2022-09-29   16:29:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Seriesim div. 2 omg. 4

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 1, 4x50m Medley Flickor - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Ängelholms Simsällskap 15 Ängelholms Simsällskap 411 2:17.70
Estelle Johansson 12 AA4810 +0.78 34.22 34.22
Gabriella Ljungdahl 14 AB8408 41.62 1:15.84
Tilda Stenmark 15 AP9807 +0.24 31.24 1:47.08
Kamille Bundgaard Kjellingbro 13 BA3609 +0.12 30.62 2:17.70
2 Helsingborgs Simsällskap 15 Helsingborgs Simsällskap 392 2:19.82 +2.12
Maja Bengtsson 15 AQ8407 +0.74 33.43 33.43
Daniella Nilsson 13 AN9409 41.22 1:14.65
Matilda Nilsson 14 AZ0408 33.75 1:48.40
Matilda Rehnström 12 AK9610 +0.10 31.42 2:19.82
3 Osby Simsällskap 15 Osby Simsällskap 386 2:20.61 +2.91
Signe Malmberg 14 AB6408 +0.81 33.22 33.22
Ella Nord 13 AC9609 +0.39 36.92 1:10.14
Ronja Bjerg 15 AM6407 +0.33 33.42 1:43.56
Zoie Andersson 12 AU8010 +0.17 37.05 2:20.61
4 Simklubben Lödde 15 Simklubben Lödde 310 2:31.25 +13.55
Ingrid Chrintz-Gath 14 AN4608 +0.78 37.17 37.17
Vilda Berg 15 AC9407 41.46 1:18.63
Cornelia Henriksson 13 AG4609 +0.11 35.71 1:54.34
Tove Frank 12 AT5410 36.91 2:31.25
Grenen officiell:  2022-03-26 15:07:12
2022-03-26 15:07:19 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 2, 4x50m Medley Pojkar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Helsingborgs Simsällskap 14 Helsingborgs Simsällskap 285 2:17.30
Ludvig Bartolek 14 AG9508 +0.62 31.10 31.10
Wille Zetterström 14 AG7908 +0.18 36.03 1:07.13
Viggo Näsström 12 AF6710 37.08 1:44.21
Jarne Vriezekolk 13 AH1509 33.09 2:17.30
2 Simklubben Lödde 14 Simklubben Lödde 249 2:23.72 +6.42
Elias Lindeberg 14 AC5908 +0.69 31.74 31.74
Simon Björk 13 AB8109 42.03 1:13.77
Leo Eriksson 14 AA0308 +0.11 33.99 1:47.76
Agust Thell 12 AI8110 +0.40 35.96 2:23.72
3 Ängelholms Simsällskap medle 15 Ängelholms Simsällskap 247 2:23.98 +6.68
Elliot Persson 12 AD4910 +0.67 40.91 40.91
Markas Kalina 14 AQ0908 37.74 1:18.65
Joel Eidenhag 15 AE1907 32.74 1:51.39
Scott Wulff 13 AX0109 +0.06 32.59 2:23.98
4 Osby Simsällskap 15 Osby Simsällskap 231 2:27.25 +9.95
Johan Bendz Lundberg 13 AC4709 +0.77 38.04 38.04
Isak Andersson 15 AC5307 +0.48 39.63 1:17.67
Adrian Claëson 12 AA9510 +0.14 35.81 1:53.48
Charlie Hallberg 12 AD3710 33.77 2:27.25
Grenen officiell:  2022-03-26 15:17:03
2022-03-26 15:17:06 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 3, 50m Frisim Flickor 11 år o y  - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Stenmark Ängelholms Simsällskap 247 36.54
Entry time: 40.20 (-3.66)
2 Melissa Lundin Simklubben Lödde +0.39 228 37.52 +0.98
Entry time: 44.04 (-6.52)
3 Lova Nyholm Simklubben Lödde 206 38.78 +2.24
Entry time: 43.59 (-4.81)
4 Maja Hansson Helsingborgs Simsällskap 182 40.43 +3.89
Entry time: 42.68 (-2.25)
5 Elvira Sandberg Helsingborgs Simsällskap 176 40.87 +4.33
Entry time: 42.62 (-1.75)
6 Stella seger Ängelholms Simsällskap 146 43.49 +6.95
Entry time: 45.67 (-2.18)
7 Tilda Olofsson Osby Simsällskap +0.82 107 48.20 +11.66
Entry time: 55.54 (-7.34)
8 Flora Streling Osby Simsällskap 86 51.87 +15.33
Entry time: 55.93 (-4.06)
Grenen officiell:  2022-03-26 15:16:57
2022-03-26 15:17:13 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 4, 50m Frisim Pojkar 11 år o y - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arjun Samaddar Helsingborgs Simsällskap 135 39.24
Entry time: 42.13 (-2.89)
2 Harald Wendelrup Simklubben Lödde 130 39.71 +0.47
Entry time: 47.71 (-8.00)
3 Oliver Klimuntowski Helsingborgs Simsällskap 86 45.50 +6.26
4 Alessio Caricato Simklubben Lödde 84 45.97 +6.73
5 Kevin Eskilsson Osby Simsällskap +0.55 40 58.88 +19.64
Entry time: 1:00.31 (-1.43)
- Alexander Dahl Ängelholms Simsällskap DSQ
- Paul Wielgosz Ängelholms Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-03-26 15:19:13
2022-03-26 15:19:17 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 5, 100m Frisim Flickor 12 - 13 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lee Strunk Kristianstads SLS +0.85 354 1:10.98
Entry time: 1:12.14 (-1.16)
50m: 33.96
100m: 1:10.98
(37.02)
2 Kamille Bundgaard Kjellingbro Ängelholms Simsällskap 354 1:11.01 +0.03
Entry time: 1:13.26 (-2.25)
50m: 34.25
100m: 1:11.01
(36.76)
3 Agnes Nilsson Osby Simsällskap +0.66 343 1:11.74 +0.76
Entry time: 1:13.08 (-1.34)
50m: 33.58
100m: 1:11.74
(38.16)
4 Matilda Rehnström Helsingborgs Simsällskap +0.75 334 1:12.42 +1.44
Entry time: 1:15.48 (-3.06)
50m: 34.13
100m: 1:12.42
(38.29)
5 Cornelia Henriksson Simklubben Lödde +0.47 322 1:13.26 +2.28
Entry time: 1:16.48 (-3.22)
50m: 34.54
100m: 1:13.26
(38.72)
6 Alicia Dahlerus Kristianstads SLS +0.72 314 1:13.90 +2.92
Entry time: 1:15.73 (-1.83)
50m: 34.00
100m: 1:13.90
(39.90)
7 Elsa Olsson Ängelholms Simsällskap 309 1:14.31 +3.33
Entry time: 1:16.93 (-2.62)
50m: 34.72
100m: 1:14.31
(39.59)
8 Felicia Jönsson Helsingborgs Simsällskap +0.44 308 1:14.33 +3.35
Entry time: 1:14.29 (+0.04)
50m: 35.50
100m: 1:14.33
(38.83)
9 Zoie Andersson Osby Simsällskap +0.70 193 1:26.94 +15.96
50m: 39.82
100m: 1:26.94
(47.12)
10 Tove Frank Simklubben Lödde +0.51 180 1:28.88 +17.90
50m: 39.23
100m: 1:28.88
(49.65)
Grenen officiell:  2022-03-26 15:29:08
2022-03-26 15:29:34 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 6, 100m Frisim Pojkar 12 - 13 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Charles Ekstedt Kristianstads SLS +0.78 350 1:03.73
Entry time: 1:03.68 (+0.05)
50m: 29.69
100m: 1:03.73
(34.04)
2 Adrian Claëson Osby Simsällskap 230 1:13.30 +9.57
50m: 35.28
100m: 1:13.30
(38.02)
3 Axel Balte Osby Simsällskap +0.90 208 1:15.76 +12.03
Entry time: 1:23.20 (-7.44)
50m: 36.17
100m: 1:15.76
(39.59)
4 Jarne Vriezekolk Helsingborgs Simsällskap +0.49 208 1:15.83 +12.10
50m: 36.06
100m: 1:15.83
(39.77)
5 Ewan Lidberg Helsingborgs Simsällskap 203 1:16.42 +12.69
50m: 35.33
100m: 1:16.42
(41.09)
6 Scott Wulff Ängelholms Simsällskap +0.71 202 1:16.53 +12.80
Entry time: 1:18.11 (-1.58)
50m: 36.59
100m: 1:16.53
(39.94)
7 Imran Sagdati Kristianstads SLS +0.86 188 1:18.38 +14.65
Entry time: 1:21.50 (-3.12)
50m: 37.03
100m: 1:18.38
(41.35)
8 Agust Thell Simklubben Lödde +0.48 176 1:20.19 +16.46
Entry time: 1:24.68 (-4.49)
50m: 37.96
100m: 1:20.19
(42.23)
9 Oscar Holmqvist Simklubben Lödde 134 1:27.64 +23.91
50m: 39.62
100m: 1:27.64
(48.02)
10 Sam Blennow Ängelholms Simsällskap 125 1:29.68 +25.95
50m: 39.13
100m: 1:29.68
(50.55)
Grenen officiell:  2022-03-26 15:28:01
2022-03-26 15:29:39 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 7, 100m Frisim Flickor 14 - 15 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Stenmark Ängelholms Simsällskap +0.62 527 1:02.18
Entry time: 59.64 (+2.54)
50m: 29.57
100m: 1:02.18
(32.61)
2 Ronja Bjerg Osby Simsällskap +0.78 501 1:03.26 +1.08
Entry time: 1:05.22 (-1.96)
50m: 29.90
100m: 1:03.26
(33.36)
3 Eyla Lidberg Helsingborgs Simsällskap +0.60 488 1:03.79 +1.61
Entry time: 1:02.95 (+0.84)
50m: 30.08
100m: 1:03.79
(33.71)
4 Tilda Widerfors Kristianstads SLS +0.73 451 1:05.48 +3.30
Entry time: 1:08.18 (-2.70)
50m: 31.10
100m: 1:05.48
(34.38)
5 Maja Bengtsson Helsingborgs Simsällskap +0.70 449 1:05.60 +3.42
Entry time: 1:05.11 (+0.49)
50m: 32.01
100m: 1:05.60
(33.59)
6 Vera Harrysson Ängelholms Simsällskap 418 1:07.19 +5.01
Entry time: 1:06.86 (+0.33)
50m: 32.56
100m: 1:07.19
(34.63)
7 Nicole Persson Kristianstads SLS +0.74 397 1:08.36 +6.18
Entry time: 1:10.03 (-1.67)
50m: 32.25
100m: 1:08.36
(36.11)
8 Selma Lindell Simklubben Lödde 381 1:09.29 +7.11
Entry time: 1:07.76 (+1.53)
50m: 32.37
100m: 1:09.29
(36.92)
9 Ellen Bernhardsson Osby Simsällskap +0.69 380 1:09.35 +7.17
Entry time: 1:09.18 (+0.17)
50m: 32.69
100m: 1:09.35
(36.66)
10 Vilda Berg Simklubben Lödde +0.61 373 1:09.75 +7.57
Entry time: 1:03.96 (+5.79)
50m: 32.60
100m: 1:09.75
(37.15)
Grenen officiell:  2022-03-26 15:33:19
2022-03-26 15:33:24 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 8, 100m Frisim Pojkar 14 - 15 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Brylski Kristianstads SLS +0.77 450 58.61
Entry time: 57.99 (+0.62)
50m: 27.80
100m: 58.61
(30.81)
2 Filip Jälminger Helsingborgs Simsällskap +0.60 406 1:00.69 +2.08
Entry time: 1:01.97 (-1.28)
50m: 29.02
100m: 1:00.69
(31.67)
3 Axel Wöhl Helsingborgs Simsällskap +0.53 405 1:00.70 +2.09
Entry time: 59.82 (+0.88)
50m: 28.76
100m: 1:00.70
(31.94)
4 Sebastian Björk Simklubben Lödde +0.53 347 1:03.95 +5.34
Entry time: 1:04.18 (-0.23)
50m: 30.14
100m: 1:03.95
(33.81)
5 Elliot Poggi Rosenberg Ängelholms Simsällskap +0.48 315 1:06.01 +7.40
Entry time: 1:06.45 (-0.44)
50m: 31.52
100m: 1:06.01
(34.49)
6 Elias Lindeberg Simklubben Lödde +0.56 268 1:09.66 +11.05
Entry time: 1:08.46 (+1.20)
50m: 31.19
100m: 1:09.66
(38.47)
7 Emil Nilsson Ängelholms Simsällskap +0.88 212 1:15.32 +16.71
50m: 34.93
100m: 1:15.32
(40.39)
8 Lucas Larsson Jarl Kristianstads SLS 186 1:18.67 +20.06
Entry time: 1:25.95 (-7.28)
50m: 36.86
100m: 1:18.67
(41.81)
9 Kalle Nordborg Osby Simsällskap +0.79 132 1:28.26 +29.65
Entry time: 1:23.42 (+4.84)
50m: 40.82
100m: 1:28.26
(47.44)
Grenen officiell:  2022-03-26 15:35:54
2022-03-26 15:38:42 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor 11 år o y  - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Veronica Perlheden Simklubben Lödde 217 47.47
Entry time: 47.89 (-0.42)
2 Tilda Olofsson Osby Simsällskap +0.81 216 47.53 +0.06
Entry time: 50.66 (-3.13)
3 Marta Kalina Ängelholms Simsällskap 210 47.98 +0.51
Entry time: 49.87 (-1.89)
4 Ebba Öhlin Simklubben Lödde 165 52.07 +4.60
5 Maria Komljenovic Helsingborgs Simsällskap 159 52.66 +5.19
6 Moa Billing Helsingborgs Simsällskap 147 54.06 +6.59
Entry time: 54.85 (-0.79)
7 Alva Billsten Osby Simsällskap 129 56.48 +9.01
Entry time: 1:03.44 (-6.96)
- Stella Lundström Ängelholms Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-03-26 15:51:21
2022-03-26 15:51:25 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 11 år o y - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olle Svahn Simklubben Lödde 166 45.93
Entry time: 50.19 (-4.26)
2 Joa Brogård Simklubben Lödde 116 51.69 +5.76
Entry time: 54.38 (-2.69)
3 Vilgot Jaxmar Helsingborgs Simsällskap 92 55.74 +9.81
Entry time: 57.23 (-1.49)
4 Vincent Williamsson Osby Simsällskap +0.61 84 57.46 +11.53
Entry time: 1:03.92 (-6.46)
5 Love Kronwall Helsingborgs Simsällskap 62 1:03.65 +17.72
6 Kevin Eskilsson Osby Simsällskap 49 1:08.94 +23.01
Entry time: 1:13.66 (-4.72)
- Simon  Poggi Rosenberg Ängelholms Simsällskap DSQ
- Wilson Wulff Ängelholms Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-03-26 15:52:12
2022-03-26 15:52:15 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor 12 - 13 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Nord Osby Simsällskap +0.80 432 1:22.49
Entry time: 1:23.25 (-0.76)
50m: 37.80
100m: 1:22.49
(44.69)
2 Estelle Johansson Ängelholms Simsällskap 354 1:28.14 +5.65
Entry time: 1:34.43 (-6.29)
50m: 41.76
100m: 1:28.14
(46.38)
3 Matilda Rehnström Helsingborgs Simsällskap +0.71 311 1:31.96 +9.47
Entry time: 1:32.69 (-0.73)
50m: 43.68
100m: 1:31.96
(48.28)
4 Daniella Nilsson Helsingborgs Simsällskap 308 1:32.33 +9.84
Entry time: 1:30.04 (+2.29)
50m: 43.12
100m: 1:32.33
(49.21)
5 Ella Thim Kristianstads SLS +0.75 259 1:37.73 +15.24
Entry time: 1:33.94 (+3.79)
50m: 45.97
100m: 1:37.73
(51.76)
6 Lykke Svahn Simklubben Lödde 216 1:43.82 +21.33
50m: 48.08
100m: 1:43.82
(55.74)
7 Giulia Grossi Kristianstads SLS +0.94 211 1:44.64 +22.15
Entry time: 1:45.17 (-0.53)
50m: 49.39
100m: 1:44.64
(55.25)
8 Linnea Söderstedt Ängelholms Simsällskap 211 1:44.68 +22.19
50m: 47.04
100m: 1:44.68
(57.64)
9 Elvira Berg Simklubben Lödde +0.62 156 1:55.71 +33.22
50m: 53.77
100m: 1:55.71
(1:01.94)
- Linnea Skog Kronvall Osby Simsällskap +0.73 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-26 16:00:58
2022-03-26 16:01:01 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar 12 - 13 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Charlie Ståhlgren Helsingborgs Simsällskap 228 1:30.49
Entry time: 1:32.12 (-1.63)
50m: 42.59
100m: 1:30.49
(47.90)
2 Simon Björk Simklubben Lödde 212 1:32.79 +2.30
Entry time: 1:34.81 (-2.02)
50m: 44.13
100m: 1:32.79
(48.66)
3 Johan Bendz Lundberg Osby Simsällskap +0.81 204 1:33.86 +3.37
Entry time: 1:37.40 (-3.54)
50m: 44.32
100m: 1:33.86
(49.54)
4 Viggo Näsström Helsingborgs Simsällskap 179 1:38.09 +7.60
Entry time: 1:41.35 (-3.26)
50m: 45.40
100m: 1:38.09
(52.69)
