Results for Vest Årgang 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag 16.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Aabybro, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
1. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.80 |
643 |
1:08.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.82 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
572 |
1:11.46 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.35 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.55 |
564 |
1:11.80 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.34 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
493 |
1:15.10 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.98 |
(-7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.57 |
480 |
1:15.76 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.11 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
466 |
1:16.53 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.84 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
453 |
1:17.21 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.59 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.75 |
451 |
1:17.33 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
451 |
1:17.36 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.53 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
432 |
1:18.47 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.31 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
403 |
1:20.32 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.09 |
(-8.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
400 |
1:20.48 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.39 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
391 |
1:21.09 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.90 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
391 |
1:21.13 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
+0.90 |
368 |
1:22.80 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
364 |
1:23.06 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
355 |
1:23.76 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.26 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
354 |
1:23.86 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.00 |
(-9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.67 |
347 |
1:24.41 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.89 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
344 |
1:24.68 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
342 |
1:24.78 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.25 |
(-7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.86 |
332 |
1:25.68 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.17 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
327 |
1:26.11 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
320 |
1:26.75 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.27 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
319 |
1:26.82 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.64 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.52 |
313 |
1:27.37 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.09 |
(-35.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
306 |
1:28.04 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.54 |
300 |
1:28.64 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.88 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.83 |
298 |
1:28.78 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
287 |
1:29.95 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
285 |
1:30.15 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
265 |
1:32.36 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.86 |
263 |
1:32.51 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.92 |
261 |
1:32.82 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.08 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
259 |
1:32.99 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.54 |
(-12.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
257 |
1:33.31 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
257 |
1:33.31 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
244 |
1:34.91 |
+26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.98 |
224 |
1:37.70 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.90 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
212 |
1:39.38 |
+30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-04-2022 18:04:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-04-2022 18:04.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|