2022-12-03   14:39:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Tureberg knatte Cup 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 2

Document
Resultat
Tureberg knatte cup 2022
Plats: Sollentuna sim och sporthall Arrangör: Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 2 apr 2022
Gren 22, 50m Bröstsim flickor A/B A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Forsell 2007 Turebergs Simklubb +0.55 334 41.14
2 Milia Hardy 2008 Upsala Simsällskap 329 41.37 +0.23
3 Siri Ljunghall 2008 Upsala Simsällskap +0.65 326 41.46 +0.32
4 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap +0.64 317 41.85 +0.71
5 Agnes Bergqvist 2008 Järfälla Simsällskap 306 42.37 +1.23
6 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb 302 42.54 +1.40
7 Wilma Danielsson 2007 Upsala Simsällskap +0.69 302 42.55 +1.41
8 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap +0.79 297 42.77 +1.63
9 Ida Yao 2008 Lidingö Simklubb 294 42.94 +1.80
10 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap +0.66 289 43.15 +2.01
11 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening 253 45.15 +4.01
12 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap 248 45.41 +4.27
13 Alice Holmberg 2008 Spårvägen Simförening 230 46.56 +5.42
14 Hedvig Lindegren 2008 Järfälla Simsällskap +0.51 227 46.75 +5.61
15 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap +0.62 225 46.89 +5.75
16 Tilly Poon 2007 Väsby Simsällskap +0.58 225 46.92 +5.78
17 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.58 222 47.10 +5.96
18 Anna Påve 2008 Upsala Simsällskap +0.56 202 48.67 +7.53
19 Ronja Ahlén 2008 Järfälla Simsällskap 196 49.13 +7.99
20 Johanna Hellman 2008 Upsala Simsällskap 190 49.61 +8.47
21 Esther McElwee 2007 Upsala Simsällskap +0.88 187 49.88 +8.74
22 Lilly Andersson 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni 182 50.37 +9.23
23 Nicole Königsberg 2008 Skuru Idrottsklubb 158 52.75 +11.61
24 Stella Jansson 2008 Täby Sim 149 53.83 +12.69
25 Agnes Gustafsson 2008 Upsala Simsällskap 138 55.21 +14.07
- Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.51 DSQ
Grenen officiell:  2022-04-02 17:10:38
Gren 22, 50m Bröstsim flickor A/B B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lily Dymling 2009 Täby Sim 399 38.78
2 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap 394 38.93 +0.15
3 Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening +0.59 322 41.64 +2.86
4 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb 310 42.16 +3.38
5 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening +0.76 283 43.47 +4.69
6 Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 267 44.33 +5.55
7 Junyi Guo 2009 Turebergs Simklubb 226 46.84 +8.06
8 Katarina Brenning 2009 Upsala Simsällskap 226 46.87 +8.09
9 Isabella Ivansson 2009 Täby Sim +0.86 222 47.15 +8.37
10 Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap +0.50 217 47.47 +8.69
11 Julia Lindström 2009 Järfälla Simsällskap 215 47.64 +8.86
12 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 212 47.85 +9.07
13 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 206 48.34 +9.56
14 Honia Saeed 2009 Järfälla Simsällskap +0.59 178 50.76 +11.98
15 Elin Smeds 2009 Väsby Simsällskap 172 51.32 +12.54
16 Fabronia Nehme 2009 Järfälla Simsällskap +0.98 161 52.45 +13.67
17 Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 157 52.84 +14.06
18 Elsa Garrett 2009 Upsala Simsällskap 147 54.02 +15.24
19 Klara Dahlén 2009 Upsala Simsällskap 142 54.64 +15.86
20 Stella Touma 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 129 56.49 +17.71
21 Signe Bergqvist 2009 Upsala Simsällskap 53 1:15.67 +36.89 SB7
- Stina Håkansson Bravell 2009 Skuru Idrottsklubb +0.46 DSQ
Grenen officiell:  2022-04-02 17:10:38
2022-04-02 17:10:42 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner