2022-12-08   22:59:57
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Lohi uinnit 2022

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sessio 2

Document
Tulokset
Lohi Uinnit 2022
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 50m Päivämäärä: 21 05 2022 - 22 05 2022
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final
Sponsori: Cajo Technologies Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Iris Mets 2010 Oulun Uinti 1906 269 1:39.29
50m: 47.75
100m: 1:39.29
(51.54)
2 Silja Saario 2010 Oulun Lohet 265 1:39.72 +0.43
50m: 48.33
100m: 1:39.72
(51.39)
3 Mia Adriana Viilup 2010 Aquamarine Spordiklubi 265 1:39.73 +0.44
50m: 48.19
100m: 1:39.73
(51.54)
4 Malla Määttä 2010 Kempeleen Pyrintö 231 1:44.39 +5.10
50m: 49.73
100m: 1:44.39
(54.66)
5 Nora Keisu 2010 Oulun Uinti 1906 223 1:45.64 +6.35
50m: 51.22
100m: 1:45.64
(54.42)
6 Juulia Koskinen 2010 Kemin Työväen Uimarit 212 1:47.39 +8.10
50m: 51.31
100m: 1:47.39
(56.08)
7 Nelli Sulonen 2011 Oulun Lohet 212 1:47.55 +8.26
50m: 51.95
100m: 1:47.55
(55.60)
8 Saana Runtti 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 210 1:47.77 +8.48
50m: 53.34
100m: 1:47.77
(54.43)
9 Tara Maunula 2010 Kokkolan Uimaseura 208 1:48.20 +8.91
50m: 54.35
100m: 1:48.20
(53.85)
10 Beata Järviö 2011 Oulun Uinti 1906 207 1:48.29 +9.00
50m: 51.82
100m: 1:48.29
(56.47)
11 Hilla Näsi 2010 Kemin Uimaseura 205 1:48.75 +9.46
50m: 54.50
100m: 1:48.75
(54.25)
12 Neela Leinonen 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 202 1:49.13 +9.84
50m: 52.39
100m: 1:49.13
(56.74)
13 Elisa Putaala 2010 Oulun Lohet 197 1:50.07 +10.78
50m: 53.48
100m: 1:50.07
(56.59)
14 Isla Kettula 2010 Oulun Lohet 188 1:51.92 +12.63
50m: 54.29
100m: 1:51.92
(57.63)
15 Minttu Saukko 2012 Haukiputaan Heitto uintijaosto 184 1:52.65 +13.36
50m: 54.79
100m: 1:52.65
(57.86)
16 Miisa-Maaria Jomppanen 2011 Swimming Club Rovaniemi 182 1:53.14 +13.85
50m: 53.48
100m: 1:53.14
(59.66)
17 Aamu Litendahl 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 177 1:54.06 +14.77
50m: 53.75
100m: 1:54.06
(1:00.31)
18 Anna Tavi 2011 Kemin Työväen Uimarit 173 1:55.09 +15.80
50m: 57.68
100m: 1:55.09
(57.41)
19 Inga Kangas 2010 Kempeleen Pyrintö 172 1:55.10 +15.81
50m: 56.68
100m: 1:55.10
(58.42)
20 Hilla Vilppola 2010 Oulun Lohet 169 1:55.87 +16.58
50m: 55.71
100m: 1:55.87
(1:00.16)
21 Reeta Hyry 2010 Oulun Uinti 1906 164 1:57.12 +17.83
50m: 56.04
100m: 1:57.12
(1:01.08)
22 Alisa Pitkänen 2011 Kempeleen Pyrintö 151 2:00.35 +21.06
50m: 55.74
100m: 2:00.35
(1:04.61)
23 Alva Liimatta 2011 Oulun Uinti 1906 132 2:05.84 +26.55
50m: 1:01.44
100m: 2:05.84
(1:04.40)
24 Hilma Mört 2012 Kemin Työväen Uimarit 121 2:09.55 +30.26
50m: 1:01.45
100m: 2:09.55
(1:08.10)
25 Helmi Kauppinen 2011 Kemin Uimaseura 117 2:10.85 +31.56
50m: 1:03.04
100m: 2:10.85
(1:07.81)
26 Aino Kubin 2011 Oulun Lohet 116 2:11.29 +32.00
50m: 1:02.35
100m: 2:11.29
(1:08.94)
27 Nathalia Alapirtti 2013 Kempeleen Pyrintö 102 2:16.84 +37.55
50m: 1:03.41
100m: 2:16.84
(1:13.43)
- Taika Kauppi 2011 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Hilla Määttä 2012 Kempeleen Pyrintö DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Lotta Parkkonen 2012 Oulun Lohet DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Neea Liikamaa 2010 Kemin Työväen Uimarit DNS
- Mette Rova 2011 Oulun Lohet DNS
Laji virallinen: 21.5.2022 17.48.06
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final
Sponsori: Cajo Technologies Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit 558 1:17.89
50m: 36.10
100m: 1:17.89
(41.79)
2 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 533 1:19.07 +1.18
50m: 37.12
100m: 1:19.07
(41.95)
3 Noora Tuominen 2007 Oulun Lohet 482 1:21.74 +3.85
50m: 38.79
100m: 1:21.74
(42.95)
4 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 479 1:21.93 +4.04
50m: 38.82
100m: 1:21.93
(43.11)
5 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 476 1:22.11 +4.22
50m: 38.86
100m: 1:22.11
(43.25)
6 Maija Leinonen 2007 Oulun Lohet 472 1:22.31 +4.42
50m: 39.06
100m: 1:22.31
(43.25)
7 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 472 1:22.32 +4.43
50m: 38.50
100m: 1:22.32
(43.82)
8 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 429 1:24.98 +7.09
50m: 40.44
100m: 1:24.98
(44.54)
9 Anna Emilia Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 418 1:25.73 +7.84
50m: 40.89
100m: 1:25.73
(44.84)
10 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 410 1:26.26 +8.37
50m: 40.84
100m: 1:26.26
(45.42)
11 Sara Lappalainen 2007 Swimming Club Rovaniemi 402 1:26.85 +8.96
50m: 42.03
100m: 1:26.85
(44.82)
12 Siiri Karhulahti 2009 Kokkolan Uimaseura 347 1:31.24 +13.35
50m: 43.09
100m: 1:31.24
(48.15)
13 Neela Poropudas 2009 Kempeleen Pyrintö 340 1:31.83 +13.94
50m: 43.62
100m: 1:31.83
(48.21)
14 Jenni Mikkonen 2009 Oulun Uinti 1906 336 1:32.22 +14.33
50m: 43.15
100m: 1:32.22
(49.07)
15 Riia Aho 2007 Oulun Lohet 335 1:32.30 +14.41
50m: 43.23
100m: 1:32.30
(49.07)
16 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Uinti 1906 328 1:32.99 +15.10
50m: 45.33
100m: 1:32.99
(47.66)
17 Saimi Siika-aho 2009 Oulun Lohet 327 1:33.06 +15.17
50m: 44.78
100m: 1:33.06
(48.28)
18 Mette Myllylä 2009 Vieskan Uimarit 325 1:33.20 +15.31
50m: 43.52
100m: 1:33.20
(49.68)
19 Neea Junttila 2009 Vieskan Uimarit 324 1:33.36 +15.47
50m: 44.45
100m: 1:33.36
(48.91)
20 Minea Mäentausta 2008 Oulun Uinti 1906 323 1:33.46 +15.57
50m: 44.02
100m: 1:33.46
(49.44)
21 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 309 1:34.82 +16.93
50m: 44.50
100m: 1:34.82
(50.32)
22 Minja Haapala 2009 Oulun Lohet 293 1:36.54 +18.65
50m: 45.70
100m: 1:36.54
(50.84)
23 Ulpu Nissi 2009 Oulun Lohet 292 1:36.56 +18.67
50m: 46.16
100m: 1:36.56
(50.40)
24 Emma Hakkarainen 2008 Kempeleen Pyrintö 272 1:38.87 +20.98
50m: 47.63
100m: 1:38.87
(51.24)
25 Meimi Heikell 2009 Kokkolan Uimaseura 270 1:39.12 +21.23
50m: 46.20
100m: 1:39.12
(52.92)
26 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 255 1:41.03 +23.14
50m: 50.56
100m: 1:41.03
(50.47)
27 Emma Korri 2008 Kokkolan Uimaseura 253 1:41.27 +23.38
50m: 48.17
100m: 1:41.27
(53.10)
28 Nina Kinnunen 2007 Kokkolan Uimaseura 220 1:46.14 +28.25
50m: 50.03
100m: 1:46.14
(56.11)
29 Mona Maria Amanda Sarja 2009 Vieskan Uimarit 219 1:46.36 +28.47
50m: 51.50
100m: 1:46.36
(54.86)
30 Lilly Isomaa 2008 Kemin Työväen Uimarit 217 1:46.63 +28.74
50m: 51.20
100m: 1:46.63
(55.43)
31 Erika Eronen 2008 Kemin Työväen Uimarit 197 1:50.17 +32.28
50m: 53.06
100m: 1:50.17
(57.11)
32 Emma Palola 2008 Kokkolan Uimaseura 189 1:51.56 +33.67
50m: 54.61
100m: 1:51.56
(56.95)
33 Enna Alasuutari 2009 Oulun Lohet 183 1:52.78 +34.89
50m: 53.00
100m: 1:52.78
(59.78)
34 Olga Ilona Nissilä 2009 Oulun Lohet 148 2:01.17 +43.28
50m: 58.53
100m: 2:01.17
(1:02.64)
- Laura Rytilahti 2008 Oulun Uinti 1906 DNS
- Luna Sivonen 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto DNS
- Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet DNS
- Aliina Elli Ester Valjus 2009 Kokkolan Uimaseura DNS
Laji virallinen: 21.5.2022 17.48.06
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final
Sponsori: Cajo Technologies Oy
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 637 1:14.50
50m: 35.14
100m: 1:14.50
(39.36)
2 Laura Helena Markuksela 2004 Oulun Uinti 1906 566 1:17.52 +3.02
50m: 36.53
100m: 1:17.52
(40.99)
3 Amanda Riuttanen 2005 Oulun Uinti 1906 537 1:18.88 +4.38
50m: 37.55
100m: 1:18.88
(41.33)
4 Julia Tuura 2004 Swimming Club Rovaniemi 531 1:19.19 +4.69
50m: 37.17
100m: 1:19.19
(42.02)
5 Pinja Junttari 2006 Kemin Työväen Uimarit 511 1:20.21 +5.71
50m: 37.57
100m: 1:20.21
(42.64)
6 Jutta Mört 2005 Kemin Työväen Uimarit 497 1:20.94 +6.44
50m: 38.15
100m: 1:20.94
(42.79)
7 Emilia Juutilainen 2004 Rovaniemen Uimaseura 480 1:21.86 +7.36
50m: 38.64
100m: 1:21.86
(43.22)
8 Aino Kauppinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 334 1:32.39 +17.89
50m: 45.43
100m: 1:32.39
(46.96)
9 Tiina Alatalo 2005 Oulun Uinti 1906 334 1:32.41 +17.91
50m: 44.24
100m: 1:32.41
(48.17)
10 Sofia Kilpeläinen 2005 Oulun Uinti 1906 286 1:37.25 +22.75
50m: 45.35
100m: 1:37.25
(51.90)
11 Viivi Häikiö 2006 Oulun Uinti 1906 282 1:37.69 +23.19
50m: 46.83
100m: 1:37.69
(50.86)
12 Elina Koskela 2005 Vieskan Uimarit 213 1:47.34 +32.84
50m: 49.95
100m: 1:47.34
(57.39)
- Riia Aho 2007 Oulun Lohet 335 1:32.30 +17.80
50m: 43.23
100m: 1:32.30
(49.07)
- Nathalia Alapirtti 2013 Kempeleen Pyrintö 102 2:16.84 +1:02.34
50m: 1:03.41
100m: 2:16.84
(1:13.43)
- Enna Alasuutari 2009 Oulun Lohet 183 1:52.78 +38.28
50m: 53.00
100m: 1:52.78
(59.78)
- Erika Eronen 2008 Kemin Työväen Uimarit 197 1:50.17 +35.67
50m: 53.06
100m: 1:50.17
(57.11)
- Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 472 1:22.32 +7.82
50m: 38.50
100m: 1:22.32
(43.82)
- Minja Haapala 2009 Oulun Lohet 293 1:36.54 +22.04
50m: 45.70
100m: 1:36.54
(50.84)
- Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 410 1:26.26 +11.76
50m: 40.84
100m: 1:26.26
(45.42)
- Emma Hakkarainen 2008 Kempeleen Pyrintö 272 1:38.87 +24.37
50m: 47.63
100m: 1:38.87
(51.24)
- Meimi Heikell 2009 Kokkolan Uimaseura 270 1:39.12 +24.62
50m: 46.20
100m: 1:39.12
(52.92)
- Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 429 1:24.98 +10.48
50m: 40.44
100m: 1:24.98
(44.54)
- Reeta Hyry 2010 Oulun Uinti 1906 164 1:57.12 +42.62
50m: 56.04
100m: 1:57.12
(1:01.08)
- Lilly Isomaa 2008 Kemin Työväen Uimarit 217 1:46.63 +32.13
50m: 51.20
100m: 1:46.63
(55.43)
- Miisa-Maaria Jomppanen 2011 Swimming Club Rovaniemi 182 1:53.14 +38.64
50m: 53.48
100m: 1:53.14
(59.66)
- Neea Junttila 2009 Vieskan Uimarit 324 1:33.36 +18.86
50m: 44.45
100m: 1:33.36
(48.91)
- Beata Järviö 2011 Oulun Uinti 1906 207 1:48.29 +33.79
50m: 51.82
100m: 1:48.29
(56.47)
- Inga Kangas 2010 Kempeleen Pyrintö 172 1:55.10 +40.60
50m: 56.68
100m: 1:55.10
(58.42)
- Siiri Karhulahti 2009 Kokkolan Uimaseura 347 1:31.24 +16.74
50m: 43.09
100m: 1:31.24
(48.15)
- Helmi Kauppinen 2011 Kemin Uimaseura 117 2:10.85 +56.35
50m: 1:03.04
100m: 2:10.85
(1:07.81)
- Nora Keisu 2010 Oulun Uinti 1906 223 1:45.64 +31.14
50m: 51.22
100m: 1:45.64
(54.42)
- Isla Kettula 2010 Oulun Lohet 188 1:51.92 +37.42
50m: 54.29
100m: 1:51.92
(57.63)
- Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit 558 1:17.89 +3.39
50m: 36.10
100m: 1:17.89
(41.79)
- Nina Kinnunen 2007 Kokkolan Uimaseura 220 1:46.14 +31.64
50m: 50.03
100m: 1:46.14
(56.11)
- Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 476 1:22.11 +7.61
50m: 38.86
100m: 1:22.11
(43.25)
- Emma Korri 2008 Kokkolan Uimaseura 253 1:41.27 +26.77
50m: 48.17
100m: 1:41.27
(53.10)
- Juulia Koskinen 2010 Kemin Työväen Uimarit 212 1:47.39 +32.89
50m: 51.31
100m: 1:47.39
(56.08)
- Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 479 1:21.93 +7.43
50m: 38.82
100m: 1:21.93
(43.11)
- Aino Kubin 2011 Oulun Lohet 116 2:11.29 +56.79
50m: 1:02.35
100m: 2:11.29
(1:08.94)
- Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 309 1:34.82 +20.32
50m: 44.50
100m: 1:34.82
(50.32)
- Sara Lappalainen 2007 Swimming Club Rovaniemi 402 1:26.85 +12.35
50m: 42.03
100m: 1:26.85
(44.82)
- Maija Leinonen 2007 Oulun Lohet 472 1:22.31 +7.81
50m: 39.06
100m: 1:22.31
(43.25)
- Neela Leinonen 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 202 1:49.13 +34.63
50m: 52.39
100m: 1:49.13
(56.74)
- Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 255 1:41.03 +26.53
50m: 50.56
100m: 1:41.03
(50.47)
- Alva Liimatta 2011 Oulun Uinti 1906 132 2:05.84 +51.34
50m: 1:01.44
100m: 2:05.84
(1:04.40)
- Aamu Litendahl 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 177 1:54.06 +39.56
50m: 53.75
100m: 1:54.06
(1:00.31)
- Tara Maunula 2010 Kokkolan Uimaseura 208 1:48.20 +33.70
50m: 54.35
100m: 1:48.20
(53.85)
- Iris Mets 2010 Oulun Uinti 1906 269 1:39.29 +24.79
50m: 47.75
100m: 1:39.29
(51.54)
- Jenni Mikkonen 2009 Oulun Uinti 1906 336 1:32.22 +17.72
50m: 43.15
100m: 1:32.22
(49.07)
- Mette Myllylä 2009 Vieskan Uimarit 325 1:33.20 +18.70
50m: 43.52
100m: 1:33.20
(49.68)
- Minea Mäentausta 2008 Oulun Uinti 1906 323 1:33.46 +18.96
50m: 44.02
100m: 1:33.46
(49.44)
- Malla Määttä 2010 Kempeleen Pyrintö 231 1:44.39 +29.89
50m: 49.73
100m: 1:44.39
(54.66)
- Hilma Mört 2012 Kemin Työväen Uimarit 121 2:09.55 +55.05
50m: 1:01.45
100m: 2:09.55
(1:08.10)
- Ulpu Nissi 2009 Oulun Lohet 292 1:36.56 +22.06
50m: 46.16
100m: 1:36.56
(50.40)
- Olga Ilona Nissilä 2009 Oulun Lohet 148 2:01.17 +46.67
50m: 58.53
100m: 2:01.17
(1:02.64)
- Hilla Näsi 2010 Kemin Uimaseura 205 1:48.75 +34.25
50m: 54.50
100m: 1:48.75
(54.25)
- Emma Palola 2008 Kokkolan Uimaseura 189 1:51.56 +37.06
50m: 54.61
100m: 1:51.56
(56.95)
- Alisa Pitkänen 2011 Kempeleen Pyrintö 151 2:00.35 +45.85
50m: 55.74
100m: 2:00.35
(1:04.61)
- Neela Poropudas 2009 Kempeleen Pyrintö 340 1:31.83 +17.33
50m: 43.62
100m: 1:31.83
(48.21)
- Elisa Putaala 2010 Oulun Lohet 197 1:50.07 +35.57
50m: 53.48
100m: 1:50.07
(56.59)
- Anna Emilia Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 418 1:25.73 +11.23
50m: 40.89
100m: 1:25.73
(44.84)
- Saana Runtti 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 210 1:47.77 +33.27
50m: 53.34
100m: 1:47.77
(54.43)
- Silja Saario 2010 Oulun Lohet 265 1:39.72 +25.22
50m: 48.33
100m: 1:39.72
(51.39)
- varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 533 1:19.07 +4.57
50m: 37.12
100m: 1:19.07
(41.95)
- Mona Maria Amanda Sarja 2009 Vieskan Uimarit 219 1:46.36 +31.86
50m: 51.50
100m: 1:46.36
(54.86)
- Minttu Saukko 2012 Haukiputaan Heitto uintijaosto 184 1:52.65 +38.15
50m: 54.79
100m: 1:52.65
(57.86)
- Saimi Siika-aho 2009 Oulun Lohet 327 1:33.06 +18.56
50m: 44.78
100m: 1:33.06
(48.28)
- Nelli Sulonen 2011 Oulun Lohet 212 1:47.55 +33.05
50m: 51.95
100m: 1:47.55
(55.60)
- Anna Tavi 2011 Kemin Työväen Uimarit 173 1:55.09 +40.59
50m: 57.68
100m: 1:55.09
(57.41)
- Noora Tuominen 2007 Oulun Lohet 482 1:21.74 +7.24
50m: 38.79
100m: 1:21.74
(42.95)
- Mia Adriana Viilup 2010 Aquamarine Spordiklubi 265 1:39.73 +25.23
50m: 48.19
100m: 1:39.73
(51.54)
- Hilla Vilppola 2010 Oulun Lohet 169 1:55.87 +41.37
50m: 55.71
100m: 1:55.87
(1:00.16)
- Nevia Viuhkola 2009 Oulun Uinti 1906 328 1:32.99 +18.49
50m: 45.33
100m: 1:32.99
(47.66)
- Taika Kauppi 2011 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Hilla Määttä 2012 Kempeleen Pyrintö DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Lotta Parkkonen 2012 Oulun Lohet DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Neea Liikamaa 2010 Kemin Työväen Uimarit DNS
- Mette Rova 2011 Oulun Lohet DNS
- Laura Rytilahti 2008 Oulun Uinti 1906 DNS
- Luna Sivonen 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto DNS
- Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet DNS
- Aliina Elli Ester Valjus 2009 Kokkolan Uimaseura DNS
Laji virallinen: 21.5.2022 17.48.06
21-05-2022 17.48.30 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner