Tulokset Laviaarit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 7, 2022 to May 8, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Rintauinti miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
615 |
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.60 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
496 |
1:11.85 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.36 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Rasinmäki |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
377 |
1:18.73 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.83 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
364 |
1:19.66 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.88 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miika Toivonen |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
352 |
1:20.54 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.81 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonas Pulkkinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
333 |
1:22.03 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.02 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.92 |
315 |
1:23.52 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noel Ehrlund |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.65 |
315 |
1:23.53 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.34 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Immonen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
300 |
1:24.88 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.20 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilho Teno |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
289 |
1:26.03 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.63 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
+0.75 |
274 |
1:27.57 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.12 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Tuukkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.72 |
266 |
1:28.37 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.60 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tommy Palm |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
235 |
1:32.11 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.72 |
(+6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Artjom Andrejev |
2007 |
Cetus Espoo |
|
222 |
1:33.81 |
+26.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.85 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Manan Khalil |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
222 |
1:33.89 |
+27.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.10 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eskil Ehnholm |
2007 |
Simmis Grani |
+0.98 |
163 |
1:44.11 |
+37.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.46 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/7/2022 11:01:06 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Rintauinti miehet 17-99 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Verneri Viisanen |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
676 |
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.11 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petr Pankratov |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
586 |
1:07.96 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.70 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Santeri Pulkkinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.80 |
565 |
1:08.80 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.27 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nooa Matela |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.73 |
522 |
1:10.62 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.73 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Santeri Salonen |
2005 |
Heinolan Isku |
+0.70 |
368 |
1:19.35 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.96 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Kettunen |
2005 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.67 |
366 |
1:19.46 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.11 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Oksakari |
2000 |
Raision Urheilijat |
+0.71 |
356 |
1:20.20 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.31 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joschka Soukkanen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
|
320 |
1:23.10 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leo Hautaniemi |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
320 |
1:23.14 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.07 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
+0.68 |
312 |
1:23.78 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.19 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aki Raitala |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.99 |
223 |
1:33.72 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.63 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Otso Koskela |
2005 |
Helsingin Uimarit |
+0.97 |
200 |
1:37.23 |
+32.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.73 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Nuottajärvi |
2000 |
Cetus Espoo |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/7/2022 11:01:06 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 11:01:08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|