2022-08-07   18:01:29
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Umestänket

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Resultat
Umestänket 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 3 apr 2022
Gren 1, 200m Medley Damer ABCD 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sandra Lundqvist 1998 Falu Simsällskap +0.79 486 2:34.96
50m: 32.44
100m: 1:12.70
(40.26)
150m: 1:59.08
(46.38)
200m: 2:34.96
(35.88)
2 Agnes Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap +0.60 468 2:36.93 +1.97
50m: 32.63
100m: 1:12.39
(39.76)
150m: 2:00.47
(48.08)
200m: 2:36.93
(36.46)
3 Tyra Östberg 2004 Umeå Simsällskap +0.59 454 2:38.51 +3.55
50m: 34.94
100m: 1:17.09
(42.15)
150m: 2:02.16
(45.07)
200m: 2:38.51
(36.35)
4 Wilma Wendén 2002 Bureå Simsällskap +0.54 412 2:43.69 +8.73
50m: 31.45
100m: 1:14.39
(42.94)
150m: 2:06.52
(52.13)
200m: 2:43.69
(37.17)
5 Heidi Nilsson 2005 Piteå Sim +0.71 373 2:49.26 +14.30
50m: 35.74
100m: 1:20.05
(44.31)
150m: 2:10.09
(50.04)
200m: 2:49.26
(39.17)
6 Linn Lidström 2001 Umeå Simsällskap +0.77 354 2:52.25 +17.29
50m: 35.99
100m: 1:18.21
(42.22)
150m: 2:10.71
(52.50)
200m: 2:52.25
(41.54)
7 Agnes Löfgren 2005 Umeå Simsällskap +0.87 312 2:59.50 +24.54
50m: 37.85
100m: 1:23.26
(45.41)
150m: 2:18.14
(54.88)
200m: 2:59.50
(41.36)
Grenen officiell:  2022-04-02 10:29:01
Gren 1, 200m Medley Damer ABCD 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap +0.60 431 2:41.30
50m: 33.75
100m: 1:16.58
(42.83)
150m: 2:03.53
(46.95)
200m: 2:41.30
(37.77)
2 Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap +0.75 393 2:46.29 +4.99
50m: 34.35
100m: 1:14.99
(40.64)
150m: 2:07.33
(52.34)
200m: 2:46.29
(38.96)
3 Shewita Tsegay 2006 Njurunda Simsällskap +0.79 231 3:18.52 +37.22
50m: 43.11
100m: 1:36.26
(53.15)
150m: 2:33.83
(57.57)
200m: 3:18.52
(44.69)
4 Agnes Axheim 2007 Luleå Simsällskap +0.79 222 3:21.00 +39.70
50m: 46.51
100m: 1:38.41
(51.90)
150m: 2:37.27
(58.86)
200m: 3:21.00
(43.73)
5 Amanda Kling 2006 Umeå Simsällskap 213 3:23.92 +42.62
50m: 42.83
100m: 1:38.58
(55.75)
150m: 2:37.04
(58.46)
200m: 3:23.92
(46.88)
- Frida Widell 2007 Härnösands Simsällskap +0.57 DSQ
409.4 Varje simsätt avslutas inte i enlighet med reglerna för aktuellt simsätt
Grenen officiell:  2022-04-02 10:29:01
Gren 1, 200m Medley Damer ABCD 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Newsham 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.69 448 2:39.25
50m: 36.74
100m: 1:18.33
(41.59)
150m: 2:02.39
(44.06)
200m: 2:39.25
(36.86)
2 Maja Modin 2008 Njurunda Simsällskap +0.75 438 2:40.42 +1.17
50m: 32.48
100m: 1:15.10
(42.62)
150m: 2:02.66
(47.56)
200m: 2:40.42
(37.76)
3 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap +0.55 399 2:45.39 +6.14
50m: 34.84
100m: 1:18.65
(43.81)
150m: 2:08.91
(50.26)
200m: 2:45.39
(36.48)
4 Elsa Larsson 2008 Njurunda Simsällskap +0.60 373 2:49.27 +10.02
50m: 37.62
100m: 1:18.86
(41.24)
150m: 2:10.88
(52.02)
200m: 2:49.27
(38.39)
5 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap +0.58 358 2:51.57 +12.32
50m: 35.23
100m: 1:23.96
(48.73)
150m: 2:11.28
(47.32)
200m: 2:51.57
(40.29)
6 Hanna Nordberg 2009 Njurunda Simsällskap +0.71 355 2:51.98 +12.73
50m: 35.55
100m: 1:21.08
(45.53)
150m: 2:12.67
(51.59)
200m: 2:51.98
(39.31)
7 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim +0.62 310 2:59.98 +20.73
50m: 38.17
100m: 1:23.32
(45.15)
150m: 2:17.89
(54.57)
200m: 2:59.98
(42.09)
8 Disa Bengtson 2008 Umeå Simsällskap 295 3:02.86 +23.61
50m: 41.09
100m: 1:30.43
(49.34)
150m: 2:21.75
(51.32)
200m: 3:02.86
(41.11)
9 Hanna Svan 2009 Bureå Simsällskap +0.81 271 3:08.14 +28.89
50m: 40.24
100m: 1:27.91
(47.67)
150m: 2:25.17
(57.26)
200m: 3:08.14
(42.97)
10 Kate Karlsson 2008 Dorotea IF +0.63 259 3:11.17 +31.92
50m: 41.92
100m: 1:34.45
(52.53)
150m: 2:26.85
(52.40)
200m: 3:11.17
(44.32)
11 Lexie Holmberg 2008 Härnösands Simsällskap +0.32 245 3:14.54 +35.29
50m: 41.39
100m: 1:31.41
(50.02)
150m: 2:28.57
(57.16)
200m: 3:14.54
(45.97)
12 Haben Tsegay 2009 Njurunda Simsällskap +0.61 221 3:21.41 +42.16
50m: 47.76
100m: 1:38.67
(50.91)
150m: 2:36.67
(58.00)
200m: 3:21.41
(44.74)
13 Alice Sjödin 2009 Njurunda Simsällskap +0.58 187 3:32.82 +53.57
50m: 49.83
100m: 1:44.31
(54.48)
150m: 2:45.97
(1:01.66)
200m: 3:32.82
(46.85)
- Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap DSQ
408.4 Handisättning inte samtidig i vändning eller målgång
- Vera Pettersson 2009 Dorotea IF +0.47 DSQ
404.4 Start innan startsignal avgetts
- Moa Sjödin 2009 Härnösands Simsällskap +0.86 DSQ
409.1 Varje simsätt utgör inte 1/4 av distansen i individuell medley
Grenen officiell:  2022-04-02 10:29:01
Gren 1, 200m Medley Damer ABCD 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wira Andersson 2010 Njurunda Simsällskap +0.77 312 2:59.65
50m: 39.51
100m: 1:28.37
(48.86)
150m: 2:18.80
(50.43)
200m: 2:59.65
(40.85)
2 Saga Engström 2010 Sollefteå Allmänna Simsällskap 280 3:06.19 +6.54
50m: 38.11
100m: 1:24.60
(46.49)
150m: 2:20.96
(56.36)
200m: 3:06.19
(45.23)
3 Olivia Norling 2010 Umeå Simsällskap 247 3:14.18 +14.53
50m: 44.16
100m: 1:34.79
(50.63)
150m: 2:30.98
(56.19)
200m: 3:14.18
(43.20)
4 Sigrid Heintz 2010 Luleå Simsällskap 244 3:14.79 +15.14
50m: 40.67
100m: 1:30.01
(49.34)
150m: 2:30.85
(1:00.84)
200m: 3:14.79
(43.94)
5 Hedvig Wälivaara 2011 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.48 187 3:32.79 +33.14
50m: 47.69
100m: 1:42.56
(54.87)
150m: 2:42.63
(1:00.07)
200m: 3:32.79
(50.16)
6 Milla Stenlund 2011 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.81 153 3:47.53 +47.88
50m: 53.99
100m: 1:51.08
(57.09)
150m: 2:55.35
(1:04.27)
200m: 3:47.53
(52.18)
7 Alexia Henriksson 2010 Luleå Simsällskap 140 3:54.68 +55.03
50m: 55.61
100m: 1:58.64
(1:03.03)
150m: 2:59.78
(1:01.14)
200m: 3:54.68
(54.90)
Grenen officiell:  2022-04-02 10:29:01
2022-04-02 10:29:07 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document
Resultat
Umestänket 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 3 apr 2022
Gren 2, 200m Medley Herrar ABCD 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henrik Lidström 2003 Umeå Simsällskap +0.70 515 2:16.69
50m: 30.23
100m: 1:06.50
(36.27)
150m: 1:45.49
(38.99)
200m: 2:16.69
(31.20)
2 Adrian Bengtson 1976 Umeå Simsällskap +0.76 399 2:28.80 +12.11
50m: 32.13
100m: 1:12.63
(40.50)
150m: 1:55.18
(42.55)
200m: 2:28.80
(33.62)
3 William Lundmark 2004 Skellefteå Simklubb +0.79 395 2:29.32 +12.63
50m: 29.39
100m: 1:06.68
(37.29)
150m: 1:55.08
(48.40)
200m: 2:29.32
(34.24)
4 Felix De Santana 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.66 347 2:35.99 +19.30
50m: 29.67
100m: 1:11.81
(42.14)
150m: 1:59.19
(47.38)
200m: 2:35.99
(36.80)
5 Reijk Rombouts 2004 Härnösands Simsällskap +0.73 319 2:40.41 +23.72
50m: 31.12
100m: 1:11.72
(40.60)
150m: 2:02.50
(50.78)
200m: 2:40.41
(37.91)
Grenen officiell:  2022-04-02 10:34:14
Gren 2, 200m Medley Herrar ABCD 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albert Björk 2006 IKSU Simning +0.72 366 2:33.21
50m: 31.03
100m: 1:10.01
(38.98)
150m: 1:56.03
(46.02)
200m: 2:33.21
(37.18)
2 Joppe  Berglin 2006 Njurunda Simsällskap +0.73 341 2:36.79 +3.58
50m: 32.59
100m: 1:12.70
(40.11)
150m: 1:59.47
(46.77)
200m: 2:36.79
(37.32)
3 Mattis Andersson 2007 Härnösands Simsällskap +0.71 267 2:50.06 +16.85
50m: 33.24
100m: 1:15.34
(42.10)
150m: 2:08.51
(53.17)
200m: 2:50.06
(41.55)
4 Rasmus Viklander 2007 Härnösands Simsällskap +0.73 231 2:58.58 +25.37
50m: 36.31
100m: 1:23.65
(47.34)
150m: 2:14.34
(50.69)
200m: 2:58.58
(44.24)
5 Emil Molander 2007 Bodens Simförening +0.84 188 3:11.05 +37.84
50m: 39.70
100m: 1:33.30
(53.60)
150m: 2:31.39
(58.09)
200m: 3:11.05
(39.66)
6 Felix Lundström 2006 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.66 141 3:30.51 +57.30
50m: 45.82
100m: 1:41.59
(55.77)
150m: 2:46.79
(1:05.20)
200m: 3:30.51
(43.72)
Grenen officiell:  2022-04-02 10:34:14
Gren 2, 200m Medley Herrar ABCD 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theodore Brändström 2009 Umeå Simsällskap +0.53 343 2:36.49
50m: 31.54
100m: 1:11.33
(39.79)
150m: 1:59.80
(48.47)
200m: 2:36.49
(36.69)
2 Samuel Henze 2008 Umeå Simsällskap +0.46 334 2:37.94 +1.45
50m: 32.95
100m: 1:15.67
(42.72)
150m: 2:00.20
(44.53)
200m: 2:37.94
(37.74)
3 Viking Månsson 2008 Njurunda Simsällskap 207 3:05.04 +28.55
50m: 37.01
100m: 1:26.61
(49.60)
150m: 2:21.01
(54.40)
200m: 3:05.04
(44.03)
4 Johannes Persson 2008 Piteå Sim 196 3:08.43 +31.94
50m: 37.51
100m: 1:26.11
(48.60)
150m: 2:24.38
(58.27)
200m: 3:08.43
(44.05)
- Alexander Jonsson 2009 Njurunda Simsällskap DSQ
408.2 Armarna förs inte bakåt samtidigt under vattenytan
- Loke Karlsson 2009 Njurunda Simsällskap DSQ
408.2 Armarna förs inte framåt samtidigt över vattenytan
Grenen officiell:  2022-04-02 10:34:14
Gren 2, 200m Medley Herrar ABCD 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Phoenix Stenling 2010 Njurunda Simsällskap 175 3:15.63
50m: 44.90
100m: 1:34.67
(49.77)
150m: 2:31.87
(57.20)
200m: 3:15.63
(43.76)
- Eskil Bengtson 2010 Umeå Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-04-02 10:34:14
2022-04-02 10:34:19 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document
Resultat
Umestänket 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 3 apr 2022
Gren 4, 25m Frisim Damer ABCDE 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Wendén 2002 Bureå Simsällskap +0.68 12.84
2 Nea Hjortsberg 2004 Umeå Simsällskap +0.70 12.90 +0.06
3 Linnea Engström 2004 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.51 14.27 +1.43
4 Amanda Hedberg 2004 Skellefteå Simklubb +0.70 14.98 +2.14
5 Allis Lindbäck 2004 Bodens Simförening +0.85 15.79 +2.95
Grenen officiell:  2022-04-02 10:49:04
Gren 4, 25m Frisim Damer ABCDE 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Åström 2006 Luleå Simsällskap +0.66 14.00
2 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap +0.71 14.03 +0.03
3 Ester Isaksson 2006 Luleå Simsällskap +0.51 14.27 +0.27
4 Stina  Westerlund 2007 Skellefteå Simklubb +0.62 14.38 +0.38
5 Ebba Böttcher Åström 2007 Bodens Simförening +0.84 14.68 +0.68
6 Weronika Maceluch 2007 IKSU Simning +0.66 15.07 +1.07
=7 Freja Engström 2007 Sollefteå Allmänna Simsällskap 15.66 +1.66
=7 Linnea Olsén 2007 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.65 15.66 +1.66
9 Milla Vestberg 2006 Höga Kustens Simsällskap +0.76 15.85 +1.85
10 Hanna Berglönn Persson 2007 Bodens Simförening +0.86 16.00 +2.00
11 Estelle Koitrand-Engblom 2007 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.69 16.40 +2.40
12 Isa Westin 2007 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.87 16.52 +2.52
13 Hilma Sahlén 2007 Björna Idrottsförening +0.89 17.07 +3.07
Grenen officiell:  2022-04-02 10:49:04
Gren 4, 25m Frisim Damer ABCDE 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bella Prytz 2008 IKSU Simning +0.71 12.29
2 Frida Lauri 2009 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.66 14.05 +1.76
3 Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap 14.47 +2.18
4 Greta Sullivan 2008 IKSU Simning +0.76 14.51 +2.22
5 Signe Åström 2009 Umeå Simsällskap +0.81 14.53 +2.24
6 Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim +0.76 14.83 +2.54
7 Sonja Winter 2008 IKSU Simning +0.72 15.11 +2.82
8 Elsa Nyberg 2009 Piteå Sim +0.81 15.20 +2.91
9 Max Luthman 2008 Umeå Simsällskap +0.59 15.21 +2.92
10 Nathalie Säfsten 2009 Umeå Simsällskap +0.76 15.22 +2.93
11 Wilma Mostén 2008 Umeå Simsällskap +0.76 15.30 +3.01
12 Elsa Nordin 2008 Höga Kustens Simsällskap +0.86 15.43 +3.14
13 Leia Ekberg 2009 Piteå Sim +0.85 15.53 +3.24
14 Molly Ahlqvist 2008 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.59 15.68 +3.39
15 Emelie Wiberg 2008 Umeå Simsällskap +0.79 15.86 +3.57
16 Hedvig Sollén 2009 IKSU Simning +0.77 16.21 +3.92
17 Miriam Hellström 2008 Piteå Sim 17.38 +5.09
18 Moa Wester 2008 Hörnefors Idrottsförening 17.58 +5.29
19 Alice Boström 2008 Höga Kustens Simsällskap +0.76 17.82 +5.53
20 Tilde Borg 2009 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.54 18.51 +6.22
21 Moa Magnor 2008 Luleå Simsällskap +0.57 18.99 +6.70
22 Maya Lindblom 2008 Hörnefors Idrottsförening +1.03 19.17 +6.88
23 Vera Forsgren 2009 IKSU Simning 19.50 +7.21
24 Siri Edvardsson 2009 Umeå Simsällskap 19.74 +7.45
- Tricia Kärrlander 2009 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.55 DSQ
404.4 Start innan startsignal avgetts
- Elsa Trädgårdh 2008 IKSU Simning DNS
Grenen officiell:  2022-04-02 10:49:04
Gren 4, 25m Frisim Damer ABCDE 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ottilia Persson 2010 Bureå Simsällskap 15.62
2 Hedwig Persson 2011 Dorotea IF +0.71 15.85 +0.23
3 Saga Engström 2010 Sollefteå Allmänna Simsällskap 15.88 +0.26
4 Ines Ljungqvist 2010 Dorotea IF 16.51 +0.89
5 Sigrid Heintz 2010 Luleå Simsällskap +0.54 16.61 +0.99
6 Ida Burland 2011 Örnsköldsviks Allmänna SS 16.83 +1.21
7 Astrid Isaksson 2010 Luleå Simsällskap +0.87 17.01 +1.39
8 Lou Kristoffersson 2011 Dorotea IF 17.13 +1.51
9 Olivia Maceluch 2010 IKSU Simning 17.54 +1.92
10 Lydia Wik 2010 Dorotea IF 17.65 +2.03
11 Milla Stenlund 2011 Örnsköldsviks Allmänna SS 17.67 +2.05
12 Vera Sjöstedt 2010 Umeå Simsällskap +1.04 17.75 +2.13
13 Alva Vestman 2010 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.83 17.91 +2.29
14 Nicolle Wiberg 2010 IKSU Simning 17.99 +2.37
15 Linnea Ekbeck 2011 Umeå Simsällskap +0.89 18.14 +2.52
16 Tove Näslin 2010 Örnsköldsviks Allmänna SS 18.30 +2.68
17 Hedvig Wälivaara 2011 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.59 18.66 +3.04
18 Emmy Sondell 2010 Björna Idrottsförening +0.86 18.79 +3.17
19 Astrid Sevä 2010 Bodens Simförening 19.10 +3.48
20 Agnes Sahlén 2010 Björna Idrottsförening +0.95 19.18 +3.56
21 Alice Winterbotham 2011 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.56 19.32 +3.70
22 Vilma Andersson 2011 Bodens Simförening 19.34 +3.72
23 Othilia Dahlin 2010 IKSU Simning +1.00 19.59 +3.97
24 Eva Kuznetsova 2011 Umeå Simsällskap +0.76 19.67 +4.05
25 Ruth Näslund 2011 Hörnefors Idrottsförening +0.92 19.68 +4.06
26 Sophia Sjöquist 2010 Björna Idrottsförening 19.90 +4.28
27 Gerda Alfredsson 2010 IKSU Simning 20.74 +5.12
28 Lily Lundwall 2011 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.82 20.75 +5.13
29 Elsa Taavo 2011 Luleå Simsällskap 20.84 +5.22
30 Meja Jonsson 2011 Örnsköldsviks Allmänna SS 20.93 +5.31
31 Alba Boström Vinnars 2010 Umeå Simsällskap 21.23 +5.61
32 Fanny Borgek 2010 Björna Idrottsförening 22.24 +6.62
33 Emmy Norberg 2011 IKSU Simning 24.83 +9.21
34 Ellie Eriksson 2011 IKSU Simning 24.92 +9.30
35 Nova Seijsing 2010 Björna Idrottsförening +1.01 25.24 +9.62
36 Alma Pamrén 2010 IKSU Simning +1.19 30.64 +15.02
- Mika Björk 2010 Umeå Simsällskap +0.51 DSQ
404.4 Start innan startsignal avgetts
Grenen officiell:  2022-04-02 10:49:04
Gren 4, 25m Frisim Damer ABCDE 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Betty Björk 2012 IKSU Simning 18.14
2 Agnes Augustsson 2012 Umeå Simsällskap +0.84 18.60 +0.46
3 Alice Winther 2013 Höga Kustens Simsällskap 19.23 +1.09
4 Ellie Nordström 2012 IKSU Simning 20.16 +2.02
5 Wilma Mäki 2012 Luleå Simsällskap 20.83 +2.69
6 Tilda Rådeström 2012 IKSU Simning 20.93 +2.79
7 Jonna Nettelmann 2013 Umeå Simsällskap +0.66 22.72 +4.58
8 Svea Dahlin 2012 IKSU Simning 22.95 +4.81
9 Meja Wester 2012 Hörnefors Idrottsförening 23.51 +5.37
10 Charlotta Henze 2015 Umeå Simsällskap 25.52 +7.38
11 Alva Zackrisson 2013 IKSU Simning +0.95 27.82 +9.68
12 Adele Lintamo 2012 IKSU Simning 32.86 +14.72
- Alva Viberg 2013 IKSU Simning DSQ
404.4 Start innan startsignal avgetts
Grenen officiell:  2022-04-02 10:49:04
2022-04-02 10:49:10 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document
Resultat
Umestänket 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 3 apr 2022
Gren 5, 25m Frisim Herrar ABCDE 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Magnus Lindström 2004 Umeå Simsällskap +0.67 11.18
2 Isak Olsson 2002 Bureå Simsällskap +0.72 11.75 +0.57
3 Felix De Santana 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.64 12.51 +1.33
4 Arvid Strömbro 2002 Umeå Simsällskap +0.62 12.56 +1.38
5 Reijk Rombouts 2004 Härnösands Simsällskap +0.73 12.59 +1.41
6 Adam Lagerqvist 2003 IKSU Simning +0.66 12.82 +1.64
7 Sebastian Sundkvist 2005 Höga Kustens Simsällskap +0.72 12.89 +1.71
8 Noel Sullivan 2005 IKSU Simning +0.69 14.50 +3.32
Grenen officiell:  2022-04-02 11:02:56
Gren 5, 25m Frisim Herrar ABCDE 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Prinsback 2007 Höga Kustens Simsällskap +0.65 13.16
2 Patrick Rojrung 2007 Luleå Simsällskap +0.66 13.82 +0.66
3 Axel Kastensson 2007 Luleå Simsällskap +0.86 14.91 +1.75
4 William Mostén 2006 Umeå Simsällskap +0.99 15.98 +2.82
- Melker Brömster 2006 Umeå Simsällskap +0.86 DSQ
404.4 Start innan startsignal avgetts
Grenen officiell:  2022-04-02 11:02:56
Gren 5, 25m Frisim Herrar ABCDE 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Lundkvist 2008 Luleå Simsällskap +0.69 13.66
2 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap +0.68 13.71 +0.05
3 Leon Hariri 2008 Umeå Simsällskap +0.70 13.74 +0.08
4 Arne Björk 2008 IKSU Simning +0.61 14.21 +0.55
5 Hugo Franzén 2008 Höga Kustens Simsällskap +0.68 14.55 +0.89
6 Axel Borgström 2008 Luleå Simsällskap +0.55 14.60 +0.94
7 Emil Taavo 2008 Luleå Simsällskap +0.52 15.44 +1.78
8 Theo Forsberg 2008 Umeå Simsällskap +0.22 15.49 +1.83
9 Morgan Kemppe 2008 Umeå Simsällskap +0.71 15.56 +1.90
10 Gunnar Ekström 2008 IKSU Simning +0.70 16.16 +2.50
11 Milo Lindvall 2009 Umeå Simsällskap +0.61 16.51 +2.85
12 Mustafa Aureibi 2008 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.62 16.53 +2.87
13 Rasmus Eriksson 2009 Umeå Simsällskap +0.54 16.80 +3.14
14 Ebbe Nordin 2009 Höga Kustens Simsällskap +0.40 17.00 +3.34
15 Ivan Karlsson 2009 Umeå Simsällskap +0.81 17.34 +3.68
16 Magnus Hedlund 2008 Luleå Simsällskap +1.08 17.65 +3.99
17 Theo Andersson 2009 Umeå Simsällskap +0.82 17.79 +4.13
18 Linus Westberg 2009 IKSU Simning +0.74 18.24 +4.58
19 Alexander Cory 2009 IKSU Simning +0.83 19.29 +5.63
20 Danis Smajilhodzic 2009 Luleå Simsällskap 20.33 +6.67
- Viggo Wennberg 2008 Umeå Simsällskap DSQ
404.4 Start innan startsignal avgetts
Grenen officiell:  2022-04-02 11:02:56
Gren 5, 25m Frisim Herrar ABCDE 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elis Fredriksson 2010 Höga Kustens Simsällskap +0.74 15.83
2 Hjalmar Bengtson Kemppe 2010 Umeå Simsällskap +0.64 16.17 +0.34
3 Eskil Bengtson 2010 Umeå Simsällskap +0.53 16.60 +0.77
4 Cewin Nilsson 2011 Piteå Sim +0.56 17.19 +1.36
5 Assar Borgström 2011 Luleå Simsällskap +0.72 17.90 +2.07
6 Theo Aittamaa 2010 IKSU Simning +0.87 18.36 +2.53
7 Edwin Wester 2010 Hörnefors Idrottsförening 19.57 +3.74
8 Neo Lundström 2010 Piteå Sim +0.82 19.60 +3.77
9 Eskil Åström 2011 Umeå Simsällskap +0.45 23.00 +7.17
10 Alfred Lagerqvist Thomasson 2011 IKSU Simning 27.30 +11.47
- Noah Henze 2010 Umeå Simsällskap -0.70 DSQ
404.4 Start innan startsignal avgetts
- Linus Lauri 2011 Örnsköldsviks Allmänna SS DSQ
404.4 Start innan startsignal avgetts
Grenen officiell:  2022-04-02 11:02:56
Gren 5, 25m Frisim Herrar ABCDE 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Douglas Brändström 2013 Umeå Simsällskap +0.55 18.90
- Theo Lindell 2012 IKSU Simning DNS
Grenen officiell:  2022-04-02 11:02:56
2022-04-02 11:03:00 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document
Resultat
Umestänket 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 3 apr 2022
Gren 6, 100m Ryggsim Damer ABCDE 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nea Hjortsberg 2004 Umeå Simsällskap +0.60 585 1:05.60
50m: 31.52
100m: 1:05.60
(34.08)
2 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap +0.91 405 1:14.13 +8.53
50m: 35.20
100m: 1:14.13
(38.93)
3 Wilma Wendén 2002 Bureå Simsällskap +0.67 378 1:15.90 +10.30
50m: 36.58
100m: 1:15.90
(39.32)
4 Linn Lidström 2001 Umeå Simsällskap +0.80 349 1:17.95 +12.35
50m: 37.50
100m: 1:17.95
(40.45)
5 Kristina Vestman 2004 Härnösands Simsällskap +0.74 348 1:18.01 +12.41
50m: 38.11
100m: 1:18.01
(39.90)
6 Linnea Engström 2004 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.71 296 1:22.29 +16.69
50m: 39.89
100m: 1:22.29
(42.40)
7 Agnes Löfgren 2005 Umeå Simsällskap +0.75 290 1:22.87 +17.27
50m: 39.21
100m: 1:22.87
(43.66)
8 Rafaella Björklund 2005 Härnösands Simsällskap +0.71 254 1:26.58 +20.98
50m: 40.72
100m: 1:26.58
(45.86)
Grenen officiell:  2022-04-02 11:20:48
Gren 6, 100m Ryggsim Damer ABCDE 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Millie Eriksson 2007 Skellefteå Simklubb +0.74 459 1:11.14
50m: 34.32
100m: 1:11.14
(36.82)
2 Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap +0.65 425 1:13.00 +1.86
50m: 35.20
100m: 1:13.00
(37.80)
3 Isa Ekbladh 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.73 419 1:13.31 +2.17
50m: 35.18
100m: 1:13.31
(38.13)
4 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.63 405 1:14.14 +3.00
50m: 35.26
100m: 1:14.14
(38.88)
5 Alva Gustavsson 2006 Umeå Simsällskap +0.72 398 1:14.57 +3.43
50m: 34.39
100m: 1:14.57
(40.18)
6 Alice Holmqvist 2007 Umeå Simsällskap +0.79 315 1:20.60 +9.46
50m: 38.10
100m: 1:20.60
(42.50)
7 Anna-Klara Sundström 2007 Njurunda Simsällskap +0.80 312 1:20.85 +9.71
50m: 38.85
100m: 1:20.85
(42.00)
8 Elsa Åström 2006 Umeå Simsällskap +0.79 298 1:22.13 +10.99
50m: 38.13
100m: 1:22.13
(44.00)
9 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap +0.76 265 1:25.41 +14.27
50m: 42.29
100m: 1:25.41
(43.12)
10 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.82 247 1:27.41 +16.27
50m: 42.66
100m: 1:27.41
(44.75)
11 Weronika Maceluch 2007 IKSU Simning +0.72 229 1:29.59 +18.45
50m: 42.86
100m: 1:29.59
(46.73)
12 Vendela Holmvall 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.77 220 1:30.79 +19.65
50m: 45.07
100m: 1:30.79
(45.72)
13 Linnea Olsén 2007 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.66 219 1:30.94 +19.80
50m: 42.44
100m: 1:30.94
(48.50)
14 Agnes Axheim 2007 Luleå Simsällskap +0.74 183 1:36.58 +25.44
50m: 45.93
100m: 1:36.58
(50.65)
15 Molly Nilsson 2007 Piteå Sim +0.78 179 1:37.22 +26.08
50m: 45.36
100m: 1:37.22
(51.86)
- Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-04-02 11:20:48
Gren 6, 100m Ryggsim Damer ABCDE 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Larsson 2008 Njurunda Simsällskap +0.74 419 1:13.31
50m: 36.04
100m: 1:13.31
(37.27)
2 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim +0.75 355 1:17.46 +4.15
50m: 37.40
100m: 1:17.46
(40.06)
3 Elma Neuman 2008 Njurunda Simsällskap +0.67 347 1:18.05 +4.74
50m: 36.48
100m: 1:18.05
(41.57)
4 Signe Åström 2009 Umeå Simsällskap +0.68 298 1:22.17 +8.86
50m: 39.22
100m: 1:22.17
(42.95)
5 Frida Lauri 2009 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.79 281 1:23.75 +10.44
50m: 40.29
100m: 1:23.75
(43.46)
6 Sonja Winter 2008 IKSU Simning +0.76 271 1:24.77 +11.46
50m: 42.21
100m: 1:24.77
(42.56)
7 Lexie Holmberg 2008 Härnösands Simsällskap +0.69 255 1:26.49 +13.18
50m: 41.36
100m: 1:26.49
(45.13)
8 Alva Löfgren 2008 Umeå Simsällskap +0.75 254 1:26.57 +13.26
50m: 41.63
100m: 1:26.57
(44.94)
9 Hanna Svan 2009 Bureå Simsällskap +0.77 247 1:27.38 +14.07
50m: 41.46
100m: 1:27.38
(45.92)
10 Ida Öberg 2008 Luleå Simsällskap +0.99 221 1:30.68 +17.37
50m: 44.70
100m: 1:30.68
(45.98)
11 Signe Westman 2008 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.61 205 1:32.95 +19.64
50m: 43.86
100m: 1:32.95
(49.09)
12 Tricia Kärrlander 2009 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.70 196 1:34.37 +21.06
50m: 46.18
100m: 1:34.37
(48.19)
13 Ellen Magnusdotter 2009 Njurunda Simsällskap +0.77 177 1:37.73 +24.42
50m: 45.87
100m: 1:37.73
(51.86)
14 Ester Magnusdotter 2008 Njurunda Simsällskap +1.02 163 1:40.45 +27.14
50m: 49.28
100m: 1:40.45
(51.17)
15 Amanda Ljungdahl 2009 Härnösands Simsällskap +0.75 146 1:44.14 +30.83
50m: 49.53
100m: 1:44.14
(54.61)
16 Alice Ernerfeldt 2008 Njurunda Simsällskap +0.89 133 1:47.35 +34.04
50m: 50.51
100m: 1:47.35
(56.84)
17 Moa Magnor 2008 Luleå Simsällskap +0.77 128 1:48.79 +35.48
50m: 53.05
100m: 1:48.79
(55.74)
18 Magda Ekholm 2009 IKSU Simning +0.69 82 2:05.96 +52.65
50m: 58.74
100m: 2:05.96
(1:07.22)
- Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim +0.74 DSQ
406.4 Berör inte väggen vid vändning
- Elsa Trädgårdh 2008 IKSU Simning +0.89 DSQ
406.4 Mer än ett enarmstag  eller ett tvåarmstag för att påbörja vändning
- Tilde Borg 2009 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.69 DNF
Grenen officiell:  2022-04-02 11:20:48
Gren 6, 100m Ryggsim Damer ABCDE 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ottilia Persson 2010 Bureå Simsällskap +0.77 265 1:25.39
50m: 41.01
100m: 1:25.39
(44.38)
2 Saga Engström 2010 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.83 233 1:29.14 +3.75
50m: 43.58
100m: 1:29.14
(45.56)
3 Sigrid Heintz 2010 Luleå Simsällskap +0.84 187 1:35.88 +10.49
50m: 47.34
100m: 1:35.88
(48.54)
4 Astrid Isaksson 2010 Luleå Simsällskap +0.76 151 1:43.01 +17.62
50m: 50.67
100m: 1:43.01
(52.34)
5 Julia Pettersson 2010 Luleå Simsällskap +0.85 146 1:44.08 +18.69
50m: 49.67
100m: 1:44.08
(54.41)
6 Ida Burland 2011 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.62 143 1:44.87 +19.48
50m: 50.54
100m: 1:44.87
(54.33)
7 Tove Näslin 2010 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.94 118 1:51.75 +26.36
50m: 55.40
100m: 1:51.75
(56.35)
8 Maya Portin 2011 IKSU Simning +1.47 27 3:02.69 +1:37.30
50m: 1:26.38
100m: 3:02.69
(1:36.31)
- Alexia Henriksson 2010 Luleå Simsällskap +0.81 DSQ
406.4 Påbörjar inte omedelbart vändning efter övergång till bröstläge
- Lily Lundwall 2011 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.69 DSQ
406.4 Berör inte väggen vid vändning
Grenen officiell:  2022-04-02 11:20:48
2022-04-02 11:20:52 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document
Resultat
Umestänket 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 3 apr 2022
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar ABCDE 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Magnus Lindström 2004 Umeå Simsällskap +0.61 543 59.24
50m: 28.51
100m: 59.24
(30.73)
2 Theo Ylipää 2004 Umeå Simsällskap +0.66 457 1:02.73 +3.49
50m: 30.03
100m: 1:02.73
(32.70)
3 William Lundmark 2004 Skellefteå Simklubb +0.71 381 1:06.66 +7.42
50m: 31.33
100m: 1:06.66
(35.33)
4 Jakob Nyström 2003 Umeå Simsällskap +0.66 326 1:10.22 +10.98
50m: 33.61
100m: 1:10.22
(36.61)
5 Adam Lagerqvist 2003 IKSU Simning +0.53 288 1:13.11 +13.87
50m: 34.35
100m: 1:13.11
(38.76)
6 Sebastian Sundkvist 2005 Höga Kustens Simsällskap +0.61 285 1:13.36 +14.12
50m: 34.50
100m: 1:13.36
(38.86)
7 Elias Gardfors 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.57 207 1:21.65 +22.41
50m: 38.18
100m: 1:21.65
(43.47)
8 Emil Einarsson 2004 Härnösands Simsällskap +0.64 177 1:25.98 +26.74
50m: 40.76
100m: 1:25.98
(45.22)
Grenen officiell:  2022-04-02 11:32:56
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar ABCDE 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor Tjernström 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.74 366 1:07.52
50m: 33.37
100m: 1:07.52
(34.15)
2 Khaled Ahmed 2007 Luleå Simsällskap +0.52 297 1:12.39 +4.87
50m: 33.59
100m: 1:12.39
(38.80)
3 Mattis Andersson 2007 Härnösands Simsällskap +0.69 280 1:13.81 +6.29
50m: 36.05
100m: 1:13.81
(37.76)
4 Felix Lundström 2006 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.78 110 1:40.57 +33.05
50m: 49.13
100m: 1:40.57
(51.44)
- Patrick Rojrung 2007 Luleå Simsällskap +0.68 DSQ
406.4 Har inte ryggläge när väggen lämnas
Grenen officiell:  2022-04-02 11:32:56
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar ABCDE 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melvin Hellström 2008 Umeå Simsällskap +0.65 350 1:08.57
50m: 32.56
100m: 1:08.57
(36.01)
2 Elis Täljsten 2008 Njurunda Simsällskap +0.76 342 1:09.06 +0.49
50m: 32.32
100m: 1:09.06
(36.74)
3 Max Ekbladh 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.71 245 1:17.15 +8.58
50m: 37.46
100m: 1:17.15
(39.69)
4 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap +0.74 238 1:17.98 +9.41
50m: 37.75
100m: 1:17.98
(40.23)
5 Malte Magnusson 2008 Skellefteå Simklubb +0.71 198 1:22.89 +14.32
50m: 40.04
100m: 1:22.89
(42.85)
6 Petter Lidén 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.75 195 1:23.28 +14.71
50m: 40.18
100m: 1:23.28
(43.10)
7 Alexander Jonsson 2009 Njurunda Simsällskap +0.71 187 1:24.45 +15.88
50m: 39.09
100m: 1:24.45
(45.36)
8 Morgan Kemppe 2008 Umeå Simsällskap +0.73 180 1:25.59 +17.02
50m: 41.22
100m: 1:25.59
(44.37)
9 Arne Björk 2008 IKSU Simning +0.73 172 1:26.78 +18.21
50m: 43.43
100m: 1:26.78
(43.35)
10 Hugo Franzén 2008 Höga Kustens Simsällskap +0.41 168 1:27.57 +19.00
50m: 41.95
100m: 1:27.57
(45.62)
11 Niklas Lundgren 2009 Härnösands Simsällskap +0.69 126 1:36.32 +27.75
50m: 47.35
100m: 1:36.32
(48.97)
12 Axel Borgström 2008 Luleå Simsällskap +0.75 125 1:36.44 +27.87
50m: 47.06
100m: 1:36.44
(49.38)
13 Rasmus Olsson 2009 Njurunda Simsällskap +0.78 103 1:43.01 +34.44
50m: 49.12
100m: 1:43.01
(53.89)
14 Elias Zetterberg 2008 Härnösands Simsällskap +0.87 98 1:44.60 +36.03
50m: 49.36
100m: 1:44.60
(55.24)
15 Loke Karlsson 2009 Njurunda Simsällskap +0.80 93 1:46.59 +38.02
50m: 50.71
100m: 1:46.59
(55.88)
16 Magnus Hedlund 2008 Luleå Simsällskap +0.83 89 1:47.95 +39.38
50m: 53.12
100m: 1:47.95
(54.83)
17 Milo Lindvall 2009 Umeå Simsällskap +0.76 88 1:48.49 +39.92
50m: 52.93
100m: 1:48.49
(55.56)
18 Josef Fahlén 2008 Härnösands Simsällskap +0.56 71 1:56.66 +48.09
50m: 56.91
100m: 1:56.66
(59.75)
- Viggo Wennberg 2008 Umeå Simsällskap +0.31 DSQ
404.4 Start innan startsignal avgetts
Grenen officiell:  2022-04-02 11:32:56
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar ABCDE 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Phoenix Stenling 2010 Njurunda Simsällskap +0.66 161 1:28.81
50m: 43.32
100m: 1:28.81
(45.49)
2 Hjalmar Bengtson Kemppe 2010 Umeå Simsällskap +0.74 139 1:33.16 +4.35
50m: 45.23
100m: 1:33.16
(47.93)
3 Linus Lauri 2011 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.60 122 1:37.36 +8.55
50m: 46.86
100m: 1:37.36
(50.50)
4 Assar Borgström 2011 Luleå Simsällskap +0.69 96 1:45.50 +16.69
50m: 51.62
100m: 1:45.50
(53.88)
- Noah Henze 2010 Umeå Simsällskap +0.42 DSQ
406.4 Påbörjar inte omedelbart vändning efter övergång till bröstläge
- Cewin Nilsson 2011 Piteå Sim +0.62 DSQ
406.4 Påbörjar inte omedelbart vändning efter övergång till bröstläge
Grenen officiell:  2022-04-02 11:32:56
2022-04-02 11:33:00 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document
Resultat
Umestänket 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 3 apr 2022
Gren 8, 100m Ryggsim Mixed Masters 55-59 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Christer Granström 1965 Umeå Simsällskap +0.71 1:12.38
50m: 34.98
100m: 1:12.38
(37.40)
Grenen officiell:  2022-04-02 11:33:31
Gren 8, 100m Ryggsim Mixed Masters 45-49 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Camilla Johansson Sponseller 1974 Umeå Simsällskap +0.71 1:09.97
50m: 33.96
100m: 1:09.97
(36.01)
Grenen officiell:  2022-04-02 11:33:31
2022-04-02 11:33:36 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap
Document
Resultat
Umestänket 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 3 apr 2022
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer ABCDE 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nea Hjortsberg 2004 Umeå Simsällskap +0.69 13.07
2 Linnea Engström 2004 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.78 15.46 +2.39
3 Linnea Sandström 2004 Höga Kustens Simsällskap +0.73 15.71 +2.64
Grenen officiell:  2022-04-02 12:05:48
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer ABCDE 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Holmqvist 2007 Umeå Simsällskap +0.79 15.52
2 Elsa Åström 2006 Umeå Simsällskap 16.23 +0.71
3 Ebba Böttcher Åström 2007 Bodens Simförening +0.72 16.29 +0.77
4 Josefin Lundqvist 2007 Umeå Simsällskap +0.68 16.31 +0.79
5 Linnea Olsén 2007 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.64 16.40 +0.88
6 Freja Engström 2007 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.74 17.44 +1.92
7 Weronika Maceluch 2007 IKSU Simning +0.67 18.40 +2.88
8 Hanna Berglönn Persson 2007 Bodens Simförening +0.91 18.81 +3.29
9 Molly Nilsson 2007 Piteå Sim +0.84 20.05 +4.53
10 Isa Westin 2007 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.76 22.08 +6.56
Grenen officiell:  2022-04-02 12:05:48
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer ABCDE 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bella Prytz 2008 IKSU Simning +0.73 13.69
2 Hanna Svan 2009 Bureå Simsällskap +0.83 15.70 +2.01
3 Greta Sullivan 2008 IKSU Simning +0.76 16.24 +2.55
4 Nathalie Säfsten 2009 Umeå Simsällskap +0.75 16.33 +2.64
5 Frida Lauri 2009 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.68 16.57 +2.88
6 Kate Karlsson 2008 Dorotea IF +0.62 16.59 +2.90
7 Signe Åström 2009 Umeå Simsällskap +0.85 16.64 +2.95
8 Wilma Mostén 2008 Umeå Simsällskap +0.83 16.98