Tulokset 2022 Apollo Projects Division II Swimming Competition
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022 Apollo Projects Division II Swimming Competition
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Moana Pool |
Organizer: |
Swimming New Zealand |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 8, 2022 to May 12, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 400m Individual Medley Men 13 years - Final |
|
|
13NZR |
4:35.84 |
|
|
|
Mitchell Donaldson |
|
PARAK |
|
9/25/2006 |
|
|
|
|
14NZR |
4:30.48 |
|
|
|
Mitchell Donaldson |
|
PARAK |
|
9/24/2007 |
|
|
|
|
NZR |
4:06.66 |
|
|
|
Dean Kent |
1978 |
NSSAK (NZL) |
Germany |
1/25/2003 |
|
|
|
|
18NZR |
4:16.12 |
|
|
|
Thomas Watkins |
|
CAPWN (NZL) |
|
10/2/2018 |
|
|
|
|
17NZR |
4:14.15 |
|
|
|
Bradlee Ashby |
|
NSSAK (NZL) |
|
9/30/2013 |
|
|
|
|
15NZR |
4:19.83 |
|
|
|
Anthony van der Kraay |
|
NSSAK |
|
9/19/1996 |
|
|
|
|
16NZR |
4:14.87 |
|
|
|
Sam Brown |
2003 |
Capital Swim Club (NZL) |
Water World Te Rapa (NZL) |
10/7/2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Seongjin Choi |
13 |
Dannevirke Swimming Club |
|
|
5:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flyn Beattie |
13 |
Mt Maunganui Swimming Club |
|
|
5:35.55 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Ballantyne |
13 |
St Peter's Swimming Club |
|
|
5:47.06 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Charlie Shivnan |
13 |
Mt Maunganui Swimming Club |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/11/2022 6:55:45 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 400m Individual Medley Men 14 years - Final |
|
|
13NZR |
4:35.84 |
|
|
|
Mitchell Donaldson |
|
PARAK |
|
9/25/2006 |
|
|
|
|
14NZR |
4:30.48 |
|
|
|
Mitchell Donaldson |
|
PARAK |
|
9/24/2007 |
|
|
|
|
NZR |
4:06.66 |
|
|
|
Dean Kent |
1978 |
NSSAK (NZL) |
Germany |
1/25/2003 |
|
|
|
|
18NZR |
4:16.12 |
|
|
|
Thomas Watkins |
|
CAPWN (NZL) |
|
10/2/2018 |
|
|
|
|
17NZR |
4:14.15 |
|
|
|
Bradlee Ashby |
|
NSSAK (NZL) |
|
9/30/2013 |
|
|
|
|
15NZR |
4:19.83 |
|
|
|
Anthony van der Kraay |
|
NSSAK |
|
9/19/1996 |
|
|
|
|
16NZR |
4:14.87 |
|
|
|
Sam Brown |
2003 |
Capital Swim Club (NZL) |
Water World Te Rapa (NZL) |
10/7/2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sam Whitehead-Kai |
14 |
Masterton Swimming Club |
|
|
5:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jack Younger |
14 |
Masterton Swimming Club |
|
|
5:12.10 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Angus Horner |
14 |
Pirates Swim Team |
|
|
5:12.52 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yoichi Chan |
14 |
United Swimming Club |
|
|
5:19.22 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Wilson |
14 |
Hokonui Aquatics |
|
|
5:22.05 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Finlay McNabb |
14 |
Blenheim Swimming Club |
|
|
5:23.78 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liam Chalke |
14 |
Ashburton Swim Team |
|
|
5:25.45 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matthew Cleverly |
14 |
Wharenui Swim Club |
|
|
5:32.86 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jordan Van Schalkwyk |
14 |
North Canterbury Swim Club Inc |
|
|
5:40.58 |
+30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jayden Richardson |
14 |
Greymouth Amateur Swimming |
|
|
5:42.35 |
+32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/11/2022 6:55:45 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 400m Individual Medley Men 15 years - Final |
|
|
13NZR |
4:35.84 |
|
|
|
Mitchell Donaldson |
|
PARAK |
|
9/25/2006 |
|
|
|
|
14NZR |
4:30.48 |
|
|
|
Mitchell Donaldson |
|
PARAK |
|
9/24/2007 |
|
|
|
|
NZR |
4:06.66 |
|
|
|
Dean Kent |
1978 |
NSSAK (NZL) |
Germany |
1/25/2003 |
|
|
|
|
18NZR |
4:16.12 |
|
|
|
Thomas Watkins |
|
CAPWN (NZL) |
|
10/2/2018 |
|
|
|
|
17NZR |
4:14.15 |
|
|
|
Bradlee Ashby |
|
NSSAK (NZL) |
|
9/30/2013 |
|
|
|
|
15NZR |
4:19.83 |
|
|
|
Anthony van der Kraay |
|
NSSAK |
|
9/19/1996 |
|
|
|
|
16NZR |
4:14.87 |
|
|
|
Sam Brown |
2003 |
Capital Swim Club (NZL) |
Water World Te Rapa (NZL) |
10/7/2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Remy Burns |
15 |
Pukekohe Swimming Club |
|
|
5:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tom Brown |
15 |
Dannevirke Swimming Club |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/11/2022 6:55:45 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 400m Individual Medley Men 16-18 years - Final |
|
|
13NZR |
4:35.84 |
|
|
|
Mitchell Donaldson |
|
PARAK |
|
9/25/2006 |
|
|
|
|
14NZR |
4:30.48 |
|
|
|
Mitchell Donaldson |
|
PARAK |
|
9/24/2007 |
|
|
|
|
NZR |
4:06.66 |
|
|
|
Dean Kent |
1978 |
NSSAK (NZL) |
Germany |
1/25/2003 |
|
|
|
|
18NZR |
4:16.12 |
|
|
|
Thomas Watkins |
|
CAPWN (NZL) |
|
10/2/2018 |
|
|
|
|
17NZR |
4:14.15 |
|
|
|
Bradlee Ashby |
|
NSSAK (NZL) |
|
9/30/2013 |
|
|
|
|
15NZR |
4:19.83 |
|
|
|
Anthony van der Kraay |
|
NSSAK |
|
9/19/1996 |
|
|
|
|
16NZR |
4:14.87 |
|
|
|
Sam Brown |
2003 |
Capital Swim Club (NZL) |
Water World Te Rapa (NZL) |
10/7/2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hara Hughes |
16 |
Tawa Swimming Club |
|
|
4:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ethan Blair |
16 |
North Canterbury Swim Club Inc |
|
|
5:02.09 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Smith |
17 |
Selwyn Swim Club |
|
|
5:03.73 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lawrence Reade |
16 |
Bream Bay Swim Club |
|
|
5:06.31 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kieran Thornton |
16 |
North Canterbury Swim Club Inc |
|
|
5:21.04 |
+32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sam Brown |
16 |
Dannevirke Swimming Club |
|
|
5:27.68 |
+39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kullen Montgomery |
16 |
Pukekohe Swimming Club |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/11/2022 6:55:45 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-11 18:55:48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Swimming New Zealand |
|
|
|
|
|
|