2022-12-02   09:38:15
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Lohi uinnit 2022

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sessio 2

Document
Tulokset
Lohi Uinnit 2022
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 50m Päivämäärä: 21 05 2022 - 22 05 2022
Laji 20, 200m Vapaauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final
Sponsori: Syötteen Eräpalvelut
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veeti Väyrynen 2009 Oulun Uinti 1906 267 2:38.37
50m: 35.30
100m: 1:16.04
(40.74)
150m: 1:58.05
(42.01)
200m: 2:38.37
(40.32)
2 Iikka Heiko 2009 Oulun Uinti 1906 257 2:40.39 +2.02
50m: 34.39
100m: 1:14.81
(40.42)
150m: 1:57.98
(43.17)
200m: 2:40.39
(42.41)
3 Aleksi Kallioinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 243 2:43.30 +4.93
50m: 36.49
100m: 1:18.32
(41.83)
150m: 2:01.09
(42.77)
200m: 2:43.30
(42.21)
4 Elias Salmela 2011 Kempeleen Pyrintö 195 2:55.60 +17.23
50m: 40.11
100m: 1:25.41
(45.30)
150m: 2:12.15
(46.74)
200m: 2:55.60
(43.45)
5 Otto Kyntömaa 2011 Oulun Uinti 1906 162 3:06.80 +28.43
50m: 43.41
100m: 1:32.82
(49.41)
150m: 2:21.20
(48.38)
200m: 3:06.80
(45.60)
6 Matti Leinonen 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 144 3:14.25 +35.88
50m: 43.33
100m: 1:33.66
(50.33)
150m: 2:24.35
(50.69)
200m: 3:14.25
(49.90)
7 Joonatan Ryynänen 2011 Oulun Uinti 1906 130 3:21.06 +42.69
50m: 44.65
100m: 1:36.58
(51.93)
150m: 2:31.47
(54.89)
200m: 3:21.06
(49.59)
8 Lenni Pessa 2011 Oulun Lohet 127 3:22.70 +44.33
50m: 45.18
100m: 1:39.75
(54.57)
150m: 2:34.73
(54.98)
200m: 3:22.70
(47.97)
9 Elmo Rajaniemi 2011 Kokkolan Uimaseura 117 3:28.31 +49.94
50m: 46.03
100m: 1:41.01
(54.98)
150m: 2:36.99
(55.98)
200m: 3:28.31
(51.32)
10 Juuso  Aapalahti 2010 Oulun Uinti 1906 104 3:36.81 +58.44
50m: 49.78
100m: 1:44.69
(54.91)
150m: 2:42.11
(57.42)
200m: 3:36.81
(54.70)
11 Tongbo Qu 2012 Oulun Uinti 1906 93 3:44.88 +1:06.51
50m: 53.32
100m: 1:51.17
(57.85)
150m: 2:49.76
(58.59)
200m: 3:44.88
(55.12)
12 Oliveri Mäentausta 2010 Oulun Uinti 1906 84 3:52.48 +1:14.11
50m: 52.73
100m: 1:53.23
(1:00.50)
150m: 2:55.19
(1:01.96)
200m: 3:52.48
(57.29)
13 Johannes Lintonen 2010 Oulun Uinti 1906 55 4:27.54 +1:49.17
50m: 55.67
100m: 2:05.79
(1:10.12)
150m: 3:20.98
(1:15.19)
200m: 4:27.54
(1:06.56)
- Henry Paavola 2011 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 10.5 Kävely / ponnistaminen altaan pohjassa
- Reetu Jauhojärvi 2009 Swimming Club Rovaniemi DNS
- Oliver Markus Kylmänen 2011 Oulun Lohet DNS
Laji virallinen: 21.5.2022 19.07.25
Laji 20, 200m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final
Sponsori: Syötteen Eräpalvelut
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kalle Pesälä 2006 Oulun Uinti 1906 645 1:58.00
50m: 28.22
100m: 58.45
(30.23)
150m: 1:28.31
(29.86)
200m: 1:58.00
(29.69)
2 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 541 2:05.13 +7.13
50m: 28.81
100m: 1:00.28
(31.47)
150m: 1:32.76
(32.48)
200m: 2:05.13
(32.37)
3 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 469 2:11.28 +13.28
50m: 29.40
100m: 1:01.63
(32.23)
150m: 1:35.94
(34.31)
200m: 2:11.28
(35.34)
4 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 411 2:17.12 +19.12
50m: 32.33
100m: 1:07.82
(35.49)
150m: 1:43.20
(35.38)
200m: 2:17.12
(33.92)
5 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit 397 2:18.73 +20.73
50m: 30.80
100m: 1:06.65
(35.85)
150m: 1:44.22
(37.57)
200m: 2:18.73
(34.51)
6 Tuomas Nissinen 2008 Kemin Työväen Uimarit 368 2:22.22 +24.22
50m: 31.96
100m: 1:08.24
(36.28)
150m: 1:45.92
(37.68)
200m: 2:22.22
(36.30)
7 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 350 2:24.66 +26.66
50m: 31.35
100m: 1:08.94
(37.59)
150m: 1:46.91
(37.97)
200m: 2:24.66
(37.75)
8 Veeti Riskilä 2007 Rovaniemen Uimaseura 350 2:24.73 +26.73
50m: 32.05
100m: 1:08.58
(36.53)
150m: 1:47.51
(38.93)
200m: 2:24.73
(37.22)
9 Valtteri Kotijärvi 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 318 2:29.39 +31.39
50m: 33.52
100m: 1:11.30
(37.78)
150m: 1:50.71
(39.41)
200m: 2:29.39
(38.68)
10 Aukusti Malinen 2007 Hyvinkään Uimaseura 299 2:32.42 +34.42
50m: 33.30
100m: 1:12.17
(38.87)
150m: 1:52.55
(40.38)
200m: 2:32.42
(39.87)
11 Aaro Kyntömaa 2006 Oulun Uinti 1906 294 2:33.36 +35.36
50m: 33.36
100m: 1:12.34
(38.98)
150m: 1:53.54
(41.20)
200m: 2:33.36
(39.82)
12 Matias Väänänen 2008 Oulun Lohet 241 2:43.75 +45.75
50m: 36.87
100m: 1:18.80
(41.93)
150m: 2:01.46
(42.66)
200m: 2:43.75
(42.29)
13 Veikka Niku 2008 Kempeleen Pyrintö 226 2:47.39 +49.39
50m: 36.15
100m: 1:19.39
(43.24)
150m: 2:03.26
(43.87)
200m: 2:47.39
(44.13)
- Alexey Savelyev 2007 Oulun Lohet DNS
Laji virallinen: 21.5.2022 19.07.25
Laji 20, 200m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final
Sponsori: Syötteen Eräpalvelut
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jere Hannuksela 2004 Oulun Uinti 1906 581 2:02.21
50m: 28.15
100m: 58.57
(30.42)
150m: 1:30.06
(31.49)
200m: 2:02.21
(32.15)
2 Elias Juntunen 2002 Oulun Uinti 1906 555 2:04.10 +1.89
50m: 28.49
100m: 59.41
(30.92)
150m: 1:31.63
(32.22)
200m: 2:04.10
(32.47)
3 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 489 2:09.42 +7.21
50m: 28.70
100m: 1:01.24
(32.54)
150m: 1:35.90
(34.66)
200m: 2:09.42
(33.52)
4 Jami Kenttälä 2004 Oulun Uinti 1906 453 2:12.78 +10.57
50m: 30.15
100m: 1:03.93
(33.78)
150m: 1:38.83
(34.90)
200m: 2:12.78
(33.95)
- Eemeli Kauppila 2002 Oulun Lohet DNS
- Mikael Ryynänen 2003 Oulun Lohet DNS
Laji virallinen: 21.5.2022 19.07.25
21-05-2022 19.07.37 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner