2022-09-29   06:00:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för TYR Invite

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Insim 08.00-08.45

Document
Resultat
 TYR Invite Täby Sim
Plats: Tibblebadet Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 3 jun 2022 till den 5 jun 2022
Gren 5, 400m Frisim Herrar 18 och äldre - Final
Sponsor: McDonalds
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.67 644 4:14.79
50m: 29.57
100m: 1:01.82
(32.25)
150m: 1:34.19
(32.37)
200m: 2:07.07
(32.88)
250m: 2:40.27
(33.20)
300m: 3:12.95
(32.68)
350m: 3:44.77
(31.82)
400m: 4:14.79
(30.02)
2 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening +0.72 642 4:15.04 +0.25
50m: 29.10
100m: 1:01.07
(31.97)
150m: 1:34.03
(32.96)
200m: 2:07.08
(33.05)
250m: 2:40.52
(33.44)
300m: 3:13.56
(33.04)
350m: 3:45.65
(32.09)
400m: 4:15.04
(29.39)
Grenen officiell:  2022-06-04 09:32:22
Gren 5, 400m Frisim Herrar 16-17 år - Final
Sponsor: McDonalds
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.69 628 4:16.87
50m: 29.23
100m: 1:01.76
(32.53)
150m: 1:33.98
(32.22)
200m: 2:06.97
(32.99)
250m: 2:40.24
(33.27)
300m: 3:13.29
(33.05)
350m: 3:45.72
(32.43)
400m: 4:16.87
(31.15)
2 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap +0.69 528 4:32.24 +15.37
50m: 30.40
100m: 1:03.92
(33.52)
150m: 1:38.21
(34.29)
200m: 2:13.22
(35.01)
250m: 2:48.11
(34.89)
300m: 3:23.33
(35.22)
350m: 3:58.35
(35.02)
400m: 4:32.24
(33.89)
3 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim +0.78 433 4:50.79 +33.92
50m: 30.76
100m: 1:06.38
(35.62)
150m: 1:43.60
(37.22)
200m: 2:21.05
(37.45)
250m: 2:58.77
(37.72)
300m: 3:36.08
(37.31)
350m: 4:13.44
(37.36)
400m: 4:50.79
(37.35)
4 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening +0.82 347 5:12.89 +56.02
50m: 34.34
100m: 1:14.17
(39.83)
150m: 1:55.08
(40.91)
200m: 2:34.91
(39.83)
250m: 3:14.63
(39.72)
300m: 3:54.26
(39.63)
350m: 4:34.38
(40.12)
400m: 5:12.89
(38.51)
5 Arvid  Elfwing 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.80 262 5:43.91 +1:27.04
50m: 35.45
100m: 1:16.86
(41.41)
150m: 2:01.11
(44.25)
200m: 2:45.67
(44.56)
250m: 3:31.05
(45.38)
300m: 4:15.96
(44.91)
350m: 5:00.89
(44.93)
400m: 5:43.91
(43.02)
Grenen officiell:  2022-06-04 09:32:22
Gren 5, 400m Frisim Herrar 14-15 år - Final
Sponsor: McDonalds
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sixten Ersson 2007 Täby Sim +0.76 443 4:48.52
50m: 30.18
100m: 1:05.44
(35.26)
150m: 1:43.10
(37.66)
200m: 2:20.12
(37.02)
250m: 2:57.56
(37.44)
300m: 3:35.29
(37.73)
350m: 4:12.95
(37.66)
400m: 4:48.52
(35.57)
2 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim +0.72 412 4:55.65 +7.13
50m: 32.13
100m: 1:08.89
(36.76)
150m: 1:47.52
(38.63)
200m: 2:26.16
(38.64)
250m: 3:05.01
(38.85)
300m: 3:44.59
(39.58)
350m: 4:21.94
(37.35)
400m: 4:55.65
(33.71)
3 Khaled Ahmed 2007 Luleå Simsällskap +0.67 408 4:56.64 +8.12
50m: 32.69
100m: 1:09.05
(36.36)
150m: 1:47.14
(38.09)
200m: 2:25.03
(37.89)
250m: 3:03.13
(38.10)
300m: 3:42.32
(39.19)
350m: 4:20.61
(38.29)
400m: 4:56.64
(36.03)
4 Anders Watanabe 2008 Väsby Simsällskap +0.71 407 4:56.81 +8.29
50m: 32.84
100m: 1:09.51
(36.67)
150m: 1:47.53
(38.02)
200m: 2:26.23
(38.70)
250m: 3:05.03
(38.80)
300m: 3:43.12
(38.09)
350m: 4:21.11
(37.99)
400m: 4:56.81
(35.70)
5 Otto Sahlée 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.73 382 5:03.27 +14.75
50m: 33.19
100m: 1:09.92
(36.73)
150m: 1:48.14
(38.22)
200m: 2:26.58
(38.44)
250m: 3:05.96
(39.38)
300m: 3:45.24
(39.28)
350m: 4:24.73
(39.49)
400m: 5:03.27
(38.54)
6 Carl Olsson 2008 Täby Sim +0.78 380 5:03.74 +15.22
50m: 34.24
100m: 1:12.40
(38.16)
150m: 1:50.60
(38.20)
200m: 2:28.99
(38.39)
250m: 3:09.43
(40.44)
300m: 3:48.20
(38.77)
350m: 4:27.11
(38.91)
400m: 5:03.74
(36.63)
7 Elias Bergfeldt 2007 Väsby Simsällskap +0.80 359 5:09.45 +20.93
50m: 34.10
100m: 1:12.03
(37.93)
150m: 1:51.45
(39.42)
200m: 2:31.64
(40.19)
250m: 3:10.54
(38.90)
300m: 3:50.46
(39.92)
350m: 4:31.18
(40.72)
400m: 5:09.45
(38.27)
8 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap -.-- 351 5:11.86 +23.34
50m: 34.34
100m: 1:12.71
(38.37)
150m: 1:52.19
(39.48)
200m: 2:31.68
(39.49)
250m: 3:11.52
(39.84)
300m: 3:52.18
(40.66)
350m: 4:32.20
(40.02)
400m: 5:11.86
(39.66)
9 Matteo Costa 2008 Täby Sim +0.77 327 5:19.27 +30.75
50m: 34.66
100m: 1:13.25
(38.59)
150m: 1:52.38
(39.13)
200m: 2:32.97
(40.59)
250m: 3:14.16
(41.19)
300m: 3:56.13
(41.97)
350m: 4:38.15
(42.02)
400m: 5:19.27
(41.12)
10 Robin Westberg 2007 Idrottsklubben Studenterna i U +0.72 301 5:28.14 +39.62
50m: 36.15
100m: 1:15.93
(39.78)
150m: 1:57.28
(41.35)
200m: 2:39.40
(42.12)
250m: 3:20.68
(41.28)
300m: 4:02.61
(41.93)
350m: 4:45.35
(42.74)
400m: 5:28.14
(42.79)
11 Noel Lundström 2007 Täby Sim +0.65 293 5:31.29 +42.77
50m: 34.19
100m: 1:14.42
(40.23)
150m: 1:56.50
(42.08)
200m: 2:38.86
(42.36)
250m: 3:22.38
(43.52)
300m: 4:05.73
(43.35)
350m: 4:49.84
(44.11)
400m: 5:31.29
(41.45)
12 Arne Björk 2008 Idrottsklubben Studenterna i U +0.75 289 5:32.78 +44.26
50m: 37.18
100m: 1:19.46
(42.28)
150m: 2:02.63
(43.17)
200m: 2:45.46
(42.83)
250m: 3:27.41
(41.95)
300m: 4:10.62
(43.21)
350m: 4:52.84
(42.22)
400m: 5:32.78
(39.94)
13 Gideon Larsson 2008 Täby Sim +0.74 241 5:53.57 +1:05.05
50m: 38.93
100m: 1:23.34
(44.41)
150m: 2:08.78
(45.44)
200m: 2:55.97
(47.19)
250m: 3:41.85
(45.88)
300m: 4:28.04
(46.19)
350m: 5:12.74
(44.70)
400m: 5:53.57
(40.83)
Grenen officiell:  2022-06-04 09:32:22
Gren 5, 400m Frisim Herrar 13 år - Final
Sponsor: McDonalds
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amadeus Suhr 2009 Väsby Simsällskap +0.77 403 4:57.81
50m: 32.85
100m: 1:09.19
(36.34)
150m: 1:47.72
(38.53)
200m: 2:25.99
(38.27)
250m: 3:04.32
(38.33)
300m: 3:42.84
(38.52)
350m: 4:20.67
(37.83)
400m: 4:57.81
(37.14)
2 Theodore Brändström 2009 Umeå Simsällskap +0.65 400 4:58.58 +0.77
50m: 32.91
100m: 1:09.63
(36.72)
150m: 1:47.90
(38.27)
200m: 2:26.67
(38.77)
250m: 3:05.52
(38.85)
300m: 3:44.43
(38.91)
350m: 4:23.01
(38.58)
400m: 4:58.58
(35.57)
3 Albin Holmgren 2009 Täby Sim +0.69 360 5:09.23 +11.42
50m: 32.99
100m: 1:11.50
(38.51)
150m: 1:51.83
(40.33)
200m: 2:32.15
(40.32)
250m: 3:12.28
(40.13)
300m: 3:53.19
(40.91)
350m: 4:31.77
(38.58)
400m: 5:09.23
(37.46)
4 Arvid Larsson 2009 Täby Sim +0.69 262 5:43.71 +45.90
50m: 37.44
100m: 1:20.54
(43.10)
150m: 2:03.71
(43.17)
200m: 2:47.38
(43.67)
250m: 3:30.66
(43.28)
300m: 4:15.15
(44.49)
350m: 5:00.06
(44.91)
400m: 5:43.71
(43.65)
5 Max Alsen 2009 Täby Sim +0.74 226 6:00.87 +1:03.06
50m: 35.51
100m: 1:20.33
(44.82)
150m: 2:07.39
(47.06)
200m: 2:56.00
(48.61)
250m: 3:43.33
(47.33)
300m: 4:32.79
(49.46)
350m: 5:20.00
(47.21)
400m: 6:00.87
(40.87)
6 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim +0.70 221 6:03.84 +1:06.03
50m: 36.98
100m: 1:20.70
(43.72)
150m: 2:07.71
(47.01)
200m: 2:54.20
(46.49)
250m: 3:41.77
(47.57)
300m: 4:30.88
(49.11)
350m: 5:19.05
(48.17)
400m: 6:03.84
(44.79)
7 Luke Granlund 2009 Täby Sim +0.71 192 6:21.37 +1:23.56
50m: 37.37
100m: 1:23.21
(45.84)
150m: 2:12.34
(49.13)
200m: 3:02.97
(50.63)
250m: 3:53.05
(50.08)
300m: 4:44.97
(51.92)
350m: 5:35.41
(50.44)
400m: 6:21.37
(45.96)
Grenen officiell:  2022-06-04 09:32:22
2022-06-04 09:32:55 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner