Results for HCA Cup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Afsnit 1 - fredag aften
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
6. maj 2022 to 8. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer (å) - Indledende |
|
|
HCA reko |
28.77 |
|
|
Lasse Pittioni |
1995 |
Gladsaxe (DK) |
Odense (DK) |
30-05-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
449 |
33.87 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
426 |
34.47 |
+0.60 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
415 |
34.77 |
+0.90 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 36.01 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.68 |
385 |
35.65 |
+1.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.18 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
359 |
36.49 |
+2.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.91 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
357 |
36.57 |
+2.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.01 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Berg |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.70 |
348 |
36.89 |
+3.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
329 |
37.58 |
+3.71 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 37.63 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
290 |
39.20 |
+5.33 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 39.57 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
279 |
39.70 |
+5.83 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.58 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Besian Selaci |
2007 |
Swim Team Odense |
|
277 |
39.78 |
+5.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.92 |
229 |
42.38 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
|
208 |
43.74 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.12 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.79 |
191 |
45.01 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.41 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
+0.80 |
173 |
46.52 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-05-2022 20:19:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 15:10.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|