2024-06-17   03:58:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turneringen, stævne 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Document
Resultater
Placering: SDU Odense, Svømmehal Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. apr  2022 to 24. apr  2022
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Stæhr Bentsen 2012 Swim Team Odense 188 1:21.80
50m: 38.77
100m: 1:21.80
(43.03)
2 Mathias Jittipat Nielsen 2012 Esbjerg Svømmeklub 133 1:31.73 +9.93
50m: 43.04
100m: 1:31.73
(48.69)
3 Lucas Cheuk Wing Tse 2012 Esbjerg Svømmeklub 115 1:36.29 +14.49
50m: 44.76
100m: 1:36.29
(51.53)
4 Mathias Møller Mølsted 2012 Esbjerg Svømmeklub 92 1:43.54 +21.74
50m: 47.97
100m: 1:43.54
(55.57)
5 Marius Drotner Anderschou 2012 Swim Team Odense 41 2:15.32 +53.52
50m: 59.28
100m: 2:15.32
(1:16.04)
- Adam Abou Lebde 2012 Swim Team Odense DNS
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:05:35
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Staghøj Andersen 2010 Esbjerg Svømmeklub 343 1:06.96
50m: 32.44
100m: 1:06.96
(34.52)
2 Rasmus Neuber 2010 Esbjerg Svømmeklub 249 1:14.51 +7.55
50m: 34.29
100m: 1:14.51
(40.22)
3 David Beck Poulsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 201 1:19.95 +12.99
50m: 38.72
100m: 1:19.95
(41.23)
4 Carl Trebbien 2011 Swim Team Odense 185 1:22.19 +15.23
50m: 37.98
100m: 1:22.19
(44.21)
5 Anton Rasmussen 2010 Esbjerg Svømmeklub 167 1:25.15 +18.19
50m: 40.01
100m: 1:25.15
(45.14)
6 Mikkel Guldager Stougaard 2010 Esbjerg Svømmeklub 163 1:25.81 +18.85
50m: 41.08
100m: 1:25.81
(44.73)
7 Marcus Korsholm Gaster 2010 Nyborg Svømmeklub 160 1:26.23 +19.27
50m: 38.77
100m: 1:26.23
(47.46)
8 Otto Thuelund 2010 Nyborg Svømmeklub 154 1:27.36 +20.40
50m: 40.97
100m: 1:27.36
(46.39)
9 Oliver Nielsen 2010 Nyborg Svømmeklub 149 1:28.32 +21.36
50m: 41.56
100m: 1:28.32
(46.76)
10 Oscar Salskov Iversen 2010 Esbjerg Svømmeklub 132 1:32.02 +25.06
50m: 42.47
100m: 1:32.02
(49.55)
11 Laurits Schou Petersen 2010 Nyborg Svømmeklub 127 1:33.24 +26.28
50m: 43.49
100m: 1:33.24
(49.75)
12 August Baadsgaard 2011 Swim Team Odense 96 1:42.22 +35.26
50m: 45.98
100m: 1:42.22
(56.24)
13 August Røn Wind 2011 Esbjerg Svømmeklub 94 1:42.86 +35.90
50m: 46.67
100m: 1:42.86
(56.19)
14 Oskar Thompson 2011 Svømmeklubben Sønderborg 93 1:43.30 +36.34
50m: 46.45
100m: 1:43.30
(56.85)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:05:35
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 13-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Boris Gamishev 2007 Svømmeklubben Sønderborg 496 59.25
50m: 28.25
100m: 59.25
(31.00)
2 Julian Vitus Pedersen 2007 Frem Odense 477 1:00.03 +0.78
50m: 28.45
100m: 1:00.03
(31.58)
3 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense 422 1:02.52 +3.27
50m: 30.05
100m: 1:02.52
(32.47)
4 Villads Isko Pimenta 2007 Esbjerg Svømmeklub 420 1:02.61 +3.36
50m: 28.71
100m: 1:02.61
(33.90)
5 Harald Heyde Engvad 2007 Frem Odense 412 1:03.00 +3.75
100m: 1:03.00
(1:03.00)
6 Niels Peter E. Sørensen 2007 Svømmeklubben Grindsted 406 1:03.34 +4.09
50m: 30.26
100m: 1:03.34
(33.08)
7 Mathias Møller Madsen 2008 Fredericia Svømmeklub 401 1:03.57 +4.32
50m: 30.02
100m: 1:03.57
(33.55)
8 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub 397 1:03.80 +4.55
50m: 30.67
100m: 1:03.80
(33.13)
9 Max Sierszecki 2007 Svømmeklubben Sønderborg 387 1:04.32 +5.07
50m: 31.08
100m: 1:04.32
(33.24)
10 Rasmus Thy 2007 Fredericia Svømmeklub 383 1:04.56 +5.31
50m: 30.00
100m: 1:04.56
(34.56)
11 Phillip Thomsen 2007 Fredericia Svømmeklub 381 1:04.69 +5.44
50m: 30.99
100m: 1:04.69
(33.70)
12 Frederik Billesø Beck 2008 Fredericia Svømmeklub 374 1:05.08 +5.83
50m: 30.88
100m: 1:05.08
(34.20)
13 Sylvester Neto 2007 Frem Odense 369 1:05.37 +6.12
50m: 31.88
100m: 1:05.37
(33.49)
=14 Philip Park-Nielsen 2007 Nyborg Svømmeklub 354 1:06.31 +7.06
50m: 31.99
100m: 1:06.31
(34.32)
=14 Jonas Cheuk Lam Tse 2007 Esbjerg Svømmeklub 354 1:06.31 +7.06
50m: 31.67
100m: 1:06.31
(34.64)
16 Jesper Grosse-Schütte 2007 Fredericia Svømmeklub 342 1:07.07 +7.82
50m: 32.79
100m: 1:07.07
(34.28)
17 Oliver Jørgensen 2008 Frem Odense 306 1:09.59 +10.34
50m: 32.20
100m: 1:09.59
(37.39)
18 Emil A. Larsen 2007 Frem Odense 302 1:09.91 +10.66
50m: 34.61
100m: 1:09.91
(35.30)
19 Viktor Hjortkær Wintervad 2008 Frem Odense 295 1:10.41 +11.16
50m: 33.51
100m: 1:10.41
(36.90)
20 Oscar Hågensen 2008 Esbjerg Svømmeklub 275 1:12.05 +12.80
50m: 34.10
100m: 1:12.05
(37.95)
21 Nikolai Elgaard 2009 Esbjerg Svømmeklub 266 1:12.88 +13.63
50m: 34.06
100m: 1:12.88
(38.82)
22 Simon Paschke 2007 Esbjerg Svømmeklub 246 1:14.81 +15.56
50m: 35.65
100m: 1:14.81
(39.16)
23 Jakob Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub 194 1:20.95 +21.70
50m: 38.10
100m: 1:20.95
(42.85)
24 Filip Stadnicki 2009 Nyborg Svømmeklub 184 1:22.36 +23.11
50m: 39.21
100m: 1:22.36
(43.15)
25 Malthe Petersen 2009 Fredericia Svømmeklub 176 1:23.60 +24.35
50m: 37.71
100m: 1:23.60
(45.89)
26 Magne Nielsen Agergaard 2009 Swim Team Odense 172 1:24.23 +24.98
50m: 40.32
100m: 1:24.23
(43.91)
27 Berthram Byskov 2009 Fredericia Svømmeklub 167 1:25.14 +25.89
50m: 38.14
100m: 1:25.14
(47.00)
28 Noah Andersen 2009 Nyborg Svømmeklub 152 1:27.76 +28.51
50m: 42.14
100m: 1:27.76
(45.62)
29 Noam Lykke-Kjeldsen 2009 Esbjerg Svømmeklub 145 1:29.23 +29.98
50m: 43.82
100m: 1:29.23
(45.41)
30 Neset Demiral 2009 Frem Odense 128 1:33.08 +33.83
50m: 42.70
100m: 1:33.08
(50.38)
31 Adrian Valentin Andersen 2009 Esbjerg Svømmeklub 117 1:35.89 +36.64
50m: 44.20
100m: 1:35.89
(51.69)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:05:35
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Nielsen 2006 Nyborg Svømmeklub 541 57.54
50m: 27.82
100m: 57.54
(29.72)
2 Eskild Noah Johannsen 2006 Svømmeklubben Sønderborg 537 57.70 +0.16
50m: 27.63
100m: 57.70
(30.07)
3 Silas Åkerlind 2005 Svømmeklubben Sønderborg 498 59.16 +1.62
50m: 28.52
100m: 59.16
(30.64)
4 Peter Rom Poulsen 2005 Fredericia Svømmeklub 479 59.95 +2.41
50m: 29.24
100m: 59.95
(30.71)
5 Tobias Holt 2006 Svømmeklubben Grindsted 410 1:03.11 +5.57
50m: 30.18
100m: 1:03.11
(32.93)
6 Niels Bjerrum 2005 Svømmeklubben Grindsted 374 1:05.07 +7.53
50m: 30.77
100m: 1:05.07
(34.30)
7 Lukas Skov Christiansen 2005 Nyborg Svømmeklub 335 1:07.48 +9.94
50m: 32.00
100m: 1:07.48
(35.48)
8 Felix Nielsen 2006 Fredericia Svømmeklub 290 1:10.83 +13.29
50m: 32.66
100m: 1:10.83
(38.17)
- Alexander R. S. Pedersen 2006 Swim Team Odense DNS
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:05:35
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jeppe Søgaard Rasmussen 2002 Fredericia Svømmeklub 514 58.54
50m: 26.80
100m: 58.54
(31.74)
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:05:35
24-04-2022 14:54.25 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner