Tulokset Jääkarhu-uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan Uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU Tampere ry. |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 02 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Selkäuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Sorsa |
2010 |
Nokian Pyry |
+0.73 |
|
1:24.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.90 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.93 |
|
1:25.47 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.61 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lydia Arvola |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
1:26.52 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.33 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilda Somervuori |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.67 |
|
1:26.54 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.49 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisa Leinonen |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
|
1:27.76 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.99 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Tieaho |
2010 |
Nokian Pyry |
+0.98 |
|
1:29.09 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.85 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kiia Väänänen |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
1:30.50 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.18 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Deniz Aksu |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
1:30.74 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.21 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iina Koivisto |
2010 |
Vesihelmen Uimaseura |
+0.64 |
|
1:31.16 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.32 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sinna Leinonen |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
1:31.41 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.10 |
(-13.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
saaga hakala |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
|
1:31.62 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.88 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maija Oikemus |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
1:32.83 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.76 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emmi Lehtonen |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
1:32.91 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.85 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ruut Veihtola |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
|
1:35.14 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.08 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hertta Myllymäki |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:40.21 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.20 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Yli-Olli |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.86 |
|
1:40.88 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.86 |
(-8.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Loviisa Pakkala |
2011 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.85 |
|
1:43.76 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.86 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Tieaho |
2011 |
Nokian Pyry |
+0.87 |
|
1:45.88 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.14 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Erin Kuukasjärvi |
2011 |
TaTu Tampere |
+0.85 |
|
1:47.64 |
+23.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.74 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Siiri Palmgren |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.66 |
|
1:52.18 |
+27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Minja Kautto |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.85 |
|
1:55.11 |
+30.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.23 |
(+14.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Hamilton |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.90 |
|
1:57.61 |
+33.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.14 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lumi Kotiniitty |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Elea Sarkki |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 15.52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Selkäuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
|
1:13.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.29 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.71 |
|
1:15.30 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.80 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Ruottinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.86 |
|
1:15.50 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.76 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebekka Pihl |
2008 |
Porin Uimaseura |
+0.71 |
|
1:15.96 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.27 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
1:17.71 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.53 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Ådjers |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
1:22.74 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.14 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
|
1:22.81 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.18 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
|
1:22.82 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.96 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nelli Savisto |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
1:23.51 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.67 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nelli Hietala |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
|
1:24.39 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.03 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Zautasvili |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.88 |
|
1:25.90 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.32 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.87 |
|
1:26.96 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.65 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
|
1:31.06 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.78 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emmi Jokinen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
1:31.18 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.53 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Margareth Toomet |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
|
1:34.06 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.80 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sanni Korhonen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
|
1:35.50 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.45 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kiti Jernström |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.88 |
|
1:36.72 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.11 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Edith Råtts |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
|
1:39.38 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.65 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iita Helminen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
1:40.51 |
+27.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.76 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 15.52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Selkäuinti Naiset 16-99 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kanerva Kinnunen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.64 |
|
1:08.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.49 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Nikkanen |
2002 |
Vanders |
+0.68 |
|
1:09.52 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.46 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Nieminen |
1996 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
1:11.57 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.79 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tytti Rantanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.77 |
|
1:13.96 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.90 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Hellberg |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
|
1:15.86 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.75 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
1:15.92 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nelli Lehmijoki |
2005 |
Nokian Pyry |
+0.74 |
|
1:19.63 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.93 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Lähteenmäki |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
1:21.53 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.82 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Koivula |
2003 |
Nokian Pyry |
+0.83 |
|
1:22.42 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.73 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilma Husari |
2004 |
Nokian Pyry |
+0.73 |
|
1:27.61 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Neea Väkinen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.78 |
|
1:28.58 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.47 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 15.52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 15.52.42 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|