2022-08-07   17:38:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Umestänket

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag förmiddag kl 10.00

Document
Resultat
Umestänket 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 apr 2022 till den 3 apr 2022
Gren 14, 800m Frisim Damer ABC 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tyra Östberg 2004 Umeå Simsällskap +0.64 496 10:05.16
50m: 32.30
100m: 1:08.90
(36.60)
150m: 1:46.29
(37.39)
200m: 2:24.08
(37.79)
250m: 3:02.38
(38.30)
300m: 3:41.13
(38.75)
350m: 4:19.64
(38.51)
400m: 4:58.16
(38.52)
450m: 5:37.37
(39.21)
500m: 6:15.83
(38.46)
550m: 6:54.51
(38.68)
600m: 7:32.78
(38.27)
650m: 8:11.68
(38.90)
700m: 8:50.45
(38.77)
750m: 9:28.19
(37.74)
800m: 10:05.16
(36.97)
2 Kristina Vestman 2004 Härnösands Simsällskap +0.73 437 10:31.46 +26.30
50m: 34.22
100m: 1:12.40
(38.18)
150m: 1:51.73
(39.33)
200m: 2:31.43
(39.70)
250m: 3:11.22
(39.79)
300m: 3:51.31
(40.09)
350m: 4:31.40
(40.09)
400m: 5:11.75
(40.35)
450m: 5:52.22
(40.47)
500m: 6:32.34
(40.12)
550m: 7:12.72
(40.38)
600m: 7:52.99
(40.27)
650m: 8:33.93
(40.94)
700m: 9:13.82
(39.89)
750m: 9:53.64
(39.82)
800m: 10:31.46
(37.82)
3 Amanda Hedberg 2004 Skellefteå Simklubb +0.72 384 10:59.29 +54.13
50m: 35.70
100m: 1:16.12
(40.42)
150m: 1:57.52
(41.40)
200m: 2:38.80
(41.28)
250m: 3:19.90
(41.10)
300m: 4:02.00
(42.10)
350m: 4:43.99
(41.99)
400m: 5:26.00
(42.01)
450m: 6:08.48
(42.48)
500m: 6:50.98
(42.50)
550m: 7:32.79
(41.81)
600m: 8:14.31
(41.52)
650m: 8:56.16
(41.85)
700m: 9:38.40
(42.24)
750m: 10:20.12
(41.72)
800m: 10:59.29
(39.17)
- Sandra Trigell 2005 Umeå Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-04-02 13:12:23
Gren 14, 800m Frisim Damer ABC 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Millie Eriksson 2007 Skellefteå Simklubb +0.72 545 9:46.61
50m: 32.09
100m: 1:07.75
(35.66)
150m: 1:44.47
(36.72)
200m: 2:21.45
(36.98)
250m: 2:58.33
(36.88)
300m: 3:35.49
(37.16)
350m: 4:12.70
(37.21)
400m: 4:49.86
(37.16)
450m: 5:26.90
(37.04)
500m: 6:04.03
(37.13)
550m: 6:41.37
(37.34)
600m: 7:18.62
(37.25)
650m: 7:55.73
(37.11)
700m: 8:33.12
(37.39)
750m: 9:10.30
(37.18)
800m: 9:46.61
(36.31)
2 Elin Malmbeck 2006 Umeå Simsällskap +0.75 526 9:53.63 +7.02
50m: 30.85
100m: 1:06.00
(35.15)
150m: 1:42.77
(36.77)
200m: 2:20.17
(37.40)
250m: 2:57.18
(37.01)
300m: 3:34.52
(37.34)
350m: 4:11.81
(37.29)
400m: 4:48.93
(37.12)
450m: 5:26.90
(37.97)
500m: 6:04.46
(37.56)
550m: 6:42.41
(37.95)
600m: 7:20.41
(38.00)
650m: 7:58.88
(38.47)
700m: 8:37.55
(38.67)
750m: 9:16.18
(38.63)
800m: 9:53.63
(37.45)
3 Elena Henze 2006 Umeå Simsällskap +0.70 489 10:08.38 +21.77
50m: 35.01
100m: 1:13.28
(38.27)
150m: 1:52.45
(39.17)
200m: 2:31.31
(38.86)
250m: 3:10.40
(39.09)
300m: 3:49.20
(38.80)
350m: 4:27.94
(38.74)
400m: 5:06.64
(38.70)
450m: 5:45.20
(38.56)
500m: 6:23.81
(38.61)
550m: 7:02.51
(38.70)
600m: 7:40.69
(38.18)
650m: 8:18.79
(38.10)
700m: 8:56.38
(37.59)
750m: 9:33.82
(37.44)
800m: 10:08.38
(34.56)
4 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.67 487 10:08.99 +22.38
50m: 33.64
100m: 1:10.49
(36.85)
150m: 1:48.31
(37.82)
200m: 2:26.50
(38.19)
250m: 3:04.83
(38.33)
300m: 3:43.16
(38.33)
350m: 4:21.45
(38.29)
400m: 4:59.31
(37.86)
450m: 5:38.50
(39.19)
500m: 6:16.80
(38.30)
550m: 6:55.12
(38.32)
600m: 7:34.23
(39.11)
650m: 8:15.14
(40.91)
700m: 8:54.02
(38.88)
750m: 9:32.56
(38.54)
800m: 10:08.99
(36.43)
5 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap +0.70 475 10:14.28 +27.67
50m: 32.98
100m: 1:10.06
(37.08)
150m: 1:48.09
(38.03)
200m: 2:27.30
(39.21)
250m: 3:06.20
(38.90)
300m: 3:45.16
(38.96)
350m: 4:24.18
(39.02)
400m: 5:03.68
(39.50)
450m: 5:42.50
(38.82)
500m: 6:21.96
(39.46)
550m: 7:01.31
(39.35)
600m: 7:40.67
(39.36)
650m: 8:19.77
(39.10)
700m: 8:59.18
(39.41)
750m: 9:37.81
(38.63)
800m: 10:14.28
(36.47)
6 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.72 437 10:31.23 +44.62
50m: 33.74
100m: 1:11.16
(37.42)
150m: 1:50.24
(39.08)
200m: 2:30.05
(39.81)
250m: 3:10.07
(40.02)
300m: 3:50.02
(39.95)
350m: 4:30.11
(40.09)
400m: 5:10.59
(40.48)
450m: 5:50.72
(40.13)
500m: 6:31.46
(40.74)
550m: 7:11.79
(40.33)
600m: 7:52.42
(40.63)
650m: 8:32.71
(40.29)
700m: 9:13.43
(40.72)
750m: 9:54.11
(40.68)
800m: 10:31.23
(37.12)
7 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap +0.71 404 10:47.90 +1:01.29
50m: 35.10
100m: 1:14.36
(39.26)
150m: 1:54.19
(39.83)
200m: 2:34.85
(40.66)
250m: 3:15.35
(40.50)
300m: 3:56.42
(41.07)
350m: 4:37.22
(40.80)
400m: 5:18.76
(41.54)
450m: 5:59.95
(41.19)
500m: 6:41.62
(41.67)
550m: 7:22.87
(41.25)
600m: 8:04.07
(41.20)
650m: 8:45.67
(41.60)
700m: 9:27.31
(41.64)
750m: 10:08.43
(41.12)
800m: 10:47.90
(39.47)
8 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap +0.85 309 11:48.61 +2:02.00
50m: 40.49
100m: 1:24.69
(44.20)
150m: 2:10.25
(45.56)
200m: 2:55.15
(44.90)
250m: 3:41.08
(45.93)
300m: 4:26.38
(45.30)
350m: 5:10.03
(43.65)
400m: 5:55.18
(45.15)
450m: 6:39.95
(44.77)
500m: 7:23.85
(43.90)
550m: 8:09.38
(45.53)
600m: 8:53.48
(44.10)
650m: 9:38.25
(44.77)
700m: 10:22.85
(44.60)
750m: 11:06.49
(43.64)
800m: 11:48.61
(42.12)
Grenen officiell:  2022-04-02 13:12:23
Gren 14, 800m Frisim Damer ABC 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bella Prytz 2008 IKSU Simning +0.83 548 9:45.53
50m: 32.61
100m: 1:10.31
(37.70)
150m: 1:48.02
(37.71)
200m: 2:25.81
(37.79)
250m: 3:04.11
(38.30)
300m: 3:42.72
(38.61)
350m: 4:19.83
(37.11)
400m: 4:57.09
(37.26)
450m: 5:33.60
(36.51)
500m: 6:10.73
(37.13)
550m: 6:47.06
(36.33)
600m: 7:22.28
(35.22)
650m: 7:58.20
(35.92)
700m: 8:35.13
(36.93)
750m: 9:10.88
(35.75)
800m: 9:45.53
(34.65)
2 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap +0.65 420 10:39.63 +54.10
50m: 34.29
100m: 1:13.42
(39.13)
150m: 1:53.39
(39.97)
200m: 2:34.09
(40.70)
250m: 3:14.62
(40.53)
300m: 3:55.15
(40.53)
350m: 4:35.77
(40.62)
400m: 5:16.84
(41.07)
450m: 5:58.00
(41.16)
500m: 6:38.72
(40.72)
550m: 7:19.56
(40.84)
600m: 7:59.93
(40.37)
650m: 8:40.28
(40.35)
700m: 9:20.31
(40.03)
750m: 10:00.94
(40.63)
800m: 10:39.63
(38.69)
3 Alva Löfgren 2008 Umeå Simsällskap +0.84 416 10:41.94 +56.41
50m: 34.91
100m: 1:13.41
(38.50)
150m: 1:52.74
(39.33)
200m: 2:32.84
(40.10)
250m: 3:13.68
(40.84)
300m: 3:55.10
(41.42)
350m: 4:36.27
(41.17)
400m: 5:17.76
(41.49)
450m: 5:58.61
(40.85)
500m: 6:39.69
(41.08)
550m: 7:20.39
(40.70)
600m: 8:01.69
(41.30)
650m: 8:42.95
(41.26)
700m: 9:23.68
(40.73)
750m: 10:03.63
(39.95)
800m: 10:41.94
(38.31)
4 Wilma Mostén 2008 Umeå Simsällskap +0.72 376 11:04.08 +1:18.55
50m: 35.00
100m: 1:13.68
(38.68)
150m: 1:54.10
(40.42)
200m: 2:35.07
(40.97)
250m: 3:16.65
(41.58)
300m: 3:58.86
(42.21)
350m: 4:41.26
(42.40)
400m: 5:24.19
(42.93)
450m: 6:06.60
(42.41)
500m: 6:49.25
(42.65)
550m: 7:31.99
(42.74)
600m: 8:15.00
(43.01)
650m: 8:58.14
(43.14)
700m: 9:41.58
(43.44)
750m: 10:23.67
(42.09)
800m: 11:04.08
(40.41)
5 Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap +0.68 332 11:31.94 +1:46.41
50m: 35.88
100m: 1:17.60
(41.72)
150m: 2:00.98
(43.38)
200m: 2:44.28
(43.30)
250m: 3:27.98
(43.70)
300m: 4:12.35
(44.37)
350m: 4:57.48
(45.13)
400m: 5:41.60
(44.12)
450m: 6:25.52
(43.92)
500m: 7:09.62
(44.10)
550m: 7:54.02
(44.40)
600m: 8:38.64
(44.62)
650m: 9:22.13
(43.49)
700m: 10:06.32
(44.19)
750m: 10:49.77
(43.45)
800m: 11:31.94
(42.17)
6 Signe Westman 2008 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.79 277 12:14.79 +2:29.26
50m: 37.76
100m: 1:22.29
(44.53)
150m: 2:08.57
(46.28)
200m: 2:55.00
(46.43)
250m: 3:41.18
(46.18)
300m: 4:26.82
(45.64)
350m: 5:14.28
(47.46)
400m: 6:01.56
(47.28)
450m: 6:48.90
(47.34)
500m: 7:36.03
(47.13)
550m: 8:23.43
(47.40)
600m: 9:09.96
(46.53)
650m: 9:56.81
(46.85)
700m: 10:44.57
(47.76)
750m: 11:31.40
(46.83)
800m: 12:14.79
(43.39)
Grenen officiell:  2022-04-02 13:12:23
2022-04-02 13:12:27 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner