2022-12-04   07:18:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Tureberg knatte Cup 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 2

Document
Resultat
Tureberg knatte cup 2022
Plats: Sollentuna sim och sporthall Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 2 apr 2022
Gren 19, 50m Ryggsim flickor A/B A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb +0.57 404 34.61
2 Lea Holkedahl 2008 Turebergs Simklubb +0.54 346 36.44 +1.83
3 Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening +0.69 336 36.82 +2.21
4 Tuva Jervaeus 2008 Skuru Idrottsklubb +0.80 325 37.23 +2.62
5 Sandra Ahmadyan 2007 Väsby Simsällskap +0.69 310 37.81 +3.20
6 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap +0.73 306 37.97 +3.36
7 Milia Hardy 2008 Upsala Simsällskap +0.72 289 38.68 +4.07
8 Wilma Danielsson 2007 Upsala Simsällskap +0.98 241 41.12 +6.51
9 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 218 42.52 +7.91
10 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening +0.87 208 43.15 +8.54
11 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 205 43.35 +8.74
12 Märta Hamberg 2007 Upsala Simsällskap +0.85 201 43.70 +9.09
13 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap +0.86 197 43.96 +9.35
14 Alice Holmberg 2008 Spårvägen Simförening +0.84 187 44.69 +10.08
15 Elsa Annerstedt 2008 Täby Sim +0.69 175 45.74 +11.13
16 Ronja Ahlén 2008 Järfälla Simsällskap +0.41 173 45.90 +11.29
17 Emma Fredriksson 2008 Upsala Simsällskap -0.53 160 47.09 +12.48
18 Stella Jansson 2008 Täby Sim +0.73 97 55.60 +20.99
- Tira Johansson 2008 Väsby Simsällskap +0.96 DSQ
Grenen officiell:  2022-04-02 16:35:09
Gren 19, 50m Ryggsim flickor A/B B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lily Dymling 2009 Täby Sim +0.40 370 35.63
2 Liv Nyman 2009 Järfälla Simsällskap +0.37 318 37.49 +1.86
3 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.91 316 37.58 +1.95
4 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening +0.70 259 40.11 +4.48
5 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 254 40.39 +4.76
6 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap +0.94 242 41.04 +5.41
7 Katarina Brenning 2009 Upsala Simsällskap +0.78 236 41.37 +5.74
8 Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap +0.42 233 41.60 +5.97
9 Honia Saeed 2009 Järfälla Simsällskap +0.83 232 41.65 +6.02
10 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap +0.95 224 42.13 +6.50
11 Mathilda Orsi 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.65 218 42.49 +6.86
12 Clara Holmerin 2009 Södertälje Simsällskap +0.76 217 42.60 +6.97
13 Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.57 214 42.75 +7.12
14 Astrid Hietala 2009 Spårvägen Simförening +0.74 191 44.44 +8.81
15 Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 189 44.58 +8.95
16 Julia Lindström 2009 Järfälla Simsällskap +0.81 179 45.36 +9.73
17 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.93 163 46.85 +11.22
18 Fabronia Nehme 2009 Järfälla Simsällskap +0.47 143 48.91 +13.28
19 Signe Bergqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.78 127 50.88 +15.25 S8
20 Sonja Östling 2009 Järfälla Simsällskap +0.92 115 52.59 +16.96
- Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.58 DSQ
- Tilda Holmgren 2009 Upsala Simsällskap +0.74 DNF
- Elin Smeds 2009 Väsby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-04-02 16:35:09
2022-04-02 16:35:36 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner