2022-07-04   14:51:44
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Cetus Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Document
Results
Cetus Games
Place: Organizer: Cetus
Pool: 50m Competition Date: Mar 26, 2022 to Mar 26, 2022
Event 10, 100m Selkäuinti pojat 11-12 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kevin Soiramo 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.74 225 1:25.18
Entry time: 1:27.77 (-2.59)
50m: 42.10
100m: 1:25.18
(43.08)
2 Kalle Kemppainen 2010 Cetus Espoo +0.77 184 1:31.01 +5.83
Entry time: 1:36.09 (-5.08)
50m: 44.63
100m: 1:31.01
(46.38)
3 Leo Aarnio 2010 Cetus Espoo +0.78 153 1:36.77 +11.59
Entry time: 1:40.43 (-3.66)
50m: 47.40
100m: 1:36.77
(49.37)
4 Oskari Mökkönen 2010 Cetus Espoo +0.73 149 1:37.74 +12.56
Entry time: 1:38.19 (-0.45)
50m: 48.02
100m: 1:37.74
(49.72)
5 Miikka Laitinen 2010 Cetus Espoo +0.73 140 1:39.69 +14.51
Entry time: 1:42.11 (-2.42)
50m: 48.07
100m: 1:39.69
(51.62)
6 Leo Kiikka 2010 Cetus Espoo +0.90 126 1:43.21 +18.03
Entry time: 1:47.03 (-3.82)
50m: 48.96
100m: 1:43.21
(54.25)
7 Santtu Lähdeniitty 2010 Salon Uimarit +0.71 122 1:44.28 +19.10
Entry time: 1:50.44 (-6.16)
50m: 48.97
100m: 1:44.28
(55.31)
8 Aleksi Kärkkäinen 2010 Salon Uimarit +0.96 105 1:49.69 +24.51
Entry time: 1:49.40 (+0.29)
50m: 53.65
100m: 1:49.69
(56.04)
9 Márton Kovács-Balogh 2010 Salon Uimarit +0.68 101 1:51.08 +25.90
50m: 54.58
100m: 1:51.08
(56.50)
10 Rasmus Lönnqvist 2010 Cetus Espoo +0.69 100 1:51.66 +26.48
Entry time: 1:49.28 (+2.38)
50m: 54.08
100m: 1:51.66
(57.58)
11 Valdemar Gates 2010 Cetus Espoo +0.83 62 2:10.66 +45.48
50m: 1:02.49
100m: 2:10.66
(1:08.17)
Event official at: 3/26/2022 1:35:57 PM
Event 10, 100m Selkäuinti pojat 13-14 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo +0.63 366 1:12.47
Entry time: 1:17.07 (-4.60)
50m: 35.85
100m: 1:12.47
(36.62)
2 Niklas Ugolnikov 2008 Vanders +0.63 355 1:13.20 +0.73
Entry time: 1:14.46 (-1.26)
50m: 34.96
100m: 1:13.20
(38.24)
3 Elias Nord 2008 Vanders +0.70 353 1:13.32 +0.85
Entry time: 1:13.33 (-0.01)
50m: 35.63
100m: 1:13.32
(37.69)
4 Artem Shorokhov 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.81 334 1:14.73 +2.26
Entry time: 1:11.97 (+2.76)
50m: 36.32
100m: 1:14.73
(38.41)
5 Eino Lantto 2008 Cetus Espoo +0.93 323 1:15.53 +3.06
Entry time: 1:14.54 (+0.99)
50m: 36.64
100m: 1:15.53
(38.89)
6 Veikka Savonen 2008 Cetus Espoo +0.79 321 1:15.66 +3.19
Entry time: 1:15.13 (+0.53)
50m: 36.67
100m: 1:15.66
(38.99)
7 Otso Jalli 2008 Gladius Kirkkonummi +0.67 305 1:17.02 +4.55
Entry time: 1:17.89 (-0.87)
50m: 37.88
100m: 1:17.02
(39.14)
8 Kivi Kontinen 2008 Cetus Espoo +0.73 276 1:19.61 +7.14
Entry time: 1:17.36 (+2.25)
50m: 38.65
100m: 1:19.61
(40.96)
9 Nooa Valtonen 2008 Lappeenrannan Kisa-Toverit +0.69 272 1:19.93 +7.46
Entry time: 1:20.82 (-0.89)
50m: 39.05
100m: 1:19.93
(40.88)
10 Otso Tuisku 2008 Simmis Wanda ry +0.67 260 1:21.17 +8.70
Entry time: 1:23.93 (-2.76)
50m: 39.57
100m: 1:21.17
(41.60)
11 Konrad Bäckström 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.68 259 1:21.26 +8.79
Entry time: 1:26.72 (-5.46)
50m: 39.99
100m: 1:21.26
(41.27)
12 Leo Niemi 2008 Helsingin Uimarit +0.74 252 1:22.05 +9.58
Entry time: 1:22.07 (-0.02)
50m: 38.82
100m: 1:22.05
(43.23)
13 Matias Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry +0.83 245 1:22.86 +10.39
Entry time: 1:25.70 (-2.84)
50m: 41.38
100m: 1:22.86
(41.48)
14 Erik Lillandt 2008 Cetus Espoo +0.83 243 1:23.06 +10.59
Entry time: 1:21.30 (+1.76)
50m: 41.86
100m: 1:23.06
(41.20)
15 Arttu Kaskimies 2008 Gladius Kirkkonummi +0.66 230 1:24.61 +12.14
Entry time: 1:36.70 (-12.09)
50m: 41.52
100m: 1:24.61
(43.09)
16 Onni Österberg 2009 Cetus Espoo +0.57 228 1:24.87 +12.40
Entry time: 1:26.54 (-1.67)
50m: 41.26
100m: 1:24.87
(43.61)
17 Oiva Numminen 2009 Nurmijärven Uinti +0.66 214 1:26.65 +14.18
Entry time: 1:28.18 (-1.53)
50m: 41.81
100m: 1:26.65
(44.84)
18 Moritz Kull 2009 Cetus Espoo +0.76 204 1:28.03 +15.56
Entry time: 1:30.61 (-2.58)
50m: 43.95
100m: 1:28.03
(44.08)
19 Toivo Vuorenjuuri 2009 Gladius Kirkkonummi +0.81 201 1:28.37 +15.90
Entry time: 1:29.61 (-1.24)
50m: 42.20
100m: 1:28.37
(46.17)
20 Niilo Kivelä 2009 Helsingin Uimarit +0.70 187 1:30.57 +18.10
Entry time: 1:33.56 (-2.99)
50m: 43.25
100m: 1:30.57
(47.32)
21 Danil Sulkonen 2008 ORCA Helsinki +0.72 185 1:30.98 +18.51
Entry time: 1:26.97 (+4.01)
50m: 44.52
100m: 1:30.98
(46.46)
=22 Joona Ronkainen 2009 Salon Uimarit +0.76 178 1:32.10 +19.63
Entry time: 1:34.85 (-2.75)
50m: 42.67
100m: 1:32.10
(49.43)
=22 Emiljan Voutilainen 2009 Nurmijärven Uinti +0.71 178 1:32.10 +19.63
Entry time: 1:34.72 (-2.62)
50m: 46.13
100m: 1:32.10
(45.97)
24 Leon Andersson 2009 Helsingin Uimarit +0.81 177 1:32.20 +19.73
Entry time: 1:30.75 (+1.45)
50m: 44.20
100m: 1:32.20
(48.00)
25 Joona Salminen 2008 Cetus Espoo +0.74 170 1:33.56 +21.09
Entry time: 1:37.04 (-3.48)
50m: 46.29
100m: 1:33.56
(47.27)
26 Lucas Isomauno 2008 ORCA Helsinki +0.66 161 1:35.15 +22.68
Entry time: 1:47.81 (-12.66)
50m: 47.23
100m: 1:35.15
(47.92)
27 Noa Kojonen 2009 Cetus Espoo +0.70 156 1:36.30 +23.83
Entry time: 1:38.81 (-2.51)
50m: 47.70
100m: 1:36.30
(48.60)
28 Noel Masalin 2008 Helsingin Uimarit +0.75 151 1:37.22 +24.75
Entry time: 1:37.20 (+0.02)
50m: 47.24
100m: 1:37.22
(49.98)
29 Inokentij Kucharev 2009 Cetus Espoo +0.80 151 1:37.31 +24.84
Entry time: 1:37.76 (-0.45)
50m: 47.90
100m: 1:37.31
(49.41)
30 Toni Lehikoinen 2009 Helsingin Uimarit +0.79 148 1:37.98 +25.51
Entry time: 1:34.30 (+3.68)
50m: 47.36
100m: 1:37.98
(50.62)
31 Henrik Pihlaja 2009 Cetus Espoo +0.62 145 1:38.47 +26.00
Entry time: 1:42.41 (-3.94)
50m: 48.69
100m: 1:38.47
(49.78)
32 Oliver Tavilahti 2009 Cetus Espoo +0.76 134 1:41.10 +28.63
Entry time: 1:42.59 (-1.49)
50m: 48.82
100m: 1:41.10
(52.28)
33 Daniel Gültekin 2009 Cetus Espoo +0.63 132 1:41.67 +29.20
Entry time: 1:46.28 (-4.61)
50m: 50.01
100m: 1:41.67
(51.66)
34 Kaius Kankainen 2009 Helsingin Uimarit +0.73 122 1:44.43 +31.96
50m: 50.79
100m: 1:44.43
(53.64)
35 Luka Kyllönen 2008 Helsingin Uimarit +0.77 112 1:47.38 +34.91
Entry time: 1:54.50 (-7.12)
50m: 52.13
100m: 1:47.38
(55.25)
36 Rasmus Karm 2009 Cetus Espoo +0.88 110 1:48.14 +35.67
50m: 52.13
100m: 1:48.14
(56.01)
37 Roope Pirhonen 2009 Helsingin Uimarit +0.72 97 1:52.63 +40.16
Entry time: 2:05.28 (-12.65)
50m: 58.59
100m: 1:52.63
(54.04)
38 Linus Löytäinen 2009 Nurmijärven Uinti +0.93 92 1:54.62 +42.15
Entry time: 1:54.36 (+0.26)
50m: 56.50
100m: 1:54.62
(58.12)
- Artur Hakala 2009 Simmis Grani +0.62 DSQ SW 6.2
SW 6.2 Uintia vatsallaan
- Väinö Kero 2009 ORCA Helsinki +0.80 DSQ SW4.4
- Teemu Askola 2009 Gladius Kirkkonummi DNS
Event official at: 3/26/2022 1:35:57 PM
Event 10, 100m Selkäuinti pojat 15-16 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.73 571 1:02.48
Entry time: 1:01.47 (+1.01)
50m: 30.87
100m: 1:02.48
(31.61)
2 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo +0.74 495 1:05.52 +3.04
Entry time: 1:06.60 (-1.08)
50m: 31.60
100m: 1:05.52
(33.92)
3 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo +0.58 474 1:06.48 +4.00
Entry time: 1:05.38 (+1.10)
50m: 32.16
100m: 1:06.48
(34.32)
4 Kendro Bobkov 2006 Uimaseura Aquila +0.86 466 1:06.86 +4.38
Entry time: 1:07.23 (-0.37)
50m: 31.65
100m: 1:06.86
(35.21)
5 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo +0.68 418 1:09.30 +6.82
Entry time: 1:07.48 (+1.82)
50m: 33.78
100m: 1:09.30
(35.52)
6 Johan Hujanen 2006 Simmis Grani +0.61 409 1:09.80 +7.32
Entry time: 1:06.90 (+2.90)
50m: 33.32
100m: 1:09.80
(36.48)
7 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat +0.63 404 1:10.09 +7.61
Entry time: 1:11.76 (-1.67)
50m: 33.29
100m: 1:10.09
(36.80)
8 Lauri Valtanen 2007 Simmis Wanda ry +0.73 400 1:10.33 +7.85
Entry time: 1:07.56 (+2.77)
50m: 34.37
100m: 1:10.33
(35.96)
9 Veikko Hautaniemi 2007 Cetus Espoo +0.69 394 1:10.70 +8.22
Entry time: 1:09.63 (+1.07)
50m: 34.98
100m: 1:10.70
(35.72)
10 Nikolai Teiramaa 2006 Helsingfors Simsällskap +0.69 380 1:11.56 +9.08
Entry time: 1:14.12 (-2.56)
50m: 35.77
100m: 1:11.56
(35.79)
11 Onni Rahkonen 2007 Simmis Grani +0.65 367 1:12.36 +9.88
Entry time: 1:12.56 (-0.20)
50m: 35.69
100m: 1:12.36
(36.67)
12 Nikolas Ruotsalo 2006 Octopus Lohja +0.73 367 1:12.42 +9.94
50m: 35.51
100m: 1:12.42
(36.91)
13 Otso Heikkinen 2007 Helsingin Uimarit +0.71 344 1:13.99 +11.51
Entry time: 1:08.79 (+5.20)
50m: 35.21
100m: 1:13.99
(38.78)
14 Veikko Seppänen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.66 307 1:16.83 +14.35
Entry time: 1:15.78 (+1.05)
50m: 36.93
100m: 1:16.83
(39.90)
15 Ilja Belov 2007 Simmis Wanda ry +0.89 298 1:17.60 +15.12
Entry time: 1:16.67 (+0.93)
50m: 37.70
100m: 1:17.60
(39.90)
16 Teemu Lehtinen 2007 Cetus Espoo +0.66 296 1:17.79 +15.31
Entry time: 1:17.44 (+0.35)
50m: 38.55
100m: 1:17.79
(39.24)
17 Joonas Keränen 2007 Cetus Espoo +0.70 294 1:17.94 +15.46
Entry time: 1:19.49 (-1.55)
50m: 38.08
100m: 1:17.94
(39.86)
18 Mikko Salmi 2007 Nummelan Kisaajat +0.83 290 1:18.25 +15.77
Entry time: 1:18.96 (-0.71)
50m: 37.27
100m: 1:18.25
(40.98)
19 Lasse Niemi 2006 Helsingin Uimarit +0.76 283 1:18.93 +16.45
Entry time: 1:17.18 (+1.75)
50m: 38.28
100m: 1:18.93
(40.65)
20 Eetu Niemi 2007 Octopus Lohja +0.79 273 1:19.86 +17.38
Entry time: 1:21.85 (-1.99)
50m: 38.91
100m: 1:19.86
(40.95)
21 Juuso Heikkola 2006 Uimaseura Aquila +0.65 269 1:20.23 +17.75
Entry time: 1:15.78 (+4.45)
50m: 37.44
100m: 1:20.23
(42.79)
22 Alexander Lostedt 2007 Octopus Lohja +0.81 261 1:21.12 +18.64
50m: 37.76
100m: 1:21.12
(43.36)
23 Lenni Nevalainen 2007 Cetus Espoo +0.73 241 1:23.21 +20.73
Entry time: 1:20.15 (+3.06)
50m: 40.74
100m: 1:23.21
(42.47)
24 Eskil Ehnholm 2007 Simmis Grani +0.82 236 1:23.89 +21.41
Entry time: 1:28.05 (-4.16)
50m: 41.50
100m: 1:23.89
(42.39)
25 Manan Khalil 2006 Cetus Espoo +0.65 221 1:25.72 +23.24
Entry time: 1:24.28 (+1.44)
50m: 42.03
100m: 1:25.72
(43.69)
26 Daniel Lehtisalo 2006 Nummelan Kisaajat +0.88 203 1:28.11 +25.63
Entry time: 1:27.45 (+0.66)
50m: 41.09
100m: 1:28.11
(47.02)
27 Renaldo Rosental 2007 Helsingin Uimarit +0.77 193 1:29.57 +27.09
Entry time: 1:28.16 (+1.41)
50m: 43.95
100m: 1:29.57
(45.62)
- Hugo Haverinen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.83 DSQ SW 6.2
SW 6.2 Uintia vatsallaan
Event official at: 3/26/2022 1:35:57 PM
Event 10, 100m Selkäuinti pojat 17-18 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Joona Kuitu 2004 Simmis Wanda ry +0.74 491 1:05.70
Entry time: 1:03.56 (+2.14)
50m: 32.28
100m: 1:05.70
(33.42)
2 Alexander Nyman 2004 Race Club Sveitsi +0.65 432 1:08.57 +2.87
Entry time: 1:09.95 (-1.38)
50m: 32.93
100m: 1:08.57
(35.64)
3 Matti Nätti 2004 Simmis Wanda ry +0.68 417 1:09.40 +3.70
Entry time: 1:09.26 (+0.14)
50m: 33.42
100m: 1:09.40
(35.98)
4 Antti Musikka 2005 Vanders +0.75 415 1:09.51 +3.81
Entry time: 1:06.38 (+3.13)
50m: 33.26
100m: 1:09.51
(36.25)
5 Juho Kotamäki 2005 Simmis Wanda ry +0.68 375 1:11.89 +6.19
Entry time: 1:11.82 (+0.07)
50m: 34.87
100m: 1:11.89
(37.02)
6 Oskar Westerberg 2005 Cetus Espoo +0.82 361 1:12.77 +7.07
Entry time: 1:12.93 (-0.16)
50m: 35.87
100m: 1:12.77
(36.90)
7 Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry +0.85 306 1:16.87 +11.17
Entry time: 1:15.56 (+1.31)
50m: 36.28
100m: 1:16.87
(40.59)
8 Ivan Blagodetelev 2004 Nummelan Kisaajat 254 1:21.84 +16.14
Entry time: 1:33.55 (-11.71)
50m: 39.36
100m: 1:21.84
(42.48)
9 Bruuno Aleksanteri Patrakka 2005 Helsingin Uimarit +0.80 179 1:31.99 +26.29
Entry time: 1:33.36 (-1.37)
50m: 45.82
100m: 1:31.99
(46.17)
10 Henri Piipponen 2005 Helsingin Uimarit +0.86 163 1:34.73 +29.03
Entry time: 1:41.49 (-6.76)
50m: 45.46
100m: 1:34.73
(49.27)
Event official at: 3/26/2022 1:35:57 PM
2022-03-26 13:36:03 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner