2024-07-19   11:27:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Kokko Jeppis Uinnit 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Tulokset
Kokko-Jeppis Uinnit 2022
Paikka: Vesiveijari Järjestäjä: KUS-GSS / JS-PU
Allas: 25m Päivämäärä: 26 03 2022 - 26 03 2022
Laji 27, 4x50m Vapaauinti Miehet 12 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 VUS-VSS Rollo 12 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 217 2:16.10
Emil Jungner 2010 10A212 32.70 32.70
Kasper Lehto 2010 10A335 35.87 1:08.57
Paavo Elliot Eronen 2011 11A214 35.20 1:43.77
Elias Keiski 2010 10A365 32.33 2:16.10
2 Vus Rollo jr 12 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 157 2:31.31 +15.21
Hugo Ketola 2010 10A463 37.78 37.78
Onni Purhonen 2010 10B227 40.37 1:18.15
Wilmer Otto Oskari Sjöstrand 2010 10A933 36.45 1:54.60
Melker Backlund 2010 10A302 36.71 2:31.31
3 VUS T1 12 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 86 3:05.16 +49.06
Tuukka Kalliokoski 2011 11A815 46.59 46.59
Lukas Peltoniemi 2012 12A332 44.79 1:31.38
Kasper Saarikoski 2010 10A711 45.84 2:17.22
Emrik Hiltunen 2013 13A465 47.94 3:05.16
4 VUS-VSS superhait 12 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 71 3:17.42 +1:01.3
Ville Kippola 2011 11A891 46.99 46.99
Arno Hakala 2012 12A478 52.50 1:39.49
Alec Friman 2011 11A617 52.37 2:31.86
Aapo Pakka 2010 10B272 45.56 3:17.42
- VUS IKM 14 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 349 1:56.17 -19.93
Arvid Kaas 2008 08A689 28.04 28.04
Karl Wik 2008 08A696 27.41 55.45
Konstantinos Karagiannis 2009 09A094 31.09 1:26.54
Eemeli Nygård 2008 08A397 29.63 1:56.17
- VUS Jr kilpa 2 12 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls DSQ 50m
SW 10.11 Vaihtorikko
Jesse Pörtfors 2010 10A938 43.76 43.76
Lukas Tihinen 2010 10B056
Elis Williamsson 2010 10B055
Eeli Backholm 2010 10B172
Laji virallinen: 26.3.2022 16.25.33
Laji 27, 4x50m Vapaauinti Miehet 14 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 VUS IKM 14 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 349 1:56.17
Arvid Kaas 2008 08A689 28.04 28.04
Karl Wik 2008 08A696 27.41 55.45
Konstantinos Karagiannis 2009 09A094 31.09 1:26.54
Eemeli Nygård 2008 08A397 29.63 1:56.17
2 Kokkolan Uimaseura - Gamlak 14 Kokkolan Uimaseura 273 2:05.95 +9.78
Herman Sandbacka 2008 08A739 31.68 31.68
Lucas Girod 2010 10A412 31.11 1:02.79
Edvin Pulkkinen 2008 08A737 34.21 1:37.00
Eemil Sytchak 2008 08A432 28.95 2:05.95
3 VUS Jr kilpa 1 13 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 190 2:22.20 +26.03
Alexander Rosenberg 2009 09A571 36.88 36.88
Julius Jokiaho 2009 09A313 32.69 1:09.57
Atte Mäkinen 2009 09B325 38.41 1:47.98
Denis Ivachev 2009 09B164 34.22 2:22.20
5 Vus Rollo jr 12 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 157 2:31.31 +35.14
Hugo Ketola 2010 10A463 37.78 37.78
Onni Purhonen 2010 10B227 40.37 1:18.15
Wilmer Otto Oskari Sjöstrand 2010 10A933 36.45 1:54.60
Melker Backlund 2010 10A302 36.71 2:31.31
6 VUS T1 12 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 86 3:05.16 +1:08.9
Tuukka Kalliokoski 2011 11A815 46.59 46.59
Lukas Peltoniemi 2012 12A332 44.79 1:31.38
Kasper Saarikoski 2010 10A711 45.84 2:17.22
Emrik Hiltunen 2013 13A465 47.94 3:05.16
7 VUS-VSS superhait 12 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 71 3:17.42 +1:21.2
Ville Kippola 2011 11A891 46.99 46.99
Arno Hakala 2012 12A478 52.50 1:39.49
Alec Friman 2011 11A617 52.37 2:31.86
Aapo Pakka 2010 10B272 45.56 3:17.42
- VUS-VSS Rollo 12 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 217 2:16.10 +19.93
Emil Jungner 2010 10A212 32.70 32.70
Kasper Lehto 2010 10A335 35.87 1:08.57
Paavo Elliot Eronen 2011 11A214 35.20 1:43.77
Elias Keiski 2010 10A365 32.33 2:16.10
- VUS Jr kilpa 2 12 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls DSQ 50m
SW 10.11 Vaihtorikko
Jesse Pörtfors 2010 10A938 43.76 43.76
Lukas Tihinen 2010 10B056
Elis Williamsson 2010 10B055
Eeli Backholm 2010 10B172
Laji virallinen: 26.3.2022 16.25.33
26-03-2022 16.49.23 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kokkolan Uimaseura

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner