50m: 29.96
100m: 1:09.53
(39.57)
150m: 1:50.16
(40.63)
200m: 2:25.95
(35.79)
8 Olle Lutgård 2007 Jönköpings Simsällskap +0.67 458 2:27.85 +4.95
50m: 30.85
100m: 1:08.58
(37.73)
150m: 1:54.05
(45.47)
200m: 2:27.85
(33.80)
9 Maximilian Thorsell 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.66 454 2:28.23 +5.33
50m: 30.56
100m: 1:11.24
(40.68)
150m: 1:53.80
(42.56)
200m: 2:28.23
(34.43)
10 David Happe 2006 Föreningen Uddevalla Sim +0.59 450 2:28.67 +5.77
50m: 32.08
100m: 1:11.96
(39.88)
150m: 1:54.64
(42.68)
200m: 2:28.67
(34.03)
11 Jonathan Larsson 2006 Göteborg Sim +0.73 449 2:28.80 +5.90
50m: 32.48
100m: 1:12.55
(40.07)
150m: 1:54.13
(41.58)
200m: 2:28.80
(34.67)
12 Theo Muscalu 2007 Simklubben Poseidon +0.65 444 2:29.40 +6.50
50m: 30.38
100m: 1:09.84
(39.46)
150m: 1:51.94
(42.10)
200m: 2:29.40
(37.46)
13 Lucas Larsson 2006 Göteborg Sim +0.75 443 2:29.49 +6.59
50m: 31.08
100m: 1:11.69
(40.61)
150m: 1:54.76
(43.07)
200m: 2:29.49
(34.73)
14 Anton Windeman 2006 Kungsbacka Simsällskap +0.58 442 2:29.56 +6.66
50m: 30.86
100m: 1:11.22
(40.36)
150m: 1:54.19
(42.97)
200m: 2:29.56
(35.37)
15 Malte Ljunggren 2006 Kristianstads SLS +0.64 435 2:30.45 +7.55
50m: 30.41
100m: 1:11.74
(41.33)
150m: 1:53.93
(42.19)
200m: 2:30.45
(36.52)
16 Esbjörn Nilsson 2007 Simklubben Poseidon +0.75 432 2:30.79 +7.89
50m: 32.21
100m: 1:10.34
(38.13)
150m: 1:57.43
(47.09)
200m: 2:30.79
(33.36)
17 Frej Andersson-Öberg 2006 Kungälvs Simsällskap +0.72 428 2:31.18 +8.28
50m: 31.71
100m: 1:12.96
(41.25)
150m: 1:56.13
(43.17)
200m: 2:31.18
(35.05)
18 Axel Rodin 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.72 418 2:32.36 +9.46
50m: 30.86
100m: 1:11.98
(41.12)
150m: 1:58.06
(46.08)
200m: 2:32.36
(34.30)
19 Ivar Mengelbier 2007 Malmö Kappsimningsklubb +0.73 418 2:32.42 +9.52
50m: 29.90
100m: 1:06.43
(36.53)
150m: 1:55.58
(49.15)
200m: 2:32.42
(36.84)
20 Jakub Bober 2007 Göteborg Sim +0.64 411 2:33.27 +10.37
50m: 32.66
100m: 1:12.38
(39.72)
150m: 1:57.33
(44.95)
200m: 2:33.27
(35.94)
21 Ozzy Melin 2006 Kristianstads SLS +0.76 398 2:34.90 +12.00
50m: 32.30
100m: 1:11.82
(39.52)
150m: 1:58.93
(47.11)
200m: 2:34.90
(35.97)
22 Lukas Hedberg 2007 Föreningen Varbergs Sim +0.75 385 2:36.63 +13.73
50m: 33.79
100m: 1:12.27
(38.48)
150m: 1:58.74
(46.47)
200m: 2:36.63
(37.89)
23 Melker Åkesson 2006 Jönköpings Simsällskap +0.72 380 2:37.38 +14.48
50m: 32.83
100m: 1:16.32
(43.49)
150m: 2:01.66
(45.34)
200m: 2:37.38
(35.72)
24 Gabriel Ekelund 2006 Kristianstads SLS +0.69 375 2:38.05 +15.15
50m: 30.58
100m: 1:12.58
(42.00)
150m: 2:02.08
(49.50)
200m: 2:38.05
(35.97)
25 Viggo  Stjärnås 2006 Jönköpings Simsällskap +0.66 366 2:39.29 +16.39
50m: 33.34
100m: 1:15.72
(42.38)
150m: 2:03.55
(47.83)
200m: 2:39.29
(35.74)
26 Gustaf Dalqvist 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.73 363 2:39.68 +16.78
50m: 33.56
100m: 1:18.39
(44.83)
150m: 2:02.10
(43.71)
200m: 2:39.68
(37.58)
27 Alexander Ljungdahl 2006 Ängelholms Simsällskap +0.68 359 2:40.36 +17.46
50m: 32.34
100m: 1:15.22
(42.88)
150m: 2:03.10
(47.88)
200m: 2:40.36
(37.26)
28 Nils Lindblad 2006 Göteborg Sim +0.62 356 2:40.73 +17.83
50m: 33.49
100m: 1:15.85
(42.36)
150m: 2:03.82
(47.97)
200m: 2:40.73
(36.91)
29 Ludvig Henriksson 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.63 348 2:41.99 +19.09
50m: 32.20
100m: 1:15.94
(43.74)
150m: 2:06.59
(50.65)
200m: 2:41.99
(35.40)
30 Vilgot Westman 2006 Jönköpings Simsällskap +0.62 348 2:42.00 +19.10
50m: 33.58
100m: 1:14.15
(40.57)
150m: 2:06.86
(52.71)
200m: 2:42.00
(35.14)
31 Tim Edelberg 2007 Simklubben Poseidon +0.69 344 2:42.61 +19.71
50m: 33.64
100m: 1:17.61
(43.97)
150m: 2:06.02
(48.41)
200m: 2:42.61
(36.59)
32 Emrik Hammar 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.66 341 2:43.07 +20.17
50m: 31.11
100m: 1:14.18
(43.07)
150m: 2:05.76
(51.58)
200m: 2:43.07
(37.31)
33 Viktor Leo 2007 Jönköpings Simsällskap +0.76 333 2:44.34 +21.44
50m: 32.63
100m: 1:15.17
(42.54)
150m: 2:04.93
(49.76)
200m: 2:44.34
(39.41)
34 Thage Bergström 2007 Kristianstads SLS +0.67 328 2:45.14 +22.24
50m: 33.25
100m: 1:12.71
(39.46)
150m: 2:05.40
(52.69)
200m: 2:45.14
(39.74)
35 Kim Strunk 2007 Kristianstads SLS +0.69 328 2:45.28 +22.38
50m: 32.46
100m: 1:14.85
(42.39)
150m: 2:03.75
(48.90)
200m: 2:45.28
(41.53)
36 Felix Falk 2007 Jönköpings Simsällskap +0.69 324 2:45.93 +23.03
50m: 33.57
100m: 1:16.91
(43.34)
150m: 2:07.26
(50.35)
200m: 2:45.93
(38.67)
37 Viktor Forsberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.74 318 2:46.85 +23.95
50m: 34.47
100m: 1:19.80
(45.33)
150m: 2:09.00
(49.20)
200m: 2:46.85
(37.85)
38 Leo Blomberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.65 311 2:48.15 +25.25
50m: 37.92
100m: 1:21.50
(43.58)
150m: 2:10.91
(49.41)
200m: 2:48.15
(37.24)
39 Gustav Olofsson 2007 Simklubben Hajen +0.74 282 2:53.76 +30.86
50m: 35.91
100m: 1:20.16
(44.25)
150m: 2:13.04
(52.88)
200m: 2:53.76
(40.72)
40 Axel Ekdala 2007 Kungälvs Simsällskap +0.59 266 2:57.05 +34.15
50m: 34.22
100m: 1:25.83
(51.61)
150m: 2:11.33
(45.50)
200m: 2:57.05
(45.72)
- Arthur Ekman 2007 Simklubben Poseidon +0.77 DSQ
- Alexander Zhang 2007 Simklubben Poseidon +0.69 DSQ
Grenen officiell:  2022-04-08 18:45:47
Gren 2, 200m Medley Herrar 17 och äldre - Final
Sponsor: Kungsblomman
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oskar Johansson 1993 Kungsbacka Simsällskap +0.69 594 2:15.59
50m: 28.14
100m: 1:02.87
(34.73)
150m: 1:42.58
(39.71)
200m: 2:15.59
(33.01)
2 Måns Evertsson 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.69 579 2:16.70 +1.11
50m: 28.72
100m: 1:06.59
(37.87)
150m: 1:43.97
(37.38)
200m: 2:16.70
(32.73)
3 Noah Emanuelsson 2003 Simklubben Elfsborg +0.64 519 2:21.81 +6.22
50m: 29.76
100m: 1:06.32
(36.56)
150m: 1:47.80
(41.48)
200m: 2:21.81
(34.01)
4 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 507 2:22.88 +7.29
50m: 28.73
100m: 1:05.35
(36.62)
150m: 1:49.28
(43.93)
200m: 2:22.88
(33.60)
5 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap +0.71 503 2:23.34 +7.75
50m: 28.49
100m: 1:06.99
(38.50)
150m: 1:51.46
(44.47)
200m: 2:23.34
(31.88)
6 Max Ringström 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.70 482 2:25.30 +9.71
50m: 28.61
100m: 1:07.83
(39.22)
150m: 1:50.40
(42.57)
200m: 2:25.30
(34.90)
7 Richard Ekholm 2002 Simklubben Poseidon +0.64 482 2:25.37 +9.78
50m: 29.44
100m: 1:09.43
(39.99)
150m: 1:49.91
(40.48)
200m: 2:25.37
(35.46)
8 Jakob Starkenberg 2004 Jönköpings Simsällskap +0.68 477 2:25.88 +10.29
50m: 30.87
100m: 1:11.80
(40.93)
150m: 1:50.84
(39.04)
200m: 2:25.88
(35.04)
9 Albin Tallbäck 2005 Värnamo Simsällskap +0.71 470 2:26.53 +10.94
50m: 29.37
100m: 1:06.70
(37.33)
150m: 1:51.67
(44.97)
200m: 2:26.53
(34.86)
10 Tim Nageus 2005 Simklubben Elfsborg +0.62 461 2:27.52 +11.93
50m: 29.49
100m: 1:07.31
(37.82)
150m: 1:53.62
(46.31)
200m: 2:27.52
(33.90)
11 Albert Vestergren Lindroth 2005 Göteborg Sim +0.79 461 2:27.53 +11.94
50m: 30.32
100m: 1:09.63
(39.31)
150m: 1:54.91
(45.28)
200m: 2:27.53
(32.62)
12 Anton Wallin 2000 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.67 455 2:28.14 +12.55
50m: 29.57
100m: 1:09.73
(40.16)
200m: 2:28.14
(2:28.14)
13 Max Holmberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.70 447 2:29.07 +13.48
50m: 29.77
100m: 1:10.01
(40.24)
150m: 1:55.72
(45.71)
200m: 2:29.07
(33.35)
14 Oscar Sjöström 2003 Simklubben S02 +0.67 426 2:31.49 +15.90
50m: 30.55
100m: 1:10.76
(40.21)
150m: 1:55.18
(44.42)
200m: 2:31.49
(36.31)
15 Viktor Spoelstra 2004 Sjöbo Simsällskap +0.59 418 2:32.44 +16.85
50m: 30.42
100m: 1:11.40
(40.98)
150m: 1:57.31
(45.91)
200m: 2:32.44
(35.13)
16 Simon Andersson 2003 Föreningen Uddevalla Sim +0.71 416 2:32.69 +17.10
50m: 31.79
100m: 1:10.18
(38.39)
150m: 1:56.01
(45.83)
200m: 2:32.69
(36.68)
17 Kevin Chen 2004 Göteborg Sim +0.76 406 2:33.94 +18.35
50m: 32.50
100m: 1:12.85
(40.35)
150m: 1:58.77
(45.92)
200m: 2:33.94
(35.17)
18 Linus Olofsson 2003 Simklubben S02 +0.73 397 2:35.08 +19.49
50m: 31.08
100m: 1:14.05
(42.97)
150m: 1:59.27
(45.22)
200m: 2:35.08
(35.81)
19 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 +0.65 388 2:36.17 +20.58
50m: 30.84
100m: 1:11.85
(41.01)
150m: 2:01.16
(49.31)
200m: 2:36.17
(35.01)
20 Jacob Hansson 2002 Simklubben Hajen +0.69 365 2:39.40 +23.81
50m: 33.03
100m: 1:18.26
(45.23)
150m: 2:03.67
(45.41)
200m: 2:39.40
(35.73)
21 Willgot Malmström 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.66 359 2:40.28 +24.69
50m: 32.26
100m: 1:16.61
(44.35)
150m: 2:03.84
(47.23)
200m: 2:40.28
(36.44)
22 Petter Lundberg 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.70 357 2:40.62 +25.03
50m: 30.76
100m: 1:13.08
(42.32)
150m: 2:01.38
(48.30)
200m: 2:40.62
(39.24)
23 Sebastian Ljungdahl 2004 Ängelholms Simsällskap +0.66 356 2:40.74 +25.15
50m: 29.84
100m: 1:12.65
(42.81)
150m: 2:01.81
(49.16)
200m: 2:40.74
(38.93)
24 Filip Carlqvist 2004 Föreningen Varbergs Sim +0.87 343 2:42.80 +27.21
50m: 31.96
100m: 1:17.41
(45.45)
150m: 2:06.76
(49.35)
200m: 2:42.80
(36.04)
25 Mikael Fredriksson 1990 Kungsbacka Simsällskap 48 5:13.17 +2:57.58 SM3
50m: 1:12.57
100m: 2:28.17
(1:15.60)
150m: 3:56.22
(1:28.05)
200m: 5:13.17
(1:16.95)
- Mattias Rydqvist 2000 Föreningen Trelleborg Sim +0.62 DSQ
- Anton Bäckman 2003 Värnamo Simsällskap DNS
- Axel Sandberg 2004 Simklubben Poseidon DNS
Grenen officiell:  2022-04-08 18:45:47
2022-04-08 18:52:02 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap
Document
Resultat
Kungsbacka Spring Meet
Plats: Arrangör: Kungsbacka Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022
Gren 3, 4x100m Frisim Damer  - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Jönköpings Simsällskap 20 Jönköpings Simsällskap 611 4:07.06
Nora Rogö 2004 AW7604 +0.68 28.87 1:01.49 1:01.49
Tova Magnusson 2002 AC5802 +0.47 29.96 1:02.40 2:03.89
Ida Rudelius 2004 AM7204 +0.16 29.44 1:01.12 3:05.01
Ida Ekström 2005 AG3805 +0.39 28.97 1:02.05 4:07.06
2 Kungsbacka Simsällskap 18 Kungsbacka Simsällskap 606 4:07.67 +0.61
Rebecka Berlin 2005 AX4605 +0.70 29.72 1:02.18 1:02.18
Zoe Kanen 2007 AR2607 +0.11 29.63 1:03.00 2:05.18
Alice Karlsson 2004 BJ3204 +0.48 29.16 1:02.32 3:07.50
Olivia Staafgård 2007 BE3607 +0.15 28.49 1:00.17 4:07.67
3 Simklubben S02 lag 1 17 Simklubben S02 589 4:10.11 +3.05
Tova Axelsson 2007 AY5807 +0.65 30.14 1:01.87 1:01.87
Elsa Dittmer 2005 BR3805 +0.17 29.81 1:03.35 2:05.22
Louise Ahlstedt 2008 AR7208 +0.34 29.03 1:01.46 3:06.68
Saga Sillerström 2006 AO2606 +0.41 30.19 1:03.43 4:10.11
4 Kungsbacka Simsällskap lag 2 19 Kungsbacka Simsällskap 568 4:13.07 +6.01
Isabell Wertheim 2008 AT1208 +0.68 29.82 1:03.21 1:03.21
Freja Håkansson 2007 AU3207 +0.22 29.87 1:03.60 2:06.81
Julia Håkansson 2007 AU2207 +0.27 30.19 1:03.43 3:10.24
Sara Nyqvist 2003 BG4603 +0.49 30.58 1:02.83 4:13.07
5 Malmö Kappsimningsklubb 16 Malmö Kappsimningsklubb 566 4:13.35 +6.29
Lava Piuva 2006 BO9806 +0.74 29.17 1:01.03 1:01.03
Alicia Ekelund 2007 AG8407 +0.32 29.89 1:04.58 2:05.61
Fanny Paulsson 2007 AL4207 -0.02 29.59 1:03.30 3:08.91
Frida Paulsson 2007 AQ5807 +0.40 29.83 1:04.44 4:13.35
6 Göteborg Sim Lag 1 20 Göteborg Sim 562 4:14.01 +6.95
Saga Johannesson 2005 AE3705 +0.81 29.79 1:03.22 1:03.22
Hannah Hemberg 2002 AD2402 +0.15 29.50 1:01.92 2:05.14
Ebba Holmdahl 2003 BA2203 +0.42 30.72 1:03.63 3:08.77
Linnea Högstedt 2004 BK2404 +0.62 30.66 1:05.24 4:14.01
7 Simklubben Poseidon 16 Simklubben Poseidon 559 4:14.50 +7.44
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 BB2406 +0.63 31.01 1:04.58 1:04.58
Frida Jansson 2006 AE7206 +0.11 30.12 1:05.38 2:09.96
Isa Ståhl 2006 AC9406 +0.28 29.29 1:01.34 3:11.30
Hedda Toth 2007 AJ6807 +0.41 29.30 1:03.20 4:14.50
8 Simklubben S02 lag 2 18 Simklubben S02 552 4:15.51 +8.45
Miray Beybutov 2005 AY1405 +0.75 28.83 1:00.79