2024-07-25   07:58:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2022
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. mar  2022 to 20. mar  2022
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 15 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 2:18.19
50m: 31.29
100m: 1:06.67
(35.38)
150m: 1:43.06
(36.39)
200m: 2:18.19
(35.13)
2 Eline Sophia Bunch 2007 Ikast Svømmeklub 2:32.21 +14.02
50m: 34.42
100m: 1:13.63
(39.21)
150m: 1:53.98
(40.35)
200m: 2:32.21
(38.23)
3 Emma Ploug Rasmussen 2005 Svømmeklubben S 68 2:32.89 +14.70
50m: 34.82
100m: 1:13.94
(39.12)
150m: 1:53.93
(39.99)
200m: 2:32.89
(38.96)
4 Mia Jørgensen 2006 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 2:33.49 +15.30
50m: 34.02
100m: 1:13.06
(39.04)
150m: 1:54.26
(41.20)
200m: 2:33.49
(39.23)
5 Caden Halle 2005 Odder Svømmeklub 2:35.07 +16.88
50m: 34.61
100m: 1:13.61
(39.00)
150m: 1:54.74
(41.13)
200m: 2:35.07
(40.33)
6 Marie V. Petersen 2006 Odder Svømmeklub 2:43.61 +25.42
50m: 36.51
100m: 1:18.99
(42.48)
150m: 2:01.94
(42.95)
200m: 2:43.61
(41.67)
7 Freja Kvist 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 2:44.11 +25.92
50m: 37.25
100m: 1:19.13
(41.88)
150m: 2:02.62
(43.49)
200m: 2:44.11
(41.49)
8 Sofie Bæk 2007 Ikast Svømmeklub 2:45.60 +27.41
50m: 36.59
100m: 1:19.32
(42.73)
150m: 2:04.11
(44.79)
200m: 2:45.60
(41.49)
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:31:01
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub 2:21.31
50m: 32.41
100m: 1:08.52
(36.11)
150m: 1:45.53
(37.01)
200m: 2:21.31
(35.78)
2 Rosa Crone 2008 Lyseng IF 2:26.97 +5.66
50m: 33.98
100m: 1:11.68
(37.70)
150m: 1:50.24
(38.56)
200m: 2:26.97
(36.73)
3 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 2:27.31 +6.00
50m: 33.86
100m: 1:11.69
(37.83)
150m: 1:50.09
(38.40)
200m: 2:27.31
(37.22)
4 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub 2:30.89 +9.58
50m: 34.98
100m: 1:13.63
(38.65)
150m: 1:52.93
(39.30)
200m: 2:30.89
(37.96)
5 Anna Katrine Willems 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 2:32.26 +10.95
50m: 34.04
100m: 1:12.83
(38.79)
150m: 1:53.04
(40.21)
200m: 2:32.26
(39.22)
6 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 2:35.44 +14.13
50m: 34.84
100m: 1:15.68
(40.84)
150m: 1:56.06
(40.38)
200m: 2:35.44
(39.38)
7 Nanna Rønnow 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 2:35.86 +14.55
50m: 35.88
100m: 1:15.73
(39.85)
150m: 1:56.26
(40.53)
200m: 2:35.86
(39.60)
8 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub 2:35.88 +14.57
50m: 35.98
100m: 1:17.55
(41.57)
150m: 1:58.75
(41.20)
200m: 2:35.88
(37.13)
9 Katrine Mølbak 2009 Ikast Svømmeklub 2:37.86 +16.55
50m: 35.24
100m: 1:16.52
(41.28)
150m: 1:58.17
(41.65)
200m: 2:37.86
(39.69)
10 Laura Winum Andersen 2009 Lyseng IF 2:39.46 +18.15
50m: 36.34
100m: 1:17.69
(41.35)
150m: 1:58.52
(40.83)
200m: 2:39.46
(40.94)
11 Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 2:40.42 +19.11
50m: 36.68
100m: 1:17.69
(41.01)
150m: 1:59.98
(42.29)
200m: 2:40.42
(40.44)
12 Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted 2:46.73 +25.42
50m: 36.64
100m: 1:18.85
(42.21)
150m: 2:03.10
(44.25)
200m: 2:46.73
(43.63)
13 Filippa Holst Rasmussen 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 2:48.68 +27.37
50m: 37.12
100m: 1:20.44
(43.32)
150m: 2:05.82
(45.38)
200m: 2:48.68
(42.86)
14 Katja Birk Hansen 2009 Ikast Svømmeklub 2:50.59 +29.28
50m: 38.01
100m: 1:21.04
(43.03)
150m: 2:07.63
(46.59)
200m: 2:50.59
(42.96)
15 Liv Lade Keller 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 2:52.79 +31.48
50m: 37.68
100m: 1:21.44
(43.76)
150m: 2:08.47
(47.03)
200m: 2:52.79
(44.32)
16 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub 2:55.28 +33.97
50m: 38.31
100m: 1:23.59
(45.28)
150m: 2:11.01
(47.42)
200m: 2:55.28
(44.27)
17 Melanie Sørensen 2009 Thisted Svømmeklub 3:00.42 +39.11
50m: 38.07
100m: 1:21.74
(43.67)
150m: 2:10.55
(48.81)
200m: 3:00.42
(49.87)
18 Helene Munk Barfod 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 3:00.97 +39.66
50m: 39.94
100m: 1:26.36
(46.42)
150m: 2:14.51
(48.15)
200m: 3:00.97
(46.46)
19 Laura Persson 2009 Ikast Svømmeklub 3:21.19 +59.88
50m: 44.02
100m: 1:35.27
(51.25)
150m: 2:29.91
(54.64)
200m: 3:21.19
(51.28)
20 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub 3:23.44 +1:02.13
50m: 44.33
100m: 1:37.84
(53.51)
150m: 2:32.75
(54.91)
200m: 3:23.44
(50.69)
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:31:01
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 11-12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Szeles Poulsen 2010 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 2:50.59
50m: 38.47
100m: 1:23.05
(44.58)
150m: 2:09.32
(46.27)
200m: 2:50.59
(41.27)
2 Julie Mikkelsen 2010 Lyseng IF 2:53.27 +2.68
50m: 37.91
100m: 1:23.13
(45.22)
150m: 2:09.54
(46.41)
200m: 2:53.27
(43.73)
3 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub 2:54.70 +4.11
50m: 39.62
100m: 1:25.82
(46.20)
150m: 2:12.43
(46.61)
200m: 2:54.70
(42.27)
4 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub 2:55.54 +4.95
50m: 40.02
100m: 1:26.11
(46.09)
150m: 2:12.33
(46.22)
200m: 2:55.54
(43.21)
5 Olivia Winum Andersen 2011 Lyseng IF 3:02.80 +12.21
50m: 39.14
100m: 1:28.60
(49.46)
150m: 2:16.86
(48.26)
200m: 3:02.80
(45.94)
6 Cecilie Ditlev Lund 2011 Lyseng IF 3:06.81 +16.22
50m: 41.60
100m: 1:30.11
(48.51)
150m: 2:20.10
(49.99)
200m: 3:06.81
(46.71)
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:31:01
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub 4:03.25
50m: 49.99
100m: 2:04.38
(1:14.39)
150m: 3:05.47
(1:01.09)
200m: 4:03.25
(57.78)
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:31:01
18-03-2022 17:36.52 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Odder Svømmeklub
Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2022
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. mar  2022 to 20. mar  2022
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sophus Henningsen 2007 H.G.F. Svømning 2:00.69
50m: 27.40
100m: 58.11
(30.71)
150m: 1:30.75
(32.64)
200m: 2:00.69
(29.94)
2 Valdemar Theisen 2007 Ikast Svømmeklub 2:17.37 +16.68
50m: 31.12
100m: 1:06.31
(35.19)
150m: 1:42.57
(36.26)
200m: 2:17.37
(34.80)
3 Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub 2:22.34 +21.65
50m: 32.27
100m: 1:10.08
(37.81)
150m: 1:46.63
(36.55)
200m: 2:22.34
(35.71)
4 Otto Wind Løssing 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 2:26.97 +26.28
50m: 32.35
100m: 1:09.99
(37.64)
150m: 1:48.85
(38.86)
200m: 2:26.97
(38.12)
5 Magnus Wurtz Jensen 2008 Ikast Svømmeklub 2:27.17 +26.48
50m: 32.74
100m: 1:09.87
(37.13)
150m: 1:48.57
(38.70)
200m: 2:27.17
(38.60)
6 Jakob Stærmose 2007 Svømmeklubben Grindsted 2:34.89 +34.20
50m: 33.61
100m: 1:13.83
(40.22)
150m: 1:54.72
(40.89)
200m: 2:34.89
(40.17)
7 Julius Schumann Thrane 2008 Odder Svømmeklub 2:39.09 +38.40
50m: 36.19
100m: 1:16.76
(40.57)
150m: 1:58.23
(41.47)
200m: 2:39.09
(40.86)
8 Kasper Larsen 2008 Thisted Svømmeklub 2:48.01 +47.32
50m: 37.76
100m: 1:21.08
(43.32)
150m: 2:05.42
(44.34)
200m: 2:48.01
(42.59)
9 Magnus Søjdis Svendsen 2008 Ikast Svømmeklub 3:03.10 +1:02.41
50m: 40.84
100m: 1:29.58
(48.74)
150m: 2:19.21
(49.63)
200m: 3:03.10
(43.89)
10 Mikkel Søjdis Svendsen 2008 Ikast Svømmeklub 3:27.45 +1:26.76
50m: 44.83
100m: 1:41.15
(56.32)
150m: 2:35.41
(54.26)
200m: 3:27.45
(52.04)
- Ketil Poza-Frøkjaer 2008 Lyseng IF DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:42:49
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Bjerre 2009 Lyseng IF 2:31.04
100m: 1:14.81
(1:14.81)
150m: 1:55.64
(40.83)
200m: 2:31.04
(35.40)
2 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 2:31.33 +0.29
50m: 35.83
100m: 1:15.75
(39.92)
150m: 1:54.60
(38.85)
200m: 2:31.33
(36.73)
3 Jeppe Blach Damm 2009 Lyseng IF 3:06.74 +35.70
50m: 42.96
100m: 1:31.49
(48.53)
150m: 2:21.10
(49.61)
200m: 3:06.74
(45.64)
4 Milas K. Lauridsen 2010 Ikast Svømmeklub 3:34.99 +1:03.95
200m: 3:34.99
(3:34.99)
- Jakob Munk Barfod 2010 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin DNS
- Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:42:49
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Hjalte Amtorp 2011 Lyseng IF 2:50.80
50m: 39.06
100m: 1:23.91
(44.85)
150m: 2:08.09
(44.18)
200m: 2:50.80
(42.71)
2 Peter Storm Pedersen 2011 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 3:07.02 +16.22
50m: 40.25
100m: 1:26.51
(46.26)
150m: 2:24.25
(57.74)
200m: 3:07.02
(42.77)
3 Egon Johan Dannesboe 2011 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 3:12.93 +22.13
50m: 42.37
100m: 1:31.00
(48.63)
150m: 2:23.09
(52.09)
200m: 3:12.93
(49.84)
4 Lauge Amtorp 2011 Lyseng IF 3:19.92 +29.12
50m: 46.15
100m: 1:37.02
(50.87)
150m: 2:30.20
(53.18)
200m: 3:19.92
(49.72)
5 Alfred Schumann Thrane 2011 Odder Svømmeklub 3:33.71 +42.91
50m: 46.57
100m: 1:41.08
(54.51)
150m: 2:39.05
(57.97)
200m: 3:33.71
(54.66)
6 Lei Andersen 2012 Odder Svømmeklub 4:07.89 +1:17.09
50m: 50.13
100m: 1:54.45
(1:04.32)
150m: 3:03.48
(1:09.03)
200m: 4:07.89
(1:04.41)
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:42:49
18-03-2022 17:43.54 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Odder Svømmeklub
Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2022
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. mar  2022 to 20. mar  2022
Løb 3, 50m Butterfly Damer 15 og ældre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Bomholt Jensen 2005 Brønderslev SK08 30.57 QA
2 Asta Højberg 2005 Sigma Swim Birkerød 31.48 +0.91 QA
3 Nicoline Kristiansen 2002 Odder Svømmeklub 32.18 +1.61 QA
4 Nanna Vestergård Johansen 2006 Odder Svømmeklub 32.41 +1.84 QA
5 Ellen Højsgaard Jensen 2007 Odder Svømmeklub 33.45 +2.88 QA
6 Matilde Thirup 2005 Svømmeklubben S 68 33.46 +2.89 QA
7 Caden Halle 2005 Odder Svømmeklub 34.03 +3.46
8 Maja Bech Færløv Andersen 2005 Svømmeklubben Smut 34.47 +3.90
9 Kristine Vestergaard 2005 Brønderslev SK08 34.51 +3.94
10 Eline Sophia Bunch 2007 Ikast Svømmeklub 35.16 +4.59
11 Christina Markussen 2005 Aars Svømmeklub 36.97 +6.40
12 Lea Wallén 2005 Aarhus If af 1900 37.10 +6.53
13 Alma Nielsen 2005 Aars Svømmeklub 37.32 +6.75
14 Josefine Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 37.40 +6.83
15 Leonora Holst Jensen 2004 Odder Svømmeklub 37.81 +7.24
16 Sofie Bæk 2007 Ikast Svømmeklub 38.26 +7.69
17 Katrine Skyt Nielsen 2003 Odder Svømmeklub 39.86 +9.29
18 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub 41.89 +11.32
19 Katrine Klein Christensen 2006 H.G.F. Svømning 42.29 +11.72
20 Freja Gram 2001 H.G.F. Svømning 46.46 +15.89
21 Nanna Hulgaard 2007 H.G.F. Svømning 47.81 +17.24
22 Matilde Egeris Sørensen 2007 H.G.F. Svømning 49.12 +18.55
- Frida Damm Thorsell 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin DNS
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:35:56
Løb 3, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub 30.64 QB
2 Cecilie Kehlet 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 30.66 +0.02 QB
3 Nadia Bager 2008 Thisted Svømmeklub 32.04 +1.40 QB
4 Sophie Hvergel 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 32.65 +2.01 QB
5 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 32.79 +2.15 QB
6 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub 32.81 +2.17 QB
7 Katrine Sander 2009 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 32.95 +2.31
8 Anna Katrine Willems 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 34.11 +3.47
9 Nanna Rønnow 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 34.90 +4.26
10 Laura Winum Andersen 2009 Lyseng IF 35.66 +5.02
11 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub 36.24 +5.60
12 Karoline Starup 2008 H.G.F. Svømning 36.46 +5.82
13 Filippa Holst Rasmussen 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 37.21 +6.57
14 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 37.64 +7.00
15 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub 38.09 +7.45
16 Alberte Bøgeskov Johnsen 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 38.19 +7.55
17 Silke Østrup 2008 IHF Svømning 38.44 +7.80
18 Anna Kjær Nielsen 2008 Odder Svømmeklub 38.83 +8.19
19 Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 39.75 +9.11
20 Silja Bregenov 2009 IHF Svømning 42.64 +12.00
21 Agnes Tinggaard 2009 Thisted Svømmeklub 46.16 +15.52
22 Mathilde Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub 48.35 +17.71
23 Sophia Damberg 2009 Odder Svømmeklub 48.92 +18.28
24 Ida-Marie Scavenius 2008 Odder Svømmeklub 49.20 +18.56
25 Ditte Nissen 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 49.26 +18.62
26 Lærke Djernes 2009 IHF Svømning 49.83 +19.19
27 Isabella Vestergaard 2009 Thisted Svømmeklub 51.57 +20.93
28 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub 52.02 +21.38
29 Priva Hassan 2009 Odder Svømmeklub 52.70 +22.06
30 Laura Persson 2009 Ikast Svømmeklub 52.95 +22.31
31 Ida Nyland Madsen 2009 Odder Svømmeklub 57.20 +26.56
32 Signe Storm Pedersen 2009 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 57.43 +26.79
- Emilie Lange 2008 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:35:56
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub 40.41 QC
2 Cecilie Ditlev Lund 2011 Lyseng IF 40.57 +0.16 QC
3 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub 41.58 +1.17 QC
4 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub 42.49 +2.08 QC
5 Agnes Lorenzen Olesen 2011 Ikast Svømmeklub 45.88 +5.47 QC
6 Julie Mikkelsen 2010 Lyseng IF 46.32 +5.91 QC
7 Johanne Vind Sejr 2010 Lyseng IF 46.86 +6.45
8 Marie Lausdahl 2010 Odder Svømmeklub 47.50 +7.09
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:35:56
Løb 3, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub 44.94 QD
- Clara Nielsen 2012 Odder Svømmeklub DSQ Brystben v. 30 og 4
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:35:56
18-03-2022 18:38.24 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Odder Svømmeklub
Document
Resultater
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. mar  2022 to 20. mar  2022
Løb 3, 50m Butterfly Damer 15 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Bomholt Jensen 2005 Brønderslev SK08 30.29
2 Asta Højberg 2005 Sigma Swim Birkerød 31.28 +0.99
3 Nicoline Kristiansen 2002 Odder Svømmeklub 32.07 +1.78
4 Nanna Vestergård Johansen 2006 Odder Svømmeklub 32.24 +1.95
5 Ellen Højsgaard Jensen 2007 Odder Svømmeklub 33.26 +2.97
6 Matilde Thirup 2005 Svømmeklubben S 68 35.57 +5.28
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:00:55
Løb 3, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Kehlet 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 29.72
2 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub 31.14 +1.42
3 Nadia Bager 2008 Thisted Svømmeklub 31.47 +1.75
4 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 31.67 +1.95
5 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub 32.68 +2.96
6 Sophie Hvergel 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 33.77 +4.05
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:00:55
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub 39.94
2 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub 40.89 +0.95
3 Julie Mikkelsen 2010 Lyseng IF 43.22 +3.28
4 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub 43.35 +3.41
5 Agnes Lorenzen Olesen 2011 Ikast Svømmeklub 47.86 +7.92
- Cecilie Ditlev Lund 2011 Lyseng IF DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:00:55
Løb 3, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub 45.87
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:00:55
19-03-2022 17:13.15 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Horsens Svømmeklub
Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2022
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. mar  2022 to 20. mar  2022
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 16 og ældre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Rasmussen 2006 Odder Svømmeklub 28.69 QA
2 Kristian Ølgaard 2005 Aars Svømmeklub 28.73 +0.04 QA
3 Alexander Mogensen 2005 Horsens Svømmeklub 30.93 +2.24 QA
4 Tobias Holt 2006 Svømmeklubben Grindsted 32.77 +4.08 QA
- Jacob Bach-Valeur 2004 H.G.F. Svømning DSQ tyvstart
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:15:47
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mads Røddik Thøgersen 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 28.57 QB
2 Sophus Henningsen 2007 H.G.F. Svømning 29.07 +0.50 QB
3 Patrick Gadeberg 2007 Ikast Svømmeklub 30.89 +2.32 QB
4 Anders Peter Kristensen 2007 H.G.F. Svømning 31.80 +3.23 QB
5 Christian Ekander 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 31.90 +3.33 QB
6 Ivan Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub 32.56 +3.99 QB
7 Valdemar Theisen 2007 Ikast Svømmeklub 33.62 +5.05
8 Mikkel Fisker Nielsen 2007 H.G.F. Svømning 34.09 +5.52
9 Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub 35.30 +6.73
10 Niels Peter E. Sørensen 2007 Svømmeklubben Grindsted 35.67 +7.10
11 Julius Schumann Thrane 2008 Odder Svømmeklub 39.69 +11.12
12 Daniel Kring 2008 H.G.F. Svømning 41.23 +12.66
13 Kasper Larsen 2008 Thisted Svømmeklub 43.91 +15.34
- Alfred Hørlück 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin DNS
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:15:47
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub 33.03 QC
2 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 35.60 +2.57 QC
3 Gabriel Oostwouder 2009 IHF Svømning 35.73 +2.70 QC
4 Kristian Johnsen Andersen 2009 Ikast Svømmeklub 37.46 +4.43 QC
5 Simon Peter Kristensen 2009 H.G.F. Svømning 41.39 +8.36 QC
6 Elias Egeberg 2010 Thisted Svømmeklub 44.16 +11.13 QC
7 Liam Thomsen 2009 Ikast Svømmeklub 44.66 +11.63
8 August Søjdis Svendsen 2009 Ikast Svømmeklub 47.46 +14.43
9 Konrad Nejmann-Holst 2009 Thisted Svømmeklub 49.06 +16.03
10 Rasmus Skifter Holm Jensen 2010 H.G.F. Svømning 1:11.28 +38.25
- Mads Olesen 2010 Thisted Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Eskil Kiib Bach 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin DNS
- Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub DNS
- Gustav Karlslund 2009 Odder Svømmeklub DNS
- Mads Vestergaard 2010 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:15:47
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bille Benjamin Drasbek 2011 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 43.68 QD
2 Egon Johan Dannesboe 2011 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 48.54 +4.86 QD
3 Sylvester Krabbenhøft 2011 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 56.13 +12.45 QD
4 Jonas Ilsøe Larsen 2012 Odder Svømmeklub 1:07.00 +23.32 QD
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:15:47
18-03-2022 18:26.26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Odder Svømmeklub
Document
Resultater
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. mar  2022 to 20. mar  2022
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 16 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kristian Ølgaard 2005 Aars Svømmeklub 29.04
2 Nikolaj Rasmussen 2006 Odder Svømmeklub 29.20 +0.16
3 Alexander Mogensen 2005 Horsens Svømmeklub 30.38 +1.34
4 Tobias Holt 2006 Svømmeklubben Grindsted 32.77 +3.73
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:13:28
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mads Røddik Thøgersen 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 28.07
2 Sophus Henningsen 2007 H.G.F. Svømning 28.61 +0.54
3 Patrick Gadeberg 2007 Ikast Svømmeklub 30.95 +2.88
4 Anders Peter Kristensen 2007 H.G.F. Svømning 32.19 +4.12
5 Ivan Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub 32.87 +4.80
6 Valdemar Theisen 2007 Ikast Svømmeklub 35.41 +7.34
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:13:28
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub 33.33
2 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 34.98 +1.65
3 Gabriel Oostwouder 2009 IHF Svømning 36.08 +2.75
4 Kristian Johnsen Andersen 2009 Ikast Svømmeklub 37.07 +3.74
5 Simon Peter Kristensen 2009 H.G.F. Svømning 39.27 +5.94
6 Elias Egeberg 2010 Thisted Svømmeklub 41.75 +8.42
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:13:28
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bille Benjamin Drasbek 2011 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 44.78
2 Egon Johan Dannesboe 2011 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 46.91 +2.13
3 Jonas Ilsøe Larsen 2012 Odder Svømmeklub 1:05.40 +20.62
- Sylvester Krabbenhøft 2011 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin DSQ 1 hånd v. adslut
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:13:28
19-03-2022 17:15.20 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Horsens Svømmeklub
Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2022
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. mar  2022 to 20. mar  2022
Løb 5, 400m Medley Damer 15 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Leonora Holst Jensen 2004 Odder Svømmeklub 6:18.96
50m: 41.14
100m: 1:32.40
(51.26)
150m: 2:20.21
(47.81)
200m: 3:09.64
(49.43)
250m: 4:00.38
(50.74)
300m: 4:54.98
(54.60)
350m: 5:37.44
(42.46)
400m: 6:18.96
(41.52)
2 Marie V. Petersen 2006 Odder Svømmeklub 6:22.46 +3.50
50m: 44.96
150m: 2:25.22
(2:25.22)
200m: 3:14.08
(48.86)
250m: 4:07.41
(53.33)
300m: 4:56.62
(49.21)
350m: 5:40.87
(44.25)
400m: 6:22.46
(41.59)
3 Viola Bregenov 2007 IHF Svømning 6:49.18 +30.22
50m: 41.96
100m: 1:36.45
(54.49)
150m: 2:25.08
(48.63)
200m: 3:16.45
(51.37)
250m: 4:12.66
(56.21)
300m: 5:12.12
(59.46)
350m: 6:01.46
(49.34)
400m: 6:49.18
(47.72)
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:42:42
Løb 5, 400m Medley Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub 5:42.14
50m: 34.37
100m: 1:17.85
(43.48)
150m: 2:00.35
(42.50)
200m: 2:43.48
(43.13)
250m: 3:32.90
(49.42)
300m: 4:22.89
(49.99)
350m: 5:02.36
(39.47)
400m: 5:42.14
(39.78)
2 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub 5:52.15 +10.01
50m: 40.82
100m: 1:28.22
(47.40)
150m: 2:12.07
(43.85)
200m: 2:54.50
(42.43)
250m: 3:44.44
(49.94)
300m: 4:31.08
(46.64)
350m: 5:13.39
(42.31)
400m: 5:52.15
(38.76)
3 Nadia Bager 2008 Thisted Svømmeklub 5:53.57 +11.43
50m: 39.45
100m: 1:26.58
(47.13)
150m: 2:12.64
(46.06)
200m: 3:45.72
(1:33.08)
250m: 4:33.18
(47.46)
300m: 5:14.73
(41.55)
350m: 5:53.57
(38.84)
400m: 5:53.57
()
4 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub 5:54.61 +12.47
50m: 38.76
100m: 1:26.62
(47.86)
150m: 2:10.38
(43.76)
200m: 2:51.64
(41.26)
250m: 3:43.61
(51.97)
300m: 4:35.00
(51.39)
350m: 5:14.68
(39.68)
400m: 5:54.61
(39.93)
5 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub 5:58.42 +16.28
50m: 40.90
100m: 1:28.35
(47.45)
150m: 2:12.55
(44.20)
200m: 2:56.41
(43.86)
250m: 3:47.59
(51.18)
300m: 4:39.45
(51.86)
350m: 5:19.53
(40.08)
400m: 5:58.42
(38.89)
6 Sophie Hvergel 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 6:04.14 +22.00
50m: 36.63
100m: 1:23.32
(46.69)
150m: 2:11.15
(47.83)
200m: 2:59.16
(48.01)
250m: 3:50.35
(51.19)
300m: 4:42.36
(52.01)
350m: 5:25.37
(43.01)
400m: 6:04.14
(38.77)
7 Katrine Sander 2009 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 6:04.97 +22.83
50m: 38.73
100m: 1:22.96
(44.23)
150m: 2:11.21
(48.25)
200m: 2:57.79
(46.58)
250m: 3:51.59
(53.80)
300m: 4:43.79
(52.20)
350m: 5:26.35
(42.56)
400m: 6:04.97
(38.62)
8 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub 6:13.57 +31.43
50m: 36.92
100m: 2:11.48
(1:34.56)
150m: 2:57.48
(46.00)
200m: 3:53.69
(56.21)
250m: 4:50.53
(56.84)
300m: 5:32.29
(41.76)
400m: 6:13.57
(6:13.57)
9 Johanne Øland Frøkjær 2009 Thisted Svømmeklub 6:16.58 +34.44
50m: 40.46
100m: 1:32.41
(51.95)
150m: 2:18.56
(46.15)
200m: 3:04.37
(45.81)
250m: 3:59.89
(55.52)
300m: 4:54.52
(54.63)
350m: 5:35.50
(40.98)
400m: 6:16.58
(41.08)
10 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub 6:29.40 +47.26
50m: 39.95
100m: 1:30.58
(50.63)
150m: 2:18.26
(47.68)
200m: 3:05.89
(47.63)
250m: 4:03.93
(58.04)
300m: 5:02.26
(58.33)
350m: 5:45.59
(43.33)
400m: 6:29.40
(43.81)
11 Alberte Bøgeskov Johnsen 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 6:32.25 +50.11
50m: 40.16
100m: 1:32.15
(51.99)
150m: 2:22.46
(50.31)
200m: 3:10.75
(48.29)
250m: 4:04.31
(53.56)
300m: 5:01.93
(57.62)
350m: 5:49.16
(47.23)
400m: 6:32.25
(43.09)
12 Silke Østrup 2008 IHF Svømning 6:34.34 +52.20
50m: 44.38
100m: 1:39.49
(55.11)
150m: 2:29.08
(49.59)
200m: 3:18.76
(49.68)
250m: 4:13.79
(55.03)
300m: 5:08.24
(54.45)
350m: 5:51.44
(43.20)
400m: 6:34.34
(42.90)
13 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 6:44.02 +1:01.88
50m: 43.39
100m: 1:35.75
(52.36)
150m: 2:27.01
(51.26)
200m: 3:16.73
(49.72)
250m: 4:16.83
(1:00.10)
300m: 5:18.22
(1:01.39)
350m: 6:02.61
(44.39)
400m: 6:44.02
(41.41)
14 Josephine Siggaard Kraul 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 6:45.64 +1:03.50
50m: 46.67
100m: 1:41.49
(54.82)
150m: 2:31.68
(50.19)
200m: 3:20.80
(49.12)
250m: 4:18.10
(57.30)
300m: 5:14.63
(56.53)
350m: 6:00.30
(45.67)
400m: 6:45.64
(45.34)
15 Liv Lade Keller 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 7:07.09 +1:24.95
50m: 44.34
100m: 1:46.87
(1:02.53)
150m: 2:42.37
(55.50)
200m: 3:35.09
(52.72)
250m: 4:32.43
(57.34)
300m: 5:31.37
(58.94)
350m: 6:20.61
(49.24)
400m: 7:07.09
(46.48)
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:42:42
Løb 5, 400m Medley Damer 11-12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub 7:16.26
150m: 2:38.10
(2:38.10)
200m: 3:29.64
(51.54)
400m: 7:16.26
(7:16.26)
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:42:42
18-03-2022 18:56.21 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Odder Svømmeklub
Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2022
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. mar  2022 to 20. mar  2022
Løb 6, 400m Medley Herrer 16 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Rasmussen 2006 Odder Svømmeklub 5:26.51
50m: 33.76
100m: 1:14.55
(40.79)
150m: 1:56.50
(41.95)
200m: 2:35.83
(39.33)
250m: 3:24.45
(48.62)
300m: 4:13.42
(48.97)
350m: 4:50.91
(37.49)
400m: 5:26.51
(35.60)
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:56:30
Løb 6, 400m Medley Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub 5:39.94
50m: 37.77
100m: 1:24.54
(46.77)
150m: 2:06.33
(41.79)
200m: 2:49.41
(43.08)
250m: 3:37.38
(47.97)
300m: 4:24.68
(47.30)
350m: 5:02.67
(37.99)
400m: 5:39.94
(37.27)
2 Ivan Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub 5:54.08 +14.14
50m: 33.88
100m: 1:15.90
(42.02)
150m: 2:03.07
(47.17)
200m: 2:48.36
(45.29)
250m: 3:40.60
(52.24)
300m: 4:33.35
(52.75)
350m: 5:13.61
(40.26)
400m: 5:54.08
(40.47)
3 Christian Ekander 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 5:57.36 +17.42
50m: 35.87
100m: 1:19.53
(43.66)
150m: 2:06.80
(47.27)
200m: 2:53.30
(46.50)
250m: 3:44.81
(51.51)
300m: 4:36.96
(52.15)
350m: 5:18.86
(41.90)
400m: 5:57.36
(38.50)
4 Vitus Kirkegaard 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 6:49.40 +1:09.46
50m: 43.83
100m: 1:39.21
(55.38)
150m: 2:29.80
(50.59)
200m: 3:18.69
(48.89)
250m: 4:19.67
(1:00.98)
300m: 5:23.09
(1:03.42)
350m: 6:08.35
(45.26)
400m: 6:49.40
(41.05)
5 Viggo Wind Løssing 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 6:51.34 +1:11.40
50m: 45.22
100m: 1:44.50
(59.28)
150m: 2:35.29
(50.79)
200m: 3:26.44
(51.15)
250m: 4:23.53
(57.09)
300m: 5:22.85
(59.32)
350m: 6:07.70
(44.85)
400m: 6:51.34
(43.64)
- Niels Andreasen 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin DSQ ej samtid. berør v75m
- Alfred Hørlück 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin DNS
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:56:30
Løb 6, 400m Medley Herrer 12-13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub 6:12.96
50m: 37.39
100m: 1:23.71
(46.32)
150m: 2:10.39
(46.68)
200m: 2:57.31
(46.92)
250m: 3:50.07
(52.76)
300m: 4:44.03
(53.96)
350m: 5:29.44
(45.41)
400m: 6:12.96
(43.52)
2 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 6:20.78 +7.82
50m: 40.30
100m: 1:30.25
(49.95)
150m: 2:14.39
(44.14)
200m: 2:59.65
(45.26)
250m: 3:59.38
(59.73)
300m: 4:56.13
(56.75)
350m: 5:37.77
(41.64)
400m: 6:20.78
(43.01)
3 Albert Grove 2009 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 6:44.87 +31.91
50m: 40.41
100m: 1:37.97
(57.56)
150m: 2:28.81
(50.84)
200m: 3:19.68
(50.87)
250m: 4:19.56
(59.88)
300m: 5:19.19
(59.63)
350m: 6:02.69
(43.50)
400m: 6:44.87
(42.18)
- Eskil Kiib Bach 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin DNS
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:56:30
18-03-2022 19:11.53 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Odder Svømmeklub
Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2022
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. mar  2022 to 20. mar  2022
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 15 og ældre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matilde Thirup 2005 Svømmeklubben S 68 28.56 QA
2 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 28.83 +0.27 QA
3 Nicoline Kristiansen 2002 Odder Svømmeklub 28.93 +0.37 QA
4 Sarah Lyse Søe 2007 Odder Svømmeklub 29.00 +0.44 QA
5 Caroline Bomholt Jensen 2005 Brønderslev SK08 29.04 +0.48 QA
6 Asta Højberg 2005 Sigma Swim Birkerød 29.68 +1.12 QA
7 Nanna Vestergård Johansen 2006 Odder Svømmeklub 29.73 +1.17
8 Caden Halle 2005 Odder Svømmeklub 30.08 +1.52
9 Eline Sophia Bunch 2007 Ikast Svømmeklub 30.33 +1.77
10 Mia Jørgensen 2006 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 31.02 +2.46
=11 Maja Bech Færløv Andersen 2005 Svømmeklubben Smut 31.07 +2.51
=11 Emma Ploug Rasmussen 2005 Svømmeklubben S 68 31.07 +2.51
13 Kristine Vestergaard 2005 Brønderslev SK08 31.57 +3.01
14 Ellen Højsgaard Jensen 2007 Odder Svømmeklub 31.83 +3.27
15 Christina Markussen 2005 Aars Svømmeklub 31.84 +3.28
16 Josefine Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 31.92 +3.36
17 Alma Nielsen 2005 Aars Svømmeklub 32.06 +3.50
18 Viola Bregenov 2007 IHF Svømning 32.46 +3.90
19 Freja Kvist 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 32.73 +4.17
20 Sofie Bæk 2007 Ikast Svømmeklub 33.10 +4.54
21 Katrine Klein Christensen 2006 H.G.F. Svømning 33.45 +4.89
22 Leonora Holst Jensen 2004 Odder Svømmeklub 33.83 +5.27
23 Katrine Skyt Nielsen 2003 Odder Svømmeklub 33.86 +5.30
24 Maria Sprenger 2005 Odsherred Svømmeklub 34.35 +5.79
25 Ida Mørup 2006 H.G.F. Svømning 35.88 +7.32
26 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub 36.13 +7.57
27 Freja Gram 2001 H.G.F. Svømning 36.79 +8.23
28 Nanna Hulgaard 2007 H.G.F. Svømning 38.38 +9.82
29 Matilde Egeris Sørensen 2007 H.G.F. Svømning 38.71 +10.15
- Lea Wallén 2005 Aarhus If af 1900 DSQ Tyvstart
- Frida Damm Thorsell 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin DNS
Løb officielt kl.: 18-03-2022 19:13:05
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Kehlet 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 28.70 QB
2 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 30.69 +1.99 QB
3 Rosa Crone 2008 Lyseng IF 31.08 +2.38 QB
4 Katrine Mølbak 2009 Ikast Svømmeklub 31.59 +2.89 QB
5 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub 31.88 +3.18 QB
6 Silja Bregenov 2009 IHF Svømning 31.95 +3.25 QB
7 Johanne Øland Frøkjær 2009 Thisted Svømmeklub 32.28 +3.58
8 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub 32.89 +4.19
9 Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted 33.46 +4.76
10 Karoline Starup 2008 H.G.F. Svømning 33.84 +5.14
11 Katja Birk Hansen 2009 Ikast Svømmeklub 34.01 +5.31
12 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub 34.10 +5.40
13 Anna Kjær Nielsen 2008 Odder Svømmeklub 34.37 +5.67
14 Lærke Djernes 2009 IHF Svømning 35.00 +6.30
15 Melanie Sørensen 2009 Thisted Svømmeklub 35.69 +6.99
16 Helene Munk Barfod 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 37.10 +8.40
17 Isabella Vestergaard 2009 Thisted Svømmeklub 38.66 +9.96
18 Ditte Nissen 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 39.34 +10.64
19 Sophia Damberg 2009 Odder Svømmeklub 39.41 +10.71
20 Mathilde Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub 39.85 +11.15
21 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub 40.48 +11.78
22 Priva Hassan 2009 Odder Svømmeklub 40.85 +12.15
23 Ida Nyland Madsen 2009 Odder Svømmeklub 41.14 +12.44
24 Laura Persson 2009 Ikast Svømmeklub 41.27 +12.57
25 Ida-Marie Scavenius 2008 Odder Svømmeklub 42.88 +14.18
26 Vigga Marie Anker-Aaen 2009 Odder Svømmeklub 43.83 +15.13
27 Signe Storm Pedersen 2009 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 45.17 +16.47
- Agnes Tinggaard 2009 Thisted Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Tejasvi Balaji 2009 Odder Svømmeklub DNS
- Emilie Lange 2008 Odder Svømmeklub DNS