Results for Kevatkisat 2022 Salo
Below are all results from the competition shown by session.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon Uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit Ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
05 03 2022 - 05 03 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Perhosuinti T11, N 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sienna Lehtola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
40.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.62 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmiina Härri |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
43.15 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.72 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Nevalainen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
44.00 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.45 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miisa Pärssinen |
2011 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
45.74 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.46 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Hägerström |
2012 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
49.92 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Heta Lesonen |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
59.64 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.59 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Satola |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
1:07.14 |
+27.02 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Ääri |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5.3.2022 14.21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Perhosuinti T11, N 12-99 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mäki |
1997 |
Raision Urheilijat |
+0.36 |
|
28.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.22 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.28 |
|
28.88 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jade Pönni |
1997 |
Nummelan Kisaajat |
+0.23 |
|
29.74 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helmi Heinonen |
2002 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.59 |
|
30.00 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Iisalo |
2001 |
Raision Urheilijat |
+0.47 |
|
30.27 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.37 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
30.81 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miisa Järvinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
31.98 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilia Rönnlund |
2006 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
32.22 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ilona Nordman |
2008 |
Swimming Team Rauma |
-.-- |
|
32.67 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.54 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nella Imponen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.54 |
|
33.08 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
+0.25 |
|
33.11 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.72 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
33.67 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
33.72 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
33.85 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.94 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
34.01 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maikki Hämäläinen |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
34.99 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.91 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
35.27 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.50 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
35.37 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
35.41 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.90 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
35.43 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Inari Sonkkila |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
35.77 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.95 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alina Kärki |
2009 |
Porin Uimaseura |
-.-- |
|
36.26 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.45 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tiia Mattila |
2008 |
Uinti-Vakka |
-.-- |
|
36.39 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.34 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alina Vanhatalo |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
36.53 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kerttu Heinä |
2006 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
36.70 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
37.07 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.57 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mandi Hämäläinen |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
37.60 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.09 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Adela Sundberg |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
37.94 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.84 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
39.29 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Matilda Wuorio |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
39.66 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Aava Sulanterä |
2007 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
40.13 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.59 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oona Vaurio |
2009 |
Porin Uimaseura |
-.-- |
|
40.55 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.41 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Reeta Kaitosaari |
1977 |
Loimaan Uimaseura |
-.-- |
|
40.82 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.24 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sarisha Agarwal |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
42.05 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.45 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Aada Salovaara |
2007 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
42.24 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.09 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
43.24 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.97 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Senni Helskyaho |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
47.06 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.30 |
(-6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5.3.2022 14.21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 14.21.17 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|