Results for HCA Cup 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Afsnit 4 - lørdag aften - Eventyrfinaler
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
6. maj 2022 to 8. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 100m Butterfly Herrer (js) - A Finale |
|
|
HCA reko |
55.06 |
|
|
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub (DK) |
Odense (DK) |
24-05-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
653 |
56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.89 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
608 |
58.37 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.20 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
586 |
59.09 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.63 |
551 |
1:00.29 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.89 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
+0.67 |
538 |
1:00.78 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.65 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.71 |
460 |
1:04.05 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.85 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.62 |
442 |
1:04.91 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.60 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.81 |
412 |
1:06.44 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.62 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-05-2022 18:07:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 100m Butterfly Herrer (js) - B Finale |
|
|
HCA reko |
55.06 |
|
|
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub (DK) |
Odense (DK) |
24-05-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Hornsá |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
383 |
1:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.46 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
370 |
1:08.88 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.39 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.78 |
290 |
1:14.65 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.10 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
270 |
1:16.46 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.47 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.72 |
254 |
1:18.08 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.26 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Ellebjerg Johansen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.79 |
248 |
1:18.70 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.56 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thomas Saugmann Sørensen |
2003 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.74 |
96 |
1:47.95 |
+39.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.93 |
(+8.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-05-2022 18:07:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 18:07.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|