2022-12-06   15:27:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för TYR Invite

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Insim 17.00-17.45

Document
Resultat
 TYR Invite Täby Sim
Plats: Tibblebadet Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 3 jun 2022 till den 5 jun 2022
Gren 3, 1500m Frisim Damer 16-17 år - Final
Sponsor: Vattenbutiken
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim +0.72 525 19:00.42
50m: 33.68
100m: 1:10.93
(37.25)
150m: 1:49.16
(38.23)
200m: 2:26.97
(37.81)
250m: 3:05.27
(38.30)
300m: 3:43.25
(37.98)
350m: 4:21.44
(38.19)
400m: 4:59.57
(38.13)
450m: 5:37.18
(37.61)
500m: 6:15.27
(38.09)
550m: 6:53.45
(38.18)
600m: 7:31.95
(38.50)
650m: 8:09.74
(37.79)
700m: 8:48.02
(38.28)
750m: 9:26.42
(38.40)
800m: 10:04.64
(38.22)
850m: 10:42.65
(38.01)
900m: 11:21.07
(38.42)
950m: 11:59.45
(38.38)
1000m: 12:38.22
(38.77)
1050m: 13:16.64
(38.42)
1100m: 13:54.97
(38.33)
1150m: 14:33.46
(38.49)
1200m: 15:11.91
(38.45)
1250m: 15:50.78
(38.87)
1300m: 16:29.19
(38.41)
1350m: 17:07.61
(38.42)
1400m: 17:45.99
(38.38)
1450m: 18:24.07
(38.08)
1500m: 19:00.42
(36.35)
2 Elin Malmbeck 2006 Umeå Simsällskap +0.80 484 19:31.83 +31.41
50m: 32.58
100m: 1:09.53
(36.95)
150m: 1:47.75
(38.22)
200m: 2:26.52
(38.77)
250m: 3:05.19
(38.67)
300m: 3:43.92
(38.73)
350m: 4:22.47
(38.55)
400m: 5:01.27
(38.80)
450m: 5:40.76
(39.49)
500m: 6:20.42
(39.66)
550m: 6:59.72
(39.30)
600m: 7:39.51
(39.79)
650m: 8:19.27
(39.76)
700m: 8:59.06
(39.79)
750m: 9:39.06
(40.00)
800m: 10:19.03
(39.97)
850m: 10:59.04
(40.01)
900m: 11:38.93
(39.89)
950m: 12:18.93
(40.00)
1000m: 12:58.98
(40.05)
1050m: 13:39.06
(40.08)
1100m: 14:19.45
(40.39)
1150m: 14:59.53
(40.08)
1200m: 15:39.47
(39.94)
1250m: 16:19.13
(39.66)
1300m: 16:59.11
(39.98)
1350m: 17:37.87
(38.76)
1400m: 18:16.92
(39.05)
1450m: 18:55.68
(38.76)
1500m: 19:31.83
(36.15)
3 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim +0.70 431 20:18.19 +1:17.77
50m: 33.48
100m: 1:11.28
(37.80)
150m: 1:50.25
(38.97)
200m: 2:29.63
(39.38)
250m: 3:09.67
(40.04)
300m: 3:50.17
(40.50)
350m: 4:30.92
(40.75)
400m: 5:11.87
(40.95)
450m: 5:53.09
(41.22)
500m: 6:34.24
(41.15)
550m: 7:15.10
(40.86)
600m: 7:55.71
(40.61)
650m: 8:36.98
(41.27)
700m: 9:18.44
(41.46)
750m: 9:59.71
(41.27)
800m: 10:40.53
(40.82)
850m: 11:20.98
(40.45)
900m: 12:01.96
(40.98)
950m: 12:43.49
(41.53)
1000m: 13:24.89
(41.40)
1050m: 14:06.06
(41.17)
1100m: 14:47.94
(41.88)
1150m: 15:29.43
(41.49)
1200m: 16:11.02
(41.59)
1250m: 16:52.73
(41.71)
1300m: 17:35.32
(42.59)
1350m: 18:17.23
(41.91)
1400m: 18:58.72
(41.49)
1450m: 19:40.62
(41.90)
1500m: 20:18.19
(37.57)
4 Alva Gustavsson 2006 Umeå Simsällskap +0.78 422 20:26.71 +1:26.29
50m: 34.85
100m: 1:14.02
(39.17)
150m: 1:54.08
(40.06)
200m: 2:34.98
(40.90)
250m: 3:15.91
(40.93)
300m: 3:56.68
(40.77)
350m: 4:38.01
(41.33)
400m: 5:18.92
(40.91)
450m: 6:00.13
(41.21)
500m: 6:41.59
(41.46)
550m: 7:23.19
(41.60)
600m: 8:03.73
(40.54)
650m: 8:44.88
(41.15)
700m: 9:25.96
(41.08)
750m: 10:06.89
(40.93)
800m: 10:48.19
(41.30)
850m: 11:29.44
(41.25)
900m: 12:10.98
(41.54)
950m: 12:53.04
(42.06)
1000m: 13:34.30
(41.26)
1050m: 14:16.06
(41.76)
1100m: 14:57.34
(41.28)
1150m: 15:39.54
(42.20)
1200m: 16:20.73
(41.19)
1250m: 17:03.07
(42.34)
1300m: 17:44.03
(40.96)
1350m: 18:25.74
(41.71)
1400m: 19:06.81
(41.07)
1450m: 19:47.96
(41.15)
1500m: 20:26.71
(38.75)
Grenen officiell:  2022-06-03 19:37:11
Gren 3, 1500m Frisim Damer 14-15 år - Final
Sponsor: Vattenbutiken
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun +0.67 470 19:43.49
50m: 34.55
100m: 1:13.30
(38.75)
150m: 1:52.89
(39.59)
200m: 2:32.22
(39.33)
250m: 3:12.62
(40.40)
300m: 3:52.00
(39.38)
350m: 4:32.82
(40.82)
400m: 5:11.96
(39.14)
450m: 5:52.02
(40.06)
500m: 6:31.79
(39.77)
550m: 7:11.87
(40.08)
600m: 7:51.30
(39.43)
650m: 8:31.78
(40.48)
700m: 9:11.18
(39.40)
750m: 9:51.36
(40.18)
800m: 10:30.82
(39.46)
850m: 11:10.52
(39.70)
900m: 11:49.87
(39.35)
950m: 12:30.12
(40.25)
1000m: 13:09.47
(39.35)
1050m: 13:49.51
(40.04)
1100m: 14:29.47
(39.96)
1150m: 15:10.08
(40.61)
1200m: 15:49.93
(39.85)
1250m: 16:30.28
(40.35)
1300m: 17:10.42
(40.14)
1350m: 17:50.40
(39.98)
1400m: 18:29.27
(38.87)
1450m: 19:07.32
(38.05)
1500m: 19:43.49
(36.17)
2 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap +0.72 445 20:05.04 +21.55
50m: 35.62
100m: 1:15.56
(39.94)
150m: 1:55.00
(39.44)
200m: 2:36.20
(41.20)
250m: 3:16.16
(39.96)
300m: 3:57.07
(40.91)
350m: 4:37.93
(40.86)
400m: 5:18.97
(41.04)
450m: 5:59.43
(40.46)
500m: 6:40.09
(40.66)
550m: 7:20.41
(40.32)
600m: 8:00.37
(39.96)
650m: 8:40.01
(39.64)
700m: 9:20.41
(40.40)
750m: 10:00.68
(40.27)
800m: 10:41.13
(40.45)
850m: 11:20.74
(39.61)
900m: 12:00.81
(40.07)
950m: 12:41.75
(40.94)
1000m: 13:22.32
(40.57)
1050m: 14:03.03
(40.71)
1100m: 14:44.05
(41.02)
1150m: 15:24.80
(40.75)
1200m: 16:06.29
(41.49)
1250m: 16:46.99
(40.70)
1300m: 17:27.66
(40.67)
1350m: 18:07.86
(40.20)
1400m: 18:48.95
(41.09)
1450m: 19:29.22
(40.27)
1500m: 20:05.04
(35.82)
3 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun +0.76 413 20:35.72 +52.23
50m: 34.26
100m: 1:12.28
(38.02)
150m: 1:51.63
(39.35)
200m: 2:31.84
(40.21)
250m: 3:12.52
(40.68)
300m: 3:52.54
(40.02)
350m: 4:33.53
(40.99)
400m: 5:13.82
(40.29)
450m: 5:55.26
(41.44)
500m: 6:36.58
(41.32)
550m: 7:18.15
(41.57)
600m: 7:59.87
(41.72)
650m: 8:41.88
(42.01)
700m: 9:24.35
(42.47)
750m: 10:06.01
(41.66)
800m: 10:47.59
(41.58)
850m: 11:29.57
(41.98)
900m: 12:12.21
(42.64)
950m: 12:54.14
(41.93)
1000m: 13:37.92
(43.78)
1050m: 14:20.02
(42.10)
1100m: 15:01.13
(41.11)
1150m: 15:43.00
(41.87)
1200m: 16:25.13
(42.13)
1250m: 17:07.26
(42.13)
1300m: 17:49.12
(41.86)
1350m: 18:31.51
(42.39)
1400m: 19:14.51
(43.00)
1450m: 19:55.26
(40.75)
1500m: 20:35.72
(40.46)
4 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim +0.78 373 21:18.39 +1:34.90
50m: 34.88
100m: 1:14.17
(39.29)
150m: 1:54.90
(40.73)
200m: 2:35.80
(40.90)
250m: 3:17.67
(41.87)
300m: 3:59.38
(41.71)
350m: 4:41.53
(42.15)
400m: 5:23.76
(42.23)
450m: 6:06.41
(42.65)
500m: 6:48.83
(42.42)
550m: 7:31.21
(42.38)
600m: 8:13.15
(41.94)
650m: 8:56.12
(42.97)
700m: 9:39.06
(42.94)
750m: 10:21.85
(42.79)
800m: 11:04.60
(42.75)
850m: 11:48.08
(43.48)
900m: 12:31.34
(43.26)
950m: 13:15.75
(44.41)
1000m: 14:00.17
(44.42)
1050m: 14:44.47
(44.30)
1100m: 15:28.07
(43.60)
1150m: 16:12.53
(44.46)
1200m: 16:56.54
(44.01)
1250m: 17:41.11
(44.57)
1300m: 18:24.88
(43.77)
1350m: 19:08.56
(43.68)
1400m: 19:52.37
(43.81)
1450m: 20:35.97
(43.60)
1500m: 21:18.39
(42.42)
5 Wilma Mostén 2008 Umeå Simsällskap +0.89 315 22:31.79 +2:48.30
50m: 36.60
100m: 1:18.58
(41.98)
150m: 2:03.64
(45.06)
200m: 2:48.45
(44.81)
250m: 3:33.95
(45.50)
300m: 4:18.90
(44.95)
350m: 5:04.52
(45.62)
400m: 5:50.62
(46.10)
450m: 6:36.89
(46.27)
500m: 7:21.69
(44.80)
550m: 8:08.34
(46.65)
600m: 8:54.22
(45.88)
650m: 9:40.40
(46.18)
700m: 10:26.46
(46.06)
750m: 11:12.84
(46.38)
800m: 11:59.01
(46.17)
850m: 12:45.93
(46.92)
900m: 13:28.94
(43.01)
950m: 14:15.25
(46.31)
1000m: 15:02.81
(47.56)
1050m: 15:47.70
(44.89)
1100m: 16:32.60
(44.90)
1150m: 17:18.84
(46.24)
1200m: 18:03.62
(44.78)
1250m: 18:48.67
(45.05)
1300m: 19:33.36
(44.69)
1350m: 20:19.39
(46.03)
1400m: 21:04.21
(44.82)
1450m: 21:49.55
(45.34)
1500m: 22:31.79
(42.24)
Grenen officiell:  2022-06-03 19:37:11
2022-06-03 19:38:29 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner