2022-07-07   10:24:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för TYR Knatte Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
TYR Knatte Cup 2022
Plats: Järfällabadet Arrangör: Järfälla Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022
Gren 1, 4x50m Frisim Fl 10 o y - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Turebergs Simklubb Spiggarna 10 Turebergs Simklubb 2:51.80
Vera Brickner 2012 AB4612 38.93 38.93
Michkat Abdi Bulhan 2012 AB5612 39.97 1:18.90
Ella Aronsson 2012 AG1212 46.70 2:05.60
Naya Ndure 2012 AG1012 46.20 2:51.80
2 Järfälla Simsällskap Ålarna 10 Järfälla Simsällskap 3:04.81 +13.01
Darina Smit 2012 AB2612 +0.79 42.91 42.91
Freja Ahlén 2012 AC6212 44.97 1:27.88
Ella Wrang 2012 AC6812 45.23 2:13.11
Laura Lambrigger 2013 AA6013 51.70 3:04.81
3 Södertörns Avengers 10 Södertörns Simsällskap 3:10.39 +18.59
Moa Manley 2012 AD9412 +0.64 38.25 38.25
Saga Melin 2013 AC2813 46.71 1:24.96
Melissa Saginer 2012 AJ1412 52.63 2:17.59
Julia Lundell 2013 AC9613 52.80 3:10.39
4 Järfälla Simsällskap Gäddorna 10 Järfälla Simsällskap 3:43.55 +51.75
Aura Guadad 2012 AB4012 50.22 50.22
Lily Namazi 2013 AA6213 58.74 1:48.96
Lydia Okbamicheal 2012 AI3412 1:02.80 2:51.76
Leia Javier 2013 AA5413 51.79 3:43.55
Grenen officiell:  2022-02-19 18:04:34
2022-02-19 18:05:54 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap
Document
Resultat
TYR Knatte Cup 2022
Plats: Järfällabadet Arrangör: Järfälla Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022
Gren 2, 4x50m Frisim Po 10 o y - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Järfälla Simsällskap Abborrarn 10 Järfälla Simsällskap 2:53.25
Philip Demirian 2012 AA6112 39.24 39.24
Arvid Karlqvist 2012 AA6512 42.73 1:21.97
Malte Forsberg 2012 AA5112 47.48 2:09.45
Troj Sundberg 2012 AA8312 43.80 2:53.25
2 Väsby SS Lag Raketerna 10 Väsby Simsällskap 2:53.59 +0.34
Josef Almayahi 2013 AB5113 +0.92 43.38 43.38
Nathan Afoworki 2012 AE9912 +0.40 43.52 1:26.90
Joris Vanlandewyck 2012 AE1112 45.11 2:12.01
Robin Meller 2012 AE0912 +0.51 41.58 2:53.59
3 Södertörns Robloxgrabbar 10 Södertörns Simsällskap 3:00.88 +7.63
Patrik Kwiatkowski 2012 AA3712 39.38 39.38
Maksim Liske 2012 AA3912 47.52 1:26.90
Linus Persson 2012 AG0112 46.13 2:13.03
Juliuz Sjöström Salom 2013 AB4913 47.85 3:00.88
4 Järfälla Simsällskap Laxarna 10 Järfälla Simsällskap 3:45.05 +51.80
Lennox Sundström 2012 AC0512 44.99 44.99
Yusuf Esenbay 2013 AA5713 52.10 1:37.09
Jhanik Abeyratne 2012 AC0112 57.06 2:34.15
Nikodemus Kahsay 2013 AA5913 1:10.90 3:45.05
Grenen officiell:  2022-02-19 18:11:28
2022-02-19 18:11:53 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap
Document
Resultat
TYR Knatte Cup 2022
Plats: Järfällabadet Arrangör: Järfälla Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022
Gren 3, 50m Fjärilsim Fl 11-12 - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Selena Afoworki 2010 Väsby Simsällskap +0.85 43.98
Lina Almayahi 2011 Väsby Simsällskap +0.73 36.67
Rebecka Almroth 2010 Väsby Simsällskap 47.02
Ines Andersson 2011 Ösmo Simsällskap +0.82 48.07
Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 45.38
Nefeli Antoniou 2010 Väsby Simsällskap +0.70 42.87
Sofie Arnö 2011 Turebergs Simklubb 47.04
Matilda Bernås 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 50.22
Tova Björk 2010 Södertörns Simsällskap 46.20
Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap 32.30
Ebba Callberg 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.63 53.85
Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap 41.44
Tilde Ekman 2010 Väsby Simsällskap +0.83 40.60
Agnes Elmquist 2011 Järfälla Simsällskap +0.75 36.17
Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb +0.86 43.01
Julienne Falk 2011 Väsby Simsällskap +0.87 38.43
Nathalie Falk 2010 Väsby Simsällskap +0.78 33.39
Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 40.55
Stina Fleck 2010 Väsby Simsällskap 38.90
Ebba Färnqvist 2011 Solna Sundbyberg SS 04 52.43
Linnea Glavas 2011 Ösmo Simsällskap +0.63 36.13
Francesca Grims Medici 2010 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
Sophie Gunnarsson 2011 Södertörns Simsällskap +0.64 52.09
Ida Hagspiel 2011 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 40.76
Petra Hammes 2011 Solna Sundbyberg SS 04 47.46
Carolina Herlitz 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 38.21
vilma Holmer 2011 Södertörns Simsällskap 36.19
Svea Knagge 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 36.07
Freja Kroll Hallin 2010 Järfälla Simsällskap 34.79
Astrid Lerne 2010 Danderyd Simklubb +0.71 38.10
Ella Lind 2010 Järfälla Simsällskap +0.56 34.94
Emilia Lindberg 2010 Södertörns Simsällskap 36.52
Elina Lindman 2010 Södertörns Simsällskap +0.65 37.14
Minnah Lloyd 2011 Södertörns Simsällskap 47.96
Claire Luo 2010 Väsby Simsällskap +0.55 35.74
Ida Lövblom 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 38.90
Wendela Melin 2010 Södertörns Simsällskap 50.50
Laura Mladenovski 2011 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 46.97
Wilma Möllerberg Niska 2010 Väsby Simsällskap +0.73 45.36
Hedvig Nilsson 2010 Järfälla Simsällskap +0.91 56.26
Ida Persson 2010 Södertörns Simsällskap DSQ
Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap 40.48
Jessica Ritmberg 2010 Södertörns Simsällskap +0.75 36.03
Hanna Rohman Hamrin 2011 Turebergs Simklubb DSQ
Emilia Rosborg 2011 Ösmo Simsällskap 49.43
Lourdes Shaya 2011 Järfälla Simsällskap DSQ
Elsa Sigfelt 2010 Södertörns Simsällskap +0.78 43.50
Agnes Sjödin 2011 Ösmo Simsällskap 45.56
Selena Stojanovic 2011 Södertörns Simsällskap 41.21
Isabelle Varsanyi 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 52.36
Olivia Wennerberg 2010 Södertörns Simsällskap 40.90
Selma Ånöstam 2010 Väsby Simsällskap 43.71
2022-02-19 18:28:37 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap
Document
Resultat
TYR Knatte Cup 2022
Plats: Järfällabadet Arrangör: Järfälla Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022
Gren 4, 50m Fjärilsim Po 11-12 - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Axel Barat 2011 Väsby Simsällskap DSQ
Victor Bernström 2011 Turebergs Simklubb +0.70 43.93
Hugo Ek 2010 Väsby Simsällskap 50.87
Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb 42.70
Bosse Johansson 2010 Väsby Simsällskap +0.86 DSQ
Maximilian Mazya 2010 Turebergs Simklubb 48.79
Ludvig Näsström 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 48.16
Ernst Pettersson 2010 Ösmo Simsällskap 47.98
Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap 36.08
Axel Svahn 2010 Väsby Simsällskap 36.47
Oliver Svedin 2010 Väsby Simsällskap +0.71 49.25
Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap DSQ
Elias Tsampazis 2011 Södertörns Simsällskap +0.52 43.01
Jesselton von Walden 2010 Väsby Simsällskap +0.87 35.69
Lucas Zaito 2010 Järfälla Simsällskap +0.74 48.33
Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb +0.59 37.81
2022-02-19 18:33:56 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap
Document
Resultat
TYR Knatte Cup 2022
Plats: Järfällabadet Arrangör: Järfälla Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022
Gren 5, 50m Frisim Fl 10 o y - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Michkat Abdi Bulhan 2012 Turebergs Simklubb 38.76
Freja Ahlén 2012 Järfälla Simsällskap 43.75
Ella Aronsson 2012 Turebergs Simklubb 48.86
Mathilde Arvidsson 2012 Turebergs Simklubb 52.48
Elissa Atashafrooz 2012 Turebergs Simklubb +0.91 1:02.07
Sigrid Bach Lindfors 2012 Ösmo Simsällskap 47.63
Saha Bihbodzade 2012 Järfälla Simsällskap 49.93
Nova Borensjö 2012 Väsby Simsällskap 45.64
Vera Brickner 2012 Turebergs Simklubb +0.69 39.49
Leia Bätz Bölander 2012 Turebergs Simklubb +0.92 44.93
Cassandra Edwards 2013 Väsby Simsällskap 46.51
Aura Guadad 2012 Järfälla Simsällskap +0.75 48.44
Leia Javier 2013 Järfälla Simsällskap 52.19
Laura Lambrigger 2013 Järfälla Simsällskap 55.00
Julia Lundell 2013 Södertörns Simsällskap 54.62
Moa Manley 2012 Södertörns Simsällskap 38.66
Saga Melin 2013 Södertörns Simsällskap +0.76 45.16
Lily Namazi 2013 Järfälla Simsällskap 1:01.77
Naya Ndure 2012 Turebergs Simklubb +0.72 48.93
Lydia Okbamicheal 2012 Järfälla Simsällskap 59.98
Melissa Saginer 2012 Södertörns Simsällskap 50.20
Wilma Sahlqvist 2012 Turebergs Simklubb +0.80 48.27
Adina Sjögren 2012 Turebergs Simklubb 1:02.51
Darina Smit 2012 Järfälla Simsällskap 42.30
Celeste Wiklund 2012 Stockholms Kappsimningsklubb 48.32
Ella Wrang 2012 Järfälla Simsällskap 45.21
2022-02-19 18:42:25 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap
Document
Resultat
TYR Knatte Cup 2022
Plats: Järfällabadet Arrangör: Järfälla Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022
Gren 6, 50m Frisim Po 10 o y - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Jhanik Abeyratne 2012 Järfälla Simsällskap 54.82
Nathan Afoworki 2012 Väsby Simsällskap +0.83 41.91
Josef Almayahi 2013 Väsby Simsällskap +0.99 43.59
Sixten Bernhoff 2012 Turebergs Simklubb +0.76 58.78
Philip Demirian 2012 Järfälla Simsällskap +0.72 39.34
Yusuf Esenbay 2013 Järfälla Simsällskap 54.63
Artemij Fissoun 2012 Stockholms Kappsimningsklubb 44.47
Malte Forsberg 2012 Järfälla Simsällskap 42.39
Melvin Fredriksson 2012 Järfälla Simsällskap 57.30
Benke Johansson 2012 Väsby Simsällskap 54.63
Nikodemus Kahsay 2013 Järfälla Simsällskap 1:10.11
Arvid Karlqvist 2012 Järfälla Simsällskap +0.35 42.00
Marcus Karlsson 2013 Väsby Simsällskap +0.65 46.34
Patrik Kwiatkowski 2012 Södertörns Simsällskap 39.61
Maksim Liske 2012 Södertörns Simsällskap 49.27
Robin Meller 2012 Väsby Simsällskap 42.23
Linus Persson 2012 Södertörns Simsällskap 45.33
Hugo Stolzenberg 2012 Järfälla Simsällskap 1:00.25
Troj Sundberg 2012 Järfälla Simsällskap DSQ
Lennox Sundström 2012 Järfälla Simsällskap 48.32
Joris Vanlandewyck 2012 Väsby Simsällskap 46.85
2022-02-19 18:46:17 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap
Document
Resultat
TYR Knatte Cup 2022
Plats: Järfällabadet Arrangör: Järfälla Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022
Gren 7, 100m Ryggsim Fl 11-12 - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Selena Afoworki 2010 Väsby Simsällskap +0.94 1:37.38
50m: 47.44
100m: 1:37.38
(49.94)
Lina Almayahi 2011 Väsby Simsällskap +0.66 1:26.37
50m: 40.74
100m: 1:26.37
(45.63)
Rebecka Almroth 2010 Väsby Simsällskap 1:35.67
50m: 45.42
100m: 1:35.67
(50.25)
Dilvin Altuntas 2010 Järfälla Simsällskap +0.97 1:56.29
50m: 54.32
100m: 1:56.29
(1:01.97)
Ines Andersson 2011 Ösmo Simsällskap +0.69 1:46.66
50m: 52.06
100m: 1:46.66
(54.60)
Daisy Andreasson 2010 Väsby Simsällskap +0.94 DSQ
Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.30 1:30.58
50m: 43.76
100m: 1:30.58
(46.82)
Nefeli Antoniou 2010 Väsby Simsällskap +0.67 1:25.68
50m: 41.79
100m: 1:25.68
(43.89)
Sofie Arnö 2011 Turebergs Simklubb +0.67 1:45.17
50m: 49.60
100m: 1:45.17
(55.57)
Robina Bahi 2010 Järfälla Simsällskap +0.96 1:48.41
50m: 51.69
100m: 1:48.41
(56.72)
Matilda Bernås 2011 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 1:45.85
50m: 49.56
100m: 1:45.85
(56.29)
Tova Björk 2010 Södertörns Simsällskap +0.70 1:27.82
50m: 41.99
100m: 1:27.82
(45.83)
Tuva Burström 2011 Väsby Simsällskap +0.82 1:51.49
50m: 52.15
100m: 1:51.49
(59.34)
Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap +0.66 1:14.25
50m: 35.45
100m: 1:14.25
(38.80)
Ebba Callberg 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:39.98
50m: 48.67
100m: 1:39.98
(51.31)
Leah Demirian 2011 Järfälla Simsällskap +0.66 1:30.20
50m: 43.67
100m: 1:30.20
(46.53)
Tilde Ekman 2010 Väsby Simsällskap 1:35.29
50m: 47.46
100m: 1:35.29
(47.83)
Agnes Elmquist 2011 Järfälla Simsällskap +0.72 1:24.32
50m: 41.02
100m: 1:24.32
(43.30)
Julienne Falk 2011 Väsby Simsällskap +0.93 1:32.98
50m: 45.57
100m: 1:32.98
(47.41)
Nathalie Falk 2010 Väsby Simsällskap +0.99 1:18.57
50m: 37.78
100m: 1:18.57
(40.79)
Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 DSQ
Stina Fleck 2010 Väsby Simsällskap +0.76 1:32.30
50m: 45.17
100m: 1:32.30
(47.13)
Jasmine Forsberg 2010 Järfälla Simsällskap +0.57 1:44.53
50m: 50.39
100m: 1:44.53
(54.14)
Ebba Färnqvist 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 1:49.43
50m: 52.45
100m: 1:49.43
(56.98)
Linnea Glavas 2011 Ösmo Simsällskap +0.70 1:29.02
50m: 43.26
100m: 1:29.02
(45.76)
Francesca Grims Medici 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 1:48.54
50m: 55.05
100m: 1:48.54
(53.49)
Ida Hagspiel 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 1:39.14
50m: 50.65
100m: 1:39.14
(48.49)
Carolina Herlitz 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.47 1:31.92
50m: 44.89
100m: 1:31.92
(47.03)
Svea Knagge 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 1:24.24
50m: 40.64
100m: 1:24.24
(43.60)
Freja Kroll Hallin 2010 Järfälla Simsällskap +0.82 DSQ
Ella Lind 2010 Järfälla Simsällskap +0.68 1:18.97
50m: 38.25
100m: 1:18.97
(40.72)
Emilia Lindberg 2010 Södertörns Simsällskap +0.77 1:23.45
50m: 40.78
100m: 1:23.45
(42.67)
Meja Lindbäck 2010 Turebergs Simklubb +0.78 1:49.02
50m: 51.00
100m: 1:49.02
(58.02)
Alva Lund 2011 Turebergs Simklubb +0.73 1:53.15
50m: 53.91
100m: 1:53.15
(59.24)
Joline Lund 2010 Ösmo Simsällskap +0.82 1:52.89
50m: 53.05
100m: 1:52.89
(59.84)
Claire Luo 2010 Väsby Simsällskap +0.66 1:20.28
50m: 39.08
100m: 1:20.28
(41.20)
Moa Löf 2010 Järfälla Simsällskap +0.83 1:26.45
50m: 41.55
100m: 1:26.45
(44.90)
Ida Lövblom 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 1:30.81
50m: 43.63
100m: 1:30.81
(47.18)
Laura Mladenovski 2011 Stockholms Kappsimningsklubb +0.96 1:41.29
50m: 49.35
100m: 1:41.29
(51.94)
Wilma Möllerberg Niska 2010 Väsby Simsällskap +0.82 1:36.59
50m: 47.85
100m: 1:36.59
(48.74)
Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap +0.72 1:33.81
50m: 45.87
100m: 1:33.81
(47.94)
Jessica Ritmberg 2010 Södertörns Simsällskap +0.76 1:24.22
50m: 40.75
100m: 1:24.22
(43.47)
Emilia Rosborg 2011 Ösmo Simsällskap +0.89 1:52.44
50m: 53.58
100m: 1:52.44
(58.86)
Leia Sandell 2011 Järfälla Simsällskap +0.89 1:51.79
50m: 52.57
100m: 1:51.79
(59.22)
Lourdes Shaya 2011 Järfälla Simsällskap +0.86 1:56.13
50m: 58.05
100m: 1:56.13
(58.08)
Elsa Sigfelt 2010 Södertörns Simsällskap +0.99 1:29.05
50m: 43.68
100m: 1:29.05
(45.37)
Aprilia Sjöberg 2010 Järfälla Simsällskap +0.81 1:45.38
50m: 53.37
100m: 1:45.38
(52.01)
Agnes Sjödin 2011 Ösmo Simsällskap 1:44.08
50m: 51.08
100m: 1:44.08
(53.00)
Alexie Sjölin 2010 Järfälla Simsällskap +0.76 2:04.94
50m: 56.36
100m: 2:04.94
(1:08.58)
Agnez Sjöström Salom 2011 Södertörns Simsällskap +0.77 1:34.76
50m: 45.14
100m: 1:34.76
(49.62)
Nora Stalpe 2011 Järfälla Simsällskap +0.75 DSQ
Julia Steene 2010 Turebergs Simklubb +0.79 1:39.01
50m: 47.57
100m: 1:39.01
(51.44)
Selena Stojanovic 2011 Södertörns Simsällskap +0.92 1:33.25
50m: 45.73
100m: 1:33.25
(47.52)
Alice Thunström 2011 Södertörns Simsällskap +0.81 1:44.52
50m: 47.60
100m: 1:44.52
(56.92)
Sofia Travar 2011 Södertörns Simsällskap +0.79 1:16.52
50m: 37.37
100m: 1:16.52
(39.15)
Isabelle Varsanyi 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:40.69
50m: 49.03
100m: 1:40.69
(51.66)
Wilma Wallin 2011 Järfälla Simsällskap +0.77 1:47.07
50m: 50.42
100m: 1:47.07
(56.65)
Nova Westman 2011 Ösmo Simsällskap +0.81 1:44.46
50m: 50.47
100m: 1:44.46
(53.99)
Selma Ånöstam 2010 Väsby Simsällskap +0.80 DSQ
2022-02-19 19:12:46 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap
Document
Resultat
TYR Knatte Cup 2022
Plats: Järfällabadet Arrangör: Järfälla Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022
Gren 8, 100m Ryggsim Po 11-12 - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Harley Andersson 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 DSQ
Axel Barat 2011 Väsby Simsällskap +0.68 1:52.26
50m: 53.59
100m: 1:52.26
(58.67)
Victor Bernström 2011 Turebergs Simklubb +0.69 1:41.65
50m: 49.18
100m: 1:41.65
(52.47)
Yngve Blixt 2011 Järfälla Simsällskap +0.77 DSQ
Lukas Bäcklund 2010 Järfälla Simsällskap +0.77 1:43.62
50m: 49.22
100m: 1:43.62
(54.40)
Caspian Darius Namazi 2011 Järfälla Simsällskap +0.72 1:45.94
50m: 52.09
100m: 1:45.94
(53.85)
Hugo Ek 2010 Väsby Simsällskap +0.79 1:50.78
50m: 53.62
100m: 1:50.78
(57.16)
Mikail Esenbay 2010 Järfälla Simsällskap +0.83 1:36.18
50m: 45.46
100m: 1:36.18
(50.72)
Lex Fridh 2011 Södertörns Simsällskap +0.81 1:55.44
50m: 57.24
100m: 1:55.44
(58.20)
Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb +0.64 1:42.97
50m: 50.86
100m: 1:42.97
(52.11)
Liam Javier 2010 Järfälla Simsällskap +0.67 1:41.70
50m: 48.69
100m: 1:41.70
(53.01)
Bosse Johansson 2010 Väsby Simsällskap +0.71 1:30.51
50m: 43.89
100m: 1:30.51
(46.62)
Eddie Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 1:40.46
50m: 50.02
100m: 1:40.46
(50.44)
Axel Karlsson 2011 Väsby Simsällskap +0.58 DSQ
Erik Karlsson 2011 Järfälla Simsällskap +0.73 DSQ
Charles Kirchner 2011 Turebergs Simklubb +0.74 1:48.29
50m: 52.29
100m: 1:48.29
(56.00)
Thor Lieu 2011 Södertörns Simsällskap +0.66 1:33.51
50m: 44.12
100m: 1:33.51
(49.39)
Vilfred Lindgren 2010 Södertörns Simsällskap +0.93 1:40.31
50m: 49.52
100m: 1:40.31
(50.79)
Maximilian Mazya 2010 Turebergs Simklubb +0.97 DSQ
Joshua myrnäs 2010 Danderyd Simklubb +0.70 1:25.32
50m: 41.13
100m: 1:25.32
(44.19)
Carl Månsson 2011 Järfälla Simsällskap +0.68 1:54.48
50m: 57.12
100m: 1:54.48
(57.36)
David Nyman 2010 Järfälla Simsällskap +0.81 1:39.54
50m: 48.82
100m: 1:39.54
(50.72)
Ludvig Näsström 2011 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 1:43.08
50m: 49.51
100m: 1:43.08
(53.57)
Ernst Pettersson 2010 Ösmo Simsällskap 1:48.27
50m: 52.28
100m: 1:48.27
(55.99)
Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap +0.77 1:20.55
50m: 39.29
100m: 1:20.55
(41.26)
Sean Sawander 2010 Turebergs Simklubb 1:53.02
50m: 54.93
100m: 1:53.02
(58.09)
Hampus Siljekvist 2011 Järfälla Simsällskap +0.60 1:46.81
50m: 50.42
100m: 1:46.81
(56.39)
Axel Svahn 2010 Väsby Simsällskap +0.70 1:21.11
50m: 40.39
100m: 1:21.11
(40.72)
Oliver Svedin 2010 Väsby Simsällskap +0.73 1:44.90
50m: 50.66
100m: 1:44.90
(54.24)
Tom Thyberg 2011 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 1:44.19
50m: 51.13
100m: 1:44.19
(53.06)
Jesselton von Walden 2010 Väsby Simsällskap 1:23.54
50m: 40.44
100m: 1:23.54
(43.10)
Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb +0.60 1:25.17
50m: 40.54
100m: 1:25.17
(44.63)
Malte Österholm 2011 Väsby Simsällskap +0.96 1:49.59
50m: 53.58
100m: 1:49.59
(56.01)
2022-02-19 19:31:48 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap
Document
Resultat
TYR Knatte Cup 2022
Plats: Järfällabadet Arrangör: Järfälla Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022
Gren 9, 50m Bröstsim Fl 10 o y - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Michkat Abdi Bulhan 2012 Turebergs Simklubb 49.87
Freja Ahlén 2012 Järfälla Simsällskap 56.73
Ella Aronsson 2012 Turebergs Simklubb +0.74 1:05.33
Mathilde Arvidsson 2012 Turebergs Simklubb DSQ
Elissa Atashafrooz 2012 Turebergs Simklubb 1:05.75
Sigrid Bach Lindfors 2012 Ösmo Simsällskap 1:02.39
Nova Borensjö 2012 Väsby Simsällskap 1:01.65
Vera Brickner 2012 Turebergs Simklubb 58.39
Leia Bätz Bölander 2012 Turebergs Simklubb DSQ
Cassandra Edwards 2013 Väsby Simsällskap 52.46
Julia Lundell 2013 Södertörns Simsällskap 1:04.71
Saga Melin 2013 Södertörns Simsällskap 1:03.38
Naya Ndure 2012 Turebergs Simklubb +0.63 1:00.99
Melissa Saginer 2012 Södertörns Simsällskap +0.77 1:08.13
Wilma Sahlqvist 2012 Turebergs Simklubb +0.79 1:03.09
Adina Sjögren 2012 Turebergs Simklubb 1:06.04
Darina Smit 2012 Järfälla Simsällskap 57.13
Amanda Wennerberg 2012 Södertörns Simsällskap 1:08.40
Ella Wrang 2012 Järfälla Simsällskap 51.50
2022-02-19 19:37:56 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap
Document
Resultat
TYR Knatte Cup 2022
Plats: Järfällabadet Arrangör: Järfälla Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022
Gren 10, 50m Bröstsim Po 10 o y - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Nathan Afoworki 2012 Väsby Simsällskap +0.80 1:07.47
Josef Almayahi 2013 Väsby Simsällskap 59.96
Sixten Bernhoff 2012 Turebergs Simklubb +0.66 1:09.03
Philip Demirian 2012 Järfälla Simsällskap +0.86 54.32
Julian Flores 2012 Stockholms Kappsimningsklubb 51.53
Malte Forsberg 2012 Järfälla Simsällskap 56.97
Benke Johansson 2012 Väsby Simsällskap +0.73 58.06
Arvid Karlqvist 2012 Järfälla Simsällskap +0.64 DSQ
Marcus Karlsson 2013 Väsby Simsällskap 1:03.56
Maksim Liske 2012 Södertörns Simsällskap 59.26
Robin Meller 2012 Väsby Simsällskap DSQ
Linus Persson 2012 Södertörns Simsällskap 51.34
Juliuz Sjöström Salom 2013 Södertörns Simsällskap 1:02.81
Troj Sundberg 2012 Järfälla Simsällskap 1:03.77
Joris Vanlandewyck 2012 Väsby Simsällskap 58.84
Viktor Widestedt 2013 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 57.09
2022-02-19 19:43:24 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap
Document
Resultat
TYR Knatte Cup 2022
Plats: Järfällabadet Arrangör: Järfälla Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022
Gren 11, 100m Bröstsim Fl 11-12 - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Selena Afoworki 2010 Väsby Simsällskap +0.90 DSQ
Lina Almayahi 2011 Väsby Simsällskap +0.75 1:37.59
50m: 45.94
100m: 1:37.59
(51.65)
Rebecka Almroth 2010 Väsby Simsällskap +0.64 DSQ
Dilvin Altuntas 2010 Järfälla Simsällskap +0.70 1:47.84
50m: 51.87
100m: 1:47.84
(55.97)
Ines Andersson 2011 Ösmo Simsällskap +0.92 1:56.01
50m: 52.83
100m: 1:56.01
(1:03.18)
Daisy Andreasson 2010 Väsby Simsällskap +0.93 DSQ
Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.84 1:38.23
50m: 46.17
100m: 1:38.23
(52.06)
Nefeli Antoniou 2010 Väsby Simsällskap +0.70 1:47.12
50m: 50.78
100m: 1:47.12
(56.34)
Robina Bahi 2010 Järfälla Simsällskap 1:54.52
50m: 53.83
100m: 1:54.52
(1:00.69)
Ebba Bergtass 2010 Turebergs Simklubb DSQ
Tuva Burström 2011 Väsby Simsällskap 2:02.77
50m: 56.06
100m: 2:02.77
(1:06.71)
Ebba Callberg 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 2:01.71
50m: 57.37
100m: 2:01.71
(1:04.34)
Clara Coello Petters 2011 Järfälla Simsällskap 2:16.59
50m: 1:04.82
100m: 2:16.59
(1:11.77)
Leah Demirian 2011 Järfälla Simsällskap +0.68 1:50.10
50m: 51.26
100m: 1:50.10
(58.84)
Angela Du 2011 Södertörns Simsällskap DSQ
Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap 1:30.20
50m: 42.91
100m: 1:30.20
(47.29)
Nora Eidebo 2010 Södertörns Simsällskap 1:47.84
50m: 50.54
100m: 1:47.84
(57.30)
Tilde Ekman 2010 Väsby Simsällskap 1:54.61
50m: 54.65
100m: 1:54.61
(59.96)
Agnes Elmquist 2011 Järfälla Simsällskap 1:33.12
50m: 44.17
100m: 1:33.12
(48.95)
Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb 1:37.58
50m: 46.75
100m: 1:37.58
(50.83)
Julienne Falk 2011 Väsby Simsällskap +0.90 1:48.66
50m: 51.06
100m: 1:48.66
(57.60)
Nathalie Falk 2010 Väsby Simsällskap +0.66 1:34.87
50m: 44.52
100m: 1:34.87
(50.35)
Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:44.34
50m: 48.57
100m: 1:44.34
(55.77)
Stina Fleck 2010 Väsby Simsällskap +0.83 1:42.99
50m: 49.12
100m: 1:42.99
(53.87)
Jasmine Forsberg 2010 Järfälla Simsällskap 1:45.40
50m: 49.38
100m: 1:45.40
(56.02)
Ebba Färnqvist 2011 Solna Sundbyberg SS 04 1:54.98
50m: 53.61
100m: 1:54.98
(1:01.37)
Linnea Glavas 2011 Ösmo Simsällskap 1:38.47
50m: 46.85
100m: 1:38.47
(51.62)
Francesca Grims Medici 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.84 DSQ
Sophie Gunnarsson 2011 Södertörns Simsällskap 1:45.82
50m: 50.74
100m: 1:45.82
(55.08)
Mindra Haglund Åhlqvist 2011 Järfälla Simsällskap 2:06.33
50m: 56.63
100m: 2:06.33
(1:09.70)
Ida Hagspiel 2011 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 DSQ
Petra Hammes 2011 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Denise Hedman 2011 Södertörns Simsällskap +0.53 2:03.86
50m: 57.32
100m: 2:03.86
(1:06.54)
Carolina Herlitz 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:48.35
50m: 51.86
100m: 1:48.35
(56.49)
vilma Holmer 2011 Södertörns Simsällskap 1:32.56
50m: 43.15
100m: 1:32.56
(49.41)
Janina Höjertz 2010 Turebergs Simklubb 1:54.32
50m: 53.52
100m: 1:54.32
(1:00.80)
Svea Knagge 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.44 1:41.09
50m: 47.43
100m: 1:41.09
(53.66)
Freja Kroll Hallin 2010 Järfälla Simsällskap +0.63 1:32.34
50m: 44.64
100m: 1:32.34
(47.70)
Inara Lamb 2011 Turebergs Simklubb 2:11.46
50m: 1:02.19
100m: 2:11.46
(1:09.27)
Astrid Lerne 2010 Danderyd Simklubb 1:46.81
50m: 49.93
100m: 1:46.81
(56.88)
Ella Lind 2010 Järfälla Simsällskap +0.73 1:34.44
50m: 44.40
100m: 1:34.44
(50.04)
Emilia Lindberg 2010 Södertörns Simsällskap 1:31.27
50m: 43.55
100m: 1:31.27
(47.72)
Meja Lindbäck 2010 Turebergs Simklubb +0.65 1:48.91
50m: 49.85
100m: 1:48.91
(59.06)
Elina Lindman 2010 Södertörns Simsällskap 1:36.09
50m: 45.30
100m: 1:36.09
(50.79)
Minnah Lloyd 2011 Södertörns Simsällskap 1:52.21
50m: 54.18
100m: 1:52.21
(58.03)
Fanny Lorentzi 2010 Turebergs Simklubb 1:50.66
50m: 51.42
100m: 1:50.66
(59.24)
Alva Lund 2011 Turebergs Simklubb +0.46 2:00.84
50m: 57.04
100m: 2:00.84
(1:03.80)
Joline Lund 2010 Ösmo Simsällskap 2:14.84
50m: 1:02.79
100m: 2:14.84
(1:12.05)
Claire Luo 2010 Väsby Simsällskap +0.73 1:42.27
50m: 49.58
100m: 1:42.27
(52.69)
Moa Löf 2010 Järfälla Simsällskap +0.44 1:46.26
50m: 49.71
100m: 1:46.26
(56.55)
Ida Lövblom 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:40.20
50m: 46.97
100m: 1:40.20
(53.23)
Stella Mclvor 2011 Södertörns Simsällskap 2:00.53
50m: 56.71
100m: 2:00.53
(1:03.82)
Wendela Melin 2010 Södertörns Simsällskap +0.84 1:54.96
50m: 53.64
100m: 1:54.96
(1:01.32)
Wilma Möllerberg Niska 2010 Väsby Simsällskap +0.74 1:50.00
50m: 52.96
100m: 1:50.00
(57.04)
Hedvig Nilsson 2010 Järfälla Simsällskap 1:54.34
50m: 53.69
100m: 1:54.34
(1:00.65)
Saga Nordlander 2011 Turebergs Simklubb 2:01.05
50m: 54.67
100m: 2:01.05
(1:06.38)
Ida Persson 2010 Södertörns Simsällskap +0.80 1:32.88
50m: 44.24
100m: 1:32.88
(48.64)
Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap 1:43.10
50m: 48.68
100m: 1:43.10
(54.42)
Hanna Rohman Hamrin 2011 Turebergs Simklubb +0.59 2:09.42
50m: 1:02.20
100m: 2:09.42
(1:07.22)
Emilia Rosborg 2011 Ösmo Simsällskap 2:02.67
50m: 56.22
100m: 2:02.67
(1:06.45)
Leia Sandell 2011 Järfälla Simsällskap 2:14.26
50m: 1:00.99
100m: 2:14.26
(1:13.27)
Lourdes Shaya 2011 Järfälla Simsällskap +0.61 2:01.02
50m: 57.01
100m: 2:01.02
(1:04.01)
Aprilia Sjöberg 2010 Järfälla Simsällskap +0.60 DSQ
Agnes Sjödin 2011 Ösmo Simsällskap 1:59.30
50m: 57.16
100m: 1:59.30
(1:02.14)
Alexie Sjölin 2010 Järfälla Simsällskap 1:59.03
50m: 55.90
100m: 1:59.03
(1:03.13)
Agnez Sjöström Salom 2011 Södertörns Simsällskap +0.76 1:54.99
50m: 52.55
100m: 1:54.99
(1:02.44)
Wilma Skarstedt 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:47.47
50m: 49.11
100m: 1:47.47
(58.36)
Nora Stalpe 2011 Järfälla Simsällskap 1:47.51
50m: 50.86
100m: 1:47.51
(56.65)
Sofia Travar 2011 Södertörns Simsällskap +0.70 1:23.11
50m: 39.57
100m: 1:23.11
(43.54)
Isabelle Varsanyi 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 DSQ
Wilma Wallin 2011 Järfälla Simsällskap 1:57.80
50m: 55.45
100m: 1:57.80
(1:02.35)
Olivia Wennerberg 2010 Södertörns Simsällskap 1:49.87
50m: 53.34
100m: 1:49.87
(56.53)
Nova Westman 2011 Ösmo Simsällskap +0.68 1:47.75
50m: 50.65
100m: 1:47.75
(57.10)
Selma Ånöstam 2010 Väsby Simsällskap +0.65 1:52.66
50m: 51.81
100m: 1:52.66
(1:00.85)
Lova Öhlin 2010 Södertörns Simsällskap 1:49.16
50m: 51.38
100m: 1:49.16
(57.78)
2022-02-19 20:12:44 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap
Document
Resultat
TYR Knatte Cup 2022
Plats: Järfällabadet Arrangör: Järfälla Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022
Gren 12, 100m Bröstsim Po 11-12 - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Harley Andersson 2010 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
Karl Ansara 2011 Solna Sundbyberg SS 04 1:42.84
50m: 49.21
100m: 1:42.84
(53.63)
Yngve Blixt 2011 Järfälla Simsällskap 2:06.94
50m: 59.88
100m: 2:06.94
(1:07.06)
Lukas Bäcklund 2010 Järfälla Simsällskap 1:47.33
50m: 50.38
100m: 1:47.33
(56.95)
Caspian Darius Namazi 2011 Järfälla Simsällskap +0.86 2:01.65
50m: 57.38
100m: 2:01.65
(1:04.27)
Hugo Ek 2010 Väsby Simsällskap +0.55 2:12.91
50m: 1:02.99
100m: 2:12.91
(1:09.92)
Bruno Eriksson 2011 Järfälla Simsällskap +0.86 2:00.92
50m: 56.31
100m: 2:00.92
(1:04.61)
Mikail Esenbay 2010 Järfälla Simsällskap DSQ
Albin Hedberg 2011 Turebergs Simklubb 2:05.46
50m: 57.63
100m: 2:05.46
(1:07.83)
Erik Holkedahl 2011 Turebergs Simklubb +0.66 1:50.15
50m: 51.15
100m: 1:50.15
(59.00)
Adrian Ishan 2010 Järfälla Simsällskap 2:18.92
50m: 1:02.81
100m: 2:18.92
(1:16.11)
Liam Javier 2010 Järfälla Simsällskap 1:57.63
50m: 54.73
100m: 1:57.63
(1:02.90)
Bosse Johansson 2010 Väsby Simsällskap +0.79 1:42.91
50m: 47.76
100m: 1:42.91
(55.15)
Hugo Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 2:05.74
50m: 57.55
100m: 2:05.74
(1:08.19)
Axel Karlsson 2011 Väsby Simsällskap +0.57 2:06.75
50m: 1:01.39
100m: 2:06.75
(1:05.36)
Erik Karlsson 2011 Järfälla Simsällskap +0.76 1:52.93
50m: 52.90
100m: 1:52.93
(1:00.03)
Joshua myrnäs 2010 Danderyd Simklubb 1:42.93
50m: 48.58
100m: 1:42.93
(54.35)
Carl Månsson 2011 Järfälla Simsällskap +0.73 2:14.15
50m: 1:02.50
100m: 2:14.15
(1:11.65)
David Nyman 2010 Järfälla Simsällskap +0.52 1:45.16
50m: 49.44
100m: 1:45.16
(55.72)
Ludvig Näsström 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 1:59.28
50m: 54.62
100m: 1:59.28
(1:04.66)
Ernst Pettersson 2010 Ösmo Simsällskap 2:09.56
50m: 1:01.75
100m: 2:09.56
(1:07.81)
Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap 1:30.17
50m: 42.64
100m: 1:30.17
(47.53)
Sean Sawander 2010 Turebergs Simklubb 2:01.18
50m: 59.35
100m: 2:01.18
(1:01.83)
Hampus Siljekvist 2011 Järfälla Simsällskap 1:45.99
50m: 49.32
100m: 1:45.99
(56.67)
Moltas Sundberg 2010 Järfälla Simsällskap 2:16.77
50m: 1:04.42
100m: 2:16.77
(1:12.35)
Axel Svahn 2010 Väsby Simsällskap 1:44.14
50m: 49.85
100m: 1:44.14
(54.29)
Oliver Svedin 2010 Väsby Simsällskap +0.68 2:03.32
50m: 57.55
100m: 2:03.32
(1:05.77)
Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap +0.72 DSQ
Tom Thyberg 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 1:59.40
50m: 57.64
100m: 1:59.40
(1:01.76)
Jesselton von Walden 2010 Väsby Simsällskap 1:35.67
50m: 45.06
100m: 1:35.67
(50.61)
Lucas Zaito 2010 Järfälla Simsällskap +0.80 1:58.75
50m: 54.22
100m: 1:58.75
(1:04.53)
2022-02-19 20:37:25 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Järfälla Simsällskap
Document