5 Scott Wulff Ängelholms Simsällskap 177 1:38.50 +8.01
Entry time: 1:39.34 (-0.84)
50m: 46.25
100m: 1:38.50
(52.25)
6 William Hein Kristianstads SLS +0.78 150 1:44.05 +13.56
Entry time: 1:47.73 (-3.68)
50m: 48.62
100m: 1:44.05
(55.43)
7 Charlie Hallberg Osby Simsällskap +0.86 149 1:44.18 +13.69
Entry time: 1:50.14 (-5.96)
50m: 47.42
100m: 1:44.18
(56.76)
=8 Arvid Lundkvist Simklubben Lödde 126 1:50.32 +19.83
Entry time: 1:55.77 (-5.45)
50m: 50.21
100m: 1:50.32
(1:00.11)
=8 Imran Sagdati Kristianstads SLS +0.78 126 1:50.32 +19.83
Entry time: 1:46.58 (+3.74)
50m: 50.48
100m: 1:50.32
(59.84)
- Leo Seger Ängelholms Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-03-26 16:04:00
2022-03-26 16:04:02 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 13, 100m Bröstsim Flickor 14 - 15 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vicky Luc Kristianstads SLS +0.77 525 1:17.28
Entry time: 1:14.66 (+2.62)
50m: 36.62
100m: 1:17.28
(40.66)
2 Ida Olsson Ängelholms Simsällskap 419 1:23.31 +6.03
Entry time: 1:22.63 (+0.68)
50m: 38.78
100m: 1:23.31
(44.53)
3 Fideli Ekstrand Osby Simsällskap +0.87 414 1:23.67 +6.39
Entry time: 1:26.17 (-2.50)
50m: 39.96
100m: 1:23.67
(43.71)
4 Julia Thorsén Kristianstads SLS +0.81 408 1:24.02 +6.74
Entry time: 1:23.89 (+0.13)
50m: 39.73
100m: 1:24.02
(44.29)
5 Sanna Bankert Helsingborgs Simsällskap +0.71 404 1:24.29 +7.01
Entry time: 1:24.52 (-0.23)
50m: 40.26
100m: 1:24.29
(44.03)
6 Siri Fältman Helsingborgs Simsällskap +0.61 370 1:26.83 +9.55
Entry time: 1:28.71 (-1.88)
50m: 40.47
100m: 1:26.83
(46.36)
7 Signe Malmberg Osby Simsällskap +0.83 355 1:28.03 +10.75
Entry time: 1:27.98 (+0.05)
50m: 41.80
100m: 1:28.03
(46.23)
8 Gabriella Ljungdahl Ängelholms Simsällskap 313 1:31.80 +14.52
Entry time: 1:32.04 (-0.24)
50m: 43.16
100m: 1:31.80
(48.64)
9 Nina Ljungberg Simklubben Lödde +0.64 292 1:33.93 +16.65
Entry time: 1:31.51 (+2.42)
50m: 44.02
100m: 1:33.93
(49.91)
10 Elin Delfin Simklubben Lödde 292 1:33.99 +16.71
50m: 43.03
100m: 1:33.99
(50.96)
Grenen officiell:  2022-03-26 16:13:05
2022-03-26 16:13:09 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 14, 100m Bröstsim Pojkar 14 - 15 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Brylski Kristianstads SLS +0.75 390 1:15.71
Entry time: 1:14.50 (+1.21)
50m: 35.64
100m: 1:15.71
(40.07)
2 Kim Strunk Kristianstads SLS +0.71 333 1:19.77 +4.06
Entry time: 1:18.09 (+1.68)
50m: 36.22
100m: 1:19.77
(43.55)
3 Wille Zetterström Helsingborgs Simsällskap +0.67 327 1:20.32 +4.61
Entry time: 1:20.46 (-0.14)
50m: 37.66
100m: 1:20.32
(42.66)
4 Joel Eidenhag Ängelholms Simsällskap 308 1:21.89 +6.18
Entry time: 1:21.19 (+0.70)
50m: 38.08
100m: 1:21.89
(43.81)
5 Markas Kalina Ängelholms Simsällskap 293 1:23.29 +7.58
Entry time: 1:22.10 (+1.19)
50m: 38.41
100m: 1:23.29
(44.88)
6 Leo Eriksson Simklubben Lödde 279 1:24.66 +8.95
Entry time: 1:27.90 (-3.24)
50m: 39.63
100m: 1:24.66
(45.03)
7 Gustav Ingoldsson Helsingborgs Simsällskap +0.56 266 1:26.03 +10.32
Entry time: 1:27.86 (-1.83)
50m: 41.14
100m: 1:26.03
(44.89)
8 Isak Andersson Osby Simsällskap +0.77 214 1:32.49 +16.78
Entry time: 1:32.16 (+0.33)
50m: 42.74
100m: 1:32.49
(49.75)
9 Melvin Delfin Simklubben Lödde +0.53 202 1:34.18 +18.47
Entry time: 1:32.96 (+1.22)
50m: 43.05
100m: 1:34.18
(51.13)
- Pluk Douven Osby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-03-26 16:13:18
2022-03-26 16:13:21 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 15, 50m Ryggsim Flickor 11 år o y - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lova Nyholm Simklubben Lödde +0.71 162 46.95
Entry time: 50.69 (-3.74)
2 Moa Billing Helsingborgs Simsällskap +0.49 154 47.74 +0.79
Entry time: 49.33 (-1.59)
3 Maja Hansson Helsingborgs Simsällskap +0.79 145 48.71 +1.76
Entry time: 48.33 (+0.38)
4 Marta Kalina Ängelholms Simsällskap +0.85 134 50.00 +3.05
Entry time: 52.68 (-2.68)
5 Ebba Öhlin Simklubben Lödde +0.64 132 50.21 +3.26
=6 Flora Streling Osby Simsällskap +0.72 93 56.37 +9.42
Entry time: 58.99 (-2.62)
=6 Stella Lundström Ängelholms Simsällskap -0.02 DSQ
7 Alva Billsten Osby Simsällskap +0.92 41 1:14.19 +27.24
Entry time: 1:10.24 (+3.95)
Grenen officiell:  2022-03-26 16:26:20
2022-03-26 16:26:24 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 16, 50m Ryggsim Pojkar 11 år o y - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Harald Wendelrup Simklubben Lödde +0.86 80 51.39
2 David Opariuc Osby Simsällskap +0.65 80 51.52 +0.13
Entry time: 50.52 (+1.00)
3 Vilgot Jaxmar Helsingborgs Simsällskap +0.83 64 55.35 +3.96
4 Alessio Caricato Simklubben Lödde +0.88 61 56.21 +4.82
5 Love Kronwall Helsingborgs Simsällskap +0.82 61 56.33 +4.94
Entry time: 54.50 (+1.83)
6 Jonh Blennow Ängelholms Simsällskap +0.53 57 57.51 +6.12
- Alexander Dahl Ängelholms Simsällskap +0.47 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-26 16:29:31
2022-03-26 16:40:54 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 17, 100m Ryggsim Flickor 12 - 13 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Estelle Johansson Ängelholms Simsällskap +0.82 423 1:13.09
Entry time: 1:14.02 (-0.93)
50m: 36.21
100m: 1:13.09
(36.88)
2 Ella Nord Osby Simsällskap +0.76 357 1:17.33 +4.24
Entry time: 1:19.31 (-1.98)
50m: 37.62
100m: 1:17.33
(39.71)
3 Astrid Fältman Helsingborgs Simsällskap +0.71 302 1:21.79 +8.70
Entry time: 1:22.15 (-0.36)
50m: 38.64
100m: 1:21.79
(43.15)
4 Elsa Olsson Ängelholms Simsällskap +0.83 297 1:22.22 +9.13
Entry time: 1:25.23 (-3.01)
50m: 40.31
100m: 1:22.22
(41.91)
5 Ella Thim Kristianstads SLS +0.95 294 1:22.52 +9.43
Entry time: 1:21.12 (+1.40)
50m: 39.54
100m: 1:22.52
(42.98)
6 Siri Alm Helsingborgs Simsällskap +0.78 290 1:22.91 +9.82
Entry time: 1:23.23 (-0.32)
50m: 39.40
100m: 1:22.91
(43.51)
7 Elsa Hallin Kristianstads SLS +0.94 185 1:36.32 +23.23
Entry time: 1:39.16 (-2.84)
50m: 48.29
100m: 1:36.32
(48.03)
8 Tove Frank Simklubben Lödde +0.69 161 1:40.85 +27.76
50m: 47.41
100m: 1:40.85
(53.44)
9 Linnea Skog Kronvall Osby Simsällskap +0.96 78 2:08.05 +54.96
50m: 58.42
100m: 2:08.05
(1:09.63)
- Elvira Berg Simklubben Lödde +0.93 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-26 16:45:18
2022-03-26 16:45:20 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 18, 100m Ryggsim Pojkar 12 - 13 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Hein Kristianstads SLS +0.78 219 1:20.14
Entry time: 1:21.56 (-1.42)
50m: 39.46
100m: 1:20.14
(40.68)
2 Charlie Ståhlgren Helsingborgs Simsällskap +0.81 207 1:21.69 +1.55
Entry time: 1:22.26 (-0.57)
50m: 39.56
100m: 1:21.69
(42.13)
3 Simon Björk Simklubben Lödde +0.79 201 1:22.37 +2.23
Entry time: 1:22.79 (-0.42)
50m: 39.36
100m: 1:22.37
(43.01)
4 Johan Bendz Lundberg Osby Simsällskap +0.77 201 1:22.50 +2.36
Entry time: 1:24.56 (-2.06)
50m: 40.71
100m: 1:22.50
(41.79)
5 Ewan Lidberg Helsingborgs Simsällskap +0.79 157 1:29.49 +9.35
50m: 42.79
100m: 1:29.49
(46.70)
6 Elliot Persson Ängelholms Simsällskap +0.79 152 1:30.46 +10.32
Entry time: 1:35.79 (-5.33)
50m: 43.55
100m: 1:30.46
(46.91)
7 Jakob Bondesson Kristianstads SLS +0.74 147 1:31.49 +11.35
Entry time: 1:30.30 (+1.19)
50m: 44.77
100m: 1:31.49
(46.72)
- Axel Balte Osby Simsällskap DSQ
- Oscar Holmqvist Simklubben Lödde +0.96 DSQ
- Leo Seger Ängelholms Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-03-26 16:44:31
2022-03-26 16:44:33 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 19, 100m Ryggsim Flickor 14 - 15 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vicky Luc Kristianstads SLS +0.69 518 1:08.32
Entry time: 1:07.06 (+1.26)
50m: 33.91
100m: 1:08.32
(34.41)
2 Tilda Stenmark Ängelholms Simsällskap +0.62 497 1:09.29 +0.97
Entry time: 1:06.49 (+2.80)
50m: 33.64
100m: 1:09.29
(35.65)
3 Signe Malmberg Osby Simsällskap +0.87 418 1:13.39 +5.07
Entry time: 1:10.89 (+2.50)
50m: 35.46
100m: 1:13.39
(37.93)
4 Maja Bengtsson Helsingborgs Simsällskap +0.79 415 1:13.58 +5.26
Entry time: 1:12.08 (+1.50)
50m: 35.03
100m: 1:13.58
(38.55)
5 Ronja Bjerg Osby Simsällskap +0.70 395 1:14.81 +6.49
Entry time: 1:16.34 (-1.53)
50m: 35.85
100m: 1:14.81
(38.96)
6 Nicole Persson Kristianstads SLS +0.51 337 1:18.83 +10.51
Entry time: 1:18.13 (+0.70)
50m: 37.66
100m: 1:18.83
(41.17)
7 Sanna Bankert Helsingborgs Simsällskap +0.79 329 1:19.45 +11.13
50m: 38.47
100m: 1:19.45
(40.98)
8 Vera Harrysson Ängelholms Simsällskap +0.72 328 1:19.59 +11.27
Entry time: 1:13.59 (+6.00)
50m: 38.46
100m: 1:19.59
(41.13)
9 Selma Lindell Simklubben Lödde +0.74 295 1:22.40 +14.08
Entry time: 1:20.88 (+1.52)
50m: 39.23
100m: 1:22.40
(43.17)
10 Ingrid Chrintz-Gath Simklubben Lödde +0.74 293 1:22.55 +14.23
Entry time: 1:21.63 (+0.92)
50m: 39.72
100m: 1:22.55
(42.83)
Grenen officiell:  2022-03-26 16:47:55
2022-03-26 16:47:59 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 20, 100m Ryggsim Pojkar  14 - 15 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Bartolek Helsingborgs Simsällskap +0.68 356 1:08.19
Entry time: 1:06.51 (+1.68)
50m: 33.98
100m: 1:08.19
(34.21)
2 Axel Wöhl Helsingborgs Simsällskap +0.58 342 1:09.08 +0.89
Entry time: 1:07.08 (+2.00)
50m: 33.87
100m: 1:09.08
(35.21)
3 Hampus Björkdahl Simklubben Lödde +0.71 273 1:14.48 +6.29
Entry time: 1:16.76 (-2.28)
50m: 36.54
100m: 1:14.48
(37.94)
4 Sebastian Björk Simklubben Lödde +0.67 248 1:16.89 +8.70
Entry time: 1:20.50 (-3.61)
50m: 37.20
100m: 1:16.89
(39.69)
5 Elliot Poggi Rosenberg Ängelholms Simsällskap +0.79 215 1:20.66 +12.47
Entry time: 1:17.81 (+2.85)
50m: 39.40
100m: 1:20.66
(41.26)
6 Markas Kalina Ängelholms Simsällskap +0.86 166 1:27.84 +19.65
Entry time: 1:26.98 (+0.86)
50m: 42.75
100m: 1:27.84
(45.09)
7 Lucas Larsson Jarl Kristianstads SLS +0.91 129 1:35.41 +27.22
Entry time: 1:42.45 (-7.04)
50m: 45.78
100m: 1:35.41
(49.63)
8 Kalle Nordborg Osby Simsällskap +0.95 112 1:40.06 +31.87
Entry time: 1:52.51 (-12.45)
50m: 49.22
100m: 1:40.06
(50.84)
Grenen officiell:  2022-03-26 16:55:50
2022-03-26 16:55:54 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 21, 25m Fjärilsim Flickor 11 år o y  - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melissa Lundin Simklubben Lödde 17.65
Entry time: 19.29 (-1.64)
2 Veronica Perlheden Simklubben Lödde 18.15 +0.50
Entry time: 19.28 (-1.13)
3 Ella Stenmark Ängelholms Simsällskap 21.90 +4.25
Entry time: 21.68 (+0.22)
4 Maria Komljenovic Helsingborgs Simsällskap 22.32 +4.67
Entry time: 22.94 (-0.62)
5 Elvira Sandberg Helsingborgs Simsällskap 22.66 +5.01
Entry time: 22.33 (+0.33)
6 Stella seger Ängelholms Simsällskap 23.06 +5.41
Grenen officiell:  2022-03-26 17:00:21
2022-03-26 17:24:18 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar 11 år o y - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olle Svahn Simklubben Lödde +0.44 18.64
Entry time: 19.14 (-0.50)
2 Joa Brogård Simklubben Lödde 19.03 +0.39
Entry time: 19.87 (-0.84)
3 Arjun Samaddar Helsingborgs Simsällskap 21.01 +2.37
Entry time: 22.76 (-1.75)
- Oliver Klimuntowski Helsingborgs Simsällskap DSQ
- David Opariuc Osby Simsällskap +0.40 DSQ
- Paul Wielgosz Ängelholms Simsällskap DSQ
- Vincent Williamsson Osby Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-03-26 17:04:24
2022-03-26 17:04:27 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 23, 50m Fjärilsim Flickor 12 - 13 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Laura Bartolek Helsingborgs Simsällskap +0.65 343 34.81
Entry time: 37.76 (-2.95)
2 Kamille Bundgaard Kjellingbro Ängelholms Simsällskap +0.49 339 34.95 +0.14
Entry time: 36.67 (-1.72)
3 Alicia Dahlerus Kristianstads SLS +0.65 333 35.15 +0.34
Entry time: 35.87 (-0.72)
4 Agnes Nilsson Osby Simsällskap +0.72 300 36.41 +1.60
Entry time: 37.36 (-0.95)
5 Siri Alm Helsingborgs Simsällskap +0.63 279 37.31 +2.50
Entry time: 36.50 (+0.81)
6 Cornelia Henriksson Simklubben Lödde +0.46 277 37.38 +2.57
Entry time: 36.08 (+1.30)
7 Lee Strunk Kristianstads SLS +0.81 255 38.42 +3.61
Entry time: 37.02 (+1.40)
8 Frida Nilson Ängelholms Simsällskap 180 43.16 +8.35
9 Lykke Svahn Simklubben Lödde 126 48.55 +13.74
10 Zoie Andersson Osby Simsällskap +0.74 116 49.98 +15.17
Grenen officiell:  2022-03-26 17:05:45
2022-03-26 17:05:47 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Seriesim div. 2 omg. 4
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 mar 2022 till den 26 mar 2022
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar 12 - 13 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Charles Ekstedt Kristianstads SLS +0.69 297 32.58
Entry time: 32.99 (-0.41)
2 Jarne Vriezekolk