2024-07-24   10:04:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Børnemedley 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 11.00

Document
Resultater
Vest børn Medley kombination 2022
Placering: Kløvermarkhallen Arrangør Dansk Svømmeunion og Haderslev Svømme
Svømmeh 25m Stævne dato: 2. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 5, 100m Frisvømning Damer Årg. 2011 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 +0.78 407 1:13.47
Entry time: 1:16.71 (-3.24)
50m: 35.14
100m: 1:13.47
(38.33)
2 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub +0.84 310 1:20.45 +6.98
Entry time: 1:21.00 (-0.55)
50m: 38.90
100m: 1:20.45
(41.55)
3 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.82 309 1:20.56 +7.09
Entry time: 1:24.79 (-4.23)
50m: 38.93
100m: 1:20.56
(41.63)
4 Liv Løvbjerg Nakos 2011 Ringe Svømme Klub +0.86 295 1:21.80 +8.33
Entry time: 1:22.60 (-0.80)
50m: 38.76
100m: 1:21.80
(43.04)
5 Katrine Wulf 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.93 294 1:21.90 +8.43
Entry time: 1:23.72 (-1.82)
50m: 40.39
100m: 1:21.90
(41.51)
6 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub +0.87 292 1:22.02 +8.55
Entry time: 1:25.13 (-3.11)
50m: 40.02
100m: 1:22.02
(42.00)
7 Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.92 272 1:24.01 +10.54
Entry time: 1:27.77 (-3.76)
50m: 40.62
100m: 1:24.01
(43.39)
8 Klara Vibeke Hald Gjedde 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.85 261 1:25.16 +11.69
Entry time: 1:29.64 (-4.48)
50m: 42.80
100m: 1:25.16
(42.36)
9 Sille Lindberg 2011 Vejle Svømmeklub +1.13 254 1:25.94 +12.47
Entry time: 1:25.94 (=)
50m: 40.27
100m: 1:25.94
(45.67)
10 Mille Nova Juul Niebuhr 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.95 254 1:25.99 +12.52
Entry time: 1:26.18 (-0.19)
50m: 40.77
100m: 1:25.99
(45.22)
11 Emma Zimu Wang 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.91 250 1:26.39 +12.92
Entry time: 1:27.81 (-1.42)
50m: 41.98
100m: 1:26.39
(44.41)
12 Laura Vejsgaard Lund 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.73 244 1:27.16 +13.69
Entry time: 1:30.97 (-3.81)
50m: 43.12
100m: 1:27.16
(44.04)
13 Anna Westing 2011 Viborg Svømme Klub +1.04 242 1:27.36 +13.89
Entry time: 1:30.99 (-3.63)
50m: 42.35
100m: 1:27.36
(45.01)
14 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub +0.85 238 1:27.80 +14.33
Entry time: 1:28.68 (-0.88)
50m: 42.83
100m: 1:27.80
(44.97)
15 Olivia Gode Agersbæk 2011 Horsens Svømmeklub +0.76 235 1:28.26 +14.79
50m: 41.22
100m: 1:28.26
(47.04)
16 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub +0.82 212 1:31.33 +17.86
Entry time: 1:36.93 (-5.60)
50m: 43.71
100m: 1:31.33
(47.62)
17 Alberte Kvorning 2011 Kolding Svømmeklub +0.98 192 1:34.33 +20.86
Entry time: 1:32.29 (+2.04)
50m: 44.34
100m: 1:34.33
(49.99)
18 Laura Skjærris Lund 2011 Swim Team Neptun +1.19 189 1:34.81 +21.34
Entry time: 1:34.28 (+0.53)
50m: 47.02
100m: 1:34.81
(47.79)
19 Karolina H. Fyrstman 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.75 188 1:35.08 +21.61
Entry time: 1:36.26 (-1.18)
50m: 46.58
100m: 1:35.08
(48.50)
20 Freja Ane  Nielsen 2011 Herning Svømmeklub +0.93 177 1:36.93 +23.46
Entry time: 1:47.37 (-10.44)
50m: 43.81
100m: 1:36.93
(53.12)
21 Agnes Lorenzen Olesen 2011 Ikast Svømmeklub +0.88 163 1:39.63 +26.16
Entry time: 1:39.02 (+0.61)
50m: 44.95
100m: 1:39.63
(54.68)
Løb officielt kl.: 02-04-2022 12:09:12
Løb 5, 100m Frisvømning Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.72 603 1:04.46
Entry time: 1:08.80 (-4.34)
50m: 30.96
100m: 1:04.46
(33.50)
2 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub +0.75 529 1:07.33 +2.87
Entry time: 1:08.91 (-1.58)
50m: 32.42
100m: 1:07.33
(34.91)
3 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.78 501 1:08.56 +4.10
Entry time: 1:08.76 (-0.20)
50m: 32.79
100m: 1:08.56
(35.77)
