2022-07-04   15:00:17
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Cetus Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Document
Results
Cetus Games
Place: Organizer: Cetus
Pool: 50m Competition Date: Mar 26, 2022 to Mar 26, 2022
Event 9, 100m Selkäuinti tytöt 10-11 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aada Taipale 2011 Cetus Espoo +0.75 247 1:31.56
Entry time: 1:34.94 (-3.38)
50m: 44.00
100m: 1:31.56
(47.56)
2 Erin Liikkanen 2011 Cetus Espoo +0.84 240 1:32.41 +0.85
Entry time: 1:36.98 (-4.57)
50m: 46.55
100m: 1:32.41
(45.86)
3 Jenni Korhola 2011 Cetus Espoo +0.68 218 1:35.33 +3.77
Entry time: 1:39.48 (-4.15)
50m: 44.89
100m: 1:35.33
(50.44)
4 Isla Ovaskainen 2011 ORCA Helsinki +0.73 207 1:37.04 +5.48
Entry time: 1:38.14 (-1.10)
50m: 47.25
100m: 1:37.04
(49.79)
5 Helmiina Härri 2011 Salon Uimarit +0.98 205 1:37.34 +5.78
Entry time: 2:06.49 (-29.15)
50m: 46.50
100m: 1:37.34
(50.84)
6 Fanni Olbert 2012 Nurmijärven Uinti +0.82 188 1:40.14 +8.58
Entry time: 1:46.68 (-6.54)
50m: 50.19
100m: 1:40.14
(49.95)
7 Hilma Rinne 2011 Cetus Espoo +0.70 187 1:40.43 +8.87
Entry time: 1:45.18 (-4.75)
50m: 47.78
100m: 1:40.43
(52.65)
8 Hedda Grönqvist 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.90 172 1:43.21 +11.65
Entry time: 1:44.03 (-0.82)
50m: 51.19
100m: 1:43.21
(52.02)
9 Aamu Lindström 2012 Uimaseura Aquila +0.78 164 1:44.76 +13.20
50m: 50.59
100m: 1:44.76
(54.17)
10 Selma Pelkonen 2011 ORCA Helsinki +0.72 163 1:45.02 +13.46
50m: 50.71
100m: 1:45.02
(54.31)
11 Sofia Ikonen 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.83 161 1:45.50 +13.94
Entry time: 1:46.16 (-0.66)
50m: 49.57
100m: 1:45.50
(55.93)
12 Heta Lesonen 2011 Salon Uimarit +0.76 154 1:46.98 +15.42
Entry time: 1:51.99 (-5.01)
50m: 51.70
100m: 1:46.98
(55.28)
13 Inkeri Kujala 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.96 129 1:53.48 +21.92
Entry time: 1:55.77 (-2.29)
50m: 55.91
100m: 1:53.48
(57.57)
14 Eveliina Isojärvi 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.67 127 1:54.16 +22.60
Entry time: 1:49.18 (+4.98)
50m: 57.09
100m: 1:54.16
(57.07)
15 Lotte Peltola 2011 Uimaseura Aquila +0.90 125 1:54.83 +23.27
Entry time: 1:51.75 (+3.08)
50m: 54.73
100m: 1:54.83
(1:00.10)
16 Eve Huovila 2011 Uimaseura Aquila +0.93 122 1:55.71 +24.15
Entry time: 1:55.93 (-0.22)
50m: 55.34
100m: 1:55.71
(1:00.37)
17 Peppi Österberg 2011 Cetus Espoo +0.87 122 1:55.77 +24.21
50m: 58.64
100m: 1:55.77
(57.13)
18 Kiira Elisa Kautto 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.83 120 1:56.17 +24.61
50m: 55.90
100m: 1:56.17
(1:00.27)
19 Amanda Kokkinen 2011 Race Club Sveitsi +0.81 117 1:57.28 +25.72
Entry time: 1:56.62 (+0.66)
50m: 57.15
100m: 1:57.28
(1:00.13)
20 Ida Sjöblom 2011 Salon Uimarit +0.81 68 2:20.17 +48.61
Entry time: 2:28.60 (-8.43)
50m: 1:07.83
100m: 2:20.17
(1:12.34)
- Ella Kylmämaa 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.69 DSQ SW 6.4
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen
- Elsa Sistonen 2011 Cetus Espoo DNS
Event official at: 3/26/2022 1:13:35 PM
Event 9, 100m Selkäuinti tytöt 12-13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ilona Kallio 2009 Vanders +0.64 480 1:13.35
Entry time: 1:12.04 (+1.31)
50m: 35.90
100m: 1:13.35
(37.45)
2 Susanna Ilina 2010 Cetus Espoo +0.80 433 1:15.90 +2.55
Entry time: 1:18.29 (-2.39)
50m: 37.57
100m: 1:15.90
(38.33)
3 Erica Kovanen 2009 Vanders +0.69 432 1:15.97 +2.62
Entry time: 1:17.56 (-1.59)
50m: 36.86
100m: 1:15.97
(39.11)
4 Jenna Tuomainen 2009 Vanders +0.79 431 1:16.05 +2.70
Entry time: 1:17.57 (-1.52)
50m: 37.38
100m: 1:16.05
(38.67)
5 Ava Herranen 2009 Gladius Kirkkonummi +0.65 411 1:17.22 +3.87
Entry time: 1:18.80 (-1.58)
50m: 38.13
100m: 1:17.22
(39.09)
6 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo +0.62 407 1:17.46 +4.11
Entry time: 1:14.36 (+3.10)
50m: 37.08
100m: 1:17.46
(40.38)
7 Johanna Juntunen 2010 Cetus Espoo +0.66 387 1:18.80 +5.45
Entry time: 1:17.41 (+1.39)
50m: 38.19
100m: 1:18.80
(40.61)
8 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry +0.60 381 1:19.22 +5.87
Entry time: 1:19.33 (-0.11)
50m: 38.80
100m: 1:19.22
(40.42)
9 Minea Ruusu 2009 Haminan Uimaseura +0.66 361 1:20.62 +7.27
Entry time: 1:18.73 (+1.89)
50m: 38.51
100m: 1:20.62
(42.11)
10 Auli Hakkarainen 2009 Vanders +0.71 359 1:20.82 +7.47
Entry time: 1:20.58 (+0.24)
50m: 38.55
100m: 1:20.82
(42.27)
11 Iida Pahkala 2010 Gladius Kirkkonummi +0.79 355 1:21.07 +7.72
Entry time: 1:21.15 (-0.08)
50m: 38.68
100m: 1:21.07
(42.39)
12 Ylva Holmberg 2009 Cetus Espoo +0.82 354 1:21.18 +7.83
Entry time: 1:21.96 (-0.78)
50m: 40.16
100m: 1:21.18
(41.02)
13 Elle Liikkanen 2009 Cetus Espoo +0.78 340 1:22.27 +8.92
Entry time: 1:18.14 (+4.13)
50m: 39.64
100m: 1:22.27
(42.63)
14 Veera Tawast 2009 Simmis Grani +0.67 332 1:22.95 +9.60
Entry time: 1:24.68 (-1.73)
50m: 40.48
100m: 1:22.95
(42.47)
15 Elsa Idman 2009 Cetus Espoo +0.76 307 1:25.13 +11.78
Entry time: 1:26.41 (-1.28)
50m: 42.67
100m: 1:25.13
(42.46)
16 Keneli Marybel Maranik 2010 Cetus Espoo +0.75 299 1:25.82 +12.47
Entry time: 1:25.50 (+0.32)
50m: 42.21
100m: 1:25.82
(43.61)
17 Venla Tolvanen 2010 Haminan Uimaseura +0.70 295 1:26.24 +12.89
Entry time: 1:25.85 (+0.39)
50m: 41.13
100m: 1:26.24
(45.11)
18 Elsa Mänttäri 2009 Cetus Espoo +0.81 286 1:27.12 +13.77
Entry time: 1:31.06 (-3.94)
50m: 42.42
100m: 1:27.12
(44.70)
19 Neela Juvonen 2009 Cetus Espoo +0.78 285 1:27.24 +13.89
Entry time: 1:25.96 (+1.28)
50m: 42.52
100m: 1:27.24
(44.72)
20 Krista Kaasinen 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.91 280 1:27.81 +14.46
Entry time: 1:23.24 (+4.57)
50m: 42.43
100m: 1:27.81
(45.38)
21 Vivian Blomvall 2009 Simmis Wanda ry +0.85 278 1:27.98 +14.63
Entry time: 1:27.95 (+0.03)
50m: 42.90
100m: 1:27.98
(45.08)
22 Stella Lahtinen 2009 Helsingin Uimarit +0.66 273 1:28.48 +15.13
Entry time: 1:28.50 (-0.02)
50m: 43.45
100m: 1:28.48
(45.03)
23 Melania Smirnova 2010 Järvenpään Uintiklubi ry +0.79 269 1:28.93 +15.58
50m: 43.96
100m: 1:28.93
(44.97)
24 Mea Ovaska 2010 Nurmijärven Uinti +0.81 268 1:29.08 +15.73
Entry time: 1:31.35 (-2.27)
50m: 43.57
100m: 1:29.08
(45.51)
25 Emelia Jormanainen 2010 Cetus Espoo +0.84 268 1:29.09 +15.74
Entry time: 1:31.01 (-1.92)
50m: 43.30
100m: 1:29.09
(45.79)
26 Aino Pirkkalainen 2010 Cetus Espoo +0.74 264 1:29.53 +16.18
Entry time: 1:29.54 (-0.01)
50m: 44.09
100m: 1:29.53
(45.44)
27 Sanni Ahvenniemi 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.98 261 1:29.86 +16.51
Entry time: 1:29.98 (-0.12)
50m: 44.40
100m: 1:29.86
(45.46)
28 Isabel Oravainen 2010 Cetus Espoo +0.88 258 1:30.15 +16.80
Entry time: 1:32.61 (-2.46)
50m: 44.34
100m: 1:30.15
(45.81)
29 Cassandra Most 2009 ORCA Helsinki +0.63 256 1:30.41 +17.06
Entry time: 1:40.81 (-10.40)
50m: 44.40
100m: 1:30.41
(46.01)
30 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat +0.80 254 1:30.71 +17.36
Entry time: 1:29.91 (+0.80)
50m: 43.72
100m: 1:30.71
(46.99)
31 Maia Jauhonen 2010 Gladius Kirkkonummi +0.72 249 1:31.21 +17.86
Entry time: 1:32.58 (-1.37)
50m: 45.28
100m: 1:31.21
(45.93)
32 MAISA PAANANEN 2010 Cetus Espoo +0.81 247 1:31.50 +18.15
Entry time: 1:33.82 (-2.32)
50m: 43.10
100m: 1:31.50
(48.40)
33 Kia Kallio 2009 Cetus Espoo +0.71 247 1:31.54 +18.19
Entry time: 1:33.91 (-2.37)
50m: 45.17
100m: 1:31.54
(46.37)
34 Siiri Närhi 2010 Cetus Espoo +0.71 242 1:32.15 +18.80
Entry time: 1:41.41 (-9.26)
50m: 43.93
100m: 1:32.15
(48.22)
35 Saaga Vesterbacka 2010 Cetus Espoo +0.78 237 1:32.72 +19.37
Entry time: 1:33.95 (-1.23)
50m: 46.18
100m: 1:32.72
(46.54)
36 Venny Snellman 2009 Cetus Espoo +0.74 235 1:33.01 +19.66
Entry time: 1:34.26 (-1.25)
50m: 46.25
100m: 1:33.01
(46.76)
37 Olivia Areva 2010 Salon Uimarit +0.80 234 1:33.10 +19.75
Entry time: 1:33.23 (-0.13)
50m: 45.34
100m: 1:33.10
(47.76)
38 Iitu Olbert 2010 Nurmijärven Uinti +0.88 233 1:33.26 +19.91
Entry time: 1:31.70 (+1.56)
50m: 45.35
100m: 1:33.26
(47.91)
39 Inka Kajander 2010 Gladius Kirkkonummi +0.70 229 1:33.87 +20.52
Entry time: 1:38.03 (-4.16)
50m: 45.85
100m: 1:33.87
(48.02)
40 Aina-Taika Piminäinen 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.79 226 1:34.18 +20.83
Entry time: 1:38.06 (-3.88)
50m: 45.70
100m: 1:34.18
(48.48)
41 Ran Yu 2010 Cetus Espoo +0.78 223 1:34.60 +21.25
Entry time: 1:34.10 (+0.50)
50m: 45.91
100m: 1:34.60
(48.69)
42 Leia Heinonen 2009 Helsingin Uimarit +0.81 222 1:34.85 +21.50
Entry time: 1:40.92 (-6.07)
50m: 45.56
100m: 1:34.85
(49.29)
43 Maria Pilz 2009 Simmis Wanda ry +0.77 220 1:35.07 +21.72
50m: 45.01
100m: 1:35.07
(50.06)
44 Isabel Meriläinen 2009 Cetus Espoo +0.77 219 1:35.20 +21.85
Entry time: 1:31.57 (+3.63)
50m: 47.02
100m: 1:35.20
(48.18)
45 Emma Ranta 2009 Nurmijärven Uinti +0.71 219 1:35.21 +21.86
Entry time: 1:36.49 (-1.28)
50m: 47.02
100m: 1:35.21
(48.19)
46 Sofia Lam 2009 Cetus Espoo +0.84 217 1:35.57 +22.22
Entry time: 1:36.61 (-1.04)
50m: 47.78
100m: 1:35.57
(47.79)
47 Janina Hyvönen 2010 Salon Uimarit +0.77 217 1:35.60 +22.25
Entry time: 2:01.05 (-25.45)
50m: 45.87
100m: 1:35.60
(49.73)
48 Saara Solkinen 2010 Salon Uimarit +0.87 213 1:36.15 +22.80
Entry time: 1:44.98 (-8.83)
50m: 46.93
100m: 1:36.15
(49.22)
49 Hilda Jaakkola 2009 Salon Uimarit +0.72 212 1:36.28 +22.93
Entry time: 1:40.59 (-4.31)
50m: 47.45
100m: 1:36.28
(48.83)
50 Lily Pettersson 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.78 211 1:36.37 +23.02
Entry time: 1:47.20 (-10.83)
50m: 47.05
100m: 1:36.37
(49.32)
51 Hertta Lehtinen 2010 Salon Uimarit +0.70 208 1:36.93 +23.58
Entry time: 1:40.74 (-3.81)
50m: 47.35
100m: 1:36.93
(49.58)
52 Anna Pohjosenperä 2009 Cetus Espoo +0.78 206 1:37.27 +23.92
Entry time: 1:29.67 (+7.60)
50m: 46.06
100m: 1:37.27
(51.21)
53 Seela Saario 2009 ORCA Helsinki +0.74 204 1:37.55 +24.20
Entry time: 1:37.43 (+0.12)
50m: 44.16
100m: 1:37.55
(53.39)
54 Siiri Kaartinen 2009 Nummelan Kisaajat +0.76 203 1:37.71 +24.36
Entry time: 1:42.75 (-5.04)
50m: 48.16
100m: 1:37.71
(49.55)
55 Siiri Into 2010 Cetus Espoo +0.86 199 1:38.26 +24.91
Entry time: 1:40.24 (-1.98)
50m: 48.44
100m: 1:38.26
(49.82)
56 Marie Elisabeth Keskinen 2010 Nummelan Kisaajat +0.72 199 1:38.30 +24.95
Entry time: 1:39.44 (-1.14)
50m: 47.75
100m: 1:38.30
(50.55)
57 Diana Selehov 2010 Nurmijärven Uinti +0.74 195 1:38.98 +25.63
Entry time: 1:38.98 (=)
50m: 48.24
100m: 1:38.98
(50.74)
58 Jessica Salminen 2009 Nurmijärven Uinti +0.88 195 1:39.01 +25.66
Entry time: 1:34.54 (+4.47)
50m: 47.98
100m: 1:39.01
(51.03)
59 Lotta Westerlund 2009 Uimaseura Aquila +0.80 193 1:39.35 +26.00
Entry time: 1:37.68 (+1.67)
50m: 48.74
100m: 1:39.35
(50.61)
60 Keona Avae 2010 Gladius Kirkkonummi +0.85 192 1:39.43 +26.08
Entry time: 1:39.32 (+0.11)
50m: 50.06
100m: 1:39.43
(49.37)
61 Seera Jartti 2010 Cetus Espoo +0.87 189 1:39.94 +26.59
Entry time: 1:40.01 (-0.07)
50m: 48.82
100m: 1:39.94
(51.12)
62 Olivia Pääkkö 2010 Nummelan Kisaajat +0.77 189 1:40.09 +26.74
Entry time: 1:39.68 (+0.41)
50m: 49.39
100m: 1:40.09
(50.70)
63 Linnea Wuoristo 2009 Helsingin Uimarit +0.57 181 1:41.44 +28.09
Entry time: 1:37.94 (+3.50)
50m: 46.68
100m: 1:41.44
(54.76)
64 Helmi Onkamo 2009 Helsingin Uimarit +0.94 171 1:43.48 +30.13
Entry time: 1:47.77 (-4.29)
50m: 50.74
100m: 1:43.48
(52.74)
65 Senni Helskyaho 2010 Salon Uimarit +0.80 166 1:44.43 +31.08
Entry time: 1:44.36 (+0.07)
50m: 51.07
100m: 1:44.43
(53.36)
66 Ingrid Ahlfors 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.88 151 1:47.70 +34.35
50m: 53.51
100m: 1:47.70
(54.19)
67 Kaisa Kyhälä 2010 Cetus Espoo +0.65 148 1:48.59 +35.24
Entry time: 1:53.61 (-5.02)
50m: 52.90
100m: 1:48.59
(55.69)
68 Peppi Ratinen 2010 ORCA Helsinki +0.74 147 1:48.71 +35.36
Entry time: 1:54.71 (-6.00)
50m: 53.11
100m: 1:48.71
(55.60)
69 Ilona Poltavskaya 2010 Cetus Espoo +0.76 146 1:48.90 +35.55
Entry time: 1:48.84 (+0.06)
50m: 53.11
100m: 1:48.90
(55.79)
70 Laura Julia Reinikka 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.75 136 1:51.50 +38.15
Entry time: 1:47.39 (+4.11)
50m: 52.00
100m: 1:51.50
(59.50)
71 Milla Lehikoinen 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.88 135 1:51.86 +38.51
Entry time: 1:58.02 (-6.16)
50m: 54.25
100m: 1:51.86
(57.61)
72 Lilja Sorsa 2010 Nummelan Kisaajat +0.99 131 1:52.86 +39.51
50m: 55.56
100m: 1:52.86
(57.30)
73 Emma Stenström 2010 Uimaseura Aquila 122 1:55.53 +42.18
Entry time: 2:05.61 (-10.08)
50m: 56.86
100m: 1:55.53
(58.67)
- Orvokki Mård 2010 Cetus Espoo +0.75 DSQ SW 6.5
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan
- Emelina Vento 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.96 DNF
- Frida Tallberg 2010 Gladius Kirkkonummi DNS
Event official at: 3/26/2022 1:13:35 PM
Event 9, 100m Selkäuinti tytöt 14-15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo +0.60 554 1:09.92
Entry time: 1:09.23 (+0.69)
50m: 34.26
100m: 1:09.92
(35.66)
2 IIda Tawast 2007 Simmis Grani +0.69 518 1:11.52 +1.60
Entry time: 1:09.13 (+2.39)
50m: 34.66
100m: 1:11.52
(36.86)
3 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.68 517 1:11.55 +1.63
Entry time: 1:07.90 (+3.65)
50m: 34.61
100m: 1:11.55
(36.94)
4 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo +0.59 510 1:11.90 +1.98
Entry time: 1:09.76 (+2.14)
50m: 34.97
100m: 1:11.90
(36.93)
5 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo +0.65 500 1:12.35 +2.43
Entry time: 1:13.00 (-0.65)
50m: 35.21
100m: 1:12.35
(37.14)
6 Miina-Anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.65 488 1:12.94 +3.02
Entry time: 1:12.25 (+0.69)
50m: 35.22
100m: 1:12.94
(37.72)
7 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit +0.64 457 1:14.55 +4.63
Entry time: 1:15.03 (-0.48)
50m: 35.45
100m: 1:14.55
(39.10)
8 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura +0.70 453 1:14.75 +4.83
Entry time: 1:16.32 (-1.57)
50m: 35.96
100m: 1:14.75
(38.79)
9 Eine Idman 2007 Cetus Espoo +0.84 437 1:15.69 +5.77
Entry time: 1:13.91 (+1.78)
50m: 37.09
100m: 1:15.69
(38.60)
10 Veera Oila 2007 Vanders +0.86 429 1:16.12 +6.20
Entry time: 1:13.91 (+2.21)
50m: 37.40
100m: 1:16.12
(38.72)
11 Mea Ingram 2008 Simmis Wanda ry +0.67 417 1:16.84 +6.92
Entry time: 1:19.11 (-2.27)
50m: 37.54
100m: 1:16.84
(39.30)
12 Viivi Vainoniemi 2008 Vanders +0.70 410 1:17.32 +7.40
Entry time: 1:13.28 (+4.04)
50m: 38.38
100m: 1:17.32
(38.94)
13 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry +0.72 403 1:17.76 +7.84
Entry time: 1:17.90 (-0.14)
50m: 38.01
100m: 1:17.76
(39.75)
14 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.74 400 1:17.93 +8.01
Entry time: 1:16.06 (+1.87)
50m: 37.34
100m: 1:17.93
(40.59)
15 Minni Kovalainen 2008 Cetus Espoo +0.59 396 1:18.21 +8.29
Entry time: 1:17.46 (+0.75)
50m: 37.51
100m: 1:18.21
(40.70)
16 Melissa Paukkunen 2008 Vanders +0.68 394 1:18.31 +8.39
Entry time: 1:15.42 (+2.89)
50m: 37.30
100m: 1:18.31
(41.01)
17 Ella Lindholm 2008 Salon Uimarit +0.90 394 1:18.35 +8.43
Entry time: 1:16.75 (+1.60)
50m: 38.57
100m: 1:18.35
(39.78)
18 Ronja Pyrhönen 2008 Cetus Espoo +0.70 387 1:18.77 +8.85
Entry time: 1:17.34 (+1.43)
50m: 38.03
100m: 1:18.77
(40.74)
19 Sofia Oksa 2007 Nummelan Kisaajat +0.70 379 1:19.35 +9.43
Entry time: 1:16.81 (+2.54)
50m: 38.11
100m: 1:19.35
(41.24)
20 Emma Palmos 2008 Vanders +0.69 376 1:19.53 +9.61
Entry time: 1:16.85 (+2.68)
50m: 38.39
100m: 1:19.53
(41.14)
21 Anni Kahlos 2008 Gladius Kirkkonummi +0.78 376 1:19.59 +9.67
Entry time: 1:21.31 (-1.72)
50m: 38.67
100m: 1:19.59
(40.92)
22 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo +0.72 373 1:19.79 +9.87
Entry time: 1:17.56 (+2.23)
50m: 39.34
100m: 1:19.79
(40.45)
23 Sagdiana Rakhimova 2008 Raision Urheilijat +0.80 367 1:20.22 +10.30
Entry time: 1:20.89 (-0.67)
50m: 39.45
100m: 1:20.22
(40.77)
24 Anjelica Sood 2007 Cetus Espoo +0.72 364 1:20.39 +10.47
Entry time: 1:18.75 (+1.64)
50m: 37.72
100m: 1:20.39
(42.67)
25 Veera Hiltunen 2008 ORCA Helsinki +0.81 356 1:21.00 +11.08
Entry time: 1:20.53 (+0.47)
50m: 39.65
100m: 1:21.00
(41.35)
26 Raakel Rihte 2008 Cetus Espoo +0.70 336 1:22.60 +12.68
Entry time: 1:24.68 (-2.08)
50m: 39.18
100m: 1:22.60
(43.42)
27 Miisa Eerola 2008 Haminan Uimaseura +0.95 325 1:23.53 +13.61
Entry time: 1:22.96 (+0.57)
50m: 40.04
100m: 1:23.53
(43.49)
28 Sonja Aho 2008 Cetus Espoo +0.84 318 1:24.10 +14.18
Entry time: 1:27.13 (-3.03)
50m: 40.80
100m: 1:24.10
(43.30)
29 Iina Hakulinen 2008 Cetus Espoo +0.77 316 1:24.34 +14.42
Entry time: 1:27.07 (-2.73)
50m: 40.74
100m: 1:24.34
(43.60)
30 Ellen Lindell 2007 Cetus Espoo +0.68 314 1:24.45 +14.53
Entry time: 1:21.33 (+3.12)
50m: 40.31
100m: 1:24.45
(44.14)
31 Nea Vilén 2007 Simmis Wanda ry +0.78 308 1:25.04 +15.12
Entry time: 1:21.31 (+3.73)
50m: 41.20
100m: 1:25.04
(43.84)
32 Silja Salonsaari 2007 Helsingin Uimarit +0.69 298 1:25.94 +16.02
Entry time: 1:23.72 (+2.22)
50m: 41.64
100m: 1:25.94
(44.30)
33 Emilia Tikkanen 2008 Uimaseura Aquila +0.84 288 1:26.91 +16.99
50m: 42.49
100m: 1:26.91
(44.42)
34 Sanni Hakulinen 2008 Cetus Espoo +0.87 269 1:28.95 +19.03
Entry time: 1:29.62 (-0.67)
50m: 43.48
100m: 1:28.95
(45.47)
35 Mikaela Heiman 2008 Simmis Wanda ry +0.53 261 1:29.83 +19.91
Entry time: 1:26.61 (+3.22)
50m: 42.57
100m: 1:29.83
(47.26)
36 Shreshta Balajee 2008 Cetus Espoo +0.75 257 1:30.35 +20.43
Entry time: 1:30.59 (-0.24)
50m: 43.81
100m: 1:30.35
(46.54)
37 Anna Chukhlebova 2008 Haminan Uimaseura +0.73 245 1:31.69 +21.77
50m: 43.42
100m: 1:31.69
(48.27)
38 Ilona Sauliala 2008 Helsingin Uimarit +0.67 242 1:32.12 +22.20
Entry time: 1:34.66 (-2.54)
50m: 44.44
100m: 1:32.12
(47.68)
39 Oona Salo 2008 ORCA Helsinki +0.52 218 1:35.32 +25.40
Entry time: 1:39.65 (-4.33)
50m: 46.44
100m: 1:35.32
(48.88)
40 Anna Nummela 2008 Nummelan Kisaajat +0.75 182 1:41.28 +31.36
50m: 45.99
100m: 1:41.28
(55.29)
41 Ada Sunnarborg 2008 Gladius Kirkkonummi +0.77 149 1:48.19 +38.27
Entry time: 1:45.98 (+2.21)
50m: 49.79
100m: 1:48.19
(58.40)
42 Viivi Vapalahti 2007 Haminan Uimaseura 130 1:53.15 +43.23
50m: 54.31
100m: 1:53.15
(58.84)
- Hanna Reinikainen 2008 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 3/26/2022 1:13:35 PM
Event 9, 100m Selkäuinti tytöt 16-17 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Vilma Leppähaara 2005 Turun Urheiluliitto +0.72 682 1:05.26
Entry time: 1:03.54 (+1.72)
50m: 31.68
100m: 1:05.26
(33.58)
2 Louna Kasvio 2006 Simmis Grani +0.71 655 1:06.15 +0.89
Entry time: 1:05.80 (+0.35)
50m: 32.13
100m: 1:06.15
(34.02)
3 Iida Saarikoski 2006 Cetus Espoo +0.73 600 1:08.08 +2.82
Entry time: 1:06.86 (+1.22)
50m: 33.56
100m: 1:08.08
(34.52)
4 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry +0.63 582 1:08.79 +3.53
Entry time: 1:09.07 (-0.28)
50m: 34.07
100m: 1:08.79
(34.72)
5 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.73 573 1:09.16 +3.90
Entry time: 1:07.61 (+1.55)
50m: 34.51
100m: 1:09.16
(34.65)
6 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo +0.70 520 1:11.41 +6.15
Entry time: 1:07.80 (+3.61)
50m: 34.71
100m: 1:11.41
(36.70)
7 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo +0.65 511 1:11.84 +6.58
Entry time: 1:09.85 (+1.99)
50m: 35.04
100m: 1:11.84
(36.80)
8 Hilda Kupila 2006 Vanders +0.64 487 1:13.01 +7.75
Entry time: 1:10.81 (+2.20)
50m: 34.90
100m: 1:13.01
(38.11)
9 Jasmin Savonen 2005 Cetus Espoo +0.67 487 1:13.02 +7.76
Entry time: 1:12.38 (+0.64)
50m: 35.69
100m: 1:13.02
(37.33)
10 Emilia Ruusu 2006 Haminan Uimaseura +0.63 477 1:13.49 +8.23
Entry time: 1:13.17 (+0.32)
50m: 34.80
100m: 1:13.49
(38.69)
11 Emma-Lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.79 463 1:14.26 +9.00
Entry time: 1:10.45 (+3.81)
50m: 35.23
100m: 1:14.26
(39.03)
12 Helmi Käkelä 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.74 425 1:16.39 +11.13
Entry time: 1:22.61 (-6.22)
50m: 36.13
100m: 1:16.39
(40.26)
13 Erin Ovaska 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.70 422 1:16.54 +11.28
Entry time: 1:14.78 (+1.76)
50m: 37.33
100m: 1:16.54
(39.21)
14 Tatiana Sukhareva 2005 Vanders +0.76 415 1:17.02 +11.76
Entry time: 1:14.27 (+2.75)
50m: 36.50
100m: 1:17.02
(40.52)
15 Roosa Tuomainen 2005 Salon Uimarit +0.75 405 1:17.59 +12.33
Entry time: 1:16.33 (+1.26)
50m: 37.32
100m: 1:17.59
(40.27)
16 Anna Kärkkäinen 2006 Uimaseura Aquila +0.96 395 1:18.24 +12.98
Entry time: 1:12.17 (+6.07)
50m: 37.19
100m: 1:18.24
(41.05)
17 Ellen Kivistö 2005 Gladius Kirkkonummi +0.70 379 1:19.38 +14.12
Entry time: 1:18.65 (+0.73)
50m: 37.45
100m: 1:19.38
(41.93)
18 Venla Almira 2006 Simmis Grani +0.74 375 1:19.65 +14.39
Entry time: 1:16.57 (+3.08)
50m: 39.22
100m: 1:19.65
(40.43)
19 Lumi Öller 2006 Helsingin Uimarit +0.78 361 1:20.61 +15.35
Entry time: 1:19.69 (+0.92)
50m: 38.84
100m: 1:20.61
(41.77)
20 Ada Puranen 2006 Lappeenrannan Kisa-Toverit +0.68 354 1:21.15 +15.89
Entry time: 1:17.16 (+3.99)
50m: 38.98
100m: 1:21.15
(42.17)
21 Ronja Terävä 2005 Helsingin Uimarit +0.95 339 1:22.33 +17.07
Entry time: 1:15.84 (+6.49)
50m: 39.31
100m: 1:22.33
(43.02)
22 Sofia Chadromtseva 2006 Uimaseura Aquila +0.73 336 1:22.61 +17.35
Entry time: 1:21.41 (+1.20)
50m: 39.74
100m: 1:22.61
(42.87)
23 Veera Westerlund 2006 Uimaseura Aquila +0.81 331 1:23.01 +17.75
Entry time: 1:23.22 (-0.21)
50m: 39.93
100m: 1:23.01
(43.08)
24 Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda ry +0.74 309 1:24.93 +19.67
Entry time: 1:29.15 (-4.22)
50m: 41.20
100m: 1:24.93
(43.73)
25 Pinja Suominen 2006 Gladius Kirkkonummi +0.66 254 1:30.62 +25.36
Entry time: 1:24.75 (+5.87)
50m: 43.01
100m: 1:30.62
(47.61)
26 Kiti Konttinen 2006 Helsingin Uimarit +0.74 238 1:32.68 +27.42
Entry time: 1:26.07 (+6.61)
50m: 43.34
100m: 1:32.68
(49.34)
27 Riina Jungell 2006 Octopus Lohja +0.73 186 1:40.58 +35.32
Entry time: 1:41.59 (-1.01)
50m: 48.14
100m: 1:40.58
(52.44)
- Ronja Nevanko 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DNS
Event official at: 3/26/2022 1:13:35 PM
2022-03-26 13:13:40 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner