2024-07-18   19:05:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2022
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. mar  2022 to 20. mar  2022
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 15 og ældre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matilde Thirup 2005 Svømmeklubben S 68 28.56 QA
2 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 28.83 +0.27 QA
3 Nicoline Kristiansen 2002 Odder Svømmeklub 28.93 +0.37 QA
4 Sarah Lyse Søe 2007 Odder Svømmeklub 29.00 +0.44 QA
5 Caroline Bomholt Jensen 2005 Brønderslev SK08 29.04 +0.48 QA
6 Asta Højberg 2005 Sigma Swim Birkerød 29.68 +1.12 QA
7 Nanna Vestergård Johansen 2006 Odder Svømmeklub 29.73 +1.17
8 Caden Halle 2005 Odder Svømmeklub 30.08 +1.52
9 Eline Sophia Bunch 2007 Ikast Svømmeklub 30.33 +1.77
10 Mia Jørgensen 2006 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 31.02 +2.46
=11 Maja Bech Færløv Andersen 2005 Svømmeklubben Smut 31.07 +2.51
=11 Emma Ploug Rasmussen 2005 Svømmeklubben S 68 31.07 +2.51
13 Kristine Vestergaard 2005 Brønderslev SK08 31.57 +3.01
14 Ellen Højsgaard Jensen 2007 Odder Svømmeklub 31.83 +3.27
15 Christina Markussen 2005 Aars Svømmeklub 31.84 +3.28
16 Josefine Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 31.92 +3.36
17 Alma Nielsen 2005 Aars Svømmeklub 32.06 +3.50
18 Viola Bregenov 2007 IHF Svømning 32.46 +3.90
19 Freja Kvist 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 32.73 +4.17
20 Sofie Bæk 2007 Ikast Svømmeklub 33.10 +4.54
21 Katrine Klein Christensen 2006 H.G.F. Svømning 33.45 +4.89
22 Leonora Holst Jensen 2004 Odder Svømmeklub 33.83 +5.27
23 Katrine Skyt Nielsen 2003 Odder Svømmeklub 33.86 +5.30
24 Maria Sprenger 2005 Odsherred Svømmeklub 34.35 +5.79
25 Ida Mørup 2006 H.G.F. Svømning 35.88 +7.32
26 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub 36.13 +7.57
27 Freja Gram 2001 H.G.F. Svømning 36.79 +8.23
28 Nanna Hulgaard 2007 H.G.F. Svømning 38.38 +9.82
29 Matilde Egeris Sørensen 2007 H.G.F. Svømning 38.71 +10.15
- Lea Wallén 2005 Aarhus If af 1900 DSQ Tyvstart
- Frida Damm Thorsell 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin DNS
Løb officielt kl.: 18-03-2022 19:13:05
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Kehlet 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 28.70 QB
2 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 30.69 +1.99 QB
3 Rosa Crone 2008 Lyseng IF 31.08 +2.38 QB
4 Katrine Mølbak 2009 Ikast Svømmeklub 31.59 +2.89 QB
5 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub 31.88 +3.18 QB
6 Silja Bregenov 2009 IHF Svømning 31.95 +3.25 QB
7 Johanne Øland Frøkjær 2009 Thisted Svømmeklub 32.28 +3.58
8 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub 32.89 +4.19
9 Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted 33.46 +4.76
10 Karoline Starup 2008 H.G.F. Svømning 33.84 +5.14
11 Katja Birk Hansen 2009 Ikast Svømmeklub 34.01 +5.31
12 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub 34.10 +5.40
13 Anna Kjær Nielsen 2008 Odder Svømmeklub 34.37 +5.67
14 Lærke Djernes 2009 IHF Svømning 35.00 +6.30
15 Melanie Sørensen 2009 Thisted Svømmeklub 35.69 +6.99
16 Helene Munk Barfod 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 37.10 +8.40
17 Isabella Vestergaard 2009 Thisted Svømmeklub 38.66 +9.96
18 Ditte Nissen 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 39.34 +10.64
19 Sophia Damberg 2009 Odder Svømmeklub 39.41 +10.71
20 Mathilde Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub 39.85 +11.15
21 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub 40.48 +11.78
22 Priva Hassan 2009 Odder Svømmeklub 40.85 +12.15
23 Ida Nyland Madsen 2009 Odder Svømmeklub 41.14 +12.44
24 Laura Persson 2009 Ikast Svømmeklub 41.27 +12.57
25 Ida-Marie Scavenius 2008 Odder Svømmeklub 42.88 +14.18
26 Vigga Marie Anker-Aaen 2009 Odder Svømmeklub 43.83 +15.13
27 Signe Storm Pedersen 2009 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 45.17 +16.47
- Agnes Tinggaard 2009 Thisted Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Tejasvi Balaji 2009 Odder Svømmeklub DNS
- Emilie Lange 2008 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 18-03-2022 19:13:05
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 11-12 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub 35.37 QC
2 Olivia Winum Andersen 2011 Lyseng IF 35.52 +0.15 QC
3 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub 35.54 +0.17 QC
4 Caroline Szeles Poulsen 2010 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 35.56 +0.19 QC
5 Johanne Vind Sejr 2010 Lyseng IF 37.18 +1.81 QC
6 Marie Lausdahl 2010 Odder Svømmeklub 38.61 +3.24 QC
7 Agnes Lorenzen Olesen 2011 Ikast Svømmeklub 40.87 +5.50
8 Anna Gammelgård 2010 Odder Svømmeklub 43.73 +8.36
9 Agnes Elise Liboriussen 2011 Odder Svømmeklub 46.53 +11.16
10 Asta Vinther Pedersen 2011 Odder Svømmeklub 47.06 +11.69
11 Mia Aggerholm Jensen 2010 Odder Svømmeklub 48.06 +12.69
- Lilian Abdulkarim 2010 Odder Svømmeklub DNS
- Sabiha Abdulkarim 2011 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 18-03-2022 19:13:05
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub 39.25 QD
2 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub 47.89 +8.64 QD
3 Clara Nielsen 2012 Odder Svømmeklub 50.13 +10.88 QD
- Sophie Larsen 2013 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 18-03-2022 19:13:05
18-03-2022 19:14.08 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Odder Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner