Resultater for HCA Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Afsnit 1 - fredag aften
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
6. maj 2022 to 8. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer (å) - Indledende |
|
|
HCA reko |
23.51 |
|
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub (DK) |
Odense (DK) |
24-05-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
519 |
26.01 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.70 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
485 |
26.61 |
+0.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
+0.70 |
469 |
26.91 |
+0.90 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.90 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
465 |
26.99 |
+0.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.90 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
420 |
27.91 |
+1.90 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.29 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
408 |
28.17 |
+2.16 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.13 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
+0.70 |
399 |
28.38 |
+2.37 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.62 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Berg |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.75 |
389 |
28.62 |
+2.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
386 |
28.70 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
374 |
29.01 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.37 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
+0.76 |
359 |
29.40 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.54 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
356 |
29.49 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.78 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.79 |
317 |
30.66 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
Swim Team Odense |
+0.69 |
314 |
30.74 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
303 |
31.10 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.92 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.77 |
296 |
31.36 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
282 |
31.87 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viktor Hjortkær Wintervad |
2008 |
Frem Odense |
+0.90 |
272 |
32.24 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.61 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
+0.72 |
262 |
32.66 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.90 |
222 |
34.53 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.88 |
220 |
34.59 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.3 Hovedet bryder ikke vandet før 15m ved start eller vending |
|
|
|
|
- |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.59 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.77 |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-05-2022 21:03:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 15:11.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|