2022-07-03   10:34:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Älgadoppet 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Älgadoppet 2022
Plats: Hallevibadet Arrangör: Simklubben Vänersborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 apr 2022 till den 30 apr 2022
Gren 16, 4x50m Frisim Mixed 13år o ä 13 och äldre - Final
Sponsor: Vargön Alloys AB
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Falkenbergs Simklubb 16 Falkenbergs Simklubb 1:57.88 102,06 
Daniel Nurislamov 2007 AV1907 -.-- 28.35 28.35
Adiyat Coles 2008 AB1808 -.-- 29.96 58.31
Maja McAdam 2006 AO0806 -.-- 31.53 1:29.84
Vilgot Andersson 2007 AF7707 -.-- 28.04 1:57.88
2 Baddaren Grön 17 Simklubben Vänersborg 1:58.21 107,56 
Pontus Grönlund 2005 AF1105 -.-- 26.16 26.16
Viktor Alfredsson 2008 AN8908 -.-- 29.62 55.78
Amanda Grönlund 2008 AB2208 -.-- 29.88 1:25.66
Linnea  Edström 2008 AG4608 -.-- 32.55 1:58.21
3 Uffes teddebjörnar 16 Föreningen Alesimmarna 2:04.20
Filippa Källefjärd 2006 BJ6406 -.-- 32.43 32.43
Elin Klerfors 2007 AM1207 -.-- 30.21 1:02.64
Malva Berggren 2007 AL1807 -.-- 32.58 1:35.22
Axel Westman 2006 AM2306 -.-- 28.98 2:04.20
4 Falkenbergs Simklubb lag 2 17 Falkenbergs Simklubb 2:04.74 101,23 
Noah McAdam 2009 AH9709 -.-- 29.51 29.51
Alva Gustafsson 2009 AA5809 -.-- 32.56 1:02.07
Emma Curlow 2005 AZ3205 -.-- 32.19 1:34.26
John Åhlund 2005 AW8705 -.-- 30.48 2:04.74
5 Baddaren Blå 17 Simklubben Vänersborg 2:07.00 92,46 %
Christian Kovacs 2006 AT6906 -.-- 29.90 29.90
Tommy Lundberg 2005 AB1305 -.-- 28.71 58.61
Johanna Stenmark 2009 AR2409 -.-- 34.33 1:32.94
Victoria Drew 2008 BG9408 -.-- 34.06 2:07.00
6 Skövde Simsällskap 19 Skövde Simsällskap 2:12.37 101,90 
Fanny Bergkvist 2004 AM8204 -.-- 35.83 35.83
Tim Börjesson 2007 BQ1107 -.-- 33.35 1:09.18
Mathilda Svensson 2003 AI8603 34.13 1:43.31
Sara Markevind 2006 AD7206 -.-- 29.06 2:12.37
7 Baddaren Gul 25 Simklubben Vänersborg 2:18.12 96,34 %
Filip Dahlqvist 1997 AR9797 -.-- 33.78 33.78
Felix Persson 2000 AY2900 -.-- 32.11 1:05.89
Emilia Skybro Wilhelmsson 2008 AQ4808 -.-- 35.78 1:41.67
Tea Lindberg 2008 AR1208 -.-- 36.45 2:18.12
8 Trollhättans Simsällskaps Hjor 18 Trollhättans Simsällskap 2:20.96 103,19 
Mohammed Alibhai 2007 BQ5707 -.-- 35.92 35.92
Anton Mattsson 2009 AU6309 40.49 1:16.41
Julia Olsson 2006 AB9206 -.-- 32.31 1:48.72
Ruslana Hasselberg 2004 BZ8204 -.-- 32.24 2:20.96
9 Trollhättans Simsällskaps Älgar 16 Trollhättans Simsällskap 2:21.07 104,93 
Alfred Dalung 2008 AS9108 -.-- 33.33 33.33
Vidar Hildefors 2008 AU5908 -.-- 43.24 1:16.57
Elvira Wennersten 2008 BD2008 -.-- 32.21 1:48.78
Tilda Mildh 2006 AS8206 32.29 2:21.07
10 Mariestads Simsällskap 14 Mariestads Simsällskap 2:28.47 99,62 %
Elicia Hovbrink 2008 BE2208 -.-- 36.00 36.00
Adam Roswall 2009 AY8309 -.-- 37.26 1:13.26
Edvin Ekblom 2009 AD6109 -.-- 38.10 1:51.36
Felicia Claesson 2009 BB5409 -.-- 37.11 2:28.47
- ALES Bananer 16 Föreningen Alesimmarna DSQ
Lucas Albano 2009 BA2109 -.-- 38.52 38.52
Julia Gustafsson 2006 BJ3406 35.97 1:14.49
Agnes Persson 2011 AS4411 -.-- 45.01 1:59.50
Theodor Wallin 2010 AI4710 -.--
- Föreningen Uddevalla Sim 13 Föreningen Uddevalla Sim DSQ
Gustav Westerlind Olsson 2009 AY8909 -.-- 31.24 31.24
Alice Boutaba 2009 AX4009 -.--
Meja Eriksson 2009 AP4209 -.--
Adam Larsson 2009 AW2509 -.--
- Lysekils Simsällskap 15 Lysekils Simsällskap DSQ
Tea  Jälevik 2007 AV8407 -.-- 35.78 35.78
Lio Barber 2008 AL4508 34.53 1:10.31
Rut Sund 2008 BL0608 -.--
Joel Johannsen 2008 -.--
- Susannes Badankor 16 Föreningen Alesimmarna DSQ
Yumiko Karlsson 2006 BJ6806 -.--
Julia Andersson 2010 AM4210 -.--
Viktor Bandelin 2008 AU8308 -.--
Elsa Erixon 2007 AX8407 -.--
Grenen officiell:  2022-04-30 13:49:00
2022-04-30 13:49:04 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner