2024-06-16   05:17:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turneringen, stævne 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 1, 200m Butterfly Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christian Damborg Thomsen 2005 Fredericia Svømmeklub 496 2:19.88
50m: 27.56
100m: 1:02.67
(35.11)
150m: 1:40.27
(37.60)
200m: 2:19.88
(39.61)
=2 Kresten Skau Hansen 2005 Fredericia Svømmeklub 336 2:39.19 +19.31 OD
50m: 29.19
100m: 1:05.71
(36.52)
150m: 1:47.71
(42.00)
200m: 2:39.19
(51.48)
=2 Eskild Noah Johannsen 2006 Svømmeklubben Sønderborg 336 2:39.19 +19.31 OD
50m: 31.71
100m: 1:10.03
(38.32)
150m: 1:50.70
(40.67)
200m: 2:39.19
(48.49)
4 Tobias Holt 2006 Svømmeklubben Grindsted 243 2:57.35 +37.47
50m: 35.18
100m: 1:19.26
(44.08)
150m: 2:07.38
(48.12)
200m: 2:57.35
(49.97)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:31:03
Løb 1, 200m Butterfly Herrer 19 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jeppe Søgaard Rasmussen 2002 Fredericia Svømmeklub 298 2:45.63
50m: 31.42
100m: 1:08.95
(37.53)
150m: 1:53.27
(44.32)
200m: 2:45.63
(52.36)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:31:03
24-04-2022 13:13.38 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense
Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 2, 200m Butterfly Damer 12-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lea Timmermand 2008 Esbjerg Svømmeklub 315 2:58.97
50m: 38.52
100m: 1:25.80
(47.28)
150m: 2:12.63
(46.83)
200m: 2:58.97
(46.34)
2 Johanne Falkenby Skytte 2008 Esbjerg Svømmeklub 303 3:01.28 +2.31
50m: 36.90
100m: 1:23.29
(46.39)
150m: 2:11.60
(48.31)
200m: 3:01.28
(49.68)
3 Ida Riddersholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 274 3:07.35 +8.38
50m: 39.64
100m: 1:28.16
(48.52)
150m: 2:18.86
(50.70)
200m: 3:07.35
(48.49)
4 Johanne Riber 2008 Fredericia Svømmeklub 208 3:25.33 +26.36
50m: 41.43
100m: 1:34.65
(53.22)
150m: 2:30.56
(55.91)
200m: 3:25.33
(54.77)
5 Sofie Fur Lisby 2010 Esbjerg Svømmeklub 141 3:53.68 +54.71
50m: 50.28
100m: 1:50.40
(1:00.12)
150m: 2:52.99
(1:02.59)
200m: 3:53.68
(1:00.69)
6 Caroline Trolle Pedersen 2009 Fredericia Svømmeklub 101 4:21.17 +1:22.20
50m: 50.70
100m: 1:55.84
(1:05.14)
150m: 3:08.83
(1:12.99)
200m: 4:21.17
(1:12.34)
- Rosa Ella Kjems 2008 Esbjerg Svømmeklub DSQ ej samt ber150m
Løb officielt kl.: 24-04-2022 10:49:51
24-04-2022 11:17.37 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense
Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer 10 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marius Drotner Anderschou 2012 Swim Team Odense 75 56.20
2 Sebastian Patterson 2012 Esbjerg Svømmeklub 67 58.46 +2.26
3 Mathias Møller Mølsted 2012 Esbjerg Svømmeklub 67 58.54 +2.34
- Adam Abou Lebde 2012 Swim Team Odense DNS
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:06:34
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louie Lindblad 2010 Esbjerg Svømmeklub 228 38.91
2 Jonathan R. S. Pedersen 2011 Swim Team Odense 223 39.24 +0.33
3 Rasmus Neuber 2010 Esbjerg Svømmeklub 198 40.78 +1.87
4 David Beck Poulsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 168 43.11 +4.20
5 Mikkel Guldager Stougaard 2010 Esbjerg Svømmeklub 159 43.89 +4.98
6 Aksel Dreyer Bøttiger 2011 Swim Team Odense 141 45.65 +6.74
7 Carl Trebbien 2011 Swim Team Odense 129 47.07 +8.16
8 Anton Rasmussen 2010 Esbjerg Svømmeklub 128 47.21 +8.30
9 Oliver Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub 125 47.49 +8.58
10 Oscar Salskov Iversen 2010 Esbjerg Svømmeklub 119 48.32 +9.41
11 Laurits Schou Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub 108 49.87 +10.96
12 August Baadsgaard 2011 Swim Team Odense 104 50.60 +11.69
13 Oskar Thompson 2011 Svømmeklubben Sønderborg 100 51.18 +12.27
14 August Røn Wind 2011 Esbjerg Svømmeklub 87 53.69 +14.78
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:06:34
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer 13-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christian Pedersen 2007 Esbjerg Svømmeklub 498 30.01
2 Julian Vitus Pedersen 2007 Frem Odense 442 31.24 +1.23
3 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense 411 31.99 +1.98
4 Conrad Johansen 2008 Frem Odense 329 34.45 +4.44
5 Frederik Billesø Beck 2008 Fredericia Svømmeklub 318 34.86 +4.85
6 Phillip Thomsen 2007 Fredericia Svømmeklub 313 35.04 +5.03
7 Mathias Møller Madsen 2008 Fredericia Svømmeklub 307 35.28 +5.27
8 Niclas Petersen 2009 Svømmeklubben Sønderborg 300 35.53 +5.52
9 Philip Park-Nielsen 2007 Nyborg Svømmeklub 279 36.41 +6.40
10 Sylvester Neto 2007 Frem Odense 265 37.02 +7.01
11 Viktor Hjortkær Wintervad 2008 Frem Odense 253 37.62 +7.61
12 Oliver Søe 2009 Fredericia Svømmeklub 251 37.69 +7.68
13 Sebastian Drachmann 2008 Esbjerg Svømmeklub 230 38.81 +8.80
14 Oscar Hågensen 2008 Esbjerg Svømmeklub 225 39.09 +9.08
15 Nikolai Elgaard 2009 Esbjerg Svømmeklub 225 39.12 +9.11
16 Jakob Stærmose 2007 Svømmeklubben Grindsted 223 39.19 +9.18
17 Rolf Hjalmar Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 204 40.39 +10.38
18 Simon Paschke 2007 Esbjerg Svømmeklub 190 41.34 +11.33
19 Magne Nielsen Agergaard 2009 Swim Team Odense 180 42.12 +12.11
20 Jakob Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 180 42.13 +12.12
21 Berthram Byskov 2009 Fredericia Svømmeklub 173 42.71 +12.70
22 Adrian Valentin Andersen 2009 Esbjerg Svømmeklub 133 46.54 +16.53
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:06:34
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander R. S. Pedersen 2006 Swim Team Odense 389 32.58
2 Oskar Mühring 2006 Nyborg Svømmeklub 333 34.33 +1.75
3 Lukas Skov Christiansen 2005 Nyborg Svømmeklub 255 37.52 +4.94
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:06:34
24-04-2022 11:35.24 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense
Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 9 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilde Kaltoft 2013 Esbjerg Svømmeklub 183 47.49
2 Kaya Biltoft Wormstrup 2013 Esbjerg Svømmeklub 110 56.29 +8.80
3 Mille Møller Jacobsen 2013 Esbjerg Svømmeklub 95 59.01 +11.52
4 Line Marie Soost 2013 Esbjerg Svømmeklub 91 59.84 +12.35
5 Sofie Laustsen 2013 Swim Team Odense 78 1:02.93 +15.44
6 Marie Fur Lisby 2013 Esbjerg Svømmeklub 64 1:07.35 +19.86
7 Naja Haubjerg Mortensen 2013 Swim Team Odense 49 1:13.70 +26.21
- Clara Mathiasen 2013 Esbjerg Svømmeklub DSQ tyvstart
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:59
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 10-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub 256 42.45
2 Sophia Perrier 2011 Esbjerg Svømmeklub 203 45.88 +3.43
3 Karla Krog 2011 Nyborg Svømmeklub 200 46.08 +3.63
4 Jemima Patterson 2011 Esbjerg Svømmeklub 153 50.35 +7.90
5 Emily Pedersen 2012 Esbjerg Svømmeklub 150 50.76 +8.31
6 Lærke Lykke-Kjeldsen 2011 Esbjerg Svømmeklub 147 51.08 +8.63
7 Vera Luna Alstrup-Lopez 2011 Frem Odense 135 52.50 +10.05
8 Astrid Sottrup-Jensen 2011 Esbjerg Svømmeklub 133 52.76 +10.31
9 Vera Damgaard 2012 Swim Team Odense 133 52.79 +10.34
10 Dicte Kay Myntman 2011 Swim Team Odense 124 54.07 +11.62
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:59
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 12-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilde Søe 2008 Fredericia Svømmeklub 564 32.65
2 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 400 36.60 +3.95
3 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg 349 38.32 +5.67
4 Esther Korsholm 2008 Fredericia Svømmeklub 339 38.69 +6.04
5 Olivia MacArtney 2008 Esbjerg Svømmeklub 326 39.20 +6.55
6 Elena Mendoza 2009 Kolding SK 297 40.43 +7.78
7 Vera Nantsen 2008 Kolding SK 290 40.75 +8.10
8 Amalie Haals Jensen 2009 Esbjerg Svømmeklub 287 40.90 +8.25
9 Signe Sejr Bentsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 279 41.28 +8.63
10 Dicte S. Falkenstrøm 2008 Nyborg Svømmeklub 268 41.80 +9.15
11 Ida Riddersholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 261 42.21 +9.56
12 Cecilie Nielsen 2009 Svømmeklubben Grindsted 259 42.28 +9.63
13 Xenia Vissing Sig 2009 Fredericia Svømmeklub 253 42.65 +10.00
14 Gry Skou Mortensen 2009 Fredericia Svømmeklub 252 42.70 +10.05
15 Alma Schmidt 2009 Kolding SK 244 43.13 +10.48
16 Mie Bech Bøgedal 2010 Esbjerg Svømmeklub 243 43.22 +10.57
17 Sofie Barack Søe 2008 Esbjerg Svømmeklub 242 43.29 +10.64
18 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 241 43.30 +10.65
19 Aksah Perrier 2009 Esbjerg Svømmeklub 234 43.78 +11.13
20 Maria Berg 2010 Kolding SK 227 44.21 +11.56
21 Anna Lindstedt 2010 Nyborg Svømmeklub 209 45.43 +12.78
22 Liv Rong Hansen 2010 Esbjerg Svømmeklub 205 45.75 +13.10
23 Frida Agerskov 2009 Esbjerg Svømmeklub 193 46.66 +14.01
24 Wilma Stubager Knudsen 2009 Kolding SK 181 47.65 +15.00
25 Kaisa Spilling 2010 Svømmeklubben Sønderborg 174 48.30 +15.65
26 Ida Elsborg Gorecki 2010 Frem Odense 165 49.17 +16.52
27 Alberte Hummelhoff 2010 Nyborg Svømmeklub 162 49.48 +16.83
28 Clara Galsgaard Tveskov 2009 Frem Odense 155 50.14 +17.49
29 Martha Buchholtz 2010 Esbjerg Svømmeklub 138 52.12 +19.47
30 Sofie Boulund 2009 Kolding SK 134 52.69 +20.04
31 Mathilde Mathiasen 2010 Esbjerg Svømmeklub 123 54.20 +21.55
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:59
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Johanne Pedersen 2005 Nyborg Svømmeklub 554 32.85
2 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 488 34.26 +1.41
3 Sophie Møller Madsen 2005 Fredericia Svømmeklub 446 35.29 +2.44
4 Anna Mai Andersen 2006 Svømmeklubben Sønderborg 434 35.63 +2.78
5 Signe Jensen 2007 Svømmeklubben Sønderborg 430 35.72 +2.87
6 Anna Dora Bernsdorf 2006 Fredericia Svømmeklub 429 35.77 +2.92
7 Karoline Hellesøe 2006 Svømmeklubben Sønderborg 406 36.41 +3.56
8 Stephanie de Bruijn 2005 Kolding SK 405 36.45 +3.60
9 Josefine Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 367 37.67 +4.82
10 Sarah Qvist 2007 Nyborg Svømmeklub 363 37.80 +4.95
11 Marie Hartmann Johansen 2007 Frem Odense 355 38.10 +5.25
12 Sofie Skibelund Olesen 2007 Svømmeklubben Sønderborg 341 38.59 +5.74
13 Emilie Boulund 2006 Kolding SK 336 38.78 +5.93
14 Alberte Kirk Langschwager 2007 Kolding SK 321 39.37 +6.52
15 Kristine Walløe Poulsen 2007 Fredericia Svømmeklub 277 41.34 +8.49
16 Signe Magelund Møller 2006 Kolding SK 272 41.63 +8.78
17 Inés Mendoza 2007 Kolding SK 262 42.15 +9.30
18 Maja Germansen 2007 Fredericia Svømmeklub 262 42.16 +9.31
19 Lærke Ør Knudsen 2006 Fredericia Svømmeklub 261 42.17 +9.32
20 Maya K. Alstrup-Lopez 2007 Frem Odense 248 42.94 +10.09
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:59
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Trine Guldberg 1999 Frem Odense 498 34.02
2 Cathrine Høst 2004 Nyborg Svømmeklub 412 36.24 +2.22
3 Hanna Ferchof 2002 Frem Odense 380 37.22 +3.20
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:59
24-04-2022 16:00.36 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense
Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer 10 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Stæhr Bentsen 2012 Swim Team Odense 127 1:53.11
50m: 55.83
100m: 1:53.11
(57.28)
2 Lucas Cheuk Wing Tse 2012 Esbjerg Svømmeklub 105 2:00.25 +7.14
50m: 56.74
100m: 2:00.25
(1:03.51)
3 Mathias Jittipat Nielsen 2012 Esbjerg Svømmeklub 100 2:02.36 +9.25
50m: 56.79
100m: 2:02.36
(1:05.57)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:26:14
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louie Lindblad 2010 Esbjerg Svømmeklub 255 1:29.63
50m: 41.85
100m: 1:29.63
(47.78)
2 Jonathan R. S. Pedersen 2011 Swim Team Odense 156 1:45.44 +15.81
50m: 51.34
100m: 1:45.44
(54.10)
3 Rasmus Neuber 2010 Esbjerg Svømmeklub 137 1:50.10 +20.47
50m: 50.76
100m: 1:50.10
(59.34)
4 Carl Trebbien 2011 Swim Team Odense 136 1:50.39 +20.76
50m: 51.03
100m: 1:50.39
(59.36)
5 Marcus Korsholm Gaster 2010 Nyborg Svømmeklub 127 1:53.04 +23.41
50m: 53.84
100m: 1:53.04
(59.20)
6 David Beck Poulsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 123 1:54.33 +24.70
50m: 53.66
100m: 1:54.33
(1:00.67)
7 Laurits Schou Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub 120 1:55.09 +25.46
50m: 55.13
100m: 1:55.09
(59.96)
8 Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub 112 1:57.96 +28.33
50m: 56.06
100m: 1:57.96
(1:01.90)
9 Oscar Salskov Iversen 2010 Esbjerg Svømmeklub 102 2:01.72 +32.09
50m: 54.57
100m: 2:01.72
(1:07.15)
10 Mikkel Stig Langløkke 2010 Kolding SK 98 2:02.99 +33.36
50m: 57.88
100m: 2:02.99
(1:05.11)
11 Aksel Dreyer Bøttiger 2011 Swim Team Odense 93 2:05.49 +35.86
50m: 57.95
100m: 2:05.49
(1:07.54)
12 Oskar Thompson 2011 Svømmeklubben Sønderborg 71 2:17.20 +47.57
50m: 1:06.23
100m: 2:17.20
(1:10.97)
- August Røn Wind 2011 Esbjerg Svømmeklub DSQ Start i crawl
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:26:14
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer 13-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Max Sierszecki 2007 Svømmeklubben Sønderborg 326 1:22.63
50m: 39.40
100m: 1:22.63
(43.23)
2 Jonas Cheuk Lam Tse 2007 Esbjerg Svømmeklub 322 1:22.95 +0.32
50m: 39.15
100m: 1:22.95
(43.80)
3 Rasmus Thy 2007 Fredericia Svømmeklub 313 1:23.76 +1.13
50m: 38.85
100m: 1:23.76
(44.91)
4 Ebbe Als Olsen 2007 Kolding SK 308 1:24.15 +1.52
50m: 39.73
100m: 1:24.15
(44.42)
5 Niels Peter E. Sørensen 2007 Svømmeklubben Grindsted 305 1:24.44 +1.81
50m: 37.19
100m: 1:24.44
(47.25)
6 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub 254 1:29.78 +7.15
50m: 42.52
100m: 1:29.78
(47.26)
7 Oliver Jørgensen 2008 Frem Odense 253 1:29.88 +7.25
50m: 42.15
100m: 1:29.88
(47.73)
8 Nicolai Varny Sørebø 2007 Esbjerg Svømmeklub 236 1:31.98 +9.35
50m: 42.76
100m: 1:31.98
(49.22)
9 Jesper Grosse-Schütte 2007 Fredericia Svømmeklub 214 1:35.08 +12.45
50m: 44.14
100m: 1:35.08
(50.94)
10 Tobias Hesse 2007 Kolding SK 206 1:36.29 +13.66
50m: 45.02
100m: 1:36.29
(51.27)
11 Hjalte Møller Carlsen 2008 Nyborg Svømmeklub 176 1:41.36 +18.73
50m: 46.36
100m: 1:41.36
(55.00)
12 Malthe Petersen 2009 Fredericia Svømmeklub 159 1:44.98 +22.35
50m: 48.67
100m: 1:44.98
(56.31)
13 Magne Nielsen Agergaard 2009 Swim Team Odense 141 1:49.03 +26.40
50m: 51.43
100m: 1:49.03
(57.60)
14 Neset Demiral 2009 Frem Odense 140 1:49.36 +26.73
50m: 48.04
100m: 1:49.36
(1:01.32)
15 Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub 138 1:49.82 +27.19
50m: 51.33
100m: 1:49.82
(58.49)
16 Jakob Kristensen 2009 Nyborg Svømmeklub 125 1:53.72 +31.09
50m: 51.39
100m: 1:53.72
(1:02.33)
17 Noam Lykke-Kjeldsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 107 1:59.74 +37.11
50m: 54.33
100m: 1:59.74
(1:05.41)
18 Adrian Valentin Andersen 2009 Esbjerg Svømmeklub 70 2:17.76 +55.13
50m: 1:05.07
100m: 2:17.76
(1:12.69)
- Harald Heyde Engvad 2007 Frem Odense DNS
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:26:14
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Teodor Thuelund 2005 Nyborg Svømmeklub 452 1:14.10
50m: 34.98
100m: 1:14.10
(39.12)
2 Peter Rom Poulsen 2005 Fredericia Svømmeklub 408 1:16.64 +2.54
50m: 36.06
100m: 1:16.64
(40.58)
3 Eskild Noah Johannsen 2006 Svømmeklubben Sønderborg 386 1:18.11 +4.01
50m: 36.70
100m: 1:18.11
(41.41)
4 Felix Nielsen 2006 Fredericia Svømmeklub 291 1:25.76 +11.66
50m: 37.51
100m: 1:25.76
(48.25)
5 Niels Bjerrum 2005 Svømmeklubben Grindsted 220 1:34.12 +20.02
50m: 43.00
100m: 1:34.12
(51.12)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:26:14
24-04-2022 13:16.19 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense
Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 9 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Line Marie Soost 2013 Esbjerg Svømmeklub 81 2:28.09
50m: 1:10.45
100m: 2:28.09
(1:17.64)
2 Marie Fur Lisby 2013 Esbjerg Svømmeklub 78 2:30.06 +1.97
50m: 1:07.29
100m: 2:30.06
(1:22.77)
3 Kaya Biltoft Wormstrup 2013 Esbjerg Svømmeklub 53 2:49.89 +21.80
50m: 1:18.19
100m: 2:49.89
(1:31.70)
- Mille Møller Jacobsen 2013 Esbjerg Svømmeklub DSQ arm t ho5-100m
- Clara Mathiasen 2013 Esbjerg Svømmeklub DSQ ej synk ben0-100m
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:48:44
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 10-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sophia Perrier 2011 Esbjerg Svømmeklub 185 1:52.44
50m: 51.07
100m: 1:52.44
(1:01.37)
2 Clara Kirk Øgendahl 2012 Kolding SK 169 1:55.93 +3.49
50m: 1:05.01
100m: 1:55.93
(50.92)
3 Vigga Frida Geisler Overgaard 2011 Esbjerg Svømmeklub 152 2:00.02 +7.58
50m: 1:13.37
100m: 2:00.02
(46.65)
4 Lærke Lykke-Kjeldsen 2011 Esbjerg Svømmeklub 146 2:01.64 +9.20
50m: 1:18.19
100m: 2:01.64
(43.45)
5 Tilde Johannsen 2011 Nyborg Svømmeklub 108 2:14.55 +22.11
50m: 1:03.67
100m: 2:14.55
(1:10.88)
6 Vera Luna Alstrup-Lopez 2011 Frem Odense 94 2:20.55 +28.11
50m: 2:20.55
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:48:44
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 12-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rosa Ella Kjems 2008 Esbjerg Svømmeklub 347 1:31.23
50m: 42.86
100m: 1:31.23
(48.37)
2 Mille Nørskov Kaltoft 2009 Esbjerg Svømmeklub 336 1:32.22 +0.99
50m: 42.09
100m: 1:32.22
(50.13)
3 Stine Pedersen 2008 Kolding SK 330 1:32.71 +1.48
50m: 43.67
100m: 1:32.71
(49.04)
4 Caroline Sølbech Larsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 316 1:34.12 +2.89
50m: 43.54
100m: 1:34.12
(50.58)
5 Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted 307 1:35.06 +3.83
50m: 43.91
100m: 1:35.06
(51.15)
6 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub 300 1:35.78 +4.55
50m: 44.40
100m: 1:35.78
(51.38)
7 Mathilde Sofie Karmar 2008 Esbjerg Svømmeklub 284 1:37.45 +6.22
50m: 44.55
100m: 1:37.45
(52.90)
8 Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 279 1:38.14 +6.91
50m: 46.00
100m: 1:38.14
(52.14)
9 Amalie Jørgensen 2010 Frem Odense 277 1:38.32 +7.09
50m: 45.63
100m: 1:38.32
(52.69)
10 Ella Krogshede 2009 Nyborg Svømmeklub 276 1:38.38 +7.15
50m: 46.70
100m: 1:38.38
(51.68)
11 Thea Aggerholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 262 1:40.15 +8.92
50m: 47.28
100m: 1:40.15
(52.87)
12 Fie Nørregaard 2009 Kolding SK 255 1:41.04 +9.81
50m: 46.42
100m: 1:41.04
(54.62)
13 Mille Strømkjær 2009 Frem Odense 250 1:41.79 +10.56
50m: 47.48
100m: 1:41.79
(54.31)
14 Lea Huynh Hareskov 2008 Kolding SK 245 1:42.39 +11.16
50m: 47.37
100m: 1:42.39
(55.02)
15 Ida Friis Mikkelsen 2010 Nyborg Svømmeklub 236 1:43.71 +12.48
50m: 48.37
100m: 1:43.71
(55.34)
16 Sille Nisted Petersen 2009 Frem Odense 216 1:46.84 +15.61
50m: 50.01
100m: 1:46.84
(56.83)
17 Caroline Trolle Pedersen 2009 Fredericia Svømmeklub 216 1:46.85 +15.62
50m: 50.64
100m: 1:46.85
(56.21)
18 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub 216 1:46.88 +15.65
50m: 50.93
100m: 1:46.88
(55.95)
19 Signe Sejr Bentsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 177 1:54.05 +22.82
50m: 53.10
100m: 1:54.05
(1:00.95)
20 Kaisa Spilling 2010 Svømmeklubben Sønderborg 172 1:55.30 +24.07
50m: 53.31
100m: 1:55.30
(1:01.99)
21 Mia Enevold Pedersen 2010 Frem Odense 167 1:56.38 +25.15
50m: 1:56.38
22 Martha Buchholtz 2010 Esbjerg Svømmeklub 148 2:01.19 +29.96
50m: 56.27
100m: 2:01.19
(1:04.92)
23 Lærke Johannsen 2009 Nyborg Svømmeklub 143 2:02.57 +31.34
50m: 54.86
100m: 2:02.57
(1:07.71)
- Liv Rong Hansen 2010 Esbjerg Svømmeklub DNS
- Olivia MacArtney 2008 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:48:44
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Signe Jensen 2007 Svømmeklubben Sønderborg 430 1:24.92
50m: 40.27
100m: 1:24.92
(44.65)
2 Atalie R. L. Pedersen 2007 Swim Team Odense 391 1:27.64 +2.72
50m: 41.24
100m: 1:27.64
(46.40)
3 Marie Hartmann Johansen 2007 Frem Odense 384 1:28.21 +3.29
50m: 41.44
100m: 1:28.21
(46.77)
4 Helena Bett Andersen 2007 Frem Odense 272 1:38.87 +13.95
50m: 45.85
100m: 1:38.87
(53.02)
5 Maja Germansen 2007 Fredericia Svømmeklub 254 1:41.24 +16.32
50m: 47.73
100m: 1:41.24
(53.51)
6 Signe Magelund Møller 2006 Kolding SK 249 1:41.85 +16.93
50m: 46.18
100m: 1:41.85
(55.67)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:48:44
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Barbara Ammentorp 2003 Nyborg Svømmeklub 447 1:23.86
50m: 38.28
100m: 1:23.86
(45.58)
2 Anne-Sofie Pii 1970 Frem Odense 274 1:38.71 +14.85
50m: 47.78
100m: 1:38.71
(50.93)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:48:44
24-04-2022 13:33.50 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense
Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 7, 200m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Cheuk Wing Tse 2012 Esbjerg Svømmeklub 119 3:27.23
50m: 45.91
100m: 1:39.95
(54.04)
150m: 2:35.56
(55.61)
200m: 3:27.23
(51.67)
2 Mathias Jittipat Nielsen 2012 Esbjerg Svømmeklub 117 3:28.25 +1.02
50m: 43.73
100m: 1:39.32
(55.59)
150m: 2:34.26
(54.94)
200m: 3:28.25
(53.99)
3 Sebastian Patterson 2012 Esbjerg Svømmeklub 67 4:09.93 +42.70
50m: 52.31
100m: 1:58.68
(1:06.37)
150m: 3:03.64
(1:04.96)
200m: 4:09.93
(1:06.29)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:03:17
Løb 7, 200m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Staghøj Andersen 2010 Esbjerg Svømmeklub 320 2:29.07
50m: 33.00
100m: 1:11.41
(38.41)
150m: 1:49.96
(38.55)
200m: 2:29.07
(39.11)
2 Louis Stæhr Bentsen 2010 Swim Team Odense 291 2:33.87 +4.80
50m: 34.55
100m: 1:15.50
(40.95)
150m: 1:56.20
(40.70)
200m: 2:33.87
(37.67)
3 Kevin Cao 2010 Frem Odense 159 3:08.12 +39.05
50m: 39.42
100m: 1:27.50
(48.08)
150m: 2:19.97
(52.47)
200m: 3:08.12
(48.15)
4 Oscar Salskov Iversen 2010 Esbjerg Svømmeklub 139 3:16.82 +47.75
50m: 42.19
100m: 1:32.88
(50.69)
150m: 2:26.56
(53.68)
200m: 3:16.82
(50.26)
5 Oliver Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub 129 3:21.76 +52.69
50m: 43.69
100m: 1:37.46
(53.77)
150m: 2:30.62
(53.16)
200m: 3:21.76
(51.14)
6 Mikkel Stig Langløkke 2010 Kolding SK 87 3:49.96 +1:20.89
50m: 51.87
100m: 1:54.31
(1:02.44)
150m: 2:53.80
(59.49)
200m: 3:49.96
(56.16)
- David Beck Poulsen 2010 Esbjerg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:03:17
Løb 7, 200m Frisvømning Herrer 13-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Boris Gamishev 2007 Svømmeklubben Sønderborg 514 2:07.29
50m: 29.45
100m: 1:02.31
(32.86)
150m: 1:35.02
(32.71)
200m: 2:07.29
(32.27)
2 Julian Vitus Pedersen 2007 Frem Odense 440 2:14.03 +6.74
50m: 29.76
100m: 1:03.77
(34.01)
150m: 1:40.44
(36.67)
200m: 2:14.03
(33.59)
3 Gustav Bøttiger 2008 Swim Team Odense 439 2:14.13 +6.84
50m: 30.36
100m: 1:04.72
(34.36)
150m: 1:41.05
(36.33)
200m: 2:14.13
(33.08)
4 Villads Isko Pimenta 2007 Esbjerg Svømmeklub 394 2:19.13 +11.84
50m: 29.82
100m: 1:06.19
(36.37)
150m: 1:44.13
(37.94)
200m: 2:19.13
(35.00)
5 Hjalmer Lunden 2008 Swim Team Odense 362 2:23.10 +15.81
50m: 32.26
100m: 1:08.79
(36.53)
150m: 1:46.61
(37.82)
200m: 2:23.10
(36.49)
6 Conrad Johansen 2008 Frem Odense 345 2:25.35 +18.06
50m: 32.93
100m: 1:09.87
(36.94)
150m: 1:48.00
(38.13)
200m: 2:25.35
(37.35)
7 Martin Kjeldsen 2007 Swim Team Odense 341 2:25.91 +18.62
50m: 33.45
100m: 1:10.88
(37.43)
150m: 1:49.34
(38.46)
200m: 2:25.91
(36.57)
8 Anders Beier 2007 Swim Team Odense 311 2:30.50 +23.21
50m: 34.05
100m: 1:13.17
(39.12)
150m: 2:30.50
(1:17.33)
9 Niclas Petersen 2009 Svømmeklubben Sønderborg 301 2:32.17 +24.88
50m: 35.33
100m: 1:14.31
(38.98)
150m: 1:55.49
(41.18)
200m: 2:32.17
(36.68)
10 Nikolai Elgaard 2009 Esbjerg Svømmeklub 296 2:32.88 +25.59
50m: 34.44
100m: 1:13.24
(38.80)
150m: 1:53.45
(40.21)
200m: 2:32.88
(39.43)
11 Besian Selaci 2007 Swim Team Odense 283 2:35.25 +27.96
50m: 35.19
100m: 1:14.75
(39.56)
150m: 1:57.36
(42.61)
200m: 2:35.25
(37.89)
12 Noah Quistgaard 2008 Swim Team Odense 235 2:45.12 +37.83
50m: 39.44
100m: 1:21.99
(42.55)
150m: 2:05.30
(43.31)
200m: 2:45.12
(39.82)
13 Mathias Jørgensen 2008 Swim Team Odense 216 2:49.99 +42.70
50m: 37.56
100m: 1:21.94
(44.38)
150m: 2:06.25
(44.31)
200m: 2:49.99
(43.74)
14 Jakob Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 180 3:00.58 +53.29
50m: 36.94
100m: 1:23.97
(47.03)
150m: 2:12.60
(48.63)
200m: 3:00.58
(47.98)
15 Filip Stadnicki 2009 Nyborg Svømmeklub 147 3:13.24 +1:05.95
50m: 39.74
100m: 1:31.00
(51.26)
150m: 2:22.20
(51.20)
200m: 3:13.24
(51.04)
16 Noam Lykke-Kjeldsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 143 3:14.80 +1:07.51
50m: 44.85
100m: 1:34.59
(49.74)
200m: 3:14.80
(3:14.80)
17 Adrian Valentin Andersen 2009 Esbjerg Svømmeklub 103 3:37.41 +1:30.12
50m: 48.16
100m: 1:45.76
(57.60)
150m: 2:44.82
(59.06)
200m: 3:37.41
(52.59)
- Berthram Byskov 2009 Fredericia Svømmeklub DSQ ej kor be ven100m
- Oliver Søe 2009 Fredericia Svømmeklub DSQ tyvstart
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:03:17
Løb 7, 200m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silas Åkerlind 2005 Svømmeklubben Sønderborg 515 2:07.25
50m: 28.99
100m: 1:02.26
(33.27)
150m: 1:35.87
(33.61)
200m: 2:07.25
(31.38)
- Phillip Gram 2006 Swim Team Odense DSQ tyvstart
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:03:17
Løb 7, 200m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jeppe Søgaard Rasmussen 2002 Fredericia Svømmeklub 385 2:20.11
50m: 30.38
100m: 1:06.14
(35.76)
150m: 1:43.20
(37.06)
200m: 2:20.11
(36.91)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:03:17
24-04-2022 12:13.15 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense
Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 8, 200m Frisvømning Damer 10-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Lygum Kristensen 2011 Esbjerg Svømmeklub 163 3:26.67
50m: 46.80
100m: 1:39.77
(52.97)
150m: 2:34.03
(54.26)
200m: 3:26.67
(52.64)
2 Jemima Patterson 2011 Esbjerg Svømmeklub 124 3:46.56 +19.89
50m: 46.97
100m: 2:47.39
(2:00.42)
150m: 3:46.56
(59.17)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:22:22
Løb 8, 200m Frisvømning Damer 12-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andrea Wagner 2008 Swim Team Odense 472 2:25.07
50m: 31.76
100m: 1:07.45
(35.69)
150m: 1:47.73
(40.28)
200m: 2:25.07
(37.34)
2 Ida Riddersholm 2009 Esbjerg Svømmeklub 364 2:38.14 +13.07
50m: 34.33
100m: 1:16.82
(42.49)
150m: 1:58.88
(42.06)
200m: 2:38.14
(39.26)
3 Trine Larsen 2009 Frem Odense 353 2:39.80 +14.73
50m: 36.21
100m: 1:17.18
(40.97)
150m: 2:00.40
(43.22)
200m: 2:39.80
(39.40)
4 Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 344 2:41.13 +16.06
50m: 37.68
100m: 1:18.16
(40.48)
150m: 2:00.39
(42.23)
200m: 2:41.13
(40.74)
5 Julie Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 319 2:45.34 +20.27
50m: 38.22
100m: 1:20.09
(41.87)
150m: 2:04.25
(44.16)
200m: 2:45.34
(41.09)
6 Dicte Underbjerg 2010 Esbjerg Svømmeklub 307 2:47.44 +22.37
50m: 36.72
100m: 1:19.20
(42.48)
150m: 2:03.35
(44.15)
200m: 2:47.44
(44.09)
7 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg 303 2:48.06 +22.99
50m: 36.65
100m: 1:20.01
(43.36)
150m: 2:04.70
(44.69)
200m: 2:48.06
(43.36)
8 Evalina Jordt-Edwards 2010 Esbjerg Svømmeklub 287 2:51.15 +26.08
50m: 38.05
100m: 1:22.70
(44.65)
150m: 2:07.53
(44.83)
200m: 2:51.15
(43.62)
9 Matilde Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 286 2:51.43 +26.36
50m: 38.53
100m: 1:23.43
(44.90)
150m: 2:08.19
(44.76)
200m: 2:51.43
(43.24)
10 Xenia Vissing Sig 2009 Fredericia Svømmeklub 233 3:03.35 +38.28
50m: 41.69
100m: 1:28.91
(47.22)
150m: 2:17.74
(48.83)
200m: 3:03.35
(45.61)
11 Anna Lindstedt 2010 Nyborg Svømmeklub 204 3:11.78 +46.71
50m: 42.87
100m: 1:33.58
(50.71)
150m: 2:24.01
(50.43)
200m: 3:11.78
(47.77)
12 Sille Nisted Petersen 2009 Frem Odense 193 3:15.26 +50.19
50m: 40.48
100m: 2:24.75
(1:44.27)
150m: 3:15.26
(50.51)
13 Clara Galsgaard Tveskov 2009 Frem Odense 189 3:16.66 +51.59
50m: 41.85
100m: 1:29.82
(47.97)
150m: 2:23.73
(53.91)
200m: 3:16.66
(52.93)
14 Alberte Hummelhoff 2010 Nyborg Svømmeklub 180 3:19.92 +54.85
50m: 43.34
100m: 1:35.15
(51.81)
150m: 2:28.74
(53.59)
200m: 3:19.92
(51.18)
15 Lærke Johannsen 2009 Nyborg Svømmeklub 171 3:23.32 +58.25
50m: 46.54
100m: 1:39.68
(53.14)
150m: 2:34.73
(55.05)
200m: 3:23.32
(48.59)
16 Ida Elsborg Gorecki 2010 Frem Odense 161 3:27.54 +1:02.47
50m: 46.18
100m: 1:40.67
(54.49)
150m: 2:36.60
(55.93)
200m: 3:27.54
(50.94)
17 Martha Buchholtz 2010 Esbjerg Svømmeklub 153 3:31.11 +1:06.04
50m: 46.58
100m: 1:40.34
(53.76)
150m: 2:37.76
(57.42)
200m: 3:31.11
(53.35)
18 Sofie Boulund 2009 Kolding SK 132 3:41.55 +1:16.48
50m: 49.03
100m: 1:45.40
(56.37)
150m: 2:44.29
(58.89)
200m: 3:41.55
(57.26)
19 Mathilde Mathiasen 2010 Esbjerg Svømmeklub 123 3:46.79 +1:21.72
50m: 47.80
100m: 1:47.39
(59.59)
150m: 2:47.42
(1:00.03)
200m: 3:46.79
(59.37)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:22:22
Løb 8, 200m Frisvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Mai Andersen 2006 Svømmeklubben Sønderborg 514 2:21.02
50m: 32.37
100m: 1:08.74
(36.37)
150m: 1:46.08
(37.34)
200m: 2:21.02
(34.94)
2 Sophie Møller Madsen 2005 Fredericia Svømmeklub 506 2:21.73 +0.71
50m: 32.21
100m: 1:07.81
(35.60)
150m: 1:44.94
(37.13)
200m: 2:21.73
(36.79)
3 Carolina Schlander 2007 Esbjerg Svømmeklub 446 2:27.87 +6.85
50m: 32.55
100m: 1:10.33
(37.78)
150m: 1:48.96
(38.63)
200m: 2:27.87
(38.91)
4 Emilie Boulund 2006 Kolding SK 355 2:39.44 +18.42
50m: 36.62
100m: 1:17.04
(40.42)
150m: 1:59.46
(42.42)
200m: 2:39.44
(39.98)
5 Maya K. Alstrup-Lopez 2007 Frem Odense 346 2:40.86 +19.84
50m: 35.18
100m: 1:16.07
(40.89)
150m: 1:59.38
(43.31)
200m: 2:40.86
(41.48)
6 Christina Dracea Horsbøl 2007 Esbjerg Svømmeklub 344 2:41.09 +20.07
50m: 35.20
100m: 1:17.37
(42.17)
150m: 1:59.47
(42.10)
200m: 2:41.09
(41.62)
7 Lærke Ør Knudsen 2006 Fredericia Svømmeklub 290 2:50.62 +29.60
50m: 37.16
100m: 1:19.99
(42.83)
150m: 2:05.18
(45.19)
200m: 2:50.62
(45.44)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:22:22
Løb 8, 200m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anne R. Kristiansen 1996 Frem Odense 364 2:38.16
50m: 33.44
100m: 1:12.17
(38.73)
150m: 1:55.58
(43.41)
200m: 2:38.16
(42.58)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:22:22
24-04-2022 13:17.33 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense
Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 9, 50m Butterfly Herrer 10 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Vitus Stæhr Bentsen 2012 Swim Team Odense DSQ BRben e start
- Sebastian Patterson 2012 Esbjerg Svømmeklub DSQ CWben v5m
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:09:48
Løb 9, 50m Butterfly Herrer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Staghøj Andersen 2010 Esbjerg Svømmeklub 271 34.39
2 Louie Lindblad 2010 Esbjerg Svømmeklub 210 37.44 +3.05
3 Rasmus Neuber 2010 Esbjerg Svømmeklub 162 40.82 +6.43
4 Marcus Korsholm Gaster 2010 Nyborg Svømmeklub 137 43.17 +8.78
5 Mikkel Guldager Stougaard 2010 Esbjerg Svømmeklub 126 44.31 +9.92
6 Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub 110 46.39 +12.00
7 Anton Rasmussen 2010 Esbjerg Svømmeklub 84 50.69 +16.30
8 Laurits Schou Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub 75 52.60 +18.21
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:09:48
Løb 9, 50m Butterfly Herrer 13-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julian Vitus Pedersen 2007 Frem Odense 484 28.36
2 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense 432 29.45 +1.09
3 Harald Heyde Engvad 2007 Frem Odense 379 30.77 +2.41
4 Mathias Møller Madsen 2008 Fredericia Svømmeklub 369 31.04 +2.68
5 Rasmus Thy 2007 Fredericia Svømmeklub 364 31.19 +2.83
6 Boris Gamishev 2007 Svømmeklubben Sønderborg 361 31.27 +2.91
7 Jonas Cheuk Lam Tse 2007 Esbjerg Svømmeklub 351 31.56 +3.20
8 Phillip Thomsen 2007 Fredericia Svømmeklub 348 31.64 +3.28
9 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub 345 31.73 +3.37
10 Max Sierszecki 2007 Svømmeklubben Sønderborg 326 32.34 +3.98
11 Frederik Billesø Beck 2008 Fredericia Svømmeklub 324 32.41 +4.05
12 Jesper Grosse-Schütte 2007 Fredericia Svømmeklub 302 33.17 +4.81
13 Philip Park-Nielsen 2007 Nyborg Svømmeklub 301 33.20 +4.84
14 Emil A. Larsen 2007 Frem Odense 296 33.40 +5.04
15 Conrad Johansen 2008 Frem Odense 294 33.46 +5.10
16 Tobias Hesse 2007 Kolding SK 272 34.37 +6.01
17 Ebbe Als Olsen 2007 Kolding SK 247 35.46 +7.10
18 Sebastian Drachmann 2008 Esbjerg Svømmeklub 243 35.64 +7.28
19 Nikolai Elgaard 2009 Esbjerg Svømmeklub 241 35.76 +7.40
20 Nicolai Varny Sørebø 2007 Esbjerg Svømmeklub 240 35.80 +7.44
21 Oliver Jørgensen 2008 Frem Odense 238 35.93 +7.57
22 Jakob Stærmose 2007 Svømmeklubben Grindsted 211 37.36 +9.00
23 Rolf Hjalmar Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 205 37.75 +9.39
24 Simon Paschke 2007 Esbjerg Svømmeklub 194 38.46 +10.10
25 Jakob Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 158 41.13 +12.77
26 Hjalte Møller Carlsen 2008 Nyborg Svømmeklub 150 41.89 +13.53
27 Malthe Petersen 2009 Fredericia Svømmeklub 135 43.41 +15.05
28 Filip Stadnicki 2009 Nyborg Svømmeklub 128 44.17 +15.81
29 Neset Demiral 2009 Frem Odense 119 45.18 +16.82