4 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub +1.24 432 1:12.05 +7.59
Entry time: 1:10.83 (+1.22)
50m: 34.24
100m: 1:12.05
(37.81)
5 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.77 430 1:12.14 +7.68
Entry time: 1:17.87 (-5.73)
50m: 35.00
100m: 1:12.14
(37.14)
6 Nanna Rosendal Høgh 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.89 422 1:12.58 +8.12
Entry time: 1:21.93 (-9.35)
50m: 35.23
100m: 1:12.58
(37.35)
7 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub +0.84 383 1:14.98 +10.52
Entry time: 1:21.64 (-6.66)
50m: 37.15
100m: 1:14.98
(37.83)
8 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg +0.93 377 1:15.38 +10.92
Entry time: 1:17.20 (-1.82)
50m: 36.45
100m: 1:15.38
(38.93)
9 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.86 370 1:15.83 +11.37
Entry time: 1:18.73 (-2.90)
50m: 37.03
100m: 1:15.83
(38.80)
10 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub +0.81 370 1:15.87 +11.41
Entry time: 1:16.09 (-0.22)
50m: 37.71
100m: 1:15.87
(38.16)
11 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub +1.18 365 1:16.21 +11.75
Entry time: 1:13.42 (+2.79)
50m: 36.51
100m: 1:16.21
(39.70)
12 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub +1.04 363 1:16.29 +11.83
Entry time: 1:15.38 (+0.91)
50m: 35.66
100m: 1:16.29
(40.63)
13 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.75 360 1:16.50 +12.04
Entry time: 1:20.21 (-3.71)
50m: 37.73
100m: 1:16.50
(38.77)
14 Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.84 358 1:16.66 +12.20
Entry time: 1:15.88 (+0.78)
50m: 37.12
100m: 1:16.66
(39.54)
15 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense +0.81 351 1:17.21 +12.75
Entry time: 1:24.44 (-7.23)
50m: 36.91
100m: 1:17.21
(40.30)
16 Sofia-Elena Plaesu 2010 Horsens Svømmeklub +0.75 333 1:18.52 +14.06
Entry time: 1:22.98 (-4.46)
50m: 36.67
100m: 1:18.52
(41.85)
17 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub +0.90 325 1:19.17 +14.71
Entry time: 1:19.47 (-0.30)
50m: 39.10
100m: 1:19.17
(40.07)
18 Wilma Karlberg 2010 Herning Svømmeklub +0.94 323 1:19.35 +14.89
Entry time: 1:25.01 (-5.66)
50m: 37.26
100m: 1:19.35
(42.09)
19 Kirstine Dyg Lerup 2010 Svømmeklubben Pingvinen +0.84 314 1:20.08 +15.62
Entry time: 1:19.43 (+0.65)
50m: 38.25
100m: 1:20.08
(41.83)
20 Sasha Lee T Sørensen 2010 Esbjerg Svømmeklub +0.65 311 1:20.37 +15.91
Entry time: 1:20.07 (+0.30)
50m: 38.03
100m: 1:20.37
(42.34)
21 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub +0.91 306 1:20.82 +16.36
Entry time: 1:25.99 (-5.17)
50m: 38.12
100m: 1:20.82
(42.70)
22 Emma Dürr Toft-Jensen 2010 Herning Svømmeklub +0.71 295 1:21.78 +17.32
Entry time: 1:26.27 (-4.49)
50m: 37.71
100m: 1:21.78
(44.07)
23 Caroline Szeles Poulsen 2010 Aarhus Swim - Skovbakken +0.85 291 1:22.11 +17.65
Entry time: 1:21.65 (+0.46)
50m: 39.22
100m: 1:22.11
(42.89)
24 Sofie Frøkjær 2010 Silkeborg Svømmeklub +0.95 290 1:22.23 +17.77
Entry time: 1:25.18 (-2.95)
50m: 38.92
100m: 1:22.23
(43.31)
25 Mille Lundgreen 2010 Ringe Svømme Klub +0.65 284 1:22.82 +18.36
Entry time: 1:23.20 (-0.38)
50m: 39.25
100m: 1:22.82
(43.57)
26 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng +0.96 278 1:23.45 +18.99
Entry time: 1:23.97 (-0.52)
50m: 39.31
100m: 1:23.45
(44.14)
27 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub +0.96 274 1:23.86 +19.40
Entry time: 1:21.15 (+2.71)
50m: 39.58
100m: 1:23.86
(44.28)
28 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub +0.88 260 1:25.24 +20.78
Entry time: 1:24.84 (+0.40)
50m: 39.47
100m: 1:25.24
(45.77)
29 Julie Dyrelund Rasmussen 2010 Ringe Svømme Klub +0.89 253 1:26.05 +21.59
Entry time: 1:36.97 (-10.92)
50m: 41.00
100m: 1:26.05
(45.05)
Løb officielt kl.: 02-04-2022 12:09:12
02-04-2022 12:09.58 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Haderslev Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner