Results for SWIM KING Kidz Cup 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2022 to 19. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 25m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
18.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.91 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
18.66 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
18.66 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.96 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
19.08 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.32 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuel Christiansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
19.23 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.44 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer Nielsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
19.31 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.17 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Larsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
19.36 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.17 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
19.67 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.34 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19.84 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.71 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Max Erlendsson |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
20.30 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.50 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aske Weilert Feldinger |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.83 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.26 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albert Sidenius |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.09 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Robert Jersild |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.23 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.15 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aske Neerstrand Rasmussen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.83 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-06-2022 09:58:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 25m Frisvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
14.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 15.00 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
15.41 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.28 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
17.37 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.92 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
17.60 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.82 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
17.84 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.35 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannibal Wichmann Meisner |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
20.37 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-06-2022 09:58:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 25m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
14.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 18.63 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
15.72 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.63 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emias Haupt Poulsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
19.71 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.57 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-06-2022 09:58:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2022 09:59.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|