2024-07-25   20:45:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2022
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. mar  2022 to 20. mar  2022
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sophus Henningsen 2007 H.G.F. Svømning 2:00.69
50m: 27.40
100m: 58.11
(30.71)
150m: 1:30.75
(32.64)
200m: 2:00.69
(29.94)
2 Valdemar Theisen 2007 Ikast Svømmeklub 2:17.37 +16.68
50m: 31.12
100m: 1:06.31
(35.19)
150m: 1:42.57
(36.26)
200m: 2:17.37
(34.80)
3 Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub 2:22.34 +21.65
50m: 32.27
100m: 1:10.08
(37.81)
150m: 1:46.63
(36.55)
200m: 2:22.34
(35.71)
4 Otto Wind Løssing 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 2:26.97 +26.28
50m: 32.35
100m: 1:09.99
(37.64)
150m: 1:48.85
(38.86)
200m: 2:26.97
(38.12)
5 Magnus Wurtz Jensen 2008 Ikast Svømmeklub 2:27.17 +26.48
50m: 32.74
100m: 1:09.87
(37.13)
150m: 1:48.57
(38.70)
200m: 2:27.17
(38.60)
6 Jakob Stærmose 2007 Svømmeklubben Grindsted 2:34.89 +34.20
50m: 33.61
100m: 1:13.83
(40.22)
150m: 1:54.72
(40.89)
200m: 2:34.89
(40.17)
7 Julius Schumann Thrane 2008 Odder Svømmeklub 2:39.09 +38.40
50m: 36.19
100m: 1:16.76
(40.57)
150m: 1:58.23
(41.47)
200m: 2:39.09
(40.86)
8 Kasper Larsen 2008 Thisted Svømmeklub 2:48.01 +47.32
50m: 37.76
100m: 1:21.08
(43.32)
150m: 2:05.42
(44.34)
200m: 2:48.01
(42.59)
9 Magnus Søjdis Svendsen 2008 Ikast Svømmeklub 3:03.10 +1:02.41
50m: 40.84
100m: 1:29.58
(48.74)
150m: 2:19.21
(49.63)
200m: 3:03.10
(43.89)
10 Mikkel Søjdis Svendsen 2008 Ikast Svømmeklub 3:27.45 +1:26.76
50m: 44.83
100m: 1:41.15
(56.32)
150m: 2:35.41
(54.26)
200m: 3:27.45
(52.04)
- Ketil Poza-Frøkjaer 2008 Lyseng IF DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:42:49
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Bjerre 2009 Lyseng IF 2:31.04
100m: 1:14.81
(1:14.81)
150m: 1:55.64
(40.83)
200m: 2:31.04
(35.40)
2 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 2:31.33 +0.29
50m: 35.83
100m: 1:15.75
(39.92)
150m: 1:54.60
(38.85)
200m: 2:31.33
(36.73)
3 Jeppe Blach Damm 2009 Lyseng IF 3:06.74 +35.70
50m: 42.96
100m: 1:31.49
(48.53)
150m: 2:21.10
(49.61)
200m: 3:06.74
(45.64)
4 Milas K. Lauridsen 2010 Ikast Svømmeklub 3:34.99 +1:03.95
200m: 3:34.99
(3:34.99)
- Jakob Munk Barfod 2010 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin DNS
- Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:42:49
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Hjalte Amtorp 2011 Lyseng IF 2:50.80
50m: 39.06
100m: 1:23.91
(44.85)
150m: 2:08.09
(44.18)
200m: 2:50.80
(42.71)
2 Peter Storm Pedersen 2011 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 3:07.02 +16.22
50m: 40.25
100m: 1:26.51
(46.26)
150m: 2:24.25
(57.74)
200m: 3:07.02
(42.77)
3 Egon Johan Dannesboe 2011 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 3:12.93 +22.13
50m: 42.37
100m: 1:31.00
(48.63)
150m: 2:23.09
(52.09)
200m: 3:12.93
(49.84)
4 Lauge Amtorp 2011 Lyseng IF 3:19.92 +29.12
50m: 46.15
100m: 1:37.02
(50.87)
150m: 2:30.20
(53.18)
200m: 3:19.92
(49.72)
5 Alfred Schumann Thrane 2011 Odder Svømmeklub 3:33.71 +42.91
50m: 46.57
100m: 1:41.08
(54.51)
150m: 2:39.05
(57.97)
200m: 3:33.71
(54.66)
6 Lei Andersen 2012 Odder Svømmeklub 4:07.89 +1:17.09
50m: 50.13
100m: 1:54.45
(1:04.32)
150m: 3:03.48
(1:09.03)
200m: 4:07.89
(1:04.41)
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:42:49
18-03-2022 17:43.54 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Odder Